Adalet Bakanı

Adalet Bakanı

Son dakika Adalet bakanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Adalet bakanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Adalet bakanı haber sayfamızda...

Adalet Bakanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 30.606 adalet bakanı haberi bulunmuştur.
‘Verilen sözün tutulması sözden daha kıymetlidir’
‘Verilen sözün tutulması sözden daha kıymetlidir’Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyelik sürecine ilişkin Türkiye’nin doğru bir tutum takındığını söyledi.
18.05.2022Siyaset
Bakan Bozdağ'dan İsveç ve Finlandiya açıklaması
Bakan Bozdağ'dan İsveç ve Finlandiya açıklamasıİsveç ve Finlandiya'nın NATO adımıyla ilgili Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye'nin bu konuda doğru bir tutum sergilediğini belirtti. Bakan Bozdağ, "Türkiye doğru bir tutum takınmıştır. Ukrayna NATO ülkesi değil her şeyi veriyorlar. Türkiye, NATO üyesi ama hiçbir şey vermiyorlar. Bize verilen sözlerin tutulması sözden daha kıymetlidir." dedi.
17.05.2022Siyaset
Adalet tesis edilene kadar susmayacağız
Adalet tesis edilene kadar susmayacağızToplantı sonrası açıklama yapan Parti Sözcüsü Öztrak, Kaftancıoğlu’nun görevinin başında olduğunu belirterek “Her ne yaparlarsa yapsınlar önümüzdeki seçimde Türkiye’yi almamızın önüne geçemeyecekler” dedi.
14.05.2022Siyaset
Belçika kumar reklamlarını yasaklamaya hazırlanıyor
Belçika kumar reklamlarını yasaklamaya hazırlanıyorBelçika'da gençler arasında kumar oynayanların oranının önemli ölçüde artması üzerine federal hükümet kumar reklamlarını tamamen yasaklamayı planlıyor.
11.05.2022Dünya
Sivil, özgürlükçü anayasa yapacağız
Sivil, özgürlükçü anayasa yapacağızCumhurbaşkanı Erdoğan, Danıştay’ın kuruluş yıl dönümünde ‘yeni anayasa’ çağrısını yineledi. Erdoğan, ayrıca ahilik geleneğinin temelini oluşturan usta-çırak sisteminin yargıya da taşınacağını belirterek, hâkim ve savcı yardımcılığı uygulamasının yakında başlayacağını söyledi.
11.05.2022Siyaset
Adalet Bakanı Bozdağ açıkladı! Haksız kazanç peşinde koşanlar cezalandırılacak
Adalet Bakanı Bozdağ açıkladı! Haksız kazanç peşinde koşanlar cezalandırılacakAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ankara’da hakim- savcı yardımcılığı ve stokçulukla ilgili cezaların artırılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.
10.05.2022Haberler
Adalet Bakanı Bozdağ açıkladı! Haksız kazanç peşinde koşanlar cezalandırılacak
Adalet Bakanı Bozdağ açıkladı! Haksız kazanç peşinde koşanlar cezalandırılacakAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ankara’da hakim- savcı yardımcılığı ve stokçulukla ilgili cezaların artırılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.
10.05.2022Ekonomi
Bakan Bozdağ: Irkçılık hastalığını, hiç kimse aziz Türk milletinin evlatlarına bulaştırmayı başaramayacaktır
Bakan Bozdağ: Irkçılık hastalığını, hiç kimse aziz Türk milletinin evlatlarına bulaştırmayı başaramayacaktırAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Dinimizin, kültürümüzün, medeniyetimizin ve tarihimizin reddettiği ve ecdadımıza asla bulaşmamış ve bulaştırılamamış ırkçılık hastalığını, hiç kimse aziz Türk milletinin evlatlarına bulaştırmayı başaramayacaktır" dedi.
6.05.2022Gündem
Eski Bakan Bekir Sami Daçe vefat etti
Eski Bakan Bekir Sami Daçe vefat ettiAdalet ve Devlet Bakanlıkları görevinde bulunan Bekir Sami Daçe, Ankara'da 92 yaşında vefat etti.
