Ankara Milliyet

Ankara Milliyet

Son dakika ANKARA Milliyet haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ANKARA Milliyet gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ANKARA Milliyet haber sayfamızda...

Ankara Milliyet

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 18.080 ankara milliyet haberi bulunmuştur.
İşçinin gözü memur zammında
İşçinin gözü memur zammındaAsgari ücret pazarlıklarında ikinci toplantı, Türk-İş'in ev sahipliğinde gerçekleşti. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, memurlarla ilgili açıklanan zam düzenlemesine işaret ederek, "Zannediyorum aynısını işçiye de yapacaklar. İşçiyi bunun dışında tutmaları mümkün değil" dedi. Kamuoyunda asgari ücret için dile getirilen rakamlara işaret eden Atalay, "Oluşan rakamların altında da bir şeye 'evet' dememiz mümkün değil" diye konuştu.
8.12.2021Ekonomi
‘Yolunuz bize ışık oluyor’
‘Yolunuz bize ışık oluyor’Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türkiye'de kadınların seçme ve seçilme hakkını elde etmesinin 87'nci yıl dönümü nedeniyle beraberindeki heyetle Anıtkabir'i ziyaret etti.
7.12.2021Gündem
Tüm memurlara fark ödemesi
Tüm memurlara fark ödemesiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, memurlara enflasyon üzerinde fark ödemesi yönünde ek protokol yapılacağını, düzenlemenin tüm kamu personelini kapsayacağını bildirdi. Fark ödemelerinin ocakta maaşlara yansıması bekleniyor.
7.12.2021Ekonomi
‘Ekonomide refahı yaygınlaştıracağız’
‘Ekonomide refahı yaygınlaştıracağız’Siirt'te vatandaşlarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizde nasıl tüm vatandaşlarımızı en geniş özgürlüklere kavuşturmuşsak, ekonomide de yatırım, istihdam, üretim merkezli yeni programımızla refahı yaygınlaştıracağız" dedi.
6.12.2021Siyaset
İstanbul’un yeniden sahibini bulması lazım
İstanbul’un yeniden sahibini bulması lazımCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 seçimlerine giderken AK Parti İstanbul İl Teşkilatı’na “daha çok çalışma” talimatı vererek, “İstanbul’un önce 2023, ardından 2024 olmak üzere yeniden sahibini bulması lazım. Bu da AK Parti’dir. 2023’le birlikte yeniden dirilişi, başta İstanbul olmak üzere, kazanmamız lazım” dedi.
6.12.2021Siyaset
Güldal Akşit son yolculuğuna uğurlandı
Güldal Akşit son yolculuğuna uğurlandıKoronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski Turizm ve Devlet Bakanı, AK Parti Genel Başkan Danışmanı Güldal Akşit dün Ankara'da düzenlenen törenlerle son yolculuğuna uğurlandı.
5.12.2021Siyaset
Feyzioğlu ve Sağkan aday
Feyzioğlu ve Sağkan adayTürkiye Barolar Birliği'nin (TBB) çoklu baro düzenlemesiyle getirilen yeni delege sisteminin ilk kez uygulandığı 36'ıncı Olağan Genel Kurulu dün Ankara'da başladı.
5.12.2021Gündem
‘Bağ-Kur primlerine 2022'de zam yapılmasın’
‘Bağ-Kur primlerine 2022'de zam yapılmasın’ANKARA Milliyet - Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, asgari ücrete gelecek zam oranıyla birlikte yeni yılda Bağ-Kur primlerine de aynı oranda zam yapılacağını belirterek, esnafın mevcut primleri bile ödemekte zorlandığını söyledi...
5.12.2021Ekonomi
Madende uç ürün hedefi
Madende uç ürün hedefiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye’nin madencilik sektöründe yüksek teknolojili uç ürünleri üretmeyi hedeflediğini söyledi.
5.12.2021Ekonomi
Eski bakan Akşit koronaya yenildi
Eski bakan Akşit koronaya yenildiKovid 19 tanısıyla kaldırıldığı hastanede 10 Kasım'da entübe edilen Güldal Akşit, çoklu organ yetmezliği ve solunum yetmezliği nedeniyle vefat etti.
4.12.2021Siyaset
'10 hayatta kalma ürününe zam yapmayın'
'10 hayatta kalma ürününe zam yapmayın'CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sözlü olarak 10 temel gıda maddesine zam yapmama çağrısısında bulunduğu zincir marketlerine, aynı talebini mektup olarak da iletti.
3.12.2021Siyaset
Erdoğan, Milli Eğitim Şûrası’nda müjdeyi verdi: Öğretmenlerin maaşlarına zam
Erdoğan, Milli Eğitim Şûrası’nda müjdeyi verdi: Öğretmenlerin maaşlarına zam20. Milli Eğitim Şûrası törenle başladı. 3 gün sürecek şûranın açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, uzman öğretmenlerin maaşlarının 1000 TL, başöğretmenlerin maaşlarının 2 bin TL artırılacağını açıkladı.
2.12.2021Siyaset
'Çiftçinin faizi indi mi?'
