Ab Liderler Zirvesi

Ab Liderler Zirvesi

Son dakika AB Liderler Zirvesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan AB Liderler Zirvesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan AB Liderler Zirvesi haber sayfamızda...

Ab Liderler Zirvesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 504 ab liderler zirvesi haberi bulunmuştur.
Scholz: 'Rusya bu savaşı kazanmamalı'
Scholz: 'Rusya bu savaşı kazanmamalı'Almanya Başbakanı Olaf Scholz, "Hepimiz bir amacı paylaşıyoruz, Rusya bu savaşı kazanmamalı, Ukrayna galip gelmeli" ifadelerini kullanarak bu nedenle Almanya'nın Ukrayna'yı yardım ve ağır silahlarla desteklediğini söyledi. Scholz, Ukrayna'nın AB'ye üyeliğinin hızlandırılmasının ise üyelik bekleyen Balkan ülkelerine haksızlık olacağını vurguladı.
19.05.2022Dünya
Son dakika... Avrupa'da 'Putin' çatlağı! Bölünmenin eşiğindeler...
Son dakika... Avrupa'da 'Putin' çatlağı! Bölünmenin eşiğindeler...Dış basına yansıyan son dakika haberlere göre, bazı Avrupa Birliği ülkelerinin Moskova'yla ilişkileri onarma niyeti, birliği koparma noktasına getiriyor. Özellikle Rusya'ya komşu olan ülkelerden öfkeli açıklamalar gelirken, Putin'in 'balı korumak için tutulan bir ayıya' benzetilmesi gündeme oturan ifadelerdendi.
25.06.2021Dünya
AB, Rusya'ya karşı yeni yaptırım seçeneklerini değerlendirecek
AB, Rusya'ya karşı yeni yaptırım seçeneklerini değerlendirecekAvrupa Birliği (AB) liderleri, Rusya'ya yönelik ekonomik yaptırımları da içeren ilave kısıtlayıcı tedbir seçeneklerini değerlendirme kararı aldı.
25.06.2021Ekonomi
AB Liderler Zirvesi'nin ilk günü tamamlandı
AB Liderler Zirvesi'nin ilk günü tamamlandıAvrupa Birliği (AB) ülkelerinin liderleri, Brüksel'de yüz yüze yaptıkları zirve toplantısında başta Belarus olmak üzere Rusya, AB-İngiltere ilişkileri ve gündemdeki dış politika konularını görüştü. AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, (Belarus'a indirilen uçak) Bu olay demokrasi, ifade özgürlüğü ve Avrupa'nın egemenliğine saldırıdır' dedi. AB Konseyi Başkanı Charles Michel de 'Masum insanların hayatlarıyla Rus ruleti oynanması girişimlerini hoş göremeyiz' açıklamasında bulundu.
25.05.2021Dünya
Son dakika: Liderler karantinada, panik yayılıyor: Durduramıyoruz!
Son dakika: Liderler karantinada, panik yayılıyor: Durduramıyoruz!İngiltere ve Almanya'dan Litvanya ve İsviçre'ye Avrupa genelinde kış aylarıyla beraber koronavirüs vakaları ve ölümlerde artışın önü artırılan önlemlere rağmen kesilemedi. Bir çok lider virüse yakalanıp karantinaya alınırken, 'salgını durduramıyoruz' açıklamaları endişe yarattı.
18.12.2020Dünya
AB: Doğu Akdeniz'i aralıktaki zirvede yeniden değerlendireceğiz
AB: Doğu Akdeniz'i aralıktaki zirvede yeniden değerlendireceğizAvrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, Doğu Akdeniz ve Türkiye-AB ilişkileri hakkında gelişmeleri takip ederek aralık ayında yapılacak AB Liderler Zirvesi'nde konuyu yeniden değerlendireceklerini söyledi.
16.10.2020Dünya
Son dakika.. AB zirvesi öncesinde "Türkiye ile yapıcı ilişki" mesajları
Son dakika.. AB zirvesi öncesinde "Türkiye ile yapıcı ilişki" mesajlarıAlmanya Başbakanı Angela Merkel, "AB'nin Türkiye ile yapıcı bir ilişki geliştirmesinde büyük çıkarı bulunmaktadır." dedi.
1.10.2020Dünya
Son dakika | AB Liderler Zirvesi'nden 'anlaşma' çıktı! Kritik Türkiye detayı...
