6 Ocak

6 Ocak

Son dakika 6 Ocak haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 6 Ocak gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 6 Ocak haber sayfamızda...

6 Ocak

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 28.135 6 ocak haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Aydın, 'Asırlık Gece" kitabında anlattı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Aydın, 'Asırlık Gece" kitabında anlattıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı Doç. Dr. Hüseyin Aydın, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi davalarında hukukun dışına çıkacak hiçbir uygulamaya izin vermediğini, sürecin adil yargılama ilkeleri çerçevesinde yürütüldüğünü söyledi.
17.06.2021Gündem
1. İnönü Savaşı Nedir? Tarihi, Nedenleri Ve Sonuçları Nelerdir?
1. İnönü Savaşı Nedir? Tarihi, Nedenleri Ve Sonuçları Nelerdir?Tarihte yaşanan birçok önemli savaş olmuştur. Bu savaşların etkisi ise günümüze kadar ulaşmaktadır. Bazı savaşlar nedenleri ve sonuçları açısından büyük etkiler yaratmıştır. 1. İnönü Savaşı da bu savaşlardan birisi olarak tarihteki yerini almıştır. 1. İnönü Savaşı nedir? Tarihi, nedenleri ve sonuçları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
7.06.2021Eğitim
Son dakika... Trump'tan Facebook yasağına tepki! 'Biz kazanacağız'
Son dakika... Trump'tan Facebook yasağına tepki! 'Biz kazanacağız'Eski ABD Başkanı Donald Trump, Facebook'un kendisine getirdiği 2 yıllık erişim yasağını "hakaret" olarak nitelendirerek, "Önünde sonunda biz kazanacağız." ifadesini kullandı.
4.06.2021Dünya
Son dakika... Facebook, Trump'ın hesabını 1.5 yıl kapalı tutacak!
Son dakika... Facebook, Trump'ın hesabını 1.5 yıl kapalı tutacak!Son dakika haberine göre, ABD merkezli sosyal paylaşım platformu Facebook, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın kapatılan Facebook ve Instagram hesaplarının 7 Ocak 2023’e kadar açılmayacağını duyurdu.
4.06.2021Dünya
ABD'den kritik İran açıklaması: Duruşumuz değişmedi
ABD'den kritik İran açıklaması: Duruşumuz değişmediBeyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, İran'ın nükleer silaha sahip olmasını önlemek için ABD'yle gerginliği bile göze alacakları açıklamasının İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun kendi duruşu olduğunu belirterek, "İran ile nükleer anlaşma konusunda duruşumuz değişmedi." dedi.
2.06.2021Dünya
Trump'tan şaşırtan hamle! 1 ay geçmeden kapattı
Trump'tan şaşırtan hamle! 1 ay geçmeden kapattıEski ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesaplarının kapatılmasının ardından açtığı kişisel blogunu 1 aydan kısa bir süre içinde kapattı.
2.06.2021Dünya
Dağdan kurtarılan yaşlı adamın iki kadını öldürdüğü ortaya çıktı!
Dağdan kurtarılan yaşlı adamın iki kadını öldürdüğü ortaya çıktı!Şimdi 70 yaşında olan şüpheli, kamyonetinin farlarını kullanarak Mors koduyla acil durum sinyali vermesiyle kurtulmuştu. Uçakla görülüp dağdan alınan adama 39 yıl sonra dava açıldı.
2.06.2021Dünya
Son dakika... Cumhuriyetçiler, Kongre baskını komisyonunun kurulmasını bloke etti!
Son dakika... Cumhuriyetçiler, Kongre baskını komisyonunun kurulmasını bloke etti!ABD Senatosundaki Cumhuriyetçiler, 6 Ocak'ta yaşanan Kongre baskınını soruşturacak komisyonun kurulmasını öngören tasarıyı bloke etti. 6 Ocak'taki Kongre baskınında 5 kişi hayatını kaybetmiş, halkı isyana teşvikten azil istemiyle yargılanan Trump ise şubat ayında Senato'daki oylamada aklanmıştı.
28.05.2021Dünya
Ortaya çıktı! Kongre baskınında 'ordu' izi
Ortaya çıktı! Kongre baskınında 'ordu' iziABD’de yapılan bir araştırmada, 6 Ocak’ta Amerikan kongresine yapılan baskında suçlanan her 10 kişiden birinin ordu ile ilişkili olduğu ortaya çıktı
28.05.2021Dünya
Florida eyaletinde sosyal medya yasaklarını meneden yasa yürürlüğe girdi
Florida eyaletinde sosyal medya yasaklarını meneden yasa yürürlüğe girdiABD’de Florida Valisi Ron DeSantis, siyasi adaylara yasak getirmesi durumunda sosyal medya şirketlerine ceza öngören eyalet yasasını imzalayarak yürürlüğe koydu.
25.05.2021Teknoloji
Son dakika! İmamoğlu'na kamu zararına neden olduğu iddiasıyla inceleme
Son dakika! İmamoğlu'na kamu zararına neden olduğu iddiasıyla incelemeİçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Büyükşehir Belediyesi yönetimi tarafından bazı hizmet alım ihalelerinde usulsüzlük yapılarak kamu zararına sebep olunduğu iddiaları üzerine araştırma/ön inceleme onayı gereğince mülkiye müfettişi görevlendirildiğini bildirdi.
17.05.2021Gündem
6 Ocak Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu
