Sağlık Sigortası

Sağlık Sigortası

Son dakika sağlık sigortası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sağlık sigortası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sağlık sigortası haber sayfamızda...

Sağlık Sigortası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.302 sağlık sigortası haberi bulunmuştur.
Lodos yıktı geçti! Hasar ihbarı yağıyor
Lodos yıktı geçti! Hasar ihbarı yağıyorİstanbul, Bursa, Kocaeli, İzmir olmak üzere pek çok ilde yaşanan şiddetli fırtına çok sayıda ev, araç ve tarım arazilerine zarar verdi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği Onursal Başkanı Turusan Bağcı, "Lodos ya da fırtına hasarı dediğimiz hasarlarla ilgili ihbar yağmaya başladı. Poliçede fırtına teminatının olması gerekiyor. Fırtınadan kaynaklı zararı trafik sigortası ödemeyecektir. Kaskosu olanların hasarı karşılanacak. Tarım sigortalarında, seradaki ürünleriniz sigortalanmışsa bunun priminin yarısını devlet ödemektedir. Kaybınızın tamamını da tarım sigortalarından alabiliyorsunuz." dedi.
30.11.2021Ekonomi
Yapılandırılan prim borçlarının ilk taksit ödemesi için son gün 30 Kasım
Yapılandırılan prim borçlarının ilk taksit ödemesi için son gün 30 KasımPrim borçlarını yapılandıran vatandaşların kanunun getirdiği avantajlardan yararlanabilmesi için borçlarının ilk taksitini 30 Kasım tarihine kadar ödemesi gerekiyor.
28.11.2021Ekonomi
Gençler için sağlık sigortası
Gençler için sağlık sigortasıAxa Sigorta, gençlerin ihtiyaçları ve kullanım alışkanlıkları doğrultusunda şekillendirdiği gençlere özel yeni ürünü ‘Axa Genç Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ ile sigorta sektöründe bir ilke daha imza attı.
23.11.2021Sigorta
Sağlık harcaması yük olmayacak
Sağlık harcaması yük olmayacak“Kovid - 19’dan kaynaklanan tedavi masrafları dahil olmak üzere tamamlayıcı sağlık sigortalarının sağladığı geniş teminatlarla giderek artan sağlık harcamaları yük olmaktan çıkıyor” diyen Doğa Sigorta CEO’su Nihat Kırmızı, müşteri odaklı yaklaşımları ile sigortalılara güvence sağlamayı ilke edindiklerinin altını çizdi.
23.11.2021Sigorta
Yapılandırmaya 1 milyon kişi başvurdu
Yapılandırmaya 1 milyon kişi başvurduSosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) 1 milyon 190 bin kişi, toplam 61 milyar liralık yapılandırma başvurusunda bulundu.
21.11.2021Uzmanpara
SGK'ya 1 milyon 190 bin kişi yapılandırma başvurusunda bulundu
SGK'ya 1 milyon 190 bin kişi yapılandırma başvurusunda bulunduSosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) 1 milyon 190 bin kişi, toplam 61 milyar liralık yapılandırma başvurusunda bulundu.
21.11.2021Ekonomi
GSS'de prim borcu için son günler! SGK otomatik yapılandırdı
GSS'de prim borcu için son günler! SGK otomatik yapılandırdıGenel sağlık sigortası (GSS) prim borçları için ay sonuna kadar süre var. Bu sürede gelir testine girmesi gerektiği halde girmeyenler borçlarını sildirebilir, gelir testi yaptırıp prim ödeyemeyenler için de yapılandırma fırsatı devam ediyor. İşte detaylar...
19.11.2021Ekonomi
İstihdamın gelecek yıl 1 milyon 277 bin kişi artması hedefleniyor
İstihdamın gelecek yıl 1 milyon 277 bin kişi artması hedefleniyor2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'nda, istihdamın gelecek yıl 1 milyon 277 bin kişi artması hedefleniyor.
