Ahmet Ercan

Ahmet Ercan

Son dakika ahmet ercan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ahmet ercan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ahmet ercan haber sayfamızda...

Ahmet Ercan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.368 ahmet ercan haberi bulunmuştur.
Gündemdeki son gelişmeler nelerdi? | Haftayı Kaçırma Bülteni (17-23 Ocak 2022)
Gündemdeki son gelişmeler nelerdi? | Haftayı Kaçırma Bülteni (17-23 Ocak 2022)17-23 Ocak 2022 haftasında neler yaşandı? Gündemdeki son gelişmeleri kaçırdıysanız Milliyet.com.tr editörlerinin derlediği Haftayı Kaçırma bültenine bir göz atın...
21.01.2022Gündem
Gizemli sesin sırrı! Her gece kabusu yaşıyorlar... Uzmanlardan çarpıcı yorum
Gizemli sesin sırrı! Her gece kabusu yaşıyorlar... Uzmanlardan çarpıcı yorumNereden geldiği belli olmayan sesler, uğultular, titreşimler... Yunanistan’ın Selanik şehri yaklaşık 5 haftadır bu gizemli durumla çalkalanıyor. İnsanları gece uykularından uyandıran bu sesin kaynağı haftalardır çözülemiyor. Sürekli ve eşit aralıklarla gelen ses, Selanik sakinlerini huzursuz etmeye devam ederken, uzmanlar çarpıcı yorumlarda bulundu.
21.01.2022Dünya
Gündemdeki son gelişmeler nelerdi? | Haftayı Kaçırma Bülteni (10-16 Ocak 2021)
Gündemdeki son gelişmeler nelerdi? | Haftayı Kaçırma Bülteni (10-16 Ocak 2021)10-16 Ocak 2021 haftasında neler yaşandı? Gündemdeki son gelişmeleri kaçırdıysanız Milliyet.com.tr editörlerinin derlediği Haftayı Kaçırma bültenine bir göz atın...
14.01.2022Gündem
Gerilim artıyor! Uzmanlar son depremin ardından bir bölgeye dikkat çekti
Gerilim artıyor! Uzmanlar son depremin ardından bir bölgeye dikkat çektiAkdeniz'de art arda yaşanan depremler tedirginlik yaratıyor. Prof. Dr. Naci Görür, 5 Ocak'ta Alanya açıklarında yaşanan depremin, 6.4 büyüklüğündeki son depremle bağlantılı olabileceğini belirtti. Prof. Dr. Ahmet Ercan ise gerilimin arttığı bölgeye dikkat çekti.
2.03.2022Gündem
Uzmanlar son depremin ardından bölgeye dikkat çekti: Gerilim artıyor!
Uzmanlar son depremin ardından bölgeye dikkat çekti: Gerilim artıyor!Akdeniz'de art arda yaşanan depremler tedirginlik yaratıyor. Prof. Dr. Naci Görür, 5 Ocak'ta Alanya açıklarında yaşanan depremin dün sabah yaşanan depremle bağlantılı olabileceğini belirtti. Prof. Dr. Ahmet Ercan ise Çukurova bölgesini işaret ederek, "Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay hattında gerginlik artmış durumda" dedi.
11.01.2022Haberler
Felaketlerin önüne geçmek mümkün
Felaketlerin önüne geçmek mümkünKuşadası’ndaki deprem kurultayında, fay hatları hakkında bilgi sahibi olmanın yıkımların önüne geçeceği, can ve mal kayıplarının asıl nedeninin ise yoksulluğa bağlı sağlıksız yapılaşma olduğu vurgulandı
9.12.2021Ege
Günel’den deprem planı
Günel’den deprem planıGeçen yıl 30 Ekim’de Ege Denizi’nde meydana gelen 6.9’luk depremin şiddetli bir biçimde hissedildiği kenti depreme hazırlamak amacıyla Kuşadası Belediyesi bünyesinde kurulan Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü, ‘Deprem ile Kentsel Dönüşüm’ başlıklı bir kurultay düzenledi.
8.12.2021Ege
Kuşadası depreme hazırlıksız değil
Kuşadası depreme hazırlıksız değilUzmanlar eşliğinde bölgenin depremselliği ve yapı güvenliği ile ilgili belediye tarafından yürütülmesi gereken çalışmalar masaya yatırılıyor.
7.12.2021Ege
Prof. Dr. Ercan: Bu bölge 6.9 büyüklüğünde deprem üretmeye gebe
Prof. Dr. Ercan: Bu bölge 6.9 büyüklüğünde deprem üretmeye gebeİzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında sabaha karşı 4,2 büyüklüğünde depremin ardından 47 sarsıntı daha oldu. Jeofizik Yüksek Mühendisi, Deprem Bilimci Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, "Bu bölge, yeniden toparlanarak 6.8- 6.9 büyüklüğünde bir deprem üretmeye gebe" dedi.
