29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Son dakika 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı haber sayfamızda...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.874 29 ekim cumhuriyet bayramı haberi bulunmuştur.
2024 RESMİ TATİL GÜNLERİ LİSTESİ: Yeni yılda resmi tatiller ne zaman, hangi güne denk geliyor? 2024'te kaç gün tatil var?
2024 RESMİ TATİL GÜNLERİ LİSTESİ: Yeni yılda resmi tatiller ne zaman, hangi güne denk geliyor? 2024'te kaç gün tatil var? 2024 yılı başladı. 2024 yılının ilk resmi tatili 1 Ocak Pazartesi günü gerçekleşti. Yeni yılın gelmesiyle birlikte resmi tatil günleri de araştırılmaya başlandı. Peki, yeni yılda resmi tatiller hangi güne denk gelecek? Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı, 23 Nisan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tarihleri belli oldu. İşte 2024 yılı resmi tatil günleri.
2.01.2024 Bilgi Rehberi
Büyükelçi Bağış: Çek halkı için büyük travma
Büyükelçi Bağış: Çek halkı için büyük travma Türkiye’nin Prag Büyükelçisi Egemen Bağış, saldırıyla ilgili Milliyet’e değerlendirmede bulunurken, şunları söyledi:
23.12.2023 Gündem
TFF Fair Play Ödülleri'ne Galatasaray damgası
TFF Fair Play Ödülleri'ne Galatasaray damgası Türkiye Futbol Federasyonu'nun Fair Play'in yaygınlaştırılması ve farkındalık oluşturulması amacıyla düzenlediği TFF Fair Play Ödülleri'nin Ekim 2023 Dönemi sahipleri belli oldu.
28.11.2023 Galatasaray
29 Ekim gösterisinde tepki çeken görüntülerle ilgili öğretmenin cezası belli oldu
29 Ekim gösterisinde tepki çeken görüntülerle ilgili öğretmenin cezası belli oldu Afyonkarahisar’da Atatürk İlkokulunda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında sunulan gösteride, dikkat eksikliği olan öğrencisini gösteri grubundan çıkarıp köşede bekleten öğretmenle ilgili Milli Eğitim Müdürlüğü kararını verdi.
22.11.2023 Gündem
Yusuf Emir Bolat'a Trabzonspor'dan anlamlı davet!
Yusuf Emir Bolat'a Trabzonspor'dan anlamlı davet! Bursa'da biber gazlı saldırıya uğrayan Yusuf Emir Bolat ve ailesi, Trabzonspor'un daveti üzerine Konyaspor maçını tribünden izleyecek.
10.11.2023 Trabzonspor
5000 TL EMEKLİ İKRAMİYESİ ÖDEME TARİHLERİ (SSK, Bağ-Kur) 2023 📢 Emekli ikramiyesi ne zaman yatacak? 5 bin TL emekli ikramiyesi kimlere verilecek, şartlar neler?
5000 TL EMEKLİ İKRAMİYESİ ÖDEME TARİHLERİ (SSK, Bağ-Kur) 2023 📢 Emekli ikramiyesi ne zaman yatacak? 5 bin TL emekli ikramiyesi kimlere verilecek, şartlar neler? Emekli ikramiyesi yatırılma tarihleri kasım ayının başına yaklaşırken milyonlarca emekli tarafından araştırılıyor. Emeklilere 5000 TL ikramiye verileceği geçtiğimiz günlerde duyuruldu. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı emekli ikramiyesini kimlerin alacağı ve şartlar ise merak ediliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 5 bin TL emekli ikramiyesinin verileceği tarih ile ilgili açıklama yaptı. Peki SSK, Bağ-Kur ve memur emeklilerine 5 bin TL emekli ikramiyesi ne zaman yatacak 2023? 5000 TL emekli ikramiyesi kimlere verilecek, şartlar neler?
2.11.2023 Bilgi Rehberi
100’üncü yıl coşkusu!
100’üncü yıl coşkusu! Dream Türk TV’de ekrana gelen, sunuculuğunu Emel Yalçın’ın, genel koordinatörlüğünü Suat Yanç’ın, yapımcılığını ise Noah Entertainment’ın üstlendiği ‘50 Fifty’, bu hafta özel gündemiyle müzik dünyasının nabzını tutacak.
2.11.2023 Cadde
Melek Zeynep Bulut'un AKM'de sergilenen ödüllü eseri 'Açık Yapıt'a yoğun ilgi
Melek Zeynep Bulut'un AKM'de sergilenen ödüllü eseri 'Açık Yapıt'a yoğun ilgi Mimar ve sanatçı Melek Zeynep Bulut'un performatif, deneysel bir mekan kurgusu olan ödüllü eseri 'Açık Yapıt ' Cumhuriyetin 100'üncü yılı kutlamaları kapsamında özel davetle Atatürk Kültür Merkezi'nde sergilenmeye başlanmıştı. Eserin yoğun ilgi gördüğünü söyleyen Bulut, "Türkiye'de ilk günden beri çok beklenen bir sergiydi. Biz Londra'da işi duyurduğumuz andan itibaren insanlar 'Açık Yapıt Türkiye'ye ne zaman gelecek' diye soruyorlardı. Dolayısıyla ilk gün bir izdihamla karşılaştık” dedi. 'Açık Yapıt' Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünde 19 Kasım'a kadar ziyaret edilebilecek.