Son dakika | AB Liderler Zirvesi'nden 'anlaşma' çıktı! Kritik Türkiye detayı...Son dakika haberine göre; Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, "AB Konseyi olarak iklim değişimi ile mücadele konusunda bir anlaşma sağladık. Avrupa'nın 2050 yılına kadar iklimde dengenin sağlandığı ilk kıta olmasını istiyoruz." dedi.
13.12.2019Dünya
Tam 27 lider Brüksel'de toplandı! İşte zirveye damga vuracak konu...
Tam 27 lider Brüksel'de toplandı! İşte zirveye damga vuracak konu...Avrupa Birliği (AB) üyesi 27 ülkenin lideri, iklim, bütçe, ekonomi ve Brexit gibi konuları görüşmek için Brüksel’de iki günlük zirve için bir araya geldi.
12.12.2019Gündem
Euro'nun kaderi çiziliyor
Euro'nun kaderi çiziliyorAvrupa Birliği liderlerinin bölge borç sorununa çözüm için biraraya gelmeleri ile birlikte, taslak metin açıklanmaya başlandı.AB Liderler Zirvesi sonuç taslağında; Yunanistan'da büyüme ve yatırım için Marshall Planı çağrısı yapıldı.Taslak metne göre, EFSF kredilerinin süresi 7 yıldan 15 yıla çıkarılacak ve EFSF kredilerinde faiz yüzde 3.5 düşürülecek.Taslak metinde, EFSM'nin Yunanistan'a yardım için ikincil piyasaya müdahale edebileceği ve EFSF'nin bankaları yeniden sermayelendirebileceği, EFSF'deki bu düzenlemelerin Portekiz ve İrlanda için de geçerli olduğu vurgulandı.
21.07.2011Ekonomi
Son dakika... Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: NATO'ya almayacağız!
Son dakika... Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: NATO'ya almayacağız!İsveç ve Finlandiya'nın NATO başvurusunu değerlendiren Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "ABD'nin ve Fransa'nın çifte standardı var. Bu belgeye uymak zorundalar. Uymazlarsa NATO'ya almayacağız" dedi.
4.07.2022Dünya
‘F-16’lar için gayret göstereceğim’
‘F-16’lar için gayret göstereceğim’Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi kapsamında ABD Başkanı Biden ile görüştü. Biden, Erdoğan’a İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği süreci ve tahıl krizinin çözümü için çabalarından dolayı teşekkür etti. Biden, F-16 konusunda Kongre’yi ikna etmek için çalışacağını söyledi.
30.06.2022Siyaset
AB'den Ukrayna ve Moldova için flaş üyelik kararı
AB'den Ukrayna ve Moldova için flaş üyelik kararıAvrupa Birliği (AB) liderleri, Ukrayna ve Moldova'ya “aday ülke statüsü” verilmesi üzerinde anlaştı. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy bu hamleye dair, "Tarihi bir karar" değerlendirmesinde bulundu.
23.06.2022Dünya
AB yeni kararları duyurdu! 'Savaş savunma ihtiyacını hatırlattı'
AB yeni kararları duyurdu! 'Savaş savunma ihtiyacını hatırlattı'Belçika’nın başkenti Brüksel’deki Avrupa Birliği (AB) Olağanüstü Liderler Zirvesi’nden 200 milyar euroluk ek savunma yatırımı ve RePowerEU’ye 300 milyar euroluk bütçe ayrılarak enerji konusunda çözüm üretilmesine karar verildi.
31.05.2022Dünya
AB, Rusya'dan petrol ithalatını yüzde 90 azaltacak
AB, Rusya'dan petrol ithalatını yüzde 90 azaltacakAvrupa Birliği (AB) liderleri, yıl sonuna dek Rusya'dan petrol ithalatının yüzde 90 azaltılmasında anlaştı. Birliğin, Ukrayna'yı işgale sonrası Rusya'ya yönelik açıkladığı altıncı yaptırım paketi kapsamında en büyük Rus bankalarından Sberbank, para transfer sistemi SWIFT'ten çıkarılacak. Rus devletinin kontrolündeki televizyon kanallarından üçü yasaklanacak.
31.05.2022Dünya
Son dakika: AB'den flaş Rus petrolü kararı! Tarih verildi...
Son dakika: AB'den flaş Rus petrolü kararı! Tarih verildi...Son dakika haberine göre; Avrupa Birliği Rusya'dan ithal edilen petrolün yıl sonuna kadar yüzde 90 oranında azaltma kararı aldı. Avrupa Birliği (AB) ülkeleri Ukrayna'ya acil ihtiyaçları için 9 milyar Euro yardım yapacak.
