Akran Zorbalığı

Akran Zorbalığı

Son dakika akran zorbalığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan akran zorbalığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan akran zorbalığı haber sayfamızda...

Akran Zorbalığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 131 akran zorbalığı haberi bulunmuştur.
Dersimiz şiddet! Çocuklar öfkelerini yönetemiyor mu?
Dersimiz şiddet! Çocuklar öfkelerini yönetemiyor mu? Okullarda öğrencinin öğretmenini silahla vurarak öldürmesine kadar varan şiddet olaylarının önüne bir türlü geçilemiyor. Uzmanlara göre çocukların öfkesini yönetememesi, aileden yeterince sevgi görememeleri, dijital oyunlar ile filmler sorunun başlıca nedenleri.
9.05.2024 Gündem
Yumrukçu veli suç makinesi çıktı
Yumrukçu veli suç makinesi çıktı Sarıyer’de Prof. Ali Kemal Yiğitoğlu Ortaokulu’nda öğretmeni yumruklayan öğrenci velisi Ali Çarık tutuklandı. Öğretmenin şikâyetçi olduğu Çarık’ın dört farklı suçtan kaydı çıktı.
27.04.2024 Gündem
İstanbul'da okulda kadın öğretmene yumruk atan saldırgan yakalandı
İstanbul'da okulda kadın öğretmene yumruk atan saldırgan yakalandı Sarıyer'de okul koridorunda kadın öğretmene yumruk atan veli A.Ç. yakalandı. Konuyla ilgili Bakan Yerlikaya açıklama yaptı.
26.04.2024 Gündem
Maltepe'de akran zorbalığı kamerada
Maltepe'de akran zorbalığı kamerada Maltepe’de liseli 2 gencin kavga ettiği ve birinin silah çektiği görüntüler üzerine harekete geçen polis ekipleri, şahısların ifadesini aldı.
4.03.2024 Haberler
Maltepe'de akran zorbalığı kamerada!
Maltepe'de akran zorbalığı kamerada! Maltepe’de liseli 2 gencin kavga ettiği ve birinin silah çektiği görüntüler üzerine harekete geçen polis ekipleri, şahısların ifadesini aldı.
4.03.2024 Gündem
Akran zorbalığına karşı anne-babalar ne yapmalı?
Akran zorbalığına karşı anne-babalar ne yapmalı? Akran zorbalığının çocuklar üzerinde yaşattığı olumsuz durumlar son dönemde yaygınlaşmaya başladı. Çocukların psikolojisini olumsuz etkileyen akran zorbalığına karşı aileleri uyaran Çocuk ve Ergen Klinik Psikoloğu Ayşe Topak, bu süreçte yapılması gerekenleri anlattı.
29.02.2024 Ebeveyn
Okul müdürünün darbeden 3 kişi yakalandı! İfadeleri ortaya çıktı
Okul müdürünün darbeden 3 kişi yakalandı! İfadeleri ortaya çıktı Samsun’da ilkokul müdürü ve Eğitim Bir-Sen Atakum İlçe Başkanı Fırat Şad (58), okuldan çıkıp otomobiline bindiği sırada 2 kişi tarafından darbedildi. Olaya ilişkin 3 kişi gözaltına alındı, 1 kişinin ise yakalanması için çalışmalar sürüyor.
21.02.2024 Gündem
Polisler 17 yaşındaki sürücüyü darbetti iddiası! Soruşturma başlatıldı
Polisler 17 yaşındaki sürücüyü darbetti iddiası! Soruşturma başlatıldı Konya’da babasına ait otomobille köpeğini veterinere götürürken, 'Dur' ihtarına uymayıp kaçan sürücü S.T. (17), takip sonrası polisler tarafından yakalanıp yere yatırıldı. Polislerin S.T.'ye müdahale ettiği anlar cep telefonu ile görüntülenirken aile darp raporu alıp, çocuklarının dövüldüğü iddiasıyla şikayetçi oldu.
21.02.2024 Gündem
Akran zorbalığı uyarısında bulunan öğretmene beyzbol sopasıyla şiddet