1.11.2023 Haberler
Melek Zeynep Bulut'un AKM'de sergilenen ödüllü eseri 'Açık Yapıt'a yoğun ilgi
Melek Zeynep Bulut'un AKM'de sergilenen ödüllü eseri 'Açık Yapıt'a yoğun ilgi Mimar ve sanatçı Melek Zeynep Bulut'un performatif, deneysel bir mekan kurgusu olan ödüllü eseri 'Açık Yapıt ' Cumhuriyetin 100'üncü yılı kutlamaları kapsamında özel davetle Atatürk Kültür Merkezi'nde sergilenmeye başlanmıştı. Eserin yoğun ilgi gördüğünü söyleyen Bulut, "Türkiye'de ilk günden beri çok beklenen bir sergiydi. Biz Londra'da işi duyurduğumuz andan itibaren insanlar 'Açık Yapıt Türkiye'ye ne zaman gelecek' diye soruyorlardı. Dolayısıyla ilk gün bir izdihamla karşılaştık” dedi. 'Açık Yapıt'  Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünde 19 Kasım'a kadar ziyaret edilebilecek.
1.11.2023 Kültür Sanat
Sahnede Cumhuriyet'in 100. yılını kutlamadığı iddia edilen Özcan Deniz'den videolu paylaşım!
Sahnede Cumhuriyet'in 100. yılını kutlamadığı iddia edilen Özcan Deniz'den videolu paylaşım! 28 Ekim'de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde konser veren Özcan Deniz'in Cumhuriyet'in 100'üncü yılını kutlamadığı ve "10. Yıl Marşı"nı söylemeden sahneyi terk ettiği için yuhalandığı iddia edilmişti. Dün sosyal medya hesabından açıklama yapan Özcan Deniz'den iddialara videolu yanıt geldi.
31.10.2023 Haberler
Sahnede Cumhuriyet'in 100. yılını kutlamadığı iddia edilen Özcan Deniz'den videolu paylaşım!
Sahnede Cumhuriyet'in 100. yılını kutlamadığı iddia edilen Özcan Deniz'den videolu paylaşım! 28 Ekim'de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde konser veren Özcan Deniz'in Cumhuriyet'in 100'üncü yılını kutlamadığı ve "10. Yıl Marşı"nı söylemeden sahneyi terk ettiği için yuhalandığı iddia edilmişti. Dün sosyal medya hesabından açıklama yapan Özcan Deniz'den iddialara videolu yanıt geldi.
31.10.2023 Cadde
29 Ekim’deki konuşması nedeniyle gözaltına alınan öğretmen hakkında karar
29 Ekim’deki konuşması nedeniyle gözaltına alınan öğretmen hakkında karar Antalya'da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında yaptığı konuşma nedeniyle, 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçlamasıyla gözaltına alınan E.K. adlı kadın öğretmen, adli kontrolle serbest bırakıldı.
31.10.2023 Gündem
Okulda yakılan meşale 3 veliyi yaraladı
Okulda yakılan meşale 3 veliyi yaraladı Zonguldak'ta Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sırasında, 1 velinin elinde tuttuğu meşaleden çıkan alevler 3 veliyi yaraladı.
31.10.2023 Gündem
Provada da aynı anlar! Tepki çeken 29 Ekim gösterisinden yeni görüntü
Provada da aynı anlar! Tepki çeken 29 Ekim gösterisinden yeni görüntü 29 Ekim gösterisinde bir öğrenciye yapılan muameleyle ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı. Bu kez provada öğretmeni tarafından dışlanan çocuğun görüntüleri vicdanları sızlattı. O sırada velilerin öğretmeni tebrik etmesi ise tartışılan başka bir konu oldu. Öte yandan kenara çekilen çocuğun babası da açıklamalarda bulundu.
31.10.2023 Gündem
Vicdanları yaralayan olayla ilgili yeni görüntüler
Vicdanları yaralayan olayla ilgili yeni görüntüler Afyonkarahisar’da bir ilkokulda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için hazırlanan gösteride 23 kişilik sınıfta, dikkat eksikliği olduğu gerekçesi ile bir öğrencinin gösteri grubundan çıkarılıp köşede ayrı tutulması olayıyla ilgili yeni görüntü ortaya çıkarken, öğretmenin sınıfta yapılan gösteri provasında da çocuğu dışladığı ve sırada oturttuğu ortaya çıktı.
