Antarktika

Antarktika

Son dakika Antarktika haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Antarktika gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Antarktika haber sayfamızda...

Antarktika

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.022 antarktika haberi bulunmuştur.
'H5N1' Antarktika’da! Ana karada ilk kez tespit edildi
'H5N1' Antarktika’da! Ana karada ilk kez tespit edildi Antarktika ana karasında ilk kez kuş gribine (H5N1) rastlandı.
27.02.2024Dünya
Dünya eriyor!
Dünya eriyor!Antarktika’daki deniz buzu üst üste üçüncü yılda en düşük seviyeye indi. Kıtanın etrafındaki yüzen buzun alanının 2 milyon kilometrekarenin altına düştüğü belirlendi.
26.02.2024Dünya
Kar da nostalji olma yolunda
Kar da nostalji olma yolundaİstanbullu kar yağışını artık fotoğraflarda görüyor.
17.02.2024Gündem
TÜBİTAK'ın desteklediği bilim kadınları başarıdan başarıya koşuyor
TÜBİTAK'ın desteklediği bilim kadınları başarıdan başarıya koşuyorTÜBİTAK’ın desteklediği, başarıdan başarıya koşan bilim kadınlarından Prof. Dr. Özge Çevik ‘Yaptığımız bilimsel çalışmalarda yayınladığımız makaleler, gerçekleştirdiğimiz projeler, aldığımız patentler, hatta ürüne dönen birçok başarı elde ediyoruz’ diyor.
13.02.2024Eğitim
‘Beyaz Kıta’da turizm patlaması
‘Beyaz Kıta’da turizm patlamasıAntarktika, sadece bilim seferleri ile turizm patlamasıyla da adından söz ettirmeye başladı. Kıtaya seyahat organize eden turizmciler, “Yerleşimin olmadığı bir yerde karaya çıkma, penguenleri, fokları yakından görme insanlara heyecan veriyor” diyor. Ancak bu gezilerin çevresel etkileri de tartışılıyor.
11.02.2024Gündem
Bakan Göktaş: Türkiye Yüzyılı, kadınların yüzyılı olacak
Bakan Göktaş: Türkiye Yüzyılı, kadınların yüzyılı olacakAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, "İnanıyorum ki Türk kadınları, kız çocuklarımız, başarılarıyla bizleri gururlandırmaya devam edecek. Türkiye Yüzyılı, kadınların yüzyılı olacak. Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında da çalışmalarımızın odağında kız çocuklarının ve kadınların, başta eğitim olmak üzere her türlü haklarının teslimi, toplumda etkin ve güçlü olmaları yer alıyor" dedi.
10.02.2024Ekonomi
Emine Erdoğan: Alatlı bir ülke uğruna savaştı
Emine Erdoğan: Alatlı bir ülke uğruna savaştıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Tüm çabamız, çocuklarımızın elinden tutarak, hayallerine giden yoldaki engelleri kaldırmak içindir. Tıpkı ülkemizin en önemli değerlerinden birisi olan Alev Alatlılar yetiştirebilmek içindir" dedi.
10.02.2024Gündem
Everest dağına dışkı bırakmak yasaklanıyor
Everest dağına dışkı bırakmak yasaklanıyorNepalli yetkililer, Everest Dağı'na tırmananların artık kendi dışkılarını temizlemek ve bertaraf edilmek üzere ana kampa geri getirmek zorunda kalacaklarını söyledi.
9.02.2024Dünya
Yeni bir ‘kıyamet’ alarmı
Yeni bir ‘kıyamet’ alarmıKüresel sıcaklığın sanayi öncesi seviyelerin 1,2 derece üzerine çıktığı günümüzde bilim insanları, 3 derece daha sıcak bir dünya senaryosu için alarma geçti.
4.02.2024Dünya
MSB kaynaklarından F-16 ve F-35 açıklaması
MSB kaynaklarından F-16 ve F-35 açıklamasıABD’den talep edilen F-16'la ilgili onay süreci 26 Ocak'ta başladı. Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, Yunanistan kaynaklı haber sitelerindeki iddiaları yalanlayarak açıklama yaptı.
1.02.2024Haberler
MSB kaynaklarından F-16 ve F-35 açıklaması
MSB kaynaklarından F-16 ve F-35 açıklamasıABD’den talep edilen F-16'la ilgili onay süreci 26 Ocak'ta başladı. Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, Yunanistan kaynaklı haber sitelerindeki iddiaları yalanlayarak açıklama yaptı.
1.02.2024Gündem
Antarktika’da H5N1 paniği
Antarktika’da H5N1 paniğiAntarktika’da iki penguen türündeki ölümler panik yarattı.
30.01.2024Dünya
ABD'nin Suriye'den çekileceği iddialarına MSB'den ilk yorum
ABD'nin Suriye'den çekileceği iddialarına MSB'den ilk yorum Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından ABD'nin Suriye'den çekileceği iddialarıyla ilgili açıklama yapıldı. Sözleşmeli askerlerin maaş ve tazminatlarıyla ilgili de açıklama yapan kaynaklar terörle mücadeledeki son durumu da paylaştı.
26.01.2024Gündem
Dünyada Kaç Tane Ülke Vardır? 2024 Ülkelerin İsimleri Ve Başkentleri
Dünyada Kaç Tane Ülke Vardır? 2024 Ülkelerin İsimleri Ve BaşkentleriDünyadaki ülke sayısı, gözlemci ülke statüsünde bulunan Vatikan ve Filistin de dahil olmak üzere 208'dir. Avrupa kıtasında 64, Asya kıtasında ise 53 ülke yer alıyor. Dünyada sınırları içerisinde ülke bulunmayan tek kıta ise Antarktika'dır. Dünyada kaç tane ülke var? Sizin için başkentleri ile birlikte listeledik.