Akran zorbalığı uyarısında bulunan öğretmene beyzbol sopasıyla şiddet  Antalya’nın Manavgat ilçesinde Milli Egemenlik Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Serkan Karahasan, bir öğrencinin yakınları tarafından beyzbol sopasıyla darp edildi. Olayın ardından sağlık kuruluşundan darp raporu alan Karahasan, polis merkezine giderek şikayetçi oldu.
21.02.2024 Gündem
Farkındalık kazandırdı
Farkındalık kazandırdı ‘Kral Şakir’in son filmi ‘KralŞakir: Devler Uyandı’nın galası Vadistanbul’da yapıldı.
12.02.2024 Cadde
Çekin elinizi çocuklardan! Dikkat çeken araştırma
Çekin elinizi çocuklardan! Dikkat çeken araştırma Hem ellerinizi hem dillerinizi uzatmayın çocuklara... Araştırmaya göre, zorbalığa maruz kalan çocukların beyinlerinde ömür boyu zarar veren kimyasal değişiklikler meydana geliyor.
7.02.2024 Dünya
Üniversiteye hiç gitmeden mezun olacaklar
Üniversiteye hiç gitmeden mezun olacaklar Uzaktan eğitimle geçen 2 yılın ardından gençler, işe başladıkları ya da derslerden verim alamadıkları için yüz yüze eğitime katılmak istemiyorlar. Öyle ki aralarında hiç üniversiteye gitmeden mezun olacak öğrenciler var.
31.01.2024 Gündem
Akran zorbalığı dünyanın sorunu
Akran zorbalığı dünyanın sorunu PISA 2022 Raporu’na göre Türkiye’de kızların yüzde 25’i, erkeklerin yüzde 28’i ayda en az birkaç kez zorbalığa maruz kalıyor. OECD ortalaması ise kızlarda yüzde 20, erkeklerde yüzde 21. MEB yönetmeliğine göre akran zorbalığı lise ve ortaokulda disiplin cezası kapsamında. Dünyada ulusal politikalarla sorun çözülmeye çalışılıyor.
31.01.2024 Eğitim
3'üncü sınıf öğrencisine akran zorbalığı! 'Bana tekme atıyorlar, dövüyorlar'
3'üncü sınıf öğrencisine akran zorbalığı! 'Bana tekme atıyorlar, dövüyorlar' Adana’da bir anne, 3. sınıf öğrencisi oğlunun akran zorbalığına maruz kaldığını, her gün okuldan bir tarafı mor geldiğini söyleyerek şikayetçi oldu.
17.01.2024 Gündem
2023’te de eğitim çok konuşuldu
2023’te de eğitim çok konuşuldu Eğitimde yaşanan gelişmeler yıla damgasını vurdu. Milli Eğitim Bakanı değişti. Liselerde sınıfta kalma geri geldi. İlkokullarda sınav kaldırıldı. Akran zorbalığı müfredata girdi. Açık liseye geçişler sınırlandırıldı. Üniversiteye girişte 34 yaş üstü kadınlara özel kontenjan ayrıldı...
29.12.2023 Eğitim
11 yaşındaki çocuğa 7 akranı dehşeti yaşattı! Önce lakap taktılar sonrası kabus
11 yaşındaki çocuğa 7 akranı dehşeti yaşattı! Önce lakap taktılar sonrası kabus Denizli'de bir ortaokulda eğitim gören 11 yaşındaki çocuk, okul çıkışı 7 akranı tarafından darp edildi. Rapor alarak şikayetçi olan aile, akran zorbalığı yüzünden okula gitmek istemeyen çocuklarını ikna etmeye çalışıyor.
27.12.2023 Haberler
11 yaşındaki çocuğa 7 akranı dehşeti yaşattı! Önce lakap taktılar sonrası kabus
11 yaşındaki çocuğa 7 akranı dehşeti yaşattı! Önce lakap taktılar sonrası kabus Denizli'de bir ortaokulda eğitim gören 11 yaşındaki çocuk, okul çıkışı 7 akranı tarafından darp edildi. Rapor alarak şikayetçi olan aile, akran zorbalığı yüzünden okula gitmek istemeyen çocuklarını ikna etmeye çalışıyor.
27.12.2023 Gündem
Ailesinin ‘şikayet gelmesin’ sözüyle zorbalığını 2 ay boyunca sakladı