31.10.2023 Haberler
Yaman, Mustafa Sandal'ı yalnız bırakmadı: Yaman 177 boyunda, beni geçti!
Yaman, Mustafa Sandal'ı yalnız bırakmadı: Yaman 177 boyunda, beni geçti! Mustafa Sandal, Cumhuriyet’in 100. yılında Merzifon Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte sahne aldı. Sandal, konser öncesi muhabirlerin sorularını yanıtladı. Sahne öncesi oğluyla yan yana gelen Sandal, espriler yaptı.
31.10.2023 Cadde
Bugün okullar tatil mi? 31 Ekim Salı okul var mı? MEB okullarla ilgili son durum
Bugün okullar tatil mi? 31 Ekim Salı okul var mı? MEB okullarla ilgili son durum Cumhuriyetin 100. yılı coşkuyla kutlandı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 Ekim'in ertesi günü okulların tatil edildiğini duyurmuştu. Binlerce öğrenci ve veli ise ''31 Ekim okullar açık mı, tatil mi?'' sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, bugün (31 Ekim) okullar tatil mi edildi?
31.10.2023 Bilgi Rehberi
Görsel şölenin arkasındaki teknoloji! Görenler inanamadı
Görsel şölenin arkasındaki teknoloji! Görenler inanamadı Cumhuriyet’in 100. yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, İletişim Başkanlığı’nın koordinasyonunda düzenlenen çok sayıda etkinlikle kutlandı.
31.10.2023 Gündem
29 Ekim'deki konuşması tepki çekmişti! Öğretmen gözaltına alındı
29 Ekim'deki konuşması tepki çekmişti! Öğretmen gözaltına alındı Antalya’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında özel bir okulda yaptığı konuşma nedeniyle ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ suçlamasıyla Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında işlem başlatılan kadın öğretmen E.K. gözaltına alındı.
30.10.2023 Gündem
Beşiktaş'tan 100. yıl koreografisi: Akaretler'den Cumhuriyet'e!
Beşiktaş'tan 100. yıl koreografisi: Akaretler'den Cumhuriyet'e! 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100'üncü yılında Beşiktaş tribünlerinde özel bir koreografiye imza atıldı.
30.10.2023 Beşiktaş
29 Ekim gösterisinde tepki çeken görüntü! Olaya inceleme başlatıldı
29 Ekim gösterisinde tepki çeken görüntü! Olaya inceleme başlatıldı 29 Ekim gösterisinde bir öğrenciye yapılan muamele sosyal medyada büyük tepki çekti. Dikkat eksikliği olduğu gerekçesi ile gösteri grubundan ayrılan 9 yaşındaki çocuk köşeden arkadaşlarını izledi.
30.10.2023 Haberler
Kemer Country Club'da 100. Yıl Cumhuriyet Şöleni
Kemer Country Club'da 100. Yıl Cumhuriyet Şöleni Kemer Country Club, Cumhuriyetin 100. yıl coşkusunu Golf Kulübü’nde Estetik International sponsorluğunda gerçekleşen 100. Yıl Cumhuriyet Golf Kupası ile, Atlı Spor Kulübü’nde Defender sponsorluğunda düzenlenen Cumhuriyetin 100. Yılını Kutlama Engel Atlama Yarışmaları ile, Tenis Kulübü’nde ise Miles & Smiles tarafından gerçekleşen Cumhuriyet Kupası Tenis Turnuvası ile doyasıya yaşadı ve yaşattı.
31.10.2023 Golf
Özcan Deniz'den '100. Yıl Marşı'nı söylemedi' iddialarına yanıt!
Özcan Deniz'den '100. Yıl Marşı'nı söylemedi' iddialarına yanıt! 28 Ekim'de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde konser veren Özcan Deniz'in Cumhuriyet'in 100'üncü yılını kutlamadığı ve "10. Yıl Marşı"nı söylemeden sahneyi terk ettiği için yuhalandığı iddia edildi. Özcan Deniz söz konusu iddialara yanıt verdi.
30.10.2023 Cadde
29 Ekim gösterisinde tepki çeken görüntü! Olaya inceleme başlatıldı
29 Ekim gösterisinde tepki çeken görüntü! Olaya inceleme başlatıldı 29 Ekim gösterisinde bir öğrenciye yapılan muamele sosyal medyada büyük tepki çekti. Dikkat eksikliği olduğu gerekçesi ile gösteri grubundan ayrılan 9 yaşındaki çocuk köşeden arkadaşlarını izledi.
2.11.2023 Gündem
Vatandaşlar Ata'sına koştu! Anıtkabir'de ziyaretçi rekoru kırıldı
Vatandaşlar Ata'sına koştu! Anıtkabir'de ziyaretçi rekoru kırıldı Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı dolayısıyla dün vatandaşlar Anıtkabir'e akın etti. MSB, Anıtkabir'de ziyaretçi rekorunun kırıldığını paylaştı.
30.10.2023 Haberler

Benzer Haber Etiketleri

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.