22.07.2021Gündem
Son dakika haberleri: Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu görevden alındı
Son dakika haberleri: Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu görevden alındıGelen son dakika haberine göre; Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu, Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile görevden alındı.
15.07.2021Gündem
Deprem ziyareti
Deprem ziyaretiJeofizik Yüksek Mühendisi ve Deprem Bilimci Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu ziyaret etti.
6.07.2021Ege
Bakan Karaismailoğlu temel atma töreninde konuştu: Daha konforlu ve güvenli bir trafik akışı sağlanacak
Bakan Karaismailoğlu temel atma töreninde konuştu: Daha konforlu ve güvenli bir trafik akışı sağlanacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, temeli atılan Ceylanpınar-Kızıltepe yoluna ilişkin, "Bu proje sayesinde mevcut yolun fiziksel ve geometrik standartları yükseltilecek, böylece daha konforlu ve güvenli bir trafik akışı sağlanacaktır." dedi.
26.03.2021Ekonomi
Prof. Dr. Ahmet Ercan, İstanbul depremi için tarih verdi ve ekledi: 3 yıl sürecek
Prof. Dr. Ahmet Ercan, İstanbul depremi için tarih verdi ve ekledi: 3 yıl sürecek2020 yılı depremler yılı olarak dikkat çekti. 2021'de Konya, Sivas ve Kastamonu'da depremler yaşandı. Bu bölgeler riski aslında uzmanlar tarafından çok riskli görünmüyor. Türkiye'nin deprem riski en düşük yerleri olan Sivas, Konya ve Kastamonu'daki depremler ne anlama geliyor? Gelen son dakika haberine göre; CNN TÜRK Muhabiri Mücahit Topçu, Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan'a sordu.
12.02.2021Haberler
Son dakika... Prof. Dr. Ahmet Ercan, İstanbul depremi için tarih verdi ve ekledi: 3 yıl sürecek
Son dakika... Prof. Dr. Ahmet Ercan, İstanbul depremi için tarih verdi ve ekledi: 3 yıl sürecek2020 yılı depremler yılı olarak dikkat çekti. 2021'de Konya, Sivas ve Kastamonu'da depremler yaşandı. Bu bölgeler riski aslında uzmanlar tarafından çok riskli görünmüyor. Türkiye'nin deprem riski en düşük yerleri olan Sivas, Konya ve Kastamonu'daki depremler ne anlama geliyor? Gelen son dakika haberine göre; CNN TÜRK Muhabiri Mücahit Topçu, Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan'a sordu.
12.02.2021Gündem
İzmir'deki deprem fırtınası sonrasıProf. Dr. Ahmet Ercan'dan uyarı
İzmir'deki deprem fırtınası sonrasıProf. Dr. Ahmet Ercan'dan uyarıİzmir'de peş peşe meydana gelen depremlerle ilgili  değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Ahmet Ercan'dan "Yazlıklarınıza gidin" açıklaması geldi.
1.02.2021Haberler
İzmir'deki deprem fırtınası sonrası ünlü uzmandan uyarı
İzmir'deki deprem fırtınası sonrası ünlü uzmandan uyarıİzmir'de peş peşe meydana gelen depremlerle ilgili  değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Ahmet Ercan'dan "Yazlıklarınıza gidin" açıklaması geldi.
1.02.2021Gündem
Büyük İstanbul Depremi 2045'ten önce gerçekleşir mi?
Büyük İstanbul Depremi 2045'ten önce gerçekleşir mi?30 Ekim 2020'de Ege Denizi'nde meydana gelen ve özellikle İzmirlileri korkutan depremden sonra tüm gözler yine beklenen İstanbul depremine çevrildi. Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan ise "2045'ten önce olursa şaşırtıcı olur" diyerek konuya bir kez daha Molatik olmamızı sağladı. Peki Büyük İstanbul Depremi 2045'ten önce gerçekleşir mi?
26.01.2021Doğa
Son dakika... Olası Marmara depremi için bölgeyi açıkladı, orayı işaret etti
Son dakika... Olası Marmara depremi için bölgeyi açıkladı, orayı işaret ettiJeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Marmara Bölgesi’nde büyük depremin Tekirdağ’da olacağını iddia etti. Ercan, 'Kimse Tekirdağ depreminden söz etmiyor herkes İstanbul diyor. Oysaki büyük deprem Tekirdağ’da olacak. Marmara Ereğlisi’nin beklediği depremin yıkım kuvveti de 9 olacaktır. İstanbul’da beklenen depremde açığa çıkacak güç 4,3 atom bombası gücünde olacak ama Marmara Ereğlisi’nde olacak olan depremde açığa çıkacak güç ise 24 atom bombasına eş değer olacaktır' dedi.