4.05.2022Siyaset
Rusya'dan Japon Başbakan Kishida dahil 63 Japon yetkiliye yaptırım kararı
Rusya'dan Japon Başbakan Kishida dahil 63 Japon yetkiliye yaptırım kararıRusya Dışişleri Bakanlığı, aralarında Japonya Başbakanı Fumio Kishida’nın da bulunduğu 63 Japon yetkilinin Rus karşıtı politikaları nedeniyle yaptırım listesine alındığını duyurdu.
4.05.2022Dünya
Bakan Bozdağ'dan Kılıçdaroğlu'nun 'Nazi Mahkemesi' benzetmesine tepki
Bakan Bozdağ'dan Kılıçdaroğlu'nun 'Nazi Mahkemesi' benzetmesine tepkiAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun mahkemelerimiz için 'Nazi Mahkemesi' benzetmesi yapması; bağımsız Türk yargısına, hakim ve savcılarımıza hem büyük bir hakarettir ve hem de büyük bir saygısızlıktır. Bu talihsiz ve nefret dolu açıklamayı yapan Sayın Kılıçdaroğlu’nu kınıyorum" dedi.
2.05.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzonspor'u tebrik etti! Bordo-mavililere tebrik yağıyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzonspor'u tebrik etti! Bordo-mavililere tebrik yağıyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Spor Toto Süper Lig'de 2021-2022 sezonunu şampiyon tamamlayan Trabzonspor'u tebrik etti. Bordo-mavili takımın şampiyonluğu sonrası tebrik mesajları üst üste geldi.
30.04.2022Trabzonspor
Bakan Bozdağ: Dünyanın hiçbir ülkesi Türkiye’nin içişlerine müdahale edemez
Bakan Bozdağ: Dünyanın hiçbir ülkesi Türkiye’nin içişlerine müdahale edemezTürkiye'nin Berlin Büyükelçisi'nin Almanya Dışişleri Bakanlığına çağrılmasına tepki gösteren Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, bunun Türkiye’nin içişlerine açık bir müdahale girişimi olduğunu belirterek, “Buradan bir kez daha Almanya’yı kınıyorum. Değil Almanya, dünyanın hiçbir ülkesi Türkiye’nin yargısına da içişlerine de müdahale edemez” dedi.
30.04.2022Gündem
Almanya büyükelçisi Dışişleri’ne çağırıldı
Almanya büyükelçisi Dışişleri’ne çağırıldıAlmanya Dışişleri Bakanlığı’nın, Osman Kavala kararıyla ilgili Türkiye’nin Berlin Büyükelçisini çağırmasına Ankara’dan yanıt geldi.
30.04.2022Siyaset
Erdoğan’dan umre ziyareti!
Erdoğan’dan umre ziyareti!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mekke’de umre ziyareti gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki günlük resmi ziyaret için önceki gün Suudi Arabistan’ın Cidde kentine gelmişti. Cidde’de resmi törenle karşılanmasının ardından Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz El Suud ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman bin Abdülaziz El Suud ile görüşen Erdoğan daha sonra Mekke’ye geçti.
30.04.2022Siyaset
Türkiye’den Almanya’ya Osman Kavala tepkisi
Türkiye’den Almanya’ya Osman Kavala tepkisiAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Ülkemizde görülmekte olan bir dava ile ilgili Berlin Büyükelçimizin Almanya Dışişleri Bakanlığı'na çağrılması, Türkiye'nin içişlerine açık bir müdahale girişimidir. Almanya dahil hiçbir ülkenin Türkiye'nin içişlerine müdahale girişimi hakkı da haddi de değildir" açıklamasını yaptı. Öte yandan Ankara’daki Almanya Büyükelçisi Jürgen Schulz, Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Faruk Kaymakcı tarafından Dışişleri Bakanlığına çağrıldı.
29.04.2022Siyaset
Kiralık hapishane devri!
Kiralık hapishane devri!Danimarka ile Kosova, yıllık 15 milyon euro karşılığında 300 kişilik hapishane hücresi kiralamak için anlaşmaya vardı.
