Altın Koza

Altın Koza

Son dakika altın koza haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan altın koza gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan altın koza haber sayfamızda...

Altın Koza

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 965 altın koza haberi bulunmuştur.
Türkan Şoray'dan Kadir İnanır'a: İyi haberlerin bizi sevindirdi
Türkan Şoray'dan Kadir İnanır'a: İyi haberlerin bizi sevindirdi Geçtiğimiz pazar günü evinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Yeşilçam'ın usta oyuncusu Kadir İnanır'a, birlikte birçok projede yer aldığı 'Sultan' lakaplı Türkan Şoray'dan "geçmiş olsun" mesajı geldi.
28.03.2024 Cadde
Türk sinemasından Birsen Kaya geçti
Türk sinemasından Birsen Kaya geçti Bilge Olgaç ve Cahide Sonku ile beraber Türkiye’nin ilk kadın yönetmenlerinden biri olan Birsen Kaya hayatını kaybetti.
31.01.2024 Kültür Sanat
Yönetmen Birsen Kaya hayatını kaybetti
Yönetmen Birsen Kaya hayatını kaybetti Yönetmen, senarist ve yapımcı Birsen Kaya hayatını kaybetti. Kaya, Türkiye'nin ilk kadın yönetmenlerinden biriydi.
30.01.2024 Cadde
Usta yönetmen Yılmaz Atadeniz hayatını kaybetti!
Usta yönetmen Yılmaz Atadeniz hayatını kaybetti! Yeşilçam’ın ünlü yönetmen ve senaristi Yılmaz Atadeniz (91), İstanbul’da tedavi gördüğü Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşamını yitirdi.
13.12.2023 Cadde
Kırgızistan'da Türkan Şoray'a 'Dünya Sinemasına Katkı' ödülü
Kırgızistan'da Türkan Şoray'a 'Dünya Sinemasına Katkı' ödülü Kırgızistan’da ilki düzenlenen Bişkek Uluslararası Film Festivali’nde Yeşilçam’ın usta isimlerinden Türkan Şoray'a, 'Dünya Sinemasına Katkı' ödülü takdim edildi.
18.11.2023 Cadde
Türkan Şoray: Sinemaya tamamen mecburiyetten başladım!
Türkan Şoray: Sinemaya tamamen mecburiyetten başladım! Türk sinemasının iki usta ismi Türkan Şoray (78) ve Ediz Hun (83), Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca düzenlenen etkinlik kapsamında İzmir Kültür Sanat Fabrikası'nda sanatseverlerle bir araya geldi. İzmirlilerin yoğun ilgi gösterdiği Yeşilçam efsaneleri, geçmişten günümüze sinema anılarını anlattı.
4.11.2023 Cadde
Nilperi Şahinkaya ve Burak Deniz pişti oldu!
Nilperi Şahinkaya ve Burak Deniz pişti oldu! Rol aldığı dizinin çekimleri için Adana'da olan Burak Deniz, sevgilisi Emre Yusufi ve arkadaşlarıyla oturan Nilperi Şahinkaya’nın masasına gitmiş ve olay çıkarmıştı. Olayı yargıya taşıyan Nilperi Şahinkaya, Burak Deniz ile mahkemelik olmuştu. İkili, önceki gün katıldıkları davette pişti oldu.
28.10.2023 Cadde
‘Bugünlerin ruh hâli üzerine bir film’
‘Bugünlerin ruh hâli üzerine bir film’ Geçtiğimiz ay Adana Altın Koza Film Festivali’nde En İyi Film seçilen; En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo ve SİYAD Cüneyt Cebenoyan En İyi Film Ödülü’nün de sahibi olan “Sanki Her Şey Biraz Felaket”i senaristi ve yönetmeni Umut Subaşı ile konuştuk.
15.10.2023 Kültür Sanat
'Bay Sinema' Türker İnanoğlu'na ziyaret ve ödül
'Bay Sinema' Türker İnanoğlu'na ziyaret ve ödül Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 'Bay Sinema' olarak bilinen, 87 yaşındaki Türker İnanoğlu’nu, Türker İnanoğlu Vakfı’nda (TÜRVAK) ziyaret etti.
27.09.2023 Cadde
Menderes Samancılar: Rıza bizim için koca bir selviydi
Menderes Samancılar: Rıza bizim için koca bir selviydi 30. Adana Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nin son gününde, geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Adanalı tiyatro ve sinema oyuncusu Rıza Akın anısına, sanatçının başrolünde yer aldığı 'Rıza' filmi gösterildi.
26.09.2023 Cadde
Adana’da ilk filmlerin zaferi
Adana’da ilk filmlerin zaferi 30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu. En İyi Film “Sanki Her Şey Biraz Felaket” seçilirken “Karganın Uykusu” altı ödülle en çok ödül kazanan yapım oldu.
25.09.2023 Kültür Sanat
Altın Koza Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu! Türkan Şoray ve Kadir İnanır el ele