Ailesinin ‘şikayet gelmesin’ sözüyle zorbalığını 2 ay boyunca sakladı Antalya’da bir baba, ilköğretim 6’ncı sınıftaki oğlunun akranları tarafından 2 ay boyunca okul ve sınıf içerisinde dövüldüğü gerekçesiyle darp raporu alarak, 3 öğrenci ve sınıf öğretmeninden şikayetçi oldu.
16.12.2023 Gündem
Bakan Tekin'den PİSA sonuçlarıyla ilgili açıklama
Bakan Tekin'den PİSA sonuçlarıyla ilgili açıklama Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütünce (OECD) uygulanan Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı (PISA) 2022 Türkiye sonuçlarına ilişkin değerlendirme bulundu.
12.12.2023 Gündem
Akran zorbalığı korkutucu boyutta
Akran zorbalığı korkutucu boyutta Disiplin suçu olan, müfredata da eklenen akran zorbalığı, tüm önlemlere rağmen çocukların birbirlerine acımasızca şiddet gösterdiği korkutucu boyutlara ulaştı. Uzmanlar, mağdur kadar zorbalık yapanın da yardıma ihtiyaç duyduğunu belirtiyorlar.
1.12.2023 Gündem
Sosyal medyada ‘jeton’lu teşhircilik! 'Bu bir cinsel dolandırıcılıktır'
Sosyal medyada ‘jeton’lu teşhircilik! 'Bu bir cinsel dolandırıcılıktır' Kolay para kazanmak isteyenlerin gözdesi olan platformlarda cinsel içerikli paylaşımlar yapanlar, yayına katılanlardan sanal hediye jetonlarıyla hatırı sayılır para kazanıyor.
1.12.2023 Gündem
Tuvalete kilitleyip, 'ateş dansı' istediler! Baba hemen okula koştu
Tuvalete kilitleyip, 'ateş dansı' istediler! Baba hemen okula koştu Aksaray’da fen lisesinde iki öğrenci, 10'uncu sınıf öğrencisi M.S. A.’yı (15) tuvalete kilitleyip, 'ateş dansı' ismini verdikleri müziği açarak dans etmesini istedi.
30.11.2023 Gündem
Uzmanlardan ailelere uyarı: Akran zorbalığında buz dağının görünmeyen yüzü
Uzmanlardan ailelere uyarı: Akran zorbalığında buz dağının görünmeyen yüzü Zorbalık yapan çocukların şiddet eğilimli, ani ve tahmin edilemez eylemlerde bulunduğunu ve bu çocukların da yardıma ihtiyaç duyduklarını söyleyen Dr. Öğr. Üyesi Ayşen Köse, “Zorbalık yapan çocuklar, aslında çoğunlukla güçsüzlük ve utanç duyguları içindedirler. Okulların zorba çocuklara yanıtı ceza, okuldan uzaklaştırma gibi iyileştirmekten çok bastırmaya yönelik yöntemler olduğunda ise buz dağının altı görmezden gelinmiş olunur” dedi.   
30.11.2023 Gündem
Milliyet gündeme getirdi, akran zorbalığı müfredata girdi
Milliyet gündeme getirdi, akran zorbalığı müfredata girdi Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), son zamanlarda okullarda artan ve Milliyet gazetesinin 13 Eylül’de yayımladığı yazı dizisiyle gündeme getirdiği akran zorbalığını müfredata dahil etti.
30.11.2023 Gündem
Müfredat Haberleri: Siber zorbalık ve akran zorbalığı nedir? 🧑🏻👧🏻 Okullarda siber zorbalık ve akran zorbalığı dersi ne anlatacak?
Müfredat Haberleri: Siber zorbalık ve akran zorbalığı nedir? 🧑🏻👧🏻 Okullarda siber zorbalık ve akran zorbalığı dersi ne anlatacak? Milli Eğitim Bakanlığı, siber zorbalık ve akran zorbalığı müfredata ekledi. Ortaokullarda seçmeli derslerde işlenecek olan siber zorbalık ve akran zorbalığı hakkında meraklı arayış başladı. Öğrenciler ve veliler Siber zorbalık ve akran zorbalığı nedir? Okullarda siber zorbalık ve akran zorbalığı dersi ne anlatacak?
29.11.2023 Bilgi Rehberi

Benzer Haber Etiketleri

Akran Zorbalığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.