Agnes Callamard

Agnes Callamard

Son dakika Agnes Callamard haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Agnes Callamard gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Agnes Callamard haber sayfamızda...

Agnes Callamard

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 107 agnes callamard haberi bulunmuştur.
Af Örgütü'nden 'Sincan Uygur' açıklaması! Devlet eliyle zulüm
Af Örgütü'nden 'Sincan Uygur' açıklaması! Devlet eliyle zulümUluslararası Af Örgütü (UAÖ), Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Müslümanların, Çin devleti eliyle yürütülen ve insanlığa karşı suçlar kapsamına giren "sistematik toplu kapatmalara, işkenceye ve zulme" maruz bırakıldığını bildirdi.
10.06.2021Dünya
BM’nin Uygur toplantısı Çin’in tepkisini çekti
BM’nin Uygur toplantısı Çin’in tepkisini çektiSincan’daki Uygur Türklerine yönelik uygulamaları tartışma konusu olan Çin, yaşananlar hakkında gerçekleştirilecek BM etkinliğine katılım olmaması için çalışıyor. Çin’in BM üyelerine etkinliğe katılmamaları için uyarı gönderdiği ortaya çıktı
9.05.2021Dünya
BM Raportörü: ABD'nin, Muhammed bin Selman'ı yaptırım listesine almaması çok tehlikeli
BM Raportörü: ABD'nin, Muhammed bin Selman'ı yaptırım listesine almaması çok tehlikeliBirleşmiş Milletler (BM) Yargısız ve Keyfi İnfazlar Özel Raportörü Agnes Callamard, ABD'de yayımlanan istihbarat raporunda, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın Cemal Kaşıkçı cinayetini onayladığının belirtilmesine rağmen, açıklanan yaptırım listesinde adının yer almamasının "son derce tehlikeli ve sorunlu" olduğunu bildirdi.
1.03.2021Dünya
Son dakika... Şok BM raporu! 'Navlnıy'i Rusya zehirledi'
Son dakika... Şok BM raporu! 'Navlnıy'i Rusya zehirledi'Birleşmiş Milletler (BM) insan hakları soruşturmacısı Callamard, Rus muhalif Navalnıy’in zehirlendiği iddialarının doğru olduğunu açıkladı.
1.03.2021Dünya
Selman’a neden  yaptırım gelmedi?
Selman’a neden yaptırım gelmedi?Biden yönetiminin, Kaşıkçı cinayetine ilişkin rapora rağmen, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’a yaptırım uygulamaması ülkede tepki çekti. Bununla birlikte Biden’ın özellikle silah satışı konusunda adım atması bekleniyor
28.02.2021Dünya
BM raportöründen ABD'ye Suudi Arabistan Veliaht Prensi'ne yaptırım çağrısı
BM raportöründen ABD'ye Suudi Arabistan Veliaht Prensi'ne yaptırım çağrısıBirleşmiş Milletler Yargısız ve Keyfi İnfazlar Özel Raportörü Agnes Callamard, ABD'nin Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin istihbarat raporunu açıklamasının ardından, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'a yaptırım uygulanması çağrısı yaptı.
26.02.2021Dünya
Sürgündeki Suudi Arabistanlılar, ABD'nin Kaşıkçı raporunu "değerli" buldu
Sürgündeki Suudi Arabistanlılar, ABD'nin Kaşıkçı raporunu "değerli" bulduSürgünde bulunan Suudi Arabistanlı muhaliflerin, Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili ABD'nin yayımladığı raporu olumlu karşıladığı bildirildi.
26.02.2021Dünya
Callamard, İngiliz mahkemesinin "Assange kararını"  memnuniyetle karşıladı
Callamard, İngiliz mahkemesinin "Assange kararını" memnuniyetle karşıladıBirleşmiş Milletler (BM) Yargısız ve Keyfi İnfazlar Özel Raportörü Agnes Callamard, İngiliz mahkemesinin, WikiLeaks'in kurucusu Julian Assange'ın ABD'ye iadesi talebini reddetmesine ilişkin, "İngiltere'den muhteşem bir haber. Assange, ABD'ye iade edilmeyecek." ifadesini kullandı.
4.01.2021Dünya
Son dakika... BM'den 6 Filistinli çocuğu şehit eden İsrail'e sert tepki!