19.11.2020Gündem
Prof. Dr. Ahmet Ercan, olası İstanbul depremi tarihini açıkladı
Prof. Dr. Ahmet Ercan, olası İstanbul depremi tarihini açıkladıMarmara Denizi'nde bu sabah meydana gelen depremi, "depremcik' olarak değerlendiren Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, "Bugün olan deprem, 2045 yılında beklemiş olduğum, İstanbul kolu ve Tekirdağ kolu depremciklerinden bir tanesidir. Aşağı yukarı 2045'te beklediğim patlama yerinin üzerinde olmuştur. Yani dış odak konumu, 2045'te olacak depremin dış odak konumu ile çakışmaktadır" dedi.
5.11.2020Haberler
Prof. Dr. Ahmet Ercan, olası İstanbul depremi tarihini açıkladı
Prof. Dr. Ahmet Ercan, olası İstanbul depremi tarihini açıkladıMarmara Denizi'nde bu sabah meydana gelen depremi, "depremcik' olarak değerlendiren Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, "Bugün olan deprem, 2045 yılında beklemiş olduğum, İstanbul kolu ve Tekirdağ kolu depremciklerinden bir tanesidir. Aşağı yukarı 2045'te beklediğim patlama yerinin üzerinde olmuştur. Yani dış odak konumu, 2045'te olacak depremin dış odak konumu ile çakışmaktadır" dedi.
5.11.2020Gündem
Deprem bilimci Ahmet Ercan şaşırttı!
Deprem bilimci Ahmet Ercan şaşırttı!Geçtiğimiz cuma günü meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki İzmir depreminden sonra çarpıcı açıklamalarıyla gündem olan Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Okan Bayülgen’in 'Nokta' programındaki sözleri ile bir kez daha dikkat çekti.
5.11.2020Cadde
Son dakika: İzmir depremi sonrası iki kritik uyarı
Son dakika: İzmir depremi sonrası iki kritik uyarıSon dakika haberlere göre Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, İzmir depremiyle ilgili iki kritik uyarıda bulundu. Prof. Dr. Ercan, depremin artçıları konusunda 2011 Van depremini hatırlatarak, yorgun binalara dikkat çekerek, "Van'da 7.2'lik bir deprem olmuştu. Çok fazla göçük olmamıştı ama yapılar yorulmuştu. Arkasında bir Erciş depremi geldi 5.7 büyüklüğünde, 38 tane yapı yıkıldı. Yorulmuş yapı üzerine eklentiyle yeni bir sarsıntıya maruz kalınca bu olabiliyor. Eğer İzmir'de de bu 7 büyüklüğündeki depremden sonra olacak 5.9-6'lık bir deprem gelirse, benzer olayları İzmir'de görebiliriz" dedi. Ercan'ın ikici uyarısı ise 1999 Gölcük ve Düzce depremleri oldu. Ercan, "Bu yerlerde eğer taşma noktasına kadar birikmiş gerginlikli kırıklar varsa oralarda depremler yaratabilir. 1999 Gölcük depremi 7.5 büyüklüğündeydi. O gitti 12 Kasım'da Düzce'de 7.2'lik depremi üretti." diyerek, İzmir depreminin olduğu alanın 150 kilometrelik çevresine dikkat çekti.
31.10.2020Gündem
31 Ekim 2020 Günün Özeti Milliyet'te
31 Ekim 2020 Günün Özeti Milliyet'te31 Ekim 2020 Günün Özeti Milliyet'te
31.10.2020Haberler
Son dakika... İstanbul'da da hissedilen depremi uzmanlar böyle yorumladı! Korkutan açıklama
Son dakika... İstanbul'da da hissedilen depremi uzmanlar böyle yorumladı! Korkutan açıklamaGelen son dakika haberine göre; İstanbul'da 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin merkez üssünün Marmaraereğlisi olduğu açıklandı. Uzman isimler İstanbul'da meydana gelen deprem sonrası açıklamalarda bulundu.
24.09.2020Gündem
Korkutan deprem açıklaması: Marmara, 2,5 metre Yunanistan'a kayacak
Korkutan deprem açıklaması: Marmara, 2,5 metre Yunanistan'a kayacakYüksek Jeofizik Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Marmara Denizi'nden bir Kuzey Marmara kırığının geçtiğini belirterek, "Tekirdağ depremi dediğimiz ikinci kol, bu kırık üzerinden olacak. Tekirdağ kolunun beklenen deprem odağı da tam Marmara Ereğlisi'nin 10-15 kilometre deniz içinde olacak. 10-15 kilometre deniz içinde granit katmanında patlayacak, doğu-batı doğrultusunda bir patlama gösterecek. Aynı zamanda 1-1,5 metre göçecek ve Marmara'da 2-2,5 metre Yunanistan'a doğru bir kayma yaşanacak. Bu depremin büyüklüğü ne olur derseniz, 7.2 olur. Bu deprem çok büyük olur" dedi.
16.09.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Ahmet Ercan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.