Akım

Akım

Son dakika akım haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan akım gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan akım haber sayfamızda...

Akım

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.532 akim haberi bulunmuştur.
Son dakika... Bahçeli'den İmamoğlu tepkisi: Gözümüzden kaçtığı sanılmasın!
Son dakika... Bahçeli'den İmamoğlu tepkisi: Gözümüzden kaçtığı sanılmasın! Milliyetçi Hareket Partisi Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, 'CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu bürokratlara değil İBB Belediye Başkanı'na kafa yormalıdır. Gözümüzden kaçtığı sanılmasın sipariş bir senaryo devrededir. İl il , ilçe ilçe gezmekteki amacı nedir? Bu belediye başkanının Yunanistan ziyaretine neden ihtiyaç duymuştur?' dedi.
19.10.2021Siyaset
Özel Hastane Muayene Ücretleri 2021: Özel Hastanelerde Muayene Ücreti Ne Kadar?
Özel Hastane Muayene Ücretleri 2021: Özel Hastanelerde Muayene Ücreti Ne Kadar?Sağlık problemleri nedeniyle devlet hastanesi yerine özel hastaneyi tercih eden kişilerin tedavi ücret ödemesi gerekir. Özel hastane muayene ücretleri hizmet veren kuruma göre değişiklik göstermektedir. Çeşitli sağlık problemleri nedeniyle devlet hastanesi yerine özel hastaneyi tercih eden kişilerin ödeyeceği ücret ayrıca doktorun unvanı, bölümü, kişinin sigortalı veya sigortasız olmasına göre farklı olabilir. Özel hastanelerde muayene ve tahlil ücreti ne kadar? “Özel Hastane Muayene Ücretleri 2021” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Ekonomi
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.10.2021Oyun
Azerbaycan’la gaz anlaşması yenilendi
Azerbaycan’la gaz anlaşması yenilendiKaradeniz’deki keşfiyle kendi doğalgazını üretmek için harekete geçen Türkiye, ithalat ihtiyacı için de doğalgaz kontratlarını yenileyecek.
16.10.2021Ekonomi
Müsilaja uzaydan analiz
Müsilaja uzaydan analizTürk bilim insanları müsilaj sorunun çözümü için NASA’nın kod ve verileriyle Marmara’yı uzaydan metre metre analiz etti. TBMM Müsilaj Araştırma Komisyonu’nda rapor sunan Gebze Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taşkın Kavzoğlu, şu anda çeşitli ülkelere ait 4 bin 84 uydunun aktif izleme yaptığını, Çin’in 9 yıl içinde 4 bine yakın uyduyu daha Afrika’daki madenler başta olmak üzere, dünyayı analiz etmek için göndereceğini kaydetti. Kavzoğlu, “denize tekneyle çıkıp bakmanıza gerek yok; aslında uzaydan her gün, her saniye gözetlemek ve verilere bakmak mümkün. Kimseden de izin almak zorunda değilsiniz” ifadelerini kullandı.
15.10.2021Gündem
Sahne çok büyülü bir alan!
Sahne çok büyülü bir alan!Oyunculuğu ilk kez lise son sınıfa giderken deneyimleyebildiğini belirten Birgen Engin, “Aynı yıl konservatuvar sınavlarına girecektim. Ancak kararımı 9 yaşımdayken vermiştim ve hayallerimden de hiç vazgeçmedim” dedi
15.10.2021Ege
Rosneft ve BP doğal gaz için harekete geçti
Rosneft ve BP doğal gaz için harekete geçtiRus petrol şirketi Rosneft ile İngiliz enerji şirketi BP'nin Avrupa'ya doğal gaz sevkiyatı konusunu ele aldıkları ifade edildi.
14.10.2021Uzmanpara
AB Rusya’nın ‘gazına’ geldi!
AB Rusya’nın ‘gazına’ geldi!Avrupa Birliği ile Rusya arasında zaman zaman yaşanan siyasi gerilimlere, bir de enerji krizi eklendi. Rusya, Avrupa’da yaşanan enerji krizinin “şüphelisi” olarak gösterilirken, Moskova iddiaları reddediyor.
14.10.2021Dünya
Vestel & Milliyet Sanat Kahve Sohbetlerinde Bu Ay
Vestel & Milliyet Sanat Kahve Sohbetlerinde Bu AyNejat İşler, sekiz bölümü aşmayan konuk oyunculuklar, başı sonu belli dijital işlerle gönlündeki kariyeri inşa etmiş durumda. Bu işin sırrını da hayatını ufaltmak ve kendisine söylenenlere kulak asmamakla açıklıyor.
13.10.2021Kültür Sanat
Elektrik teline konan kuşlar neden çarpılmaz?