26.10.2021Ekonomi
Katılım sigortacılığında yeni şirketler geliyor
Katılım sigortacılığında yeni şirketler geliyorSigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkanı Türker Gürsoy, katılım sigortası sunan şirketlerin yanı sıra yerli ve yabancı gruplardan yeni katılım şirketi kuruluş başvuruları almaya başladıklarını belirterek, "2022 yılında yeni katılım şirketlerimizi peyderpey duymaya başlayacaksınız. Mevcut durumda pencere usulüyle faaliyet gösteren 4 şirketin katılım esaslı sigorta şirketi kurma yönündeki ruhsat çalışmaları ile ilgili süreç başlamış olup halihazırda devam etmektedir." dedi.
24.10.2021Uzmanpara
‘56 milyon lira primle lideriz’
‘56 milyon lira primle lideriz’Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “Türkiye’nin ilk faizsiz özel sağlık sigortası olan Katılım Sağlık, ihtiyaca odaklanan esnek yapısıyla kısa sürede halkımızın teveccühünü kazandı.
21.10.2021Sigorta
Pandemide talep arttı
Pandemide talep arttıPandemi dönemi ile tamamlayıcı sağlık sigortası (TSS) ürününe talebin arttığını ve sigorta şirketlerinin bu talebi karşılamaya yönelik aksiyonlar almaya başladıklarını ifade eden Türk Nippon Sigorta Genel Müdürü Baturalp Pamukçu, “TSS ürününe artan ihtiyaç sebebi ile bu branş için sunduğumuz ürünleri kampanyalarımızla ön plana çıkararak müşterilerimize ulaşmaya ve doyurucu bilgilerle bu ürünün içeriğine dikkat çekerek müşterilerimize doğru yönlendirmeler yapmaya gayret gösteriyoruz” dedi.
21.10.2021Sigorta
Tamamlayıcı sağlık ‘ilaç gibi’ geldi
Tamamlayıcı sağlık ‘ilaç gibi’ geldiKoronavirüs salgınıyla birlikte sağlık konusunda farkındalığın artması, tamamlayıcı sağlık sigortasına (TSS) olan ilgi ve talebin yükselmesine neden oldu.
21.10.2021Sigorta
Bakan Bilgin: Beyaz Bayrak uygulamasını başlatacağız
Bakan Bilgin: Beyaz Bayrak uygulamasını başlatacağızÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin "Önümüzdeki günlerde sendikal örgütlenmesi olan, sigorta ve vergi borcu olmayan işletmelerimize Beyaz Bayrak Ödülü vereceğiz. Bu kayıt dışı istihdamla mücadelenin de önünü açacaktır." dedi.
14.10.2021Ekonomi
Maaşı düşürülen işçi tazminat alabilir mi? Uzman isim yanıtladı
Maaşı düşürülen işçi tazminat alabilir mi? Uzman isim yanıtladıMaaşı düşürülen işçi istifa etmesi durumunda tazminat alabilir mi? Maaşın düşürülebilmesi için işçinin yazılı onayının şart olduğunu söyleyen Prof. Dr. Cem Kılıç, istifa durumunda tazminat hakkı doğduğunu kaydetti.
13.10.2021Ekonomi
Son 3 gün! Yapılandırmada yüzde 70'lik ödeme kolaylığı
Son 3 gün! Yapılandırmada yüzde 70'lik ödeme kolaylığıSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkan Vekili Cevdet Ceylan, yaklaşık 1 milyon borçlunun toplam 51,5 milyar liralık yapılandırma başvurusunda bulunduğunu bildirdi. Ceylan, "Yüzde 60-70'lere varan ödeme kolaylığı var. Vatandaşlarımıza peşin ödemelerini tavsiye ediyorum." dedi.
