Acente

Acente

Son dakika acente haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan acente gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan acente haber sayfamızda...

Acente

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 907 acente haberi bulunmuştur.
Turizmcilerden erken rezervasyon uyarısı
Turizmcilerden erken rezervasyon uyarısıÇeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir, erken rezervasyonlardaki yoğunluğa dikkat çekti, tatilcilerin mağduriyet yaşamamaları için güvenilir online kanallardan ve bilinen acentelerden iptal garantili rezervasyon yaptırmalarıyla ilgili uyarıda bulundu.
17.01.2022Ege
Çeşmeli turizmcilerden erken rezervasyon uyarısı
Çeşmeli turizmcilerden erken rezervasyon uyarısıÇeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir, erken rezervasyonlardaki yoğunluğa dikkat çekerek tatilcilerin mağduriyet yaşamamaları için güvenilir online kanallardan ve bilinen acentelerden, iptal garantili rezervasyon yaptırmaları ile ilgili uyarıda bulundu.
16.01.2022Ekonomi
Amerika Vizesi Nasıl Alınır? (2022) - Gerekli Evraklar Ve Vize Ücreti
Amerika Vizesi Nasıl Alınır? (2022) - Gerekli Evraklar Ve Vize ÜcretiAmerika en çok ziyaret edilen ve dünyanın en önemli ülkeleri arasında yer almaktadır. Hem ziyaret hem de ticari açıdan önemli olduğundan dolayı, yıl içerisinde yoğun şekilde insan ülkeye ulaşım sağlıyor. Peki, Amerika vizesi nasıl alınır? (2022) - Gerekli evraklar ve vize ücreti.
5.01.2022Tatil
Bas parayı vur keçiyi! İspanya'dan gelen 12 avcı Tunceli'de huzuru kaçırdı
Bas parayı vur keçiyi! İspanya'dan gelen 12 avcı Tunceli'de huzuru kaçırdıİspanya’dan yaban hayvanı avlamak için gelen 12 kişilik avcı grubu Tunceli’de gerginliğe neden oldu. Tunceli’de avcılığın yasaklandığını vurgulayan Munzur Koruma Kurulu sözcüsü, ‘Avcılar hakkında suç duyurusunda bulunduk’ dedi
9.12.2021Gündem
Hedef İskandinavya
Hedef İskandinavyaMayıs 2022’de Dalaman-Kopenhag uçuşunun başlayacağını belirten Marmaris Belediye Başkanı Oktay, “Alternatif turizm bölgelerindeki payımızı artırmalıyız” dedi
26.10.2021Ege
Yeni sahtekarlık yöntemi! WhatsApp ile PCR testi; e-Nabız'a bile düştü
Yeni sahtekarlık yöntemi! WhatsApp ile PCR testi; e-Nabız'a bile düştüİstanbul'da yeni bir PCR testi sahtekarlığı ortaya çıktı. Esenler'de bulunan bir laboratuvar özellikle yabancı turistlere, WhatsApp üzerinden yollanan kimlik belgesi ile negatif sonuç içeren PCR testi belgesi düzenliyor. DHA kamerasına yansıyan pazarlık sonucu sahtekarların turistlere, 200 lira karşılığı düzenlediği negatif sonuçlu PCR testi 2 saat içinde Sağlık Bakanlığı'nın e-nabız sistemine düştü.
25.10.2021Haberler
Yeni sahtekarlık yöntemi! WhatsApp ile PCR testi; e-Nabız'a bile düştü
Yeni sahtekarlık yöntemi! WhatsApp ile PCR testi; e-Nabız'a bile düştüİstanbul'da yeni bir PCR testi sahtekarlığı ortaya çıktı. Esenler'de bulunan bir laboratuvar özellikle yabancı turistlere, WhatsApp üzerinden yollanan kimlik belgesi ile negatif sonuç içeren PCR testi belgesi düzenliyor. DHA kamerasına yansıyan pazarlık sonucu sahtekarların turistlere, 200 lira karşılığı düzenlediği negatif sonuçlu PCR testi 2 saat içinde Sağlık Bakanlığı'nın e-nabız sistemine düştü.
25.10.2021Gündem
Tatilciler seçimini yaptı, Villacınız!
