Antarktika

Antarktika

Son dakika Antarktika haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Antarktika gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Antarktika haber sayfamızda...

Antarktika

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 815 antarktika haberi bulunmuştur.
Burası dünyanın en soğuk 10 yeri
Burası dünyanın en soğuk 10 yeriIlıman bir hava çoğu insanın hayaliyken aşırı sıcak ve soğuklar dünyanın bir gerçeği. Özellikle kuzey ve güney kutup bölgelerine yaklaştıkça soğuk hava etkisini daha fazla hissettirirken gezegenimizin denize uzak bölgeleri de bu soğuktan payını almakta.
29.03.2021Tatil
Antarktika corona virüs salgını sürecinde sakin
Antarktika corona virüs salgını sürecinde sakinBilimsel araştırmalar dışında kalıcı bir yerleşimin bulunmadığı tek kıta olan Antarktika, özellikle 1990'lı yıllardan itibaren belirli sayıda turisti ağırlamaya başlamıştı. 2000'li yıllarda bölgeye olan ilgi giderek artmış hatta bu durum bilim insanlarını bölgenin geleceğine dair endişeye düşürmüştü. Ancak 2020'nin başından bu yana yaşanan corona virüs salgını, Antarktika'ya olan turistik gezileri sıfırladı. Antarktika aynı zamanda şu ana kadar corona virüs vakasının görülmediği tek kıta olma özelliği de taşıyor.
21.03.2021Tatil
TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal Kocaeli'de
TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal Kocaeli'deTÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Bilim ve Teknoloji Haftası etkinlikleri kapsamında, Kocaeli'nin Gebze ilçesinde Tavşanlı İlkokulu öğrencileriyle bir araya geldi.
12.03.2021Teknoloji
Dünyada en geç keşfedilen 10 yer
Dünyada en geç keşfedilen 10 yerMuhtemelen bugünkü Ethiyopya topraklarında başlayan insanlığın yolculuğu binlerce yıl sürdü. Afrika'dan Orta Doğu'ya oradan Asya ve Avrupa'ya daha sonrasında da dünyanın geri kalanına ulaşan insanlar son olarak 1895 yılında Antarktika'ya ayak bastı. İşte insanlığın bu yolculuğunda en geç keşfettiği yerler.
5.03.2021Tatil
Son dakika! Yeni Zelanda açıklarında şiddetli deprem
Son dakika! Yeni Zelanda açıklarında şiddetli depremGelen bir son dakika haberine göre; Yeni Zelanda açıklarında 7.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Pasifik Deprem Kuşağı'nda oluşan deprem, 10 kilometre derinlikte gerçekleşti.
4.03.2021Dünya
Dünya Tektonik Haritası: Dünyadaki Levhalar Ve Hareketleri
Dünya Tektonik Haritası: Dünyadaki Levhalar Ve HareketleriÖzellikle yaşanan deprem ve benzeri doğal felaketler karşısında tektonik levhalar büyük bir öneme sahiptir. Bu konuda dünya tektonik haritası sürekli olarak incelenmekte ve raporları çıkarılmaktadır. İşte dünya tektonik haritası: dünyadaki levhalar ve hareketleri.
14.09.2020Haritalar
Dünya Dilsiz Siyasi Fiziki Haritası (Renkli): Ülkelerin Haritadaki Yerleri Ve Kıtaların İsimleri
Dünya Dilsiz Siyasi Fiziki Haritası (Renkli): Ülkelerin Haritadaki Yerleri Ve Kıtaların İsimleriDünyada 7 kıta bulunur. Bunlar sırasıyla Asya, Avrupa, Afrika, Güney - Kuzey Amerika, Avustralya ve Antarktika’dır. İçerisinde hiçbir ülke bulunmayan tek kıta Antarktika dünya haritasının en güneyinde yer alır. Okyanusya ise hiçbir kıta ile karasal bağlantı olmayan tek kıta olma özelliğini taşıyor. Ülkelerin haritadaki yerlerini ve kıtaların isimlerini sizin için derledik.
14.09.2020Haritalar
Okyanusya Haritası (Fiziki & Siyasi): Okyanusya Kıtasında Olan Ülkeler, Akarsular, Göller Nelerdir?
Okyanusya Haritası (Fiziki & Siyasi): Okyanusya Kıtasında Olan Ülkeler, Akarsular, Göller Nelerdir?Okyanusya, Dünya üzerinde bulunan 7 kıtadan biridir. Büyük Okyanus’ta bulunduğu için bu ad verilmiştir. Ayrıca üzerinde bulunan Avustralya ülkesi bütün kıtayı kapladığı için Avustralya kıtası olarak da bilinir. Okyanusya kıtası hakkında genel bilgileri öğrenip, coğrafya kültürünüzü geliştirebilirsiniz. Okyanusya kıtası nerededir, hangi ülkeler bulunur, akarsuları ve gölleri nelerdir, sizler için derledik.
14.09.2020Haritalar
Dünya Yağmur Ormanları Haritası: Ekvatoral Ve Tropikal Yağmur Ormanları Hakkında Bilgiler
Dünya Yağmur Ormanları Haritası: Ekvatoral Ve Tropikal Yağmur Ormanları Hakkında BilgilerDünya üzerinde Antarktika kıtası dışında tüm diğer kıtalar üzerinde yağmur ormanları bulunur. Yağmur ormanlarının dünya üzerinde büyük önemi bulunur. Yağmur ormanları nedir? Yağmur ormanları çeşitlerinden olan tropikal yağmur ormanları ve ekvatoral yağmur ormanları nedir? Yağmur ormanlarının önemi nedir? İşte sıklıkla duyulan yağmur ormanlarından tropikal ve ekvatoral yağmur ormanları hakkında bilgiler.
13.09.2020Haritalar
Dünya Çöl Bölgeleri Haritası: Dünyadaki Çöller, İsimleri Ve Özellikleri
Dünya Çöl Bölgeleri Haritası: Dünyadaki Çöller, İsimleri