2023 Yılı

2023 Yılı

Son dakika 2023 yılı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 2023 yılı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 2023 yılı haber sayfamızda...

2023 Yılı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.948 2023 yılı haberi bulunmuştur.
Bilgi ve iletişim sektörü 785 milyar TL’ye ulaştı
Bilgi ve iletişim sektörü 785 milyar TL’ye ulaştı Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD), 2023 yılı “Bilgi ve İletişim Teknoloji Sektörü Pazar Verileri”ni 28 Mayıs’ta Feriye’de düzenlediği toplantıda açıkladı.
29.05.2024 Ekonomi
TÜBİSAD: Türkiye bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün büyüklüğü 785 milyar TL'ye ulaştı
TÜBİSAD: Türkiye bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün büyüklüğü 785 milyar TL'ye ulaştı TÜBİSAD, “Bilgi ve İletişim Teknolojileri Sektörü 2023 Yılı Pazar Verileri ve Trendleri”ni açıkladı. Rapora göre sektör, TL bazında bir önceki yıla kıyasla yüzde 83 oranında büyüyerek 784,6 milyar TL'lik hacme ulaştı. İhracatını 57 milyar 590 milyon TL olarak gerçekleştiren sektörün istihdamı da 237 bin kişiye yükseldi.
28.05.2024 Teknoloji
Emlak vergisi ödemeleri için geri sayım!
Emlak vergisi ödemeleri için geri sayım! Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, 2024 yılı emlak ve çevre temizlik vergisi 1'inci taksit ödemeleri için verilen süre 31 Mayıs Cuma günü sona ereceğini söyleyerek, "2'nci taksit ödemeleri ise 2 Aralık tarihine kadar yapılabilecek. Borcunu ödemeyenler için vadenin bitim tarihinden itibaren, ödeme tarihine kadar geçen süre için her ay için ayrı ayrı yüzde 3,5 oranında gecikme zammı uygulanacak" dedi.
28.05.2024 Ekonomi
Kırmızı bültenle aranan İsmail Abdo yakalandı, 20 bin lira kefaletle serbest kaldı
Kırmızı bültenle aranan İsmail Abdo yakalandı, 20 bin lira kefaletle serbest kaldı Adana'da kırmızı bültenle aranan İsmail Abdo, üzerinde çelik yelek ve ruhsatsız tabanca ile yakalandı. Abdo, çıkarıldığı mahkeme tarafından 20 bin lira kefalet karşılığı serbest bırakıldı.
27.05.2024 Gündem
‘Zor yıla rağmen hedeflere ulaştık’
‘Zor yıla rağmen hedeflere ulaştık’ Nema oranı yüzde 77.1 olarak açıklanan OYAK’ın Genel Müdürü Erdem, “Son 8 yılda inşa ettiğimiz dönüşüm ve yapılanma, sürdürülebilir nema stratejimizi güçlendirdi ve büyüme getirdi” dedi.
27.05.2024 Ekonomi
OYAK Genel Kurulu tamamlandı, üyeye yüzde 77,1 nema
OYAK Genel Kurulu tamamlandı, üyeye yüzde 77,1 nema OYAK, açıkladığı nema oranı ile üyelerine yine sürdürülebilir getiri sağladı.
26.05.2024 Ekonomi
Ege Bölgesi’ne değer katıyorlar
Ege Bölgesi’ne değer katıyorlar Ege Bölgesi’nin en büyük 100 firmasını açıklayan EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, “İlk 10 firmamızın yeri değişmedi. Her sektörden birçok firmamız 100’ün içinde” dedi.
25.05.2024 Ege
'TL'nin reel olarak değer kazanmasını bekliyoruz'
'TL'nin reel olarak değer kazanmasını bekliyoruz' Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan, ‘‘Sıkı para politikası devam ettirilecek. TL’nin reel olarak değer kazanmasını bekliyoruz. Manşet enflasyonda Haziranda ciddi gerileme bekliyoruz’’ dedi.
24.05.2024 Uzmanpara
TCMB Başkanı Karahan: ‘‘Türk Lirası’nın reel olarak değer kazanmasını bekliyoruz’’
TCMB Başkanı Karahan: ‘‘Türk Lirası’nın reel olarak değer kazanmasını bekliyoruz’’ TCMB Başkanı Fatih Karahan, ‘‘Sıkı para politikası devam ettirilecek. TL’nin reel olarak değer kazanmasını bekliyoruz. Manşet enflasyonda Haziran’da ciddi gerileme bekliyoruz’’ dedi.
24.05.2024 Ekonomi
Google ve META soruşturmaları... Yöntem değişti: İkna edene kadar her gün ceza
Google ve META soruşturmaları... Yöntem değişti: İkna edene kadar her gün ceza Google ve META gibi sosyal platformların Rekabet Kurumu'nun cezalarını ödeyip ihlal yapmaya devam ettiği tespit edildi. Verilen cezalardan daha fazla para kazandıkları için bunun caydırıcı olmadığını belirten Rekabet Kurumu Başkan Yardımcısı Ferhat Topkaya "Kılcal damarlarına giriyoruz" çıkışını yaparak, "Yaptırım anlayışını değiştirdik. Cezaların yanı sıra davranışsal ve yapısal tedbirler getirdik" dedi. TBMM Dijital Mecralar Komisyonu'na sunum yapan Topkaya, Rekabet Kurumu ikna edilinceye kadar söz konusu platformların günlük ceza ödeyeceklerini ve bu cezaların tutarlarından birinin 4.7 milyon TL olduğunun bilgisini verdi.
24.05.2024 Gündem
Sevgilisini darp eden ünlü müzisyen hakim karşısına çıktı: Aşık olduğumu düşündüm
Sevgilisini darp eden ünlü müzisyen hakim karşısına çıktı: Aşık olduğumu düşündüm Sevgilisini darp ettiği gerekçesiyle hakkında 6 yıl 6 aya kadar hapis cezası istenen 'Yüzyüzeyken Konuşuruz' grubu gitaristi Can Tunaboylu'nun yargılanmasına başlandı. Sanık Tunaboylu savunmasında, “Kendisine isteyerek vurmadım, mağdurum” dedi.
23.05.2024 Gündem