27.09.2021Ekonomi
45 bin kişi sağlık sigortasında Katılım Sağlık’ı tercih etti
45 bin kişi sağlık sigortasında Katılım Sağlık’ı tercih ettiKatılım Emeklilik’in sağlık ürünlerini tek çatı altında toplayan markası Katılım Sağlık, 56 milyon lira prim üretimi ve katılım sigortacılığında yüzde 58’in üzerinde pazar payıyla liderliğini sürdürüyor.
27.09.2021Teknoloji
SGK tebligatları elektronik ortama taşınıyor
SGK tebligatları elektronik ortama taşınıyorSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından, mevzuat gereği tebliği gereken tüm evraklar elektronik ortamda tebliğ edilecek.
24.09.2021Ekonomi
SGK yapılandırmaları için son 10 gün
SGK yapılandırmaları için son 10 günNiğde Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Nail Van, vatandaşların Sosyal Güvenlik Kurumuna olan borçlarını yapılandırmaları için son başvuru süresine 10 gün kaldığını bildirdi.
20.09.2021Ekonomi
Amerikalıların gelirleri 2020'de düşüş gösterdi
Amerikalıların gelirleri 2020'de düşüş gösterdiABD'de medyan hanehalkı geliri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisiyle 2020'de bir önceki yıla göre yüzde 2,9 azaldı.
15.09.2021Uzmanpara
Müstehaktır Provizyon Alabilir Ne Demek? Sağlık Provizyonunda Müstehaklık Nedir?
Müstehaktır Provizyon Alabilir Ne Demek? Sağlık Provizyonunda Müstehaklık Nedir?Sağlık ve sosyal güvenlik alanında merak edilen bir konu olan müstehaklık sorgulama olmaktadır. Kişinin herhangi bir sağlık güvencesinde faydalanarak provizyon alabilmesi yani muayene olabilmesi ile hastane işlemlerini yapabilmesi ile ilgili müstehaklık sorgulaması önem kazanmaktadır. Sağlık güvencesi ile ilgili sorgulama yaparken "Müstehaktır provizyon alabilir ne demektir?" ile "Sağlık provizyonunda müstehaklık nedir?" sorularının yanıtlarını sizler için derledik.
7.09.2021Sağlık
Milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor! Borçlar silinecek...
Milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor! Borçlar silinecek...Gelir testi yaptırmayanların 30 Kasım’a kadar gelir testine başvurmaları ve hane içindeki gelirinin asgari ücretin brüt tutarının üçte birinden az olduğunun tespiti durumunda borçları silinecek, primi devlet tarafından ödenecek. İşte ayrıntılar...
4.09.2021Ekonomi
30 milyar liralık yapılandırma tamam
30 milyar liralık yapılandırma tamamSosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) 600 bin borçlu, toplam 30 milyar liralık yapılandırma başvurusunda bulundu. Vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren 9 Haziran 2021’de yürürlüğe giren 7326 sayılı Kanun kapsamında başvurular  devam ediyor.
27.08.2021Ekonomi
Macron'un Kovid-19 aşı tarihi tartışmaları körükledi
Macron'un Kovid-19 aşı tarihi tartışmaları körüklediFransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı olduğunu duyurduğu tarih ile sağlık sigortası verilerinde belirtilen tarihin farklı olması tartışılıyor.
26.08.2021Dünya
Havayolu şirketi aşı yaptırmayan çalışanlarından ayda 200 dolar alacak
Havayolu şirketi aşı yaptırmayan çalışanlarından ayda 200 dolar alacakABD'nin en büyük üçüncü havayolu şirketi Delta, 1 Kasım'dan itibaren Covid-19 aşısı olmayan çalışanlarından ayda 200 dolar ek sağlık sigortası primi alınacağını açıkladı.
26.08.2021Dünya
SGK'dan yapılandırma açıklaması
SGK'dan yapılandırma açıklamasıSosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) 600 bin borçlu, toplam 30 milyar liralık yapılandırma başvurusunda bulundu.
26.08.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Sağlık Sigortası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.