9 Ağustos

9 Ağustos

Son dakika 9 Ağustos haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan 9 Ağustos gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan 9 Ağustos haber sayfamızda...

9 Ağustos

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 14.919 9 agustos haberi bulunmuştur.
Feci kazada yaşadıklarını anlattı
Feci kazada yaşadıklarını anlattı Tatil için İzmir'e giderken Balıkesir'de meydana gelen feci trafik kazasında 2 yıllık eşi Gülay Baydar'ı (59) kaybeden Halil Yüksel Baydar'ın (60) İstanbul'da hastanede tedavisi devam ediyor. Kaza nedeniyle 2 aydır ayağa kalkamadığını belirten Baydar, şoförün emniyet şeridinde arızalanan otomobiline çok hızlı bir şekilde çarptığını kaydederek "Eğer tıbbi bir problem yaşamadıysa bu trafik kazasından ziyade cinayet olarak açıklanabilir" dedi.
9.10.2021Haberler
Feci kazada yaşadıklarını anlattı! 'Bir saniye içinde bütün hayatımız değişti'
Feci kazada yaşadıklarını anlattı! 'Bir saniye içinde bütün hayatımız değişti'Tatil için İzmir'e giderken Balıkesir'de meydana gelen feci trafik kazasında 2 yıllık eşi Gülay Baydar'ı (59) kaybeden Halil Yüksel Baydar'ın (60) İstanbul'da hastanede tedavisi devam ediyor. Kaza nedeniyle 2 aydır ayağa kalkamadığını belirten Baydar, şoförün emniyet şeridinde arızalanan otomobiline çok hızlı bir şekilde çarptığını kaydederek "Eğer tıbbi bir problem yaşamadıysa bu trafik kazasından ziyade cinayet olarak açıklanabilir" dedi.
9.10.2021Gündem
Kanada'dan flaş karar! Artık zorunlu...
Kanada'dan flaş karar! Artık zorunlu...Kanada Başbakanı Justin Trudeau, tüm federal kamu görevlilerinin 30 Ekim'e kadar iki doz Kovid-19 aşısını yaptırmalarının zorunlu kılındığını bildirdi.
7.10.2021Dünya
‘Çıtayı yukarıya taşıyacağız’
‘Çıtayı yukarıya taşıyacağız’Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları Kutlama Resepsiyonu’na katılan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Sporcularımızın bu süreçteki heyecanını, adanmışlığını ve gayretini hep birlikte gördük. Bizleri en güzel şekilde temsil ettiler” dedi.
5.10.2021Diğer
Kasapoğlu: "Tokyo 2020'yi hep güzel yönleriyle hatırlayacağız"
Kasapoğlu: "Tokyo 2020'yi hep güzel yönleriyle hatırlayacağız"Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları Kutlama Resepsiyonu"nda yaptığı açıklamada, "Tokyo 2020'yi hep güzel yönleriyle hatırlayacağımız gibi Türkiye olarak bu başarıları, sporcularımızla ve spor ailemizle daha yukarılara taşıyacağız" dedi.
4.10.2021Diğer
Yine sokaklardalar! Fransa'da Kovid-19 protestoları
Yine sokaklardalar! Fransa'da Kovid-19 protestolarıFransa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında bazı mesleklere getirilen aşı zorunluluğu ve sağlık ruhsatı uygulaması karşıtları, hükümeti protesto etmek için bir kez daha meydanlara indi.
18.09.2021Dünya
Macron'un Hitler'e benzetildiği afişi asana para cezası
Macron'un Hitler'e benzetildiği afişi asana para cezasıFransa'da, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, Adolf Hitler'e benzetildiği afişleri asan Michel-Ange Flori'ye 10 bin avro para cezası verildi.
18.09.2021Dünya
Fransa'da son durum! Tedbirler kaldırılabilir...
Fransa'da son durum! Tedbirler kaldırılabilir...Fransa'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında, son 24 saatte 8 bin 128 yeni vaka belirlendi.
