Anız

Anız

Son dakika anız haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan anız gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan anız haber sayfamızda...

Anız

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 364 anız haberi bulunmuştur.
2021’de 56 bin 211 çevre denetimi
2021’de 56 bin 211 çevre denetimiÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, geçen yıl ülke genelinde yaptığı 56 bin 211 çevre denetiminde Çevre Mevzuatı'na aykırı hareket eden 3 bin 941 tesise toplam 350 milyon 228 bin 270 lira idari para cezası uyguladı, 406 tesisi de faaliyetten men etti. 2021 yılında “en yüksek denetim sayısına” ulaşan ve en çok çevre cezası uygulanan iller ise sırayla Ankara, İstanbul ve Muğla oldu.
19.01.2022Ekonomi
Altından TL'ye dönüşüm ayarı
Altından TL'ye dönüşüm ayarıResmi Gazete'nin günlük ve mükerrer sayıları ile pek çok alanda 2022'de geçerli olacak uygulama ve ücretleri belirleyen düzenlemeler peş peşe geldi. 2021'in son dakika düzenlemeleri olarak yayımlanan tebliğler, kararlar ve yönetmelik değişiklikleri ile getirilen belli başlı bazı yenilikler şöyle:
1.01.2022Ekonomi
Pakistan'da artan hava kirliliği sağlığı tehdit ediyor
Pakistan'da artan hava kirliliği sağlığı tehdit ediyorPakistan'ın Lahor kentinde hava kirliliğinin tehlikeli boyutlara ulaşmasıyla yaşanan sağlık sorunları arttı.
18.12.2021Haberler
Son 4 yılın en yüksek seviyesi! Tehlike gittikçe artıyor
Son 4 yılın en yüksek seviyesi! Tehlike gittikçe artıyorPakistan'ın Lahor kentinde hava kirliliğinin tehlikeli boyutlara ulaşmasıyla yaşanan sağlık sorunları arttı.
18.12.2021Dünya
Furkan Suresi Oku: Furkan Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Diyanet Meali
Furkan Suresi Oku: Furkan Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Tefsiri, Diyanet MealiFurkan suresi, Kur’an-ı Kerim’in 25.suresidir. Sure toplam 77 ayetten oluşmaktadır.
30.11.2021Sureler
Hindistan'ın başkenti Delhi'de hava kirliliği nedeniyle okullar süresiz kapatıldı
Hindistan'ın başkenti Delhi'de hava kirliliği nedeniyle okullar süresiz kapatıldıHindistan hükümeti, başkent Delhi'de artan hava kirliliği nedeniyle okulları ve üniversiteleri süresiz olarak kapattı. Delhi'deki sis tabakası, havai fişeklerin yasaklanmasına rağmen kullanıldığı 4 Kasım'daki Diwali Festivali'nden bu yana ortadan kalkmadı.
17.11.2021Dünya
1,2 milyondan fazla kişinin ölümünde etkili! Acil önlem çağrısı
1,2 milyondan fazla kişinin ölümünde etkili! Acil önlem çağrısıHindistan Yüksek Mahkemesi, özellikle başkent ve çevresini etkisi altına alan hava kirliliği nedeniyle yetkililerden "evden çalışma" uygulaması da dahil acil önlemler almasını istedi.
15.11.2021Dünya
Hindistan'da hava kirliliği korkutucu boyutlarda! Eğitime ara!
Hindistan'da hava kirliliği korkutucu boyutlarda! Eğitime ara!Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de tehlikeli boyutlara ulaşan hava kirliliği nedeniyle eğitime bir hafta ara verildi. 2019'da yapılan bir araştırmada Hindistan'ın hava kirliliğinin ülkede 1,2 milyondan fazla kişinin ölümünde etkili olduğu öne sürülmüştü.
13.11.2021Dünya
Uydu verileriyle azot dioksitin çevre kirliliğine etkisini belirleyen yazılım geliştirildi
Uydu verileriyle azot dioksitin çevre kirliliğine etkisini belirleyen yazılım geliştirildiZonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, akademisyen ve yüksek lisans öğrencisiyle geliştirdikleri yazılımla uydu verilerini kullanarak azot dioksitin (NO2) çevre kirliliğine etkisini tespit ediyor.
11.11.2021Teknoloji
Işık festivali Yeni Delhi'nin havasını alt üst etti
Işık festivali Yeni Delhi'nin havasını alt üst ettiHindistan'da kutlanan Diwali Festivali sonrasında başkent Yeni Delhi'de hava kalitesinin "tehlikeli" seviyeye ulaştığı bildirildi. NDTV'nin haberine göre, ışık festivali Diwali'nin kutlandığı Yeni Delhi'de halk puslu bir sabaha uyandı.
5.11.2021Dünya
Anız yakarken alevlerin arasında can verdi!
Anız yakarken alevlerin arasında can verdi!Adıyaman’da, tarlasındaki anızı yaktığı sırada alevlerin arasında kalan, bedensel engelli Mustafa Yalçın (71) hayatını kaybetti. Cesedi, otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.
25.10.2021Gündem
Kocaeli'de mesire alanlarında mangal yakma yasağı kaldırıldı
