Ab Liderleri

Ab Liderleri

Son dakika AB liderleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan AB liderleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan AB liderleri haber sayfamızda...

Ab Liderleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 798 ab liderleri haberi bulunmuştur.
Son dakika: Liderler karantinada, panik yayılıyor: Durduramıyoruz!
Son dakika: Liderler karantinada, panik yayılıyor: Durduramıyoruz!İngiltere ve Almanya'dan Litvanya ve İsviçre'ye Avrupa genelinde kış aylarıyla beraber koronavirüs vakaları ve ölümlerde artışın önü artırılan önlemlere rağmen kesilemedi. Bir çok lider virüse yakalanıp karantinaya alınırken, 'salgını durduramıyoruz' açıklamaları endişe yarattı.
18.12.2020Dünya
AB liderleri yeni Brexit anlaşmasına onay verdi
AB liderleri yeni Brexit anlaşmasına onay verdiAvrupa Birliği (AB) üyesi 27 ülkenin lideri, İngiltere ile AB arasında varılan yeni anlaşmayı onayladı.
17.10.2019Dünya
Liderler, Hollanda'ya bakıp karar verecek
Liderler, Hollanda'ya bakıp karar verecek"Fransa'dan hayır çıktığının farkındayız ve bu karara saygı duyuyoruz" diyen AB Komisyonu Sözcüsü Françoise Le Bail, onay sürecinin devamından yana olduklarını söyledi...
30.05.2005Dünya
Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı: 2022’de ortak çabayla risk fırsata dönüşür
Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı: 2022’de ortak çabayla risk fırsata dönüşür80’lerde serbest piyasaya geçişi ve 90’larda Gümrük Birliği’ne katılımı kamu, sivil toplum ve özel sektörün eşgüdümlü çabası mümkün kıldı. 2022’de de benzer bir ortak çaba ile riskleri fırsata dönüştürebiliriz.
AB, muhtemel bir Ukrayna işgaline karşı Rusya'ya yeni yaptırımlarda anlaştı
AB, muhtemel bir Ukrayna işgaline karşı Rusya'ya yeni yaptırımlarda anlaştıAvrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesi'nin bu yılki son toplantısında liderler, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi halinde ABD ile birlikte hareket ederek Rusya’ya ekonomik yaptırım uygulama konusunda anlaştı.
17.12.2021Dünya
Son zirvenin ana gündemi Rusya
Son zirvenin ana gündemi RusyaDün başlayan AB Liderler Zirvesi’nde ana gündem maddesi Rusya oldu. Ukrayna nedeniyle Rusya'ya yönelik sert mesaj bekleniyor.
17.12.2021Dünya
Boris Johnson İrlanda Protokolü'nü askıya alabileceklerini belirtti
Boris Johnson İrlanda Protokolü'nü askıya alabileceklerini belirttiİngiltere Başbakanı Boris Johnson, Avrupa Birliği (AB) ile Kuzey İrlanda konusunda yaşanan sorunları çözebilmek için müzakerelere devam etmek istediklerini ancak tartışmaya neden olan Kuzey İrlanda Protokolü'nü askıya almalarının "tamamen meşru" olacağını söyledi.
16.11.2021Dünya
Glasgow’dan geleceğe bakış
Glasgow’dan geleceğe bakışGezegenin geleceğine dair kritik kararlara imza atılması beklenen Glasgow’daki COP26’yı, konferansı bizzat takip edenlerden dinledik
7.11.2021Pazar
Verilen sözler yeterli mi?
Verilen sözler yeterli mi?Birleşmiş Milletler (BM) 26. İklim Konferansı’nda, liderler zirvesinin ardından iki önemli karar alınırken, iklim savunucularının beklediği somut sonuçların elde edilmediği yönünde eleştiriler var.
4.11.2021Gündem
Ekonominin çözüm bekleyen başlıkları G20'de masaya gelecek
Ekonominin çözüm bekleyen başlıkları G20'de masaya gelecekDünyanın en büyük 20 ekonomisini bir araya getiren G20'nin Roma’da gerçekleştirilecek liderler zirvesinde, iklim değişikliğiyle mücadele, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi, dijital ekonominin vergilendirilmesi ve ticaret ve jeopolitik gerilimler gündeme gelecek.
28.10.2021Ekonomi
Son dakika... 10 büyükelçinin geri adımı! Bahçeli'den çok sert sözler: Soros'un kuryesidir!