16.09.2021Dünya
Fransız Bakan duyurdu! 3 bin kadar sağlık çalışanı açığa alındı
Fransız Bakan duyurdu! 3 bin kadar sağlık çalışanı açığa alındıGelen son dakika haberine göre; Fransa Sağlık Bakanı Olivier Veran, 3 bin kadar sağlık çalışanın zorunlu Kovid-19 aşısını yaptırmadığı gerekçesiyle açığa alındığını açıkladı.
16.09.2021Dünya
Ülkeler, okullar için önlemleri artırdı
Ülkeler, okullar için önlemleri artırdıÜlkelerin Kovid-19 kapsamında okullarda aldığı tedbirler farklı. Almanya’da öğrenciler kendi testini yaparken Japonya’da sosyal faaliyetler askıya alındı; ABD’de kararı okul verecek, Fransa virüs çıkan sınıfı 7 gün süreyle kapatacak.
8.09.2021Eğitim
Kanada’da Kovid-19 vaka ve ölüm sayıları yükselişe geçti
Kanada’da Kovid-19 vaka ve ölüm sayıları yükselişe geçtiKanada’da yoğun yürütülen aşılama çalışmalarıyla azalan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları yeniden yükselmeye başladı.
7.09.2021Dünya
Rize'deki riskli okula ‘taşımalı eğitim' formülü
Rize'deki riskli okula ‘taşımalı eğitim' formülüRize'deki heyelanda zarar gören Elmalı köyü İlk ve Ortaokulu, risk nedeniyle eğitim-öğretime açılmadı. Okul öğrencileri, koruyucu duvar yapılıncaya kadar Taşköprü İlkokulu'nda taşımalı sistemle eğitim görecek.
6.09.2021Gündem
Ülkede alarm! Yağış döneminde daha sık rastlanıyor
Ülkede alarm! Yağış döneminde daha sık rastlanıyorNijer'de 9 Ağustos'ta ilan edilen kolera salgınında 104 kişi yaşamını yitirdi. Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, başkent Niamey de dahil ülkenin 6 bölgesinde 2 bin 874 kolera vakası görüldüğü belirtildi.
3.09.2021Dünya
Avrupa ülkelerinden salgına karşı zorlayıcı tedbirler
Avrupa ülkelerinden salgına karşı zorlayıcı tedbirlerAvrupa'da birçok ülke, sosyal hayatın pek çok alanında, vatandaşlarının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) riski taşımadığını belgelemesini zorunlu kılan tedbirleri devreye koyuyor.
3.09.2021Dünya
Bakan Muş dış ticaret rakamlarını açıkladı
Bakan Muş dış ticaret rakamlarını açıkladıTicaret Bakanı Mehmet Muş, ağustosta ihracatın geçen yılın aynı ayına göre yaklaşık yüzde 52'lik artışla 18,9 milyar dolara ulaştığını belirterek, "Bu rakam ile en yüksek ağustos ayı ihracat rakamına ulaşmış bulunuyoruz. Ayrıca, son 12 aylık ihracat değerimiz de 207,5 milyar dolar ile yeni bir cumhuriyet rekoru kırmayı başarmıştır." dedi.
2.09.2021Uzmanpara
Afgan çocuklar için acil harekete geçilmesi için çağrı geldi
Afgan çocuklar için acil harekete geçilmesi için çağrı geldiUzmanlar, ABD’nin 20 yıl süren Afganistan işgalinde, Birleşmiş Milletler (BM) Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ve BM Mülteciler Yüksek Komiserliğinin (UNHCR), çocuklara ve kadınlara yönelik hiçbir somut çalışmada bulunmadığını belirterek, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) başta olmak üzere uluslararası STK’leri acilen harekete geçmeye çağırdı.
29.08.2021Dünya
Fransa'da Kovid-19 aşı zorunluluğu karşıtları 7 haftadır gösteri düzenliyor
Fransa'da Kovid-19 aşı zorunluluğu karşıtları 7 haftadır gösteri düzenliyorFransa'da hükümetin yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele amacıyla getirdiği aşı zorunluluğu ve sağlık ruhsatı uygulaması karşıtları, ülke genelinde bir kez daha protesto gösterisi düzenledi.