Son dakika... BM'den 6 Filistinli çocuğu şehit eden İsrail'e sert tepki!Birleşmiş Milletler (BM) insan hakları özel raportörleri, İsrail güvenlik güçlerinin 4 Aralık'ta işgal altındaki Batı Şeria'da şehit ettiği 13 yaşındaki Filistinli Ali Ebu Aliyya cinayetine ilişkin tarafsız ve bağımsız soruşturma çağrısında bulunarak son yıllarda Filistinli çocukları şehit eden İsraillilerin cezasız kalmasının rahatsız edici olduğunu bildirdi.
17.12.2020Dünya
'Suudi Veliaht Prens Norveç'e de infaz timi gönderdi'
'Suudi Veliaht Prens Norveç'e de infaz timi gönderdi'Norveç’in köklü gazetelerinden Dagbladet, Suudi Arabistan’ın 2018 yılında, Cemal Kaşıkçı’nın Norveç’te yaşayan arkadaşı ve rejim muhalifi aktivist İyad el-Bağdadi'yi öldürtmek için ülkeye 10 kişilik infaz timi gönderdiği iddiasında bulundu.
15.12.2020Dünya
Son dakika... BM'den Fransa'ya şok 'insan hakları' tepkisi: Revize edin
Son dakika... BM'den Fransa'ya şok 'insan hakları' tepkisi: Revize edinBirleşmiş Milletler (BM) insan hakları özel raportörleri, Fransa'daki tartışmalı genel güvenlik yasa tasarısının uluslararası insan hakları hukukuyla uyumsuz olduğunu ve kapsamlı şekilde revize edilmesi gerektiğini bildirdi.
3.12.2020Dünya
‘Cezalar beklentilerin altında’
‘Cezalar beklentilerin altında’Suudi Arabistan mahkemesinin, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülmesine ilişkin davada aldığı kararlar, Türkiye ve Birleşmiş Milletler’in (BM) tepkisini çekti.
9.09.2020Dünya
Son dakika... BM'den Suudi Arabistan'a Kaşıkçı kararı tepkisi
Son dakika... BM'den Suudi Arabistan'a Kaşıkçı kararı tepkisiBM, Kaşıkçı cinayeti yargılama sürecinin şeffaf olmadığını ve verilen cezaların işlenen suçun büyüklüğüyle orantılı olmadığını bildirdi.
8.09.2020Dünya
Kaşıkçı davasında sadece 8 kişiye ceza çıktı!..
Kaşıkçı davasında sadece 8 kişiye ceza çıktı!...İstanbul’daki konsoloslukta katledilen “Washington Post” yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili Suudi Arabistan’da görülen davada nihai karar açıklandı. 8 kişiyi suçlu bulan mahkeme, 5 kişiye 20’şer yıl, 3 kişiye de 7 ile 10 yıl arasında değişen hapis cezaları verdi.
8.09.2020Dünya
BM'den Kaşıkçı kararına ilişkin açıklama: Hiçbir yasal ve ahlaki meşruiyeti yok
BM'den Kaşıkçı kararına ilişkin açıklama: Hiçbir yasal ve ahlaki meşruiyeti yokBirleşmiş Milletler (BM) Yargısız ve Keyfi İnfazlar Özel Raportörü Agnes Callamard, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'daki Ceza Mahkemesi'nde, Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili davada çıkan karara ilişkin, "Kararın hiçbir yasal ve ahlaki meşruiyeti yok. Adil, insaflı ve şeffaf olmayan bir (yargılama) sürecini tamamladılar." ifadesini kullandı.
7.09.2020Dünya
‘Baş şüpheli Selman’
‘Baş şüpheli Selman’Birleşmiş Milletler (BM) Yargısız ve Keyfi İnfazlar Özel Raportörü Dr. Agnes Callamard, İsviçre’nin Cenevre kentinde Anadolu Ajansı’na Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin özel ve ses getirecek değerlendirmelerde bulundu. Callamard, “Bakın, sanıklar gıyaben yargılanıyor. Suudi Arabistan’ın sanıkların Türkiye’ye gitmesine izin vermeyeceğini biliyorduk ama yine de (bu yargılamanın) önemli olduğunu düşünüyorum. Sanıkların devlet tarafından atanan avukatlar tarafından temsil edildiğinin altını çizmek istiyorum. Hiç yoktan iyidir” dedi.
12.07.2020Dünya
Callamard'ın Kasım Süleymani raporuna tepki: Bulguları sahte
Callamard'ın Kasım Süleymani raporuna tepki: Bulguları sahteABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, İran Devrim Muhafızları bünyesindeki eski Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin ABD tarafından öldürülmesini "hukuksuz" bulan Birleşmiş Milletler (BM) raporuna tepki göstererek, söz konusu raporu reddettiklerini belirtti.
10.07.2020Dünya
'Uçan kuştan bile şikâyetçiyim'