9.01.2024Eğitim
Erdoğan'dan Netanyahu'ya Hitler benzetmesi: Ne farkı var?
Erdoğan'dan Netanyahu'ya Hitler benzetmesi: Ne farkı var?İsrail Başbakanı Netanyahu'yu Hitler'e benzeten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Sizin Hitler'den ne farkınız var? Bunlar bize Hitler'i de aratacak. Bu Netanyahu'nun yaptıklarının Hitler'den geri kalır yanı var mı? Yok. 80 yıl önce Nazi Almanyası'nda olduğu gibi bugün de Gazze'deki zulme 'zulüm' deme cesareti gösteren bilim insanları baskıya ve tehdide maruz bırakılmaktadır' dedi.
27.12.2023Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Netanyahu'ya Hitler benzetmesi: Ne farkı var?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Netanyahu'ya Hitler benzetmesi: Ne farkı var?İsrail Başbakanı Netanyahu'yu Hitler'e benzeten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Sizin Hitler'den ne farkınız var? Bunlar bize Hitler'i de aratacak. Bu Netanyahu'nun yaptıklarının Hitler'den geri kalır yanı var mı? Yok. 80 yıl önce Nazi Almanyası'nda olduğu gibi bugün de Gazze'deki zulme 'zulüm' deme cesareti gösteren bilim insanları baskıya ve tehdide maruz bırakılmaktadır' dedi.
27.12.2023Gündem
2023'ün çığır açan buluşu! İngiliz dergi açıkladı, yapay zekayı bile solladı
2023'ün çığır açan buluşu! İngiliz dergi açıkladı, yapay zekayı bile solladıİngiliz bilim dergisi, 2023 yılında çığır açan buluşları listeledi. Listenin ilk sırasındaki buluş yapay zeka ve kara deliklerle ilgili çalışmaları bile solladı.
18.12.2023Dünya
Bilim insanlarından ‘Dünya yıkılıyor’ uyarısı: ‘Kıyamet’e  beş kala!
Bilim insanlarından ‘Dünya yıkılıyor’ uyarısı: ‘Kıyamet’e beş kala!“Küresel Devrilme Noktaları” raporuna göre, Dünya’da iklim açısından önemli beş doğal eşik aşılmak üzere... 2030’larda üç eşik daha aşıldığında yeryüzü artan sıcaklık nedeniyle yaşanmaz hale gelecek.
7.12.2023Dünya
Türkiye Yüzyılı’nı bilim ve teknolojiyle inşa etmekte kararlıyız"
Türkiye Yüzyılı’nı bilim ve teknolojiyle inşa etmekte kararlıyız"Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, 7. Ulusal Kutup Bilimleri Sempozyumuna katıldı. Burada bir konuşma yapan Bakan Kacır, "Bugün de önümüzdeki 13 yıl için bir yol haritası olan Ulusal Kutup Bilim Stratejisini kamuoyuyla paylaşıyoruz. Bu strateji doğrultusunda gerçekleştireceğimiz projelerle kutup araştırmaları alanında bilimsel verilerin nicelik ve niteliğini yükseltecek, Türkiye'nin uluslararası arenadaki bilim misyonunu ve konumunu güçlendireceğiz." dedi.
4.12.2023Ekonomi
Bazı penguenler yumurtalarını beklerken 'dört saniyelik mikro uykularla dinleniyor'
Bazı penguenler yumurtalarını beklerken 'dört saniyelik mikro uykularla dinleniyor'Uyku yoksunu anne ve babalar kısa bir öğle uykusunun ne kadar değerli olduğunu çok iyi bilirler. Çene kayışı penguenlerin bu konuda hepimizden daha akıllı olduğu ortaya çıktı.
1.12.2023Dünya
COP28 İklim Zirvesi Dubai’de başladı! Erdoğan da katılacak
COP28 İklim Zirvesi Dubai’de başladı! Erdoğan da katılacakDünya liderlerinin bir araya gelerek iklim krizini ele alacağı zirve Dubai'de başladı.
30.11.2023Dünya
Türkiye’de aşırı hava olayları 4 kat arttı
Türkiye’de aşırı hava olayları 4 kat arttıAvrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi’nin (ECMWF) ön verilerine göre küresel ortalama sıcaklık, kayıtların tutulmaya başlamasından bu yana küresel ısınma 2 santigrat dereceyi ilk kez geçti. Buna göre Paris İklim Anlaşması’nda belirlenen ısınmayı 1.5 santigrat derecede sabit tutma eşiği aşıldı.
28.11.2023Gündem
‘Antarktika uyanıyor dünya da uyansın’
‘Antarktika uyanıyor dünya da uyansın’Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı (COP 28), 30 Kasım - 12 Aralık tarihleri arasında Dubai’de düzenlenecek.
26.11.2023Dünya
Dev buzdağı A23A uyandı
Dev buzdağı A23A uyandıDünyanın en büyük buzdağı A23a, küresel ısınmadan dolayı 30 yılı aşkın süredir karaya oturduğu zeminden ayrıldı.
25.11.2023Dünya
Atmosferdeki tehlike arttı: Ozon deliği büyüdü
Atmosferdeki tehlike arttı: Ozon deliği büyüdüAntarktika üzerinde yer alan ozon deliğinin son 20 yılda büyüdüğü, bu büyüklüğün son 4 yılda çarpıcı şekilde gerçekleştiği açıklandı.
23.11.2023Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Antarktika ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.