Kocaeli'de mesire alanlarında mangal yakma yasağı kaldırıldıKocaeli Valiliği, tescilli mesire alanları ve müstecirler tarafından fiilen işletilen kontrollü alanlarda mangal ve ateş yakılmasına, giriş çıkışların gerekli tedbirler alınmak ve sorumluluk işletmecilerine ait olmak kaydıyla serbest bırakıldığını bildirdi.
21.09.2021Gündem
Son dakika... Gelibolu'da çıkan anız yangını söndürüldü
Son dakika... Gelibolu'da çıkan anız yangını söndürüldüGelen bir son dakika haberin göre, Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine bağlı Bolayır köyünde çıkan anız yangını söndürüldü.
12.09.2021Gündem
TİGEM'in ıslah çalışmaları yerli küçükbaşta verimi artırdı
TİGEM'in ıslah çalışmaları yerli küçükbaşta verimi artırdıKonya'da TİGEM'e bağlı Gözlü Tarım İşletmesinde, küçükbaş ıslah çalışmaları ile yerli ırkların popülasyonu ve verimliliği artırıldı.
10.09.2021Ekonomi
Valilik duyurdu! 10 Ekim'e kadar yasaklandı
Valilik duyurdu! 10 Ekim'e kadar yasaklandıBingöl'de ormanlık alanlara girişlerin 10 Ekim'e kadar yasaklandığı bildirildi. Valilikten yapılan açıklamada, orman yangınlarının önlenmesi amacıyla çeşitli yasaklar ve tedbirler alındığı belirtildi.
3.09.2021Gündem
Son dakika... Çanakkale'de ormanlara giriş yasağı uzatıldı!
Son dakika... Çanakkale'de ormanlara giriş yasağı uzatıldı!Gelen bir son dakika haberine göre, Çanakkale Valiliği tarafından, çıkabilecek yangınların önüne geçmek amacıyla 30 Ağustos'a kadar uygulanan ormanlara giriş kısıtlaması, 16 Eylül'e kadar uzatıldı.
1.09.2021Gündem
Balıkesir'de Valilik yeni kararlar aldı! Süresiz yakaklandı
Balıkesir'de Valilik yeni kararlar aldı! Süresiz yakaklandıBalıkesir'in Edremit ilçesi Kazdağı Milli Parkı'nda çıkan yangının ardından Balıkesir Valiliği'nce ormanlar ve çevresinde dron ve benzeri diğer hava araçlarının uçurulması süresiz yasaklandı. Ayrıca ormanlara giriş ve çıkış yasağı 1 Ekim'e kadar uzatıldı.
27.08.2021Gündem
Kıyı Ege belediyeleri tek yürek
Kıyı Ege belediyeleri tek yürekKıyı Ege Belediyeler Birliği Başkanı Abdül Batur, Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte yangın bölgesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
16.08.2021Ege
Anız Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Anız Yakmak Nedir?
Anız Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Anız Yakmak Nedir?Özellikle tarım konusunda en önemli olaylar içerisinde anız gelmektedir. Mutlaka periyodik olarak yapılan uygulamalar içerisinde yer alması ile beraber, birçok kişinin de merak ettiği sözcükler arasında geliyor. Peki, anız ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Anız yakmak nedir? İşte bu kelime üzerine merak edilen bilgileri sizler için derledik.
16.08.2021Sözlük
Muğla’da yangınlara karşı ek önlemler; orman çevresinde mola verilmesi yasak
Muğla’da yangınlara karşı ek önlemler; orman çevresinde mola verilmesi yasakMuğla Valiliği tarafından, orman yangınlarıyla mücadele kapsamında bir ay boyunca, ormanların çevresinde mola verilmesi, piknik yapılması, mangal, semaver ve ateş yakılması yasaklandı.
9.08.2021Gündem
Enerji hatları uyarısı dikkate alınmamış!
Enerji hatları uyarısı dikkate alınmamış!Yangın felaketinin ağır hasara yol açtığı yerlerin başında Muğla’ya bağlı Bodrum, Milas, Hisaörönü, Turunç, Söğüt gibi bölgeler geliyor.
8.08.2021Gündem
“Doğanın mesajını aldık’’
“Doğanın mesajını aldık’’TEMA Vakfı Başkanı Deniz Ataç, günlerdir süren orman yangınlarıyla ilgili “Artık ormanla, suyla, havayla olan ilişkimizi yeniden düşünmek zorundayız” diyor.
8.08.2021Pazar
Yozgat'ta kuraklığa rağmen yeşil mercimekte verim düşmedi
Yozgat'ta kuraklığa rağmen yeşil mercimekte verim düşmediTürkiye'nin önemli yeşil mercimek üretim merkezlerinden Yozgat'ta yaşanan kuraklığa rağmen sağlanan verim çiftçileri sevindirdi.
6.08.2021Ekonomi
Son dakika: Valilik duyurdu! Girişler yasaklandı
Son dakika: Valilik duyurdu! Girişler yasaklandıGelen son dakika haberine göre; Ankara Valiliği, "Orman yangınlarıyla mücadele kapsamında belirli mesire alanları hariç olmak üzere, ormanlık alanlara girişler, 5 Ağustos- 15 Eylül tarihleri arasında, yasaklanmıştır." açıklamasında bulundu.
6.08.2021Gündem
Çukurova'da mısır hasadına başlandı
Çukurova'da mısır hasadına başlandıTürkiye'nin önemli tarımsal üretim merkezlerinden Çukurova'da mısır hasadına başlandı.
5.08.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Anız ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.