Ahır

Ahır

Son dakika ahır haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ahır gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ahır haber sayfamızda...

Ahır

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.410 ahir haberi bulunmuştur.
Saç çıksın diye kafasını buzağısına yalattı
Saç çıksın diye kafasını buzağısına yalattıTRABZON'da Ali Suiçmez'in saç ektirenlere tavsiyede bulunup, başında saç çıkması için ahırdaki buzağısına başını yalattığı görüntüler sosyal medyada ilgi gördü. Takipçilerin 'Karadeniz usullü saç çıkartma' yorumu yaptığı görüntüler tebessüm ettirdi.
7.03.2021Yaşam
Türkiye Büyükbaş Hayvancılık Haritası: Büyükbaş Hayvancılığı Nedir, En Çok Hangi Bölgede Yapılır?
Türkiye Büyükbaş Hayvancılık Haritası: Büyükbaş Hayvancılığı Nedir, En Çok Hangi Bölgede Yapılır?Türkiye'de büyükbaş hayvancılık, tarım ve sanayiye bağlı olarak gelişmiştir. 2020 yılı itibariyle ülke genelindeki büyükbaş hayvan sayısı 18 milyona yakındır. En fazla büyükbaş hayvanın olduğu şehir ise Erzurum'dur. İzmir, Balıkesir, Diyarbakır ve Manisa'da hem küçükbaş hem de büyükbaş hayvancılığın geliştiği şehirler arasında yer alır. Büyükbaş hayvancılığı nedir, en çok hangi bölgelerde yapılır? Sizin için derledik.
18.09.2020Haritalar
Varsağı Nedir? Varsağı Örnekleri Ve Özellikleri Nelerdir?
Varsağı Nedir? Varsağı Örnekleri Ve Özellikleri Nelerdir?Varsağı, nazım edebiyatına özgü bir kavramdır. Kısaca nazımın özel bir ezgiyle söylenmesi varsağı olarak adlandırılır. Varsağı halk edebiyatında da var olan bir kavramdır. Peki varsağı nedir? Varsağı örnekleri ve özellikleri nelerdir? İşte varsağı hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar.
4.03.2021Eğitim
Süt kuzularının annelerine kavuşma heyecanı
Süt kuzularının annelerine kavuşma heyecanıTunceli'de çetin geçen kışın ardından, havalar ısınmaya başladı. Küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin yaygın olarak yapıldığı Pertek ilçesinde meralarda otlayan koyunların yeni doğan ve süt emme alışkanlığı kazanmaları için annelerinden ayrı yerde tutulan kuzularla buluşma anı renkli görüntülere sahne oluyor. Yakın bir süre içerisinde annesini kaybeden sürü sahibi Günay Acim, kuzular annelerine kavuştuğunda rahmetli annesini hatırlayıp üzüldüğünü söyledi.
1.03.2021Haberler
Cuma namazı kaç rekat? Mübarek Cuma namazı nasıl kılınır? Diyanet anlatımlı kılınışı
Cuma namazı kaç rekat? Mübarek Cuma namazı nasıl kılınır? Diyanet anlatımlı kılınışıCuma namazına katılacak olan vatandaşlar, mübarek cuma namazı hakkında bilgi edinerek dini görevini yerine getirmeyi istiyor. İlk olarak namaza gitmeden cuma namazı kaç rekat sorusunun cevabını öğrenmek isteyenler ardından cuma namazı nasıl kılınır sorusunu araştırıyor. Haberimizin içeriğine Diyanet anlatımlı cuma namazı kılınışı bilgilsini ekledik. İşte cuma namazına gideceklerin bilmesi gerekenler...
26.02.2021Gündem
Kafkasya bölgesinin Hiroşima’sı: Ağdam
Kafkasya bölgesinin Hiroşima’sı: AğdamMilliyet, Dağlık Karabağ’da Ermeni işgalinden kurtarılan bölgelerde. 27 yıllık işgal boyunca Ermenilerin yaptığı korkunç tahribatın ardından Ağdam, ‘Kafkasya’nın Hiroşima’sı’ olarak nitelendiriliyor.
26.02.2021Gündem
Mübarek cuma namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Cuma namazı adım adım kılınışı...
Mübarek cuma namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Cuma namazı adım adım kılınışı...Cuma namazı farz olan ibadetler arasında yer alıyor. Beş vakit namazın yanı sıra Cuma namazı erkek müslümanlara farz kılınmıştır. Her hafta Öğle namazı vaktinde camide cemaat ile yerine getirilen bir ibadet olan cuma namazının kılınışı vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. 10 rekat olarak eda edilen cuma namazının ilk dört rekatı sünnet 2 rekatı farz ve son dört rekatı ise sünnet olarak kılınır. Bunun yanı sıra Zühr-i Ahir namazı da cuma namazına ek olarak kılınmaktadır. Peki Cuma namazı nasıl kılınır?