Tatilciler seçimini yaptı, Villacınız!Son zamanların en çok tercih edilen tatil seçeneği “villa kiralama” oldu. Herkesten uzak, izole bir tatil yapmak isteyen aileler, tatil evlerini tercih ediyor.
21.10.2021Advertorial
NASA'dan Geleceğin Vizyonu: Gelecekteki uzay yolculukları nasıl olacak?
NASA'dan Geleceğin Vizyonu: Gelecekteki uzay yolculukları nasıl olacak?NASA’nın yayımladığı Goddard Uzay Uçuş Merkezi’nde hazırlanan video, gelecekteki insanlı uzay görevleri tasvir edildi. Görüntüler bilimkurgu filmlerini aratmadı.
20.10.2021Teknoloji
‘Sürdürülebilirlik başarıyı getiriyor’
‘Sürdürülebilirlik başarıyı getiriyor’Pandemi, yangın, sel ve benzeri felaketler nedeniyle yaşanan zorlukların, değişimin kaçınılamaz olduğunu gözler önüne serdiğini belirten Koru Sigorta Strateji Geliştirme ve Planlama Başkanı Erdoğan Çiftcioğlu, şunları söyledi:
27.09.2021Teknoloji
İstanbul'da 'kaçak tur' stantları! 200 liraya Bursa!
İstanbul'da 'kaçak tur' stantları! 200 liraya Bursa!Beyoğlu'nda özellikle Arap turistlerin yoğunlukta olduğu noktalardan Talimhane'de çok sayıda turizm acentesi bulunuyor. Ancak akşam saatlerinde acenteler kapandıktan sonra 'kaçak tur' stantları açılıyor. Yabancı uyrukluların açtığı stantlarda turistlere tur satılıyor. Turistler turlara okul servisi ibareli minibüslerle götürülüyor. Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acenteleri Derneği (OTSAD) Başkanı Hüseyin Kırk, "Ben 20 yıllık turizmciyim böyle fiyat görmedim. 200 liraya Bursa turu verdiler. Kimse 200 liraya Bursa'ya gidemez, maliyetini kurtarmaz. Kesinlikle yasadışı çalışıyorlar" dedi
3.09.2021Gündem
Safranbolu'da turistler ünlü seyyah İbn-i Battuta'nın izinden  yürüyecek
Safranbolu'da turistler ünlü seyyah İbn-i Battuta'nın izinden yürüyecekTarihi yapıları ile UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Karabük'ün Safranbolu ilçesine gelecek yabancı turistler, Roma döneminden günümüze kadar bozulmadan kalan 24 kilometrelik tarihi yolda yürüyecek. Orta Çağ'ın en önemli seyyahı kabul edilen İbn-i Battuta'nın seyahatnamesinde de bahsettiği Safranbolu'daki eski ulaşım yolunun, Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneğinin öncülüğünde turizme kazandırılması için çalışma başlatıldı.
31.08.2021Tatil
Otel ismini değiştirdi! Mağdur aile sayısı 1000'i aştı
Otel ismini değiştirdi! Mağdur aile sayısı 1000'i aştıKurban Bayramı tatilini otelde geçirmek isteyen tatilciler rezervasyon yaptırıp paralarını peşin yatırdı. Ancak otele geldiklerinde rezervasyon bulunmadığını ve otelin adının değiştiğini gördüler.
23.07.2021Ekonomi
Vergi kaçakçılığıyla mücadele kapsamında düzenleme
Vergi kaçakçılığıyla mücadele kapsamında düzenlemeVergi kaçakçılığıyla mücadeleye ilişkin bildirim zorunluluğu getirilen mükelleflerin kapsamı ve bildirimlerin usul ve esasları belirlendi.
13.07.2021 Ekonomi
Ray Sigorta ‘en değerli’ markalardan
Ray Sigorta ‘en değerli’ markalardanUluslararası marka derecelendirme kuruluşu Brand Finance tarafından hazırlanan Türkiye’nin En Değerli Markaları Raporu 2021 listesi yayımlandı.
12.07.2021Sigorta
Koru Sigorta ‘dijital’le verimlilik artışı sağlıyor
Koru Sigorta ‘dijital’le verimlilik artışı sağlıyorKoru Sigorta olarak en büyük hedeflerinin iş süreçlerini dijitale taşırken aynı zamanda operasyonel verimliliği de artırmak olduğunu söyleyen Koru Sigorta İş Zekası ve Yazılım Geliştirme Direktörü Sedef Savran, pandemi sürecindeki dijitalleşme projelerinin detayları ile ilgili bilgiler verdi.