6 Ocak Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç YorumuHerkesin doğduğu tarihe göre bir burcu bulunur. Burçların özelikleri ise kişinin karakteristik özelliklerine de yansımaktadır. Özellikle burçları bulabilmek adına doğum tarihine bakılmalıdır. 6 Ocak hangi burç oluyor? Özellikleri, yükseleni ve burç yorumu nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.
10.05.2021Astroloji
‘Beyaz Saray’ın kopyası yapılsın’
‘Beyaz Saray’ın kopyası yapılsın’ABD Gizli Servis Direktörü James Murray, katıldığı bir Kongre oturumunda 6 Ocak Kongre baskınında yaşananlara benzer güvenlik açıklarını önlemek amacıyla eğitim için Beyaz Saray’ın replikasının, yani bir benzerinin yapılmasını talep etti.
8.05.2021Dünya
Son dakika... Twitter, Trump'ın açıklamalarını yayımlayan hesabı askıya aldı!
Son dakika... Twitter, Trump'ın açıklamalarını yayımlayan hesabı askıya aldı!Sosyal medya platformu Twitter, daha önce hesabını kapattığı ABD'nin eski Başkanı Donald Trump'ın yaptığı açıklamaları yayımlayan bir hesabı askıya aldı.
6.05.2021Dünya
Son dakika... ABD Gizli Servisi, Beyaz Saray'ın replikasının yapılmasını istedi!
Son dakika... ABD Gizli Servisi, Beyaz Saray'ın replikasının yapılmasını istedi!ABD'de başkan ve Beyaz Saray'ın korunmasından sorumlu olan Gizli Servis, eğitimler için Beyaz Saray'ın 8 milyon dolarlık replikasının yapılması talebinde bulundu.
6.05.2021Dünya
'Savaş' devam ediyor! 'Rezalet ve utanç'
'Savaş' devam ediyor! 'Rezalet ve utanç'Eski ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesaplarının kapatılmasını "rezalet ve utanç" olarak nitelendirerek, "Radikal solcu ruh hastaları gerçeklerden korktuğu için ABD Başkanının ifade özgürlüğü elinden alındı." açıklamasında bulundu.
5.05.2021Dünya
Son dakika haberi: Bakan Selçuk'tan LGS paylaşımı! Erişime açıldı
Son dakika haberi: Bakan Selçuk'tan LGS paylaşımı! Erişime açıldıGelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS'ye hazırlanan öğrenciler için sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Bakan Selçuk, 'LGS’ye hazırlık sürecinde Mayıs ayı örnek sorularıyla öğrencilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Örnek sorularımızı erişime açtık.' dedi. İşte haberin ayrıntıları...
4.05.2021Gündem
Kongre baskını soruşturmasında flaş gelişme! En az 100 kişi...
Kongre baskını soruşturmasında flaş gelişme! En az 100 kişi... ABD'de 6 Ocak'taki Kongre baskınına ilişkin Adalet Bakanlığının yürüttüğü soruşturma kapsamında, en az 100 kişinin daha gözaltına alınabileceği belirtildi.
23.04.2021Dünya
İngiltere'de yeni dönem: Aylar sonra mağazalar ve restoran bahçeleri açılıyor
İngiltere'de yeni dönem: Aylar sonra mağazalar ve restoran bahçeleri açılıyor30 milyonu aşkın insanın aşılandığı ülkede koronavirüs kısıtlamalarının bir kısmı daha kaldırılıyor. Başbakan Johnson, yeni atılan adımın önemli olduğunu vurgulayıp insanların dikkatli olmasını istedi.
12.04.2021Dünya
Kongre baskınında Pentagon'u aramış! 'Burayı temizleyin'
Kongre baskınında Pentagon'u aramış! 'Burayı temizleyin'ABD'de 6 Ocak Kongre baskını esnasında dönemin Başkan Yardımcısı olan ve 3 Kasım seçim sonuçlarına ilişkin Kongre oturumuna başkanlık eden Mike Pence'in, Savunma Bakanlığını (Pentagon) arayarak "Burayı temizleyin." dediği belirtildi.
10.04.2021Dünya
Facebook, Donald Trump'ın sesine de yasak getirdi
Facebook, Donald Trump'ın sesine de yasak getirdiGelini Lara Trump, eski ABD Başkanı Donald Trump'un röportajını Facebook'ta paylaştı. Facebook, paylaşımı platformdan kaldırarak Trump'ın sesini yayımlamama kararı aldı.
1.04.2021Dünya
Trump'a bir şok daha! Sesine bile izin yok...
Trump'a bir şok daha! Sesine bile izin yok... Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın, gelini Lara Trump tarafından yapılan röportajının videosu, Facebook tarafından engellenerek kaldırıldı.
31.03.2021Dünya
İhracat rakamları belli oldu
İhracat rakamları belli olduTürkiye'nin ihracatı şubatta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 9,6 artışla 16 milyar 9 milyon dolar, ithalatı da yüzde 9,4 yükselerek 19 milyar 308 milyon dolar olarak gerçekleşti.
31.03.2021Uzmanpara
Dış ticaret istatistikleri belli oldu
Dış ticaret istatistikleri belli olduTürkiye'nin ihracatı şubatta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 9,6 artışla 16 milyar 9 milyon dolar, ithalatı da yüzde 9,4 yükselerek 19 milyar 308 milyon dolar olarak gerçekleşti.
31.03.2021Ekonomi
Bomba iddia: Kongre baskınından önce...
Bomba iddia: Kongre baskınından önce...ABD'de 6 Ocak'taki Kongre baskınından önce aşırı sağcı grup "Oath Keepers"ın liderinin, diğer sağcı gruplar "Proud Boys" ve "Three Percenters" ile "ittifak" oluşturmayı konuştuğu öne sürüldü.
25.03.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

abdFacebookdonald trumptrumpbeyaz saray

6 Ocak ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.