Elektrik teline konan kuşlar neden çarpılmaz?Kuşları istedikleri gibi uçabildikleri, güzel sesleri olduğu ya da güzel görünümleri için kıskanabiliriz. Bunun dışında özenebileceğimiz bir özellikleri daha var. Elektrik tellerine konup elektrikten etkilenmemeleri.
12.10.2021Bilim ve Çocuk
Dünyayı kasıp kavuruyor! İşte başarının sırrı... 'Kayınço, bacanak, dayı bizde de var'
Dünyayı kasıp kavuruyor! İşte başarının sırrı... 'Kayınço, bacanak, dayı bizde de var'Müzikten sinemaya, televizyon dizilerinden çizgi romanlara pek çok kültür endüstrisi ürünü, Güney Kore'den dünyaya yayılmaya devam ediyor. Son olarak kısa sürede fenomen haline gelen 'Squid Game'in başarısı, akıllara 'Hallyu' ya da Kore dalgası olarak tanımlanan K-içeriklerin nasıl bu kadar popüler olduğu sorusunu getiriyor. Güney Kore'nin küresel başarısının arkasındaki sır ne? Konunun uzmanları ilginç tespitlerde bulunuyor.
12.10.2021Gündem
Akıllı baş bantlarının işlevi nasıl? 'Faydalı ama sihirli bir değnek değil'
Akıllı baş bantlarının işlevi nasıl? 'Faydalı ama sihirli bir değnek değil'Emma Baumert, ileri teknoloji ürünü baş bandını kafasına ilk taktığında aptallık ettiğini düşündüğünü itiraf ediyor. Baumert, "Fakat aynı zamanda çok afili bir şey yapıyormuş gibiydim çünkü teknoloji saplantım var" diyor.
12.10.2021Teknoloji
Kasetler ‘biz de döndük’ diyor
Kasetler ‘biz de döndük’ diyorSon birkaç senedir kasetler henüz plaklar gibi gözle görülür, elle tutulur bir yoğunlukta hayatlara geri dönmemiş olsalar da ‘biz de döndük’ diyor. Depolardan, kutulardan, tavan aralarından eski kasetler çıkıyor
10.10.2021Kültür Sanat
Doğal gaz piyasalarında 'geçici bir dengesizlik' yaşanıyor
Doğal gaz piyasalarında 'geçici bir dengesizlik' yaşanıyorGaz İhraç Eden Ülkeler Forumu Genel Sekreteri Yury Sentyurin, "Şu anda küresel piyasalar kış aylarındaki doğal gaz fiyatlarına ilişkin endişelerle kaynıyor." dedi.
9.10.2021Ekonomi
Bahçeli'den 'Boğaziçi' tepkisi: Bunlar öğrenci değil, ajan provokatörlerdir
Bahçeli'den 'Boğaziçi' tepkisi: Bunlar öğrenci değil, ajan provokatörlerdirMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından düzenlenen "Türk Gençliği Büyük Kurultayı"nda konuşma yaptı. Bahçeli, 'Boğaziçi Üniversite'nin rektörünün otomobilinin üstünde tepinen mahlukatın Türk gençliğine mensup olması mümkün değildir. Türkiye devleti temel insani istekleri karşılamakla mükelleftir, yapılan da budur ancak yurt diyerek banklarda yatmak neyin nesidir. Bunlar öğrenci değil, ajan provokatörlerdir.' dedi.
9.10.2021Siyaset
M İle Biten Kelimeler Nelerdir? Sonu M Harfi İle Biten Kelimeler Listesi
M İle Biten Kelimeler Nelerdir? Sonu M Harfi İle Biten Kelimeler ListesiDilimizde bulunan kelime sayısı oldukça fazladır. Bu yüzden herkesin bütün kelimelere hakim olması pek de mümkün değildir. Özellikle belirli harf ile başlayan ve biten kelime soruları, kişileri düşündürmektedir. Eğer karşınıza m harfi ile biten kelimeler nelerdir? Sonu m harfi ile biten kelimeler listesini sizler için derledik.
9.10.2021Eğitim
İletişim Başkanı Altun'dan Reuters'ın TCMB Başkanı iddialarına yalanlama
İletişim Başkanı Altun'dan Reuters'ın TCMB Başkanı iddialarına yalanlamaİletişim Başkanı Fahrettin Altun, Reuters'ın 'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TCMB Başkanı'ndan soğuduğu' yönündeki haberleri yalanladı.
8.10.2021Haberler
İletişim Başkanı Altun'dan Reuters'ın TCMB Başkanı iddialarına yalanlama
İletişim Başkanı Altun'dan Reuters'ın TCMB Başkanı iddialarına yalanlamaİletişim Başkanı Fahrettin Altun, Reuters'ın 'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TCMB Başkanı'ndan soğuduğu' yönündeki haberleri yalanladı.
8.10.2021Ekonomi
Gazprom Kuzey Akım 2 boru hattının ilk hattını gazla doldurmaya başladı