12.07.2021Sigorta
Türkiye Sigorta’dan  Acente Akademi
Türkiye Sigorta’dan Acente AkademiTürkiye Sigorta, acentelerinin performanslarını artıracak ve çalışmalarını destekleyecek eğitim programlarını, Marmara Üniversitesi iş birliğinde hayata geçirdiği Türkiye Sigorta Acente Akademi çatısı altında sürdürecek.
29.06.2021Ekonomi
SEDDK: Sigortaya erişim kolaylaştırıldı yetkisiz aracılık faaliyetleri önlendi
SEDDK: Sigortaya erişim kolaylaştırıldı yetkisiz aracılık faaliyetleri önlendiSigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), Sigortacılık Kapsamında Değerlendirilecek Faaliyetler ve Mesafeli Akdedilen Sigorta Sözleşmeleri Hakkında Yönetmelik ile birlikte sigortacılıkta yetkisiz aracılık faaliyetlerinin önünün kesildiğini bildirdi.
17.06.2021Ekonomi
Engin Sigorta'dan iddialara ilişkin açıklama
Engin Sigorta'dan iddialara ilişkin açıklamaİçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kurucusu olduğu Engin Sigorta'dan yapılan açıklamada, "Atılan ve atılacak olan bu tür iftiralara karşı acentemiz, gerekli açıklamaları kamuoyu ile paylaşacak ve suç duyurularında bulunup yasal haklarını kullanacaktır" denildi.
8.06.2021Ekonomi
Aracı kurumların gelirleri 2020'de iki katına çıktı
Aracı kurumların gelirleri 2020'de iki katına çıktıYerli ve yabancıların 2020'de Türkiye sermaye piyasalarına artan ilgisi sektörde oldukça verimli bir dönemin geride bırakılmasına neden olurken, söz konusu dönemde yatırım kuruluşlarının gelirleri yıllık bazda yaklaşık iki katına çıkarak 8,5 milyar liraya yükseldi.
31.05.2021Uzmanpara
Bakan Soylu'nun kurucusu olduğu Engin Sigorta'dan açıklama
Bakan Soylu'nun kurucusu olduğu Engin Sigorta'dan açıklamaİçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kurucusu olduğu Engin Sigorta'dan haklarındaki iddialara ilişkin yazılı açıklama yapıldı.
30.05.2021Gündem
Ukrayna ilgisi
Ukrayna ilgisiUkrayna’dan gelen yerel yöneticiler ve acente temsilcileri Marmaris ve Fethiye’yi gezdi.
22.05.2021Ege
‘Doğa Sigorta müşteri memnuniyeti ile fark yaratıyor’
‘Doğa Sigorta müşteri memnuniyeti ile fark yaratıyor’Doğa Sigorta, hem Müşteri Hizmetleri departmanı hem de geniş acente kanalı ile birlikte sigortalılarının ürün satın alma, hasar ve diğer tüm süreçlerinde yanında yer almaya devam ediyor.
21.05.2021Sigorta
Eski Başbakanı İstanbul'da dolandırıldılar
Eski Başbakanı İstanbul'da dolandırıldılarGürcistan eski Başbakanı Nikoloz Gilauri, İstanbul'daki seyahati sırasında kredi kartı bilgilerinin kullanılarak kendisinden izinsiz şekilde harcama yapıldığını fark etti. Durumu fark ederek savcılığa başvuran eski başbakanın ihbarı sonrası, harcamanın bir ulaşım firması tarafından yapıldığı tespit edildi. Gilauri'nin kredi kartını izinsiz olarak kullanan acente yetkilisi yargılanıyor.
3.05.2021Gündem
Suç gelirlerinin aklanmasının ve terörün finansmanının önlenmesi yönetmeliğinde değişiklik
Suç gelirlerinin aklanmasının ve terörün finansmanının önlenmesi yönetmeliğinde değişiklikSuç gelirlerinin aklanmasının ve terörün finansmanının önlenmesine dair tedbirler kapsamında yükümlü sayılan şirketlere, kripto varlık hizmet sağlayıcıları ve tasarruf finansman şirketleri de dahil edildi.
1.05.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Acente ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.