'Amacımız gastronomi turizminde lider destinasyonlar arasında yer alabilmek'
'Amacımız gastronomi turizminde lider destinasyonlar arasında yer alabilmek' Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen 4. Global Gastro Ekonomi Zirvesi'nde açıklamalarda bulundu.
23.05.2024 Gündem
Gülistan bebek11 ayda 20 kiloyu aştı!
Gülistan bebek11 ayda 20 kiloyu aştı! Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde normal kiloda doğan bebek, 11 ayda 20 kiloyu aştı.
23.05.2024 Haberler
Gülistan bebek 11 ayda 20 kiloyu aştı!
Gülistan bebek 11 ayda 20 kiloyu aştı! Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde normal kiloda doğan bebek, 11 ayda 20 kiloyu aştı.
23.05.2024 Gündem
Ropar açıklandı: İşte 'olağanüstü kuraklık' alarmı verilen yerler
Ropar açıklandı: İşte 'olağanüstü kuraklık' alarmı verilen yerler Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün nisan ayı raporlarına göre, Türkiye genelinde yağışlar geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 67, normaline göre yüzde 50 düşerken, Karadeniz Bölgesi son 64 yılın en düşük yağışını aldı. Meteorolojik kuraklık haritalarında Türkiye'nin büyük bölümünde 'olağanüstü' ve 'çok şiddetli kuraklık' alarmı verildi.
23.05.2024 Gündem
Kira zammında yeni dönem! 5 soru, 5 cevap
Kira zammında yeni dönem! 5 soru, 5 cevap Ekonomi yönetimi tarafından yapılan son açıklamalarda kirada yüzde 25 zam sınırının 1 Temmuz sonrası için uzatılmayacağı açıklandı. Peki zam sınırı sona erdikten sonra süreç nasıl işleyecek? İşte kira artışıyla ilgili merak edilen 5 soru, 5 yanıt...
23.05.2024 Ekonomi
Ev sahibi ve kiracılar dikkat! 6 ayda tahliye kararı çıktı
Ev sahibi ve kiracılar dikkat! 6 ayda tahliye kararı çıktı Konut kiralarında son yıllarda yaşanan artışlar ev sahibi ve kiracı uyuşmazlıklarını had safhaya çıkardı. 1 Eylül’de devreye alınan zorunlu arabuluculuk sistemi ile uyuşmazlıkların pek çoğu davaya gitmeden çözüme kavuşturulsa da anlaşma olmaması durumunda konu yargıya taşınıyor.
22.05.2024 Ekonomi
Türkiye, turistik gecelemede dünya beşincisi
Türkiye, turistik gecelemede dünya beşincisi Türkiye, yerli ve yabancı turistlerin konaklama tesislerindeki geceleme sayısı bakımından 203 milyon gecelemeyle dünyada beşinci sırada yer aldı. En çok geceleme olan iller Antalya, İstanbul ve Muğla olarak sıralandı.
21.05.2024 Ekonomi
Ev sahibi ve kiracılar dikkat: 1 Temmuz’da sona eriyor! Kiralar nasıl etkilenecek?
Ev sahibi ve kiracılar dikkat: 1 Temmuz’da sona eriyor! Kiralar nasıl etkilenecek? 1 Temmuz’da sonlanması beklenen yüzde 25 zam sınırına ilişkin geçtiğimiz gün Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek önemli bir açıklama yapmıştı. Peki zam sınırının kaldırılması piyasayı nasıl etkiler? Ev sahipleri eski kiracılardan yüzde 25 zam sınırını gerekçe göstererek yeni sözleşme döneminde daha fazla zam isteyebilir mi? Zam sınırının kaldırılması ev sahibi-kiracı davalarını nasıl etkiler? Merak edilenler haberin detayında...
21.05.2024 Ekonomi
Erdoğan Kabine toplantısı sonrası açıkladı! İran için 1 günlük milli yas ilan edildi
Erdoğan Kabine toplantısı sonrası açıkladı! İran için 1 günlük milli yas ilan edildi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığındaki Kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada yeni anayasa mesajı verdi ve Reisi'nin vefatı nedeniyle 1 günlük milli yas ilan edildiğini duyurdu.
20.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan milli sporcuları ve gençleri kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan milli sporcuları ve gençleri kabul etti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda milli sporcuları ve gençleri kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan “19 Mayıs esarete karşı özgürlüğün, yılgınlığa karşı umudun, teslimiyete karşı milletimizin hür ve bağımsız yaşama kararlılığının sembolüdür” dedi.
19.05.2024 Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 19 Mayıs milletimizin hür ve bağımsız yaşama kararlılığının sembolüdür
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 19 Mayıs milletimizin hür ve bağımsız yaşama kararlılığının sembolüdür Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda milli sporcuları ve gençleri kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan “19 Mayıs esarete karşı özgürlüğün, yılgınlığa karşı umudun, teslimiyete karşı milletimizin hür ve bağımsız yaşama kararlılığının sembolüdür” dedi.
19.05.2024 Gündem
Kolon kanseri için uyarı
Kolon kanseri için uyarı Kolon ve rektum tümöründe tedavi yöntemleri Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği ve Memorial Hastanesi’nin ortaklaşa düzenlediği cerrahi günleri toplantısında tartışıldı.
19.05.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

2023 Yılı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.