Son dakika... 10 büyükelçinin geri adımı! Bahçeli'den çok sert sözler: Soros'un kuryesidir!Gelen son dakika haberine göre; Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuşma yaptı. 10 büyükelçinin Osman Kavala ile ilgili geri adım atmasıyla ilgili toplumsal ve siyasal gerilimin tırmandırılmak istendiğini söyledi. Bahçeli, 'Zalim bir üst akıl hem büyükelçileri ve Millet İttifakı'nı dürte dürte harekete geçirmiştir. Şirret bir oyun ve tehlikeli bir rol paylaşımı söz konusudur. Türkiye'yi sıkıştırmak, bir sonraki tehditvari adımları tetiklemek için yapılmıştır. Emeller ortaya çıkmıştır.' dedi.
26.10.2021Siyaset
AB liderleri yarın bir araya gelecek
AB liderleri yarın bir araya gelecekAvrupa Birliği (AB) ülkelerinin liderleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını, enerji fiyatlarındaki artış, ticaret, hukukun üstünlüğü, iklim ve göç konularını da içeren başlıkları görüşmek üzere yarın Brüksel'de toplanacak.
20.10.2021Ekonomi
AB doğal gaz tedarikini çeşitlendirmek istiyor
AB doğal gaz tedarikini çeşitlendirmek istiyorAvrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, ithal doğal gaza aşırı bağımlı olduklarını ve bunun zafiyete dönüştüğünü belirterek, AB'nin, gaz tedarikçilerini çeşitlendirmesi ve temiz enerjiye geçişi hızlandırması gerektiğini kaydetti.
20.10.2021Uzmanpara
Son dakika... Merkel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a veda ziyareti! İki liderden açıklama
Son dakika... Merkel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a veda ziyareti! İki liderden açıklamaMerkel veda ziyareti kapsamında İstanbul'a geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası Erdoğan ve Merkel basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Sayın Merkel insiyatif almaktan ve sorumluluk üstlenmekten asla çekinmedi. Özellikle Suriye krizinin çözümündeki çabası için teşekkür ediyorum.' ifadelerine yer verdi. Özlem Türeci ve Uğur Şahin mesajı veren Merkel ise, 'Almanya'da doktor, bilim adamı, akademisyen olarak çalışan anne babaları göçmen Türk insanlar var. Örnek teşkil eden kariyerleri olduğunu gördük. Bu örneklerden biri de Uğur Şahin ve Özlem Türeci.' dedi.
16.10.2021 Siyaset
AB zirvesinde Türkiye için 'Süper güç' dedi
AB zirvesinde Türkiye için 'Süper güç' dediTürkiye konusunda birçok skandal açıklama yapan Avusturya Başbakanı Kurz, bu kez AB-Batı Balkanlar zirvesinde farklı bir yol izledi. Kurz, AB'nin bölgeye üyelik perspektifi sunmaması durumunda burada 'Rusya, Çin ve Türkiye gibi süper güçlerin rolünün artacağı' uyarısı yaptı.
7.10.2021Dünya
Macron'dan acı itiraf: Çözüm bulamadık
Macron'dan acı itiraf: Çözüm bulamadıkGelen son dakika haberine göre; Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Avrupa'da enerji fiyatlarındaki artışa ilişkin bir çözüm bulunduğunu söylemek için erken olduğunu belirtti.
6.10.2021Ekonomi
Çelik sektörü ihracatçıları ödüllendirildi
Çelik sektörü ihracatçıları ödüllendirildiTicaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, çelik sektöründe 50 milyon tonluk bir kapasite olduğunu belirterek, "Kapasite kullanım oranlarımız yüksek, 40 milyon ton civarında bir üretimimiz var. Önümüzdeki 3 yıl içerisinde çok büyük yatırımlar bekliyor. Çelik, stratejik önemi büyük bir sektör." dedi.
16.09.2021Ekonomi
Biden'dan son dakika Afganistan açıklaması: Ne kadar erken çıkarsak o kadar iyi
Biden'dan son dakika Afganistan açıklaması: Ne kadar erken çıkarsak o kadar iyiSon dakika haberine göre; ABD Başkanı Joe Biden, Afganistan'dan çekilme sürecini 31 Ağustos'a kadar tamamlama yolunda olduklarını ve bu ülkeden ne kadar erken çıkarlarsa o kadar iyi olacağını söyledi.