Altın Koza Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu! Türkan Şoray ve Kadir İnanır el ele Bu yıl 30’uncusu düzenlenen Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nde büyük ödüller sahiplerini buldu.
23.09.2023 Cadde
Adana’da ‘Ceylin’ krizi
Adana’da ‘Ceylin’ krizi 30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yer alan ve mevsimlik işçi olarak çalıştırılan kız çocuklarına dikkat çeken “Ceylin” filminin gösteriminde protesto yaşandı.
23.09.2023 Kültür Sanat
Altın Koza Film Festivali'nin Onur Ödülleri sahiplerini buldu
Altın Koza Film Festivali'nin Onur Ödülleri sahiplerini buldu Adana'da bu yıl 30.'su düzenlenen Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nin Onur Ödülleri sahiplerini buldu.
21.09.2023 Cadde
Altın Koza heyecanı başladı
Altın Koza heyecanı başladı Bu sene 30.su düzenlenen Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali, ulusal yarışma heyecanıyla devam ediyor.
21.09.2023 Kültür Sanat
30'uncu Uluslararası Altın Koza Film Festivali başladı
30'uncu Uluslararası Altın Koza Film Festivali başladı Adana'da bul yıl 30'uncusu gerçekleştirilen Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nin açılış töreninde Orhan Kemal Emek Ödülleri, ünlü şarkıcı Belkıs Özener ve yönetmen Ahmet Soner'e verildi.
18.09.2023 Kültür Sanat
Türkan Şoray ve Kadir İnanır, Altın Koza'da 'Sinemanın Yüzü’ ödülü alacak
Türkan Şoray ve Kadir İnanır, Altın Koza'da 'Sinemanın Yüzü’ ödülü alacak Altın Koza Film Festivali ödül gecesinde Türk Sineması’nın ‘Sultan'ı Türkan Şoray ve bir diğer usta sanatçı Kadir İnanır’a, 'Sinemanın Yüzü' ödülü verilecek.
11.09.2023 Cadde
Türkiye’nin Oscar temsilcisi ‘Kuru Otlar Üstüne’
Türkiye’nin Oscar temsilcisi ‘Kuru Otlar Üstüne’ 2024’te En İyi Uluslararası Film kategorisinde Türkiye’yi Nuri Bilge Ceylan imzalı “Kuru Otlar Üstüne” temsil edecek. 15 kişilik seçici kurul yedi film arasından oybirliğiyle Ceylan’ın filmini seçti.
9.09.2023 Kültür Sanat
Oyuncu Mustafa Uzunyılmaz yolda yürürken kalp krizi geçirdi
Oyuncu Mustafa Uzunyılmaz yolda yürürken kalp krizi geçirdi Oyuncu Mustafa Uzunyılmaz (63) yolda yürürken kalp krizi geçirince hastaneye kaldırıldı. Uzunyılmaz‘ın hastanede tedavisi sürüyor.
6.09.2023 Cadde
Sonbaharda sanat başkadır
Sonbaharda sanat başkadır Milliyet Sanat sonbaharı 30. yaşını kutlayan Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali kapağıyla karşılıyor. Eylül sayısında Akbank Caz Festivali’nden “Kuru Otlar Üstüne”ye kadar zengin bir seçki va.
4.09.2023 Kültür Sanat
Adana Film Festivali’nin afişine yapay zekâ dokunuşu
Adana Film Festivali’nin afişine yapay zekâ dokunuşu  Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 18 – 24 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin afişi yayınlandı.
3.09.2023 Kültür Sanat
Altın Koza için yarışacaklar
Altın Koza için yarışacaklar Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 18-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nın finalistleri belli oldu.
27.08.2023 Kültür Sanat
Senarist Safa Önal hayatını kaybetti
Senarist Safa Önal hayatını kaybetti Aralarında “Kanun Benim”, “Tatar Ramazan”, “Ah Güzel İstanbul” ve “Vesikalı Yârim”in de bulunduğu, filme çekilmiş 395 senaryosuyla Guinness Rekorlar Kitabı’na giren usta senarist Safa Önal, 92 yaşında hayatını kaybetti.
31.07.2023 Kültür Sanat
Kutman ve Ünal’a  Onur Ödülü
Kutman ve Ünal’a Onur Ödülü Bu yıl 30’uncusu düzenlenecek Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali 18-24 Eylül tarihlerinde sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.
21.07.2023 Kültür Sanat
‘Kuru Otlar Üstüne’  ilk kez Adana’da
‘Kuru Otlar Üstüne’ ilk kez Adana’da Nuri Bilge Ceylan imzalı “Kuru Otlar Üstüne” Türkiye prömiyerini, 30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde yapacak.
14.07.2023 Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Altın Koza ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.