28.08.2021Haberler
Yine bir araya geldiler! Avrupa'nın merkezinde aşı isyanı
Yine bir araya geldiler! Avrupa'nın merkezinde aşı isyanıFransa'da hükümetin yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele amacıyla getirdiği aşı zorunluluğu ve sağlık ruhsatı uygulaması karşıtları, ülke genelinde bir kez daha protesto gösterisi düzenledi.
28.08.2021Dünya
Muharrem ayı ne zaman bitiyor 2021? Aşure günü son tarihi
Muharrem ayı ne zaman bitiyor 2021? Aşure günü son tarihiHicri takvimin ilk ayı olan mübarek Muharrem ayının onuncu günü ise aşure günü olarak İslam aleminde eda edilir. Muharrem ayında idrak edilen ibadetlerin aynı sıra aşura günü yerine getirilen oruç ve diğer ibadetler ayrı bir kıymete sahiptir. Peki, aşure günü ne zaman biter?
26.08.2021Gündem
Fransa'da son 24 saatte 17 bin 300 Kovid-19 vakası
Fransa'da son 24 saatte 17 bin 300 Kovid-19 vakasıFransa'da son 24 saatte 17 bin 300 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasına rastlandı.
22.08.2021Dünya
Aşure günü ne zaman, bugün mü? 2021 Aşure gününde oruç tutulur mu?
Aşure günü ne zaman, bugün mü? 2021 Aşure gününde oruç tutulur mu?Aşure günü ne zaman? Muharrem ayının içinde yer alan aşure günü geldi. Muharrem ayının 10. gününe denk gelen aşure günü bu yıl 18 Ağustos Çarşamba gününe denk geldi. Peki, aşure gününde oruç tutulur mu?
18.08.2021Gündem
Adana'da başladı, Konya'da bitti! Uyurken yakalandılar
Adana'da başladı, Konya'da bitti! Uyurken yakalandılar Adana’da, tantunicinin kamyonetini çalıp hurdacıya satan 4 şüpheliden 3’ü, Konya’da çaldıkları başka bir kamyonette uyurken yakalandı. Diğer şüpheli ise Adana’da gözaltına alındı. Çaldıkları ikinci araçta, sahibinin ehliyetteki bilgilerinden yola çıkıp kredi kartıyla da bin lira çeken 4 şüpheli, tutuklandı.
18.08.2021Gündem
Muharrem ayında oruç tutulur mu? 2021 Muharrem ayı orucu ne zaman, kaç gün tutulur?
Muharrem ayında oruç tutulur mu? 2021 Muharrem ayı orucu ne zaman, kaç gün tutulur?Muharrem ayı ne zaman, Muharrem ayı orucu ne zaman, kaç gün tutulur? Ağustos ayının gelmesi ile birlikte Muharrem ayı ile ilgili bazı bilgiler de merak ediliyor. Özellikle Muharrem ayında yapılacak ibadet ve tutulacak oruç ile ilgili soruları olanlara Diyanet İşleri tarafından yayınlanan cevapları derledik.
17.08.2021Gündem
2021 Muharrem ayı orucu hangi gün tutulur? Muharrem ayına özgü oruç ve namaz var mı?
2021 Muharrem ayı orucu hangi gün tutulur? Muharrem ayına özgü oruç ve namaz var mı?Muharrem ayı 9 Ağustos ile başladı. Aşure günü ise Muharrem ayının 10. gününe denk geliyor. Peki, Muharrem ayında oruç tutulu mu? Muharrem ayında ne zaman, kaç gün oruç tutmak gerekir? İşte Muharrem ayı orucu ile ilgili ayrıntılar.
17.08.2021Gündem
Son dakika! 4 ilde kaçak organ nakli operasyonu
Son dakika! 4 ilde kaçak organ nakli operasyonuİstanbul merkezli 4 ilde "Organ ve Doku Ticareti" yapan şebekeye  düzenlenen operasyonda aralarında doktorun da bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı.
16.08.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsfransamuharrem ayıaşıbalıkesir

9 Ağustos ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.