Ahır

Ahır

Son dakika ahır haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ahır gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ahır haber sayfamızda...

Ahır

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.485 ahır haberi bulunmuştur.
Mübarek cuma namazı adım adım kılınışı! Cuma namazı kaç rekat nasıl kılınır?
Mübarek cuma namazı adım adım kılınışı! Cuma namazı kaç rekat nasıl kılınır?Cuma mamazı öğle namazı vaktinde kılınan farz olan bir ibadettir. Camide cemaat ile kılınan cuma namazının 2 farzı 8 rekat sünneti vardır. Cuma namazında aynı zamanda Hutbe'nin dinlenmesi farzdır. Peki Cuma namazı nasıl kılınır kaç rekat?
20.05.2022Gündem
Cuma Namazı Kaç Rekat? Cuma Namazı Nasıl Kılınır? Diyanet Cuma Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve Sureler
Cuma Namazı Kaç Rekat? Cuma Namazı Nasıl Kılınır? Diyanet Cuma Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve Surelerİslam alemine Cuma namazı farz kılınmıştır. Kur'an-ı Kerim'de cuma namazı ile ilgili ayetler yer almaktadır. Cuma günü diğer namazlardan farklı olarak cemaatle birlikte kılınması şarttır. Kılınışı yaklaşık 50 dakika süren cuma namazı hoca eşliğinde camilerde kılınır. Öğle namazı vaktinde kılınan cuma namazının farzı 2 rekattır. Ayrıca farzdan önce dört rekat, farzdan sonra dört rekat olmak üzere sekiz rekat da sünneti vardır. Cuma namazı ile bağdaştırılan zuhr-i ahir ise son öğle namazıdır. Nüfus ve şehirleşmenin artmasıyla tek bir kentte ve camide kılınmasının mümkün olmaması, birden fazla camide cuma namazının kılınması zorunluluğunun ortaya çıkması ile gündeme gelmiş bir namazdır. Cuma namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Diyanet cuma namazı kılınışı ve okunan dualar ile ilgili detaylara içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
20.05.2022Dini Bilgiler
Tesbihat Nasıl Yapılır? Namaz Tesbihatı ve Okunan Dualar
Tesbihat Nasıl Yapılır? Namaz Tesbihatı ve Okunan DualarGüne 5 vakit namaz Müslümanlara farz kılınmıştır. Namazlar sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı olarak günde 5 vakit kılınır. Namazdan sonra okunan dualar ve tesbihat yapmak oldukça sevaptır. Tesbihat Allah'a yapılan zikir ibadetidir. Tesbih çekerek veya elle yapılabilir. Her ikisi de sünnettir. Tesbihatta uzun uzun dualar edilir. Tesbihatlarda Arapça dualar veya Kur'an-ı Kerim'den sureler okunur ve tesbih çekilir. Tesbihat nasıl yapılır? Namaz tesbihatı ve okunan dualar ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
17.05.2022Dini Bilgiler
Bursa'daki büyük fabrika yangını kontrol altına alındı
Bursa'daki büyük fabrika yangını kontrol altına alındıBursa’da ısı yalıtım sistemleri üretimi yapan fabrikada yangın çıktı. Kentin birçok bölgesinden görülen yangının kontrol altına alındığı bildirildi.
16.05.2022Gündem
Artvin’de korku dolu anlar! Ahır ve samanlık alev alev yandı
Artvin’de korku dolu anlar! Ahır ve samanlık alev alev yandıArtvin’in Borçka ilçesinde yanan ahır ve samanlık korku ve paniğe neden oldu. Yangın anı ise çevrede bulunanlar tarafından cep telefonuyla görüntülendi.
16.05.2022Gündem
Hollanda'da çayırda otlayan ineklerin çevreye zarar verip vermediği incelenecek
Hollanda'da çayırda otlayan ineklerin çevreye zarar verip vermediği incelenecekÜlkenin kuzeyindeki Overijssel Bölge Mahkemesi'nin, ineklerin çayıra çıkması ve toprağa dışkılamasının azot salımına yol açtığı ve bunun izne tabi olması gerektiği yönündeki kararı çiftçilerde endişeye yol açtı.
16.05.2022Dünya
Mutlu ve özgürler
Mutlu ve özgürlerAdalar’da faytonların kaldırılmasının ardından satın alınan atların çoğu sahiplendirildi. Aradan geçen 2.5 yılda Adalar’da yüzlerce attan sadece 95’i kaldı. Localarda bakılan mutlu ve özgür atlar, sosyalleşmeleri için düzenli olarak gezdiriliyor.
16.05.2022Gündem
CUMA NAMAZI KILINIŞI; Cuma namazı kaç rekat nasıl kılınır? Adım adım cuma namazı kılınışı...