Gazprom Kuzey Akım 2 boru hattının ilk hattını gazla doldurmaya başladıRus enerji şirketi Gazprom'un, Kuzey Akım 2 doğal gaz boru hattının ilk hattını gazla doldurmaya başladığı bildirildi.
4.10.2021Ekonomi
2022 YKS Konuları: 2022 TYT-AYT Konuları ve Soru Dağılımı
2022 YKS Konuları: 2022 TYT-AYT Konuları ve Soru DağılımıYKS ÖSYM tarafından uygulanan üniversite giriş sınavıdır. Lise mezunu veya lise son sınıf öğrencileri lisans eğitimi almak için bu sınava girebilir. YKS toplamda 3 oturumdan oluşur. Her yıl milyonlarca öğrencinin girdiği YKS’nin 1. Oturumu TYT’dir. TYT sınavına giren öğrenciler AYT ve YDT’ye girme hakkına sahip olurlar. AYT sınavı alan bilgisi ölçerken, YDT ise yabancı dil eğitimi almak isteyen öğrenciler içindir. TYT ve AYT konuları arasında matematik, Türkçe, geometri, fizik, kimya, biyoloji, coğrafya, tarih, felsefe ve din kültürü yer almaktadır. YDT sınavına Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinden herhangi biri tercih edilerek girilir. 2022 TYT, AYT VE YDT konuları ve soru dağılımı için “2022 YKS Konuları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
4.10.2021Eğitim
AYT Konuları 2022: AYT Matematik, Edebiyat, Fizik, Biyoloji, Kimya, Tarih, Coğrafya Konuları
AYT Konuları 2022: AYT Matematik, Edebiyat, Fizik, Biyoloji, Kimya, Tarih, Coğrafya KonularıAYT lisans eğitimi almak isteyen lise son sınıf veya lise mezunu kişilerin girdiği sınavdır. YKS’nin 2. Oturumu olan AYT sınavına girmek için öncelikle TYT sınavına girmek şarttır. AYT sınavı öğrencilerin kendi alanlarında sahip olduğu başarıyı ölçmektedir. Toplamda 160 soru bulunur ve öğrencilerin toplam süresi 180 dakikadır. YKS’nın 2. Oturumu olan AYT konuları arasında matematik, edebiyat, fizik, biyoloji, kimya, tarih, coğrafya, felsefe, geometri ve din yer almaktadır. 180 sınav barajını geçen öğrenciler 4 yıllık lisans tercihi yapmaya hak kazanırlar. 2022 AYT konularını merak ediyorsanız konu ile ilgili detaylı bilgiye içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
4.10.2021Eğitim
Yelkenden çantayla dünyaya açıldı
Yelkenden çantayla dünyaya açıldıBirleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’nda düzenlenecek ‘Fashion Open Studio’daki tek Türk markası Huner’in yolcuğunu tasarımcısıyla konuştuk
3.10.2021Pazar
Diyabet hastaları dikkat! Kireçlenmeyle karşı karşıya olabilirsiniz
Diyabet hastaları dikkat! Kireçlenmeyle karşı karşıya olabilirsinizHalk arasında kireçlenme olarak bilinen osteoartrit, yaygın bir eklem iltihabıdır. Hareket ederken bile zorlayan bu rahatsızlık, ilerleyen yaşlarda yaşam kalitesini oldukça düşürüyor. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Özgür Ortak, kireçlenme hastalığıyla ilgili bilgi verdi.
Gülle'den ihracat açıklaması
Gülle'den ihracat açıklamasıTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, "İhracatçılarımız müsterih olsunlar, mallarına güvensinler. Şu an tam kapasite çalışmamızla gelen taleplere yetişemememiz daha yeni yaşadığımız olaylar. Bu aşamada ciddi bir istihdam ihtiyacı da Türkiye’nin her ilinde karşımıza çıkmakta." dedi.
2.10.2021Uzmanpara
YKS 2022 tarihi ne zaman? YKS: TYT - AYT - YDT 2022 konuları neler?
YKS 2022 tarihi ne zaman? YKS: TYT - AYT - YDT 2022 konuları neler?2021-2022 Eğitim - öğretim yılı başladı. Sınav yılına giren öğrenciler YKS 2022 tarihi hakkında bilgi almak istiyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da uygulanacak olan üniversite sınavı YKS oturumları TYT, AYT, YDT ne zaman yapılacak, konuları neler? ÖSYM, YKS 2022 tarihini belirledi mi?
1.10.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Milliyetçi Hareket Partisidevlet bahçeliAYTTYTgrup toplantısı

Akım ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.