'Uçan kuştan bile şikâyetçiyim'Suudi gazeteci Kaşıkçı’nın S. Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda katledilmesiyle ilgili 20 sanığın yargılanmasına başlandı. Kaşıkçı’nın tanık olarak dinlenen nişanlısı Hatice Cengiz, “O konsolosluktaki tüm insanlardan, orada uçan kuştan bile şikâyetçiyim” dedi
4.07.2020Gündem
ABD'nin '2019 İnsan Hakları Raporu' yayımlandı
ABD'nin '2019 İnsan Hakları Raporu' yayımlandıABD Dışişleri Bakanlığının "2019 İnsan Hakları Raporu"nda, Çin'in Uygur Türklerine yönelik uygulamaları sert şekilde eleştirilerek, Pekin'e "insan hakları ihlallerine son vermesi çağrısı" yapıldı.
11.03.2020Dünya
ABD'de Kaşıkçı cinayetini anlatan film Hollywood'ta Suudi korkusuna takıldı
ABD'de Kaşıkçı cinayetini anlatan film Hollywood'ta Suudi korkusuna takıldıOscar ödüllü yönetmen Bryan Fogel’in gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetini ele alan “Muhalif” (The Dissident) adlı belgesel filminin Suudi yönetiminin ekonomik yaptırım korkusu nedeniyle Hollywood’da dağıtılamadığı belirtildi.
BM raportöründen AB ve Yunanistan'a 'mülteci' tepkisi
BM raportöründen AB ve Yunanistan'a 'mülteci' tepkisiBirleşmiş Milletler (BM) Yargısız ve Keyfi İnfazlar Özel Raportörü Agnes Callamard, Yunan güvenlik güçlerinin Avrupa'ya gitmek isteyen mültecilere uyguladığı sert müdahaleye, "Koruma isteyen kadın ve çocuklara ateş açılıyor, botları açık denizlere itiliyor. Burası Nazilerden kaçan, mültecilere ateş açılan 1940'ların Avrupa'sı değil, MS St Louis ya da 1939'da 900 Yahudi'nin girişine izin verilmeyen ABD ve Kanada da değil. Burası 2020'nin Avrupa'sı." sözleriyle tepki gösterdi.
3.03.2020 Dünya
Suudilerin her şeyden haberi varmış!
Suudilerin her şeyden haberi varmış!Wall Street Journal gazetesine konuşan adları açıklanmayan Suudi yetkililer, Amazon ve Washington Post'un sahibi Bezos'un telefonun hacklenmesine ilişkin planlardan haberdar olduklarını söyledi. Jeff Bezos ise, kişisel Twitter hesabında İstanbul'da katıldığı, Cemal Kaşıkçı'nın ölüm yıl dönümündeki anmadan bir fotoğrafı 'Jamal-Cemal' etiketiyle paylaştı.
23.01.2020Dünya
İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan 'Cemal Kaşıkçı davasına' ilişkin yazı
İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan 'Cemal Kaşıkçı davasına' ilişkin yazıİletişim Başkanı Fahrettin Altun, Suudi Arabistan mahkemesi tarafından alınan Cemal Kaşıkçı cinayeti kararına ilişkin, "Göstermelik yargılamalarla cinayetin emrini veren, İstanbul'a infaz timini yollayan, maktulün cesedini yok eden kişiler aklandı. Basın özgürlüğü ve ifade hürriyeti hiçe sayıldı." ifadelerini kullandı.
29.12.2019Siyaset
BM'den Suudi mahkemesinin Kaşıkçı kararına sert tepki: Çifte şok!
BM'den Suudi mahkemesinin Kaşıkçı kararına sert tepki: Çifte şok!Birleşmiş Milletler (BM) Yargısız ve Keyfi İnfazlar Özel Raportörü Agnes Callamard, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı davasında 5 sanık hakkında "idam kararı" verilmesi ve "infaz emrini verenlerin cezalandırılmamasının" kendisinde çifte şok etkisi yarattığını bildirdi.
26.12.2019Dünya
Kaşıkçı kararına sert tepki: Edepsizlik!
Kaşıkçı kararına sert tepki: Edepsizlik!Suudi Başsavcılığı'nın Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin kararına uluslararası basından tepkiler devam ediyor. Almanya'nın en büyük gazetelerinden Süddeutsche Zeitung kararı, “edepsizlik” olarak değerlendirdi, katillerin tümünün Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın kontrolünde olduğu belirtildi.
24.12.2019Dünya

Benzer Haber Etiketleri

cemal kaşıkçısuudi arabistanbmabduygur

Agnes Callamard ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.