CUMA NAMAZI KILINIŞI; Cuma namazı kaç rekat nasıl kılınır? Adım adım cuma namazı kılınışı...Cuma namazı nasıl kılınır sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. İslam aleminde çok özel bir yere sahip olan cuma gününde camilerde cuma namazı yerine getiriliyor. Kılınacak olan farz ibadeti hatasız olarak yerine getirmek isteyen vatandaşlar cuma namazı kaç rekat, nasıl kılınır sorusuna merak içerisinde yanıt arıyor.
13.05.2022Gündem
Ender Balkır kimdir, kaç yaşında, nereli? Ender Balkır şarkıları, hayatı
Ender Balkır kimdir, kaç yaşında, nereli? Ender Balkır şarkıları, hayatıEnder Balkır hayatı, katıldığı İbo Show programı ile yeniden gündeme geldi. Özellikle dizilerde yer alan şarkıları ile milyonların dikkatini çeken Balkır, Matematik öğretmenliği eğitimi aldı. Yıllar sonra sahnelere yoğunlaştı. Peki, Ender Balkır aslen nereli, evli mi?
11.05.2022Cadde
Havalar ısındı, koyunlar meraya çıkmaya başladı
Havalar ısındı, koyunlar meraya çıkmaya başladıSivas’ta ilkbaharın gelişi ve havaların ısınmasıyla birlikte sürüler ahırlardan çıkarılarak otlanmak üzere meralara çıkarıldı.
9.05.2022Gündem
Nur Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı, Fazileti ve Diyanet Meali
Nur Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı, Fazileti ve Diyanet MealiNur Suresi Kur'an-ı Kerim'de 24 suredir ve 64 ayetten oluşur. Okumadı oldukça faziletli sureler arasında yer almaktadır. Adını 35. ayette geçen nur kelimesinden almıştır. 31. ayeti üzerine çokça tartışmalar yer almaktadır. Surede şeriat kuralları, cezalar aile hayatına ait kurallar işlenmiştir. Nur Suresi okunuşu, Türkçe anlamı, Arapça yazılışı, fazileti ve diyanet meali ile ilgili detaylı bilgiye içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
5.05.2022Sureler
Asr Suresi Oku: Asr Suresi Türkçe Okunuşu, Tefsiri, Anlamı, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Asr Suresi Oku: Asr Suresi Türkçe Okunuşu, Tefsiri, Anlamı, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiAsr Suresi toplamda 3 ayetten oluşmaktadır. Mekke döneminde inen Asr Suresi Asr, çağ, ikindi vakti ve uzun zaman manasına gelmektedir. Ayrıca Mushafta sıralaması 103., iniş sırasına bakıldığında 13. suredir. Asr Suresinden önce inşirah suresi inmiştir.
5.05.2022Sureler
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.05.2022Eğitim
Kara kışta zarar gören seralar yeniden üretime geçti
Kara kışta zarar gören seralar yeniden üretime geçtiAdıyaman’da çetin geçen kış şartları nedeniyle zarar gören seralar yeniden onarılarak üretime başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile tarım zararlarının karşılanması amacıyla 7 milyon TL acil yardım çerçevesinde hibe gönderildi.
3.05.2022Ekonomi
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.05.2022Oyun
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.05.2022Oyun
CUMA NAMAZI KILINIŞI; Cuma namazı kaç rekat? Zühr-i Ahir namazı nedir nasıl kılınır?
CUMA NAMAZI KILINIŞI; Cuma namazı kaç rekat? Zühr-i Ahir namazı nedir nasıl kılınır?Ramazan ayı içerisindeki son cuma namazı bugün kılınacak. İslam aleminde çok özel bir yere sahip olan cuma gününde camilerde kılınacak olan farz namaz öncesinde vatandaşlar cuma namazının kılınışını hatırlamak ve bilgilerini tazelemek istiyor. Peki Cuma namazı kaç rekat nasıl kılınır, Zühr-i Ahir namazı nedir? İşte adım adım kılınışı...
29.04.2022Gündem
Bakan Kurum'dan net mesaj: Kaçak yapılara müsaade etmeyeceğiz
Bakan Kurum'dan net mesaj: Kaçak yapılara müsaade etmeyeceğizÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Muğla'daki orman yangınında evlerini kaybeden vatandaşlar için Bakanlık tarafından yapılan evleri inceledi. Bakan Kurum, fırsatçılara geçit verilmeyeceğini ve kaçak yapılara müsaade edilmeyeceğini söyledi. Bakan Kurum daha sonra Kurum, Muğla’nın Ula ilçesinde Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen iftar programına katıldı. Önce CHP zihniyetinin, bugün de ortağı İYİ Parti Genel Başkanı’nın TOKİ’ye iftiralar attığını, on binlerce TOKİ çalışanının hakkına girdiğini söyleyen Bakan Kurum, TOKİ’nin 19 yılı kapsayan 1984-2002 yılları arasında sadece 43 bin konut üretebildiğini, 2002 yılından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan yönetiminde ise 19 yılda TOKİ’nin 1 milyon 100 bin konut ürettiğini hatırlattı.