19.02.2021Gündem
TJK’nın yeni tesisine dev isim!
TJK’nın yeni tesisine dev isim!Yapım çalışmaları devam eden Türkiye Jokey Kulübü’nün Karacabey’deki idman merkezi için geri sayıma geçildi.TJK’nın yeni tesisine verilecek isim de belli oldu.
18.02.2021Diğer
Ahırın çatısı kar nedeniyle çöktü! 150 hayvan için seferber olundular
Ahırın çatısı kar nedeniyle çöktü! 150 hayvan için seferber olundularBursa’da, 150 koyun ve kuzunun bulunduğu ahırın ahşap çatısı, biriken kar kütlesi nedeniyle çöktü. Yaklaşık yarım saat süren çalışmalar sonucu ahır boşaltıldı. Ancak göçük altından çıkartılan 4 kuzu telef oldu.
16.02.2021Gündem
Şile'de bir ahırın çatısı çöktü
Şile'de bir ahırın çatısı çöktüŞİLE'de bir ahırın çatısının çökmesi sonucu çok sayıda hayvan enkaz altında kaldı.
16.02.2021Haberler
Damızlık manda düvesi yetiştiricilerine yüzde 50 hibe desteği sağlanacak
Damızlık manda düvesi yetiştiricilerine yüzde 50 hibe desteği sağlanacakTarım ve Orman Bakanlığı, damızlık manda düvesi yetiştiricilerinin işletmelerinde yeni inşaat yapımı veya kapasite artırımı/rehabilitasyon çalışmalarına, damızlık dişi manda ve manda boğası ile yem karma ve dağıtma makinesi alımlarına, hibeye esas alım tutarlarının yüzde 50'si oranında destek verecek.
16.02.2021Ekonomi
Uzman isimden sivrisinek uyarısı! İnsandan insana virüs bulaştırırlar
Uzman isimden sivrisinek uyarısı! İnsandan insana virüs bulaştırırlarDicle Üniversitesi Zooloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Satar, Diyarbakır başta olmak üzere Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki bazı şehirlerde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle sivrisinek sayılarındaki artışa dikkat çekti. Satar, "Sivrisinekler kanımızı emerler ve insandan insana virüs bulaştırırlar. Ancak koronavirüs bulaştırmaz, sarı humma, Batı Nil, dang gibi ölüme sebep olan virüsleri bulaştırır. Ayrıca hayvan kaynaklı ölümlerde de ilk sırayı alırlar " dedi.
15.02.2021Gündem
'Önemsiz bir şey' sanıp evine götürdü! Gerçek şoke etti
'Önemsiz bir şey' sanıp evine götürdü! Gerçek şoke ettiKahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesinde karla kaplı yolda temizlik yapan işçiler patlamamış top mermisi buldu.
12.02.2021Gündem
Kurdun koyun sürüsüne saldırısı kamerada
Kurdun koyun sürüsüne saldırısı kameradaKayseri'nin Akkışla ilçesinde aç kalan kurdun, Özgür Koçak'a ait koyun sürüsüne saldırısı güvenlik kamerasına yansıdı. Mahalle sakinlerinin müdahalesi sonrası kurt uzaklaştırılırken, 2 koyun yaralandı.
7.02.2021Haberler
Kurdun koyun sürüsüne saldırısı kamerada
Kurdun koyun sürüsüne saldırısı kameradaKayseri'nin Akkışla ilçesinde aç kalan kurdun, Özgür Koçak'a ait koyun sürüsüne saldırısı güvenlik kamerasına yansıdı. Mahalle sakinlerinin müdahalesi sonrası kurt uzaklaştırılırken, 2 koyun yaralandı.
7.02.2021Gündem
Nur Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Nur Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiMedine’de indirilen Nur suresi, 64 ayettir. Kuran'da 24. suredir.
5.02.2021Sureler
Nisa Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Nisa Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiNisa Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali Nisa süresi Mekke döneminde inmiştir. Medine’ de nazil olmuştur. Toplam 176 ayetten oluşmaktadır. Nisa süresi, Al-i İmran süresinden sonra, Maide süresinden önce gelmektedir. Nisa süresinin mushaftaki sırası dördüncü, iniş sırasına göre ise 92.süredir. Nisa, kadınlar demektir. Sürenin genelinden bahsedilen kadın konularından dolayı sürenin adı olmuştur. Nisa süresi bir giriş bölümü ve sonrasında üç bölüm halinde incelenmektedir. Giriş kısmı on ayetten oluşmaktadır. Nisa süresi genel olarak kadın hakları, kadınların hukuku ve sosyal konumlarını açıklamaktadır.
5.02.2021Sureler
Bakara suresi Türkçe - Arapça meali (oku - dinle) Bakara suresi kaç ayet?