31.05.2022Dünya
AB anlaşamadı! Rusya harekete geçti
AB anlaşamadı! Rusya harekete geçtiAvrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Avrupa Birliği’nin (AB) Rus petrolüne ambargo uygulamasını da içeren 6’ncı yaptırım paketi üzerinde henüz anlaşmaya varılamadığını ifade ederek, “Önümüzdeki 48 saat içinde çözüleceğine dair beklentilerim düşük. Ancak bundan sonra bir ihtimal olacağına eminim" dedi. Öte yandan Rusya ruble ile ödeme yapmayı reddeden Hollanda'ya gaz akışını kesecek.
30.05.2022Ekonomi
AB, liderler zirvesi öncesi Rus petrolüne ambargo konusunda anlaşamadı
AB, liderler zirvesi öncesi Rus petrolüne ambargo konusunda anlaşamadıAvrupa Birliği'nin (AB) yarınki liderler zirvesi öncesinde Rus petrolüne ambargo uygulanması konusunda anlaşma sağlayamadığı bildirildi.
29.05.2022Dünya
NATO yeniden şekilleniyor
NATO yeniden şekilleniyorNATO’nun doğuda Rusya’ya karşı genişlemesini tehdit olarak gördüğünü söyleyen Moskova, bunu gerekçe gösterip Ukrayna’ya savaş ilan ederken, savaş da, bugüne kadar askeri açıdan tarafsız olan İsveç ve Finlandiya’nın İttifak’a katılmasını teşvik etti.
13.05.2022Dünya
2 kat arttı! 'NATO kararı Türkiye'yi etkiler'
2 kat arttı! 'NATO kararı Türkiye'yi etkiler'Ukrayna'daki Rus işgali Kuzey Avrupa'daki ülkeleri de tedirgin ediyor. Özellikle NATO üyeliği konusu Finlandiya ve İsveç'te gündemin ilk sıralarında. Peki Rusya, Ukrayna'dan sonra hedef olarak kendine Finlandiya ve İsveç'i seçer mi? AB üyesi olan bu iki ülke NATO'ya üye olacak mı? Uzmanlar dikkat çeken tespitlerde bulundu.
15.04.2022Gündem
AK Parti MKYK sonrası Sözcü Çelik'ten Buça yorumu: Son derece büyük bir faciadır
AK Parti MKYK sonrası Sözcü Çelik'ten Buça yorumu: Son derece büyük bir faciadırAK Parti MKYK Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında AK Parti Genel Merkezi'nde toplandı. Toplantı sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Ukrayna'nın Buça kentindeki katliamla ilgili konuşan Çelik, 'Son derece üzüntü verici. Sokaklarda elleri bağlanarak katledilmiş insanlar, toplu mezarların ortaya çıkması. Çeşitli yerlerdeki katliam görüntülerin buna eşlik etmesi, Çocuk, kadın, yaşlı ve sivil insanların katledilmesi son derece büyük bir faciadır.' dedi.
5.04.2022 Siyaset
Dehşet kenti!
Dehşet kenti!Rus güçleri, Ukrayna'nın başkenti Kiev'in dışında bulunan Buça'dan çekilirken, geriye kalan manzara tüm dünyanın tepkisini çekiyor. Harabeye dönmüş kentin yolları, sivil giyimli cesetlerle dolu...
4.04.2022Dünya
Zehirli kek iddiası! 2 Rus askeri öldü
Zehirli kek iddiası! 2 Rus askeri öldüUkrayna Savunma Bakanlığı İstihbarat Baş Müdürlüğü, kuşatma altındaki Harkov’a bağlı İzyum kentinde Ukraynalı sivillerce “ikram olarak” zehirli kek verilen 2 Rus askerinin öldüğünü, 28’inin ise yoğun bakımda olduğunu iddia etti.
4.04.2022Dünya
Zelenskiy'den AB liderlerine: Biraz geç kaldınız
Zelenskiy'den AB liderlerine: Biraz geç kaldınızUkrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Avrupa Konseyi Toplantısına hitap ettiği konuşmasında, "Yaptırım uyguladınız. Minnettarız. Bunlar güçlü adımlar. Ama biraz geç kaldınız" ifadelerini kullandı.
25.03.2022Dünya
'Fransa, İtalya ve Türkiye yeniden bir araya gelecek'
'Fransa, İtalya ve Türkiye yeniden bir araya gelecek'Brüksel'de NATO Zirvesi kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelen İtalya Başbakanı Mario Draghi, bir süredir ara verilen Fransa, İtalya ve Türkiye işbirliği görüşmelerinin yeniden yapılacağını söyledi.
25.03.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Ab Liderler Zirvesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.