29.04.2022Ekonomi
Mimark Mimarlık uluslararası binicilik tesisleri tasarlıyor
Mimark Mimarlık uluslararası binicilik tesisleri tasarlıyorFarklı yapı tipolojilerinde uzmanlaşan ekibiyle 10 yılı aşkın süredir mimari, iç mimari proje ve uygulama faaliyetlerine devam eden Mimark Mimarlık özellikle uluslararası arenada gerçekleştirdiği binicilik tesisi projeleri ile ön plana çıkıyor. İstanbul Binicilik Tesisi, QEC Katar Binicilik Tesisi ve son olarak da Abu Dhabi Binicilik Tesisi gibi bu alandaki çok önemli projeleri hayata geçiren ofis, klasik ile çağdaş olanı harmanlayan bir tasarım anlayışı sunuyor.
25.04.2022Vitrin
Bursa’da 2 bin 300 yıllık tarihi ‘Zindan Kapı’ restorasyonun ardından sanata açıldı
Bursa’da 2 bin 300 yıllık tarihi ‘Zindan Kapı’ restorasyonun ardından sanata açıldıBursa'da, Bitinya Krallığı döneminde inşa edilen ve İstanbul Yedikule Zindanları'nın bir benzeri olan 2 bin 300 yıllık Zindan Kapı, Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edildikten sonra törenle ziyarete açıldı.
25.04.2022Vitrin
Bakan Kurum: Cumhuriyet tarihimizin en büyük deprem dönüşümünü başlattık
Bakan Kurum: Cumhuriyet tarihimizin en büyük deprem dönüşümünü başlattıkMalatya’nın Doğanyol ilçesine bağlı Gökçe Mahallesi ile Doğanyol ilçesinde tamamlanan ve yapımı devam eden konut ve iş yerlerini inceleyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, katıldığı iftar programında, “Herkes Doğanyol'da, Pütürge’de böyle bir dönüşüm yapamaz.” dedi. “Burada birçok film çekilecek. Burası Safranbolu gibi bir turizm kasabası olacak.” ifadelerini kullanan Bakan Kurum, Elazığ ve Malatya için toplam 40 milyar lira harcandığını belirterek, muhalefete “Kaşık verirsiniz, kapı kırık. Ekmek verirsiniz, altı yanık!” eleştirisinde bulundu. Kurum, “6 artı 1, 7 değil; 77 parti de bir araya gelseniz, Cumhurbaşkanımızı yıkamayacaksınız.” diye konuştu.
23.04.2022Ekonomi
Çay taştı; tarım arazileri ile ev ve ahırları su bastı
Çay taştı; tarım arazileri ile ev ve ahırları su bastıBingöl'ün Karlıova ilçesinde hava sıcaklığının artmasıyla birlikte karların erimesi sonucu Peri Çayı taşınca Çatak köyünde bazı ev ve ahırlar ile Yedisu ilçesinde binlerce dönüm tarım arazisini su bastı.
22.04.2022Gündem
Çay taştı; tarım arazileri ile ev ve ahırları su bastı
Çay taştı; tarım arazileri ile ev ve ahırları su bastıBingöl'ün Karlıova ilçesinde hava sıcaklığının artmasıyla birlikte karların erimesi sonucu Peri Çayı taşınca Çatak köyünde bazı ev ve ahırlar ile Yedisu ilçesinde binlerce dönüm tarım arazisini su bastı.
22.04.2022Gündem
Trabzon’da heyelan! 3 ev toprak altında kaldı
Trabzon’da heyelan! 3 ev toprak altında kaldıTrabzon’un Sürmene ilçesinde heyelan sonucu Oylum Mahallesi’nde boş haldeki 3 ev ile kullanım dışı okul, toprak yığını altında kaldı. Mahalle yolunun ulaşıma kapandığı, 2 evin boşaltıldığı bölgede irili ufaklı devam eden heyelan anları da kameraya yansırken AFAD'dan da bir açıklama geldi.
18.04.2022Gündem
Kurt saldırısında 20 koyun telef oldu
Kurt saldırısında 20 koyun telef olduKırklareli’nde kurtların saldırısı sonucu küçükbaş hayvanları telef olan Hümiye Hırçın, "Çok kötü şeyler yaşadık. Sabah görünce şok olduk. Tarlaları tek tek dolaştık, koyunları bulup getirdik. Önlem alınsın. Benim en az 40 bin TL zararım var." dedi.
17.04.2022Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Ahır ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.