Bakara suresi Türkçe - Arapça meali (oku - dinle) Bakara suresi kaç ayet? Bakara Sûresi, Kur’an’ın ikinci suresidir. Kur'anın en uzun sûresi olan Bakara suresi, 286 ayetten oluşur. Arapça veya Türkçe olarak Bakara suresini araştıranlar için Bakara suresinin mealini ve tüm ayrıntılarını haberimizde derledik. İşte Bakara suresi okumak veya dinlemek isteyenler içinde seçenekler haberimizde...
5.02.2021Sureler
Süreyya'nın katili saklandığı ahırda yakaladı
Süreyya'nın katili saklandığı ahırda yakaladıDiyarbakır'da eşini öldüren, baldızı, yakını ve 3 çocuğunu yaralayan zanlı, saklandığı ahırda yakalandı. Diyarbakır'da barışma ve taşınma vaadiyle eve götürdüğü eşi Süreyya Büyük'ü av tüfeği ile ateş ederek öldüren, 3 çocuğunu, eşinin kız kardeşini ve akrabasını yaralayıp kaçan Mehmet Büyük'ün saklandığı yer, jandarmanın kurduğu özel ekibin çalışmasıyla tespit edildi. Büyük, düzenlenen operasyonla saklandığı evin ahırında yakalanarak gözaltına alındı.
4.02.2021Haberler
İneklerin deprem anı paniği kamerada
İneklerin deprem anı paniği kameradaKAYSERİ'nin Sarıoğlan ilçe merkezli meydana gelen 4.6 büyüklüğündeki deprem Sivas'ın Gemerek ilçesinde de hissedildi. Deprem anında ilçedeki bir ahırda ineklerin yaşadığı panik de kameraya yansıdı.
2.02.2021Haberler
Mübarek cuma namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Diyanet Cuma namazı adım adım kılınışı...
Mübarek cuma namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Diyanet Cuma namazı adım adım kılınışı...Cuma namazı nasıl kılınır sorusu merak konusu olmaya devam ediyor. İslam aleminde beş vakit namazın ardından farz olan namazlar arasında Cuma namazı da yer alıyor. Her hafta Cuma günü öğle namazı vaktinde kılınan Cuma namazı müslüman erkeklere farz kılınmıştır. Camide cemaat ile kılınan cuma namazı 10 rekattan oluşuyor. İlk dört rekatı sünnet iki rekatı farz ve son dört rekatı ise son sünnet olarak eda ediliyor. Cuma namazının ardından kılınan Zühr-i Ahir namazı da yer alıyor. İşte adım adım cuma namazı kılınışı...
29.01.2021Gündem
500 yıl sonra pes etti! Hemen herkesin anısı vardı...
500 yıl sonra pes etti! Hemen herkesin anısı vardı...Denizli’nin Çal ilçesinin başlıca simgelerinden olan ve hemen herkesin bir anısı bulunan 500 yıllık tarihi ardıç ağacı, 5 asırdır dayandığı türlü afetlerin ardından dün saatteki hızı 80 kilometreye ulaşan şiddetli fırtınaya yenildi.
28.01.2021Gündem
Polonezköy'de ahırda yangın çıktı
Polonezköy'de ahırda yangın çıktıİstanbul Polenezköy'de tabiat parkında küçükbaş hayvanların bulunduğu bir ahırda yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Birçok hayvanın öldüğü olduğu söylenirken yangın ekipler tarafından söndürüldü.
27.01.2021Haberler
Ahır yapımı sırasında bulduğu ‘taşların’ gizeminin çözülmesini istiyor
Ahır yapımı sırasında bulduğu ‘taşların’ gizeminin çözülmesini istiyorKars'ta yaşayan Sezgin Ancı, ahır temeli sırasında bulduğu ve üzerlerinde çeşitli figür ve resimlerin olduğu taşların değerli olduğunu söyleyerek incelenmesini istedi.Taşlarda Hz. İsa'nın kanatlı resmi, Meryem Ana ve kutsal kase gibi figürlerin yanı sıra değişik şekillerde objeler de görülüyor.
26.01.2021Gündem
Ahir Zaman Ne Demek? Ahir Zaman İle İlgili Hadisler Ve Sözler Nelerdir?
Ahir Zaman Ne Demek? Ahir Zaman İle İlgili Hadisler Ve Sözler Nelerdir?İnsanlar doğarlar büyürler ve ölürler. Her dönemin bu açıdan farklı özellikleri ve şartları bulunur. Ahir zaman da bu zamanların en sonunu oluşturan ve en zor olan dönemdir. İnsan bu dönem de her açıdan sınanmaktadır. Ahir zaman kıyametin kopmadan önceki son dönemi olarak bilinmektedir. Ahir zaman ne demek? Ahir zaman ile ilgili hadisler ve sözler nelerdir? Bu soruların cevaplarını ayrıntılarıyla beraber derledik.
20.01.2021Dini Bilgiler

Benzer Haber Etiketleri

ahırNedirkoyunkaçCuma namazı

Ahır ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.