24.08.2021Dünya
Son dakika: Beyaz Saray duyurdu! Biden'dan Afganistan için onay geldi
Son dakika: Beyaz Saray duyurdu! Biden'dan Afganistan için onay geldiBeyaz Saray'dan yapılan son dakika açıklamasına göre ABD Başkan Biden, Afganistan görevinin 31 Ağustos'ta sona ereceğini onayladı. Öte yandan Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Afganistan'dan bugüne kadar tahliye edilen Amerikan vatandaşlarının sayısını 4 binden fazla olduğunu açıkladı.
24.08.2021Dünya
G7 zirvesi sonrası bildiri yayınlandı! Afganistan için flaş açıklama
G7 zirvesi sonrası bildiri yayınlandı! Afganistan için flaş açıklamaG7 ülkelerinin liderleri, önceliklerinin Afganistan'dan tahliyelerin güvenli şekilde sağlanması olduğunu belirterek, Taliban'ı sözlerine göre değil, eylemlerine göre değerlendireceklerini ve kurulacak hükümetin meşruiyetinin, uluslararası yükümlülüklerini yerine getirmedeki yaklaşıma bağlı olduğunu duyurdu.
24.08.2021Dünya
Son dakika! Biden, Afganistan'daki tahliyeler için tarihi açıkladı
Son dakika! Biden, Afganistan'daki tahliyeler için tarihi açıkladıSon dakika haberine göre, ABD Başkanı Joe Biden, Savunma Bakanlığının (Pentagon) tavsiyesine uyarak Afganistan'daki tahliye sürecini 31 Ağustos'tan sonraya uzatmama kararı aldı.
24.08.2021Dünya
'Kapsayıcı bir yönetim olmalıdır'
'Kapsayıcı bir yönetim olmalıdır'Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya lideri Putin, Afganistan’da kurulacak hükümetle geliştirilecek ilişki hususunda eş güdüm içinde olma noktasında mutabık kaldı. Erdoğan, Merkel’e de göçmen konusunda Avrupa’ya görev düştüğünü söyledi.
22.08.2021Siyaset
AB’den Taliban hakkında açıklama geldi!
AB’den Taliban hakkında açıklama geldi!Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula Von der Leyen, "Taliban ile siyasi temasımız yok, Taliban'ı tanımıyoruz. Sadece insan hayatını kurtarmak için onlarla operatif temasımız var." dedi.
21.08.2021Dünya
İletişim Başkanı Altun: Başörtüsü kararı AB'nin iki yüzlülüğünü ortaya koydu
İletişim Başkanı Altun: Başörtüsü kararı AB'nin iki yüzlülüğünü ortaya koyduİletişim Başkanı Fahrettin Altun, Avrupa Birliği (AB) Adalet Divanı'nın başörtüsü kararının AB'nin iki yüzlülüğünü ortaya koyduğunu belirtti. Altun, "AB yetkilileri ve liderlerinin, Müslüman karşıtı AB Adalet Divanı kararıyla ilgili sağır edici sessizliği, Avrupalı elitlerin hala bu politikalarla kendi halklarına verdikleri zararı göremeyecek kadar miyop olduklarını ortaya koymaktadır" değerlendirmesinde bulundu.
27.07.2021Siyaset
Son dakika: Türkiye'den BMGK'ya Maraş açılımı tepkisi: Tümüyle reddediyoruz
Son dakika: Türkiye'den BMGK'ya Maraş açılımı tepkisi: Tümüyle reddediyoruzGelen son dakika haberine göre;  Dışişleri Bakanlığı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından 20 Temmuz'da açıklanan, Maraş açılımının ikinci aşaması hakkında BM Güvenlik Konseyi tarafından yapılan Başkanlık Açıklaması ile çeşitli ülkelerin yaptıkları açıklamalara, "Ada’daki gerçeklerle bağdaşmayan ve asılsız iddialara dayanan açıklamaları tümüyle reddediyor ve bunlara ilişkin KKTC’nin verdiği cevapları tamamıyla paylaşıyoruz." ifadesiyle tepki gösterdi. Bir açıklama da KKTC Dışişleri Bakanlığı'ndan geldi. Yapılan açıklamada "BMGK'nin, Kapalı Maraş'ın 'tekrar iskana açılmasına' ilişkin Rum tarafının mesnetsiz iddialarına dayanarak açıklama yapması üzücüdür" ifadeleri yer aldı.
23.07.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Ab Liderleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.