'Çiftçinin faizi indi mi?'Ekonomik krizin derinleştiğini belirten CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ‘‘Biz faizi savunmuyoruz ama nereden inecek faiz? Siz, esnafın, çiftçinin, banka kredilerinin faizini indirdiniz mi? Hayır’’ ifadelerini kullandı.
2.12.2021Siyaset
Bakan Koca’dan Omicron açıklaması: Aşılar yeni varyanta karşı koruma sağlar
Bakan Koca’dan Omicron açıklaması: Aşılar yeni varyanta karşı koruma sağlarSağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni Omicron varyantına karşı aşıların etkililiği ile ilgili “Mevcut aşıların sürelerine riayet edilerek kullanılması yeni varyanta karşı da etkili olabilecektir” dedi.
2.12.2021Gündem
‘Şiddet öğrenilmiş bir davranış türü’
‘Şiddet öğrenilmiş bir davranış türü’Raporun açıklandığı toplantıda konuşan MHP'li Yılık, ‘Şiddet, öğrenilmiş bir davranıştır’ derken psikolog Sinem Esra Döngül ise aile içi şiddetin önlenmesi için ruh sağlığı yasası önerdi...
2.12.2021Gündem
Yargıda ihtisaslaşmada önemli adımlar geliyor
Yargıda ihtisaslaşmada önemli adımlar geliyorHakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), aldığı kararla yeni ihtisas mahkemelerini belirledi. Buna göre vergi suçları, bilişim suçları, finansal suçlar, finansal uyuşmazlıklar, sendikal uyuşmazlıklar, kamulaştırma davaları artık ihtisas mahkemelerinde görülecek.
1.12.2021Siyaset
‘Bu ülkeyi 20 yıldır CHP mi yönetiyor?’
‘Bu ülkeyi 20 yıldır CHP mi yönetiyor?’İktidarın ekonomi politikalarına eleştirilerini sürdüren Kılıçdaroğlu, 5 maddelik öneri sundu. Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a da “Ekonomide kurtuluş savaşı verecek noktaya bu memleketi kim getirdi? 19-20 yıldır bu memleketi Bay Kemal mi yönetiyor?” diye seslendi...
1.12.2021Siyaset
Eczanelere ve ecza depolarına sıkı denetim
Eczanelere ve ecza depolarına sıkı denetimSağlık Bakanlığı, ilaç denetimlerinde stok kayıtlarında uyumsuzluk tespit edilen ecza deposu sayısının 17’den 54’e, eczane sayısının ise 144’ten 261’e yükseldiğini açıklandı. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; döviz kurundaki yükseliş nedeniyle, bazı kritik ilaçlara erişimin zorlaştığı yönündeki iddialar üzerine Sağlık Bakanlığı harekete geçti.
1.12.2021Gündem
DEVA Parti’li Gürcan tutuklandı
DEVA Parti’li Gürcan tutuklandıSiyasal ve askeri casusluk suçlamasıyla İstanbul'da gözaltına alınan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) kurucu üyesi Metin Gürcan, sevk edildiği mahkemece tutuklandı.
30.11.2021Gündem
‘Fiyat oynaklığından vatandaş en az şekilde etkilenecek’
‘Fiyat oynaklığından vatandaş en az şekilde etkilenecek’Hazine ve Maliye Bakanlığı, Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi’nin Bakan Lütfi Elvan’ın ev sahipliğinde; Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel ve Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun katılımıyla toplandığını bildirdi.
30.11.2021Ekonomi
‘Yerli Kovid-19 testlerinin daha hızlı olması sevindirici’
‘Yerli Kovid-19 testlerinin daha hızlı olması sevindirici’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, TÜBİTAK’ın Gebze yerleşkesindeki Marmara Araştırma Merkezi (MAM) ve enstitüleri ziyaret etti.
29.11.2021Siyaset
Yeniden değerleme oranı % 36.2 oldu
Yeniden değerleme oranı % 36.2 olduVatandaşın vergi, harç, prim ödeme, trafik cezası gibi tüm işlemlerinde 2021 yılının kalan dönemi ile yeni yılda ödeyeceği tutarı belirleyen yeniden değerleme oranı Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdare Başkanlığı’nın Resmi Gazete’de yayımlanan “Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği” ile yüzde 36.2 olarak belirlendi.
28.11.2021Ekonomi
Zırhlı araçlar ilk kez yerli motorla teslim
Zırhlı araçlar ilk kez yerli motorla teslim Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda Cumhurbaşkanlığı ile ilgili ve ilişkili kuruluşların 2022 bütçe tekliflerinin görüşmelerinde, Türkiye’nin savunma sanayinin kendi özgün ürünlerini geliştiren büyük bir ekosisteme dönüştüğünü söyledi.
27.11.2021Siyaset
‘Meydanlara iniyoruz’
‘Meydanlara iniyoruz’CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi.
27.11.2021Siyaset
Akar’dan, Yunanistan’a ‘provokasyon’ tepkisi
Akar’dan, Yunanistan’a ‘provokasyon’ tepkisiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Yunanistan provokatif, gerilimi artırıcı söylem ve eylemler içinde bulunuyor” dedi.
23.11.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Ankara Milliyet ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.