29.04.2022Dünya
BAYRAMDA AÇIK GÖRÜŞ VAR MI 2022? Ramazan Bayramı'nda cezaevi görüşleri tarih ve saatleri
BAYRAMDA AÇIK GÖRÜŞ VAR MI 2022? Ramazan Bayramı'nda cezaevi görüşleri tarih ve saatleriRamazan Bayramı'nda açık görüş olacak mı? Binlerce hükümlü ve tutuklu yakını, bayramda görüş olacak mı merakla sorguluyordu. Ramazan Bayramı açık görüş genelgesi ise Cumhuriyet Başsavcılıklarına gönderildi. Buna göre hükümlülerin aileleri ve birinci derece yakınları bayramda açık görüşte bulunabilecek. Peki, Ramazan Bayramı'nda açık görüş ne kadar olacak, kimler faydalanabilecek?
28.04.2022Gündem
Ceza infaz kurumlarında bayramda açık görüş yapılacak
Ceza infaz kurumlarında bayramda açık görüş yapılacakAdalet Bakanlığınca Cumhuriyet Başsavcılıklarına gönderilen genelgeyle hükümlü ve tutukluların Ramazan Bayramı'nda aileleri ve birinci derecedeki akrabalarıyla açık görüş yapabilmesine imkan sağlandı.
28.04.2022Gündem
‘Türkiye’nin iç işlerine karışılamaz’
‘Türkiye’nin iç işlerine karışılamaz’Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, dün gazetecilerin Gezi Davası konusundaki sorularını yanıtladı.
27.04.2022Siyaset
Gezi davası tartışmalarına Bakan Bozdağ'dan yanıt
Gezi davası tartışmalarına Bakan Bozdağ'dan yanıtAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, tartışılan Gezi davası kararıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Bozdağ, 'Türkiye hukuk devletidir. Kimse yargıdan üstün değildir. Türk yargısı bağımsızıdr. Ne ABD'nin ne de başka bir ülkenin Türkiye'nin yargılamasıyla ilgili söz söyleme hakkı yoktur.' dedi.
26.04.2022 Haberler
Gezi davası tartışmalarına Bakan Bozdağ'dan yanıt
Gezi davası tartışmalarına Bakan Bozdağ'dan yanıtAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, tartışılan Gezi davası kararıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Bozdağ, 'Türkiye hukuk devletidir. Kimse yargıdan üstün değildir. Türk yargısı bağımsızıdr. Ne ABD'nin ne de başka bir ülkenin Türkiye'nin yargılamasıyla ilgili söz söyleme hakkı yoktur.' dedi.
26.04.2022Gündem
AYM Başkanı Arslan: Bireysel başvuruda ihlallerin kaynağını kurutmalıyız
AYM Başkanı Arslan: Bireysel başvuruda ihlallerin kaynağını kurutmalıyızAnayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan, "Bireysel başvuruda iş yükünü radikal bir şekilde çözmenin yolu, bireysel başvurunun objektif etkisinin hayata geçirilmesidir. Daha açık bir ifadeyle ihlallerin kaynağını kurutmaktır. Bu da ancak AYM bir ihlal kararı verdikten sonra ihlale sebep olan kanun veya idari makamların kararları veya yargı kararlarının ortadan kaldırılmasıyla mümkündür" dedi.
25.04.2022Gündem
ABD Başkanı Biden, yine 'soykırım' dedi! Türkiye'den sert tepki
ABD Başkanı Biden, yine 'soykırım' dedi! Türkiye'den sert tepkiABD Başkanı Joe Biden, bugün yaptığı yazılı açıklamada 1915 olayları için "Ermeni Soykırımı" İfadesini kullandı. Dışişleri Bakanlığı'ndan Biden'ın açıklamalarına çok sert tepki geldi.
24.04.2022Dünya
Şentop: Tarihimize hakaret edilmesine asla müsaade etmeyiz
Şentop: Tarihimize hakaret edilmesine asla müsaade etmeyizTBMM Başkanı Mustafa Şentop, HDP Milletvekili Garo Paylan'ın kanun teklifiyle ilgili, "Türkiye'de böyle bir kanun teklifini vermek, verebilmek Türkiye içerisinden değil Türkiye dışarısından bir desteğin cesareti olabilir. TBMM'de aziz milletimize ve bizim tarihimize hakaret edilmesine asla müsaade etmeyiz." dedi.
24.04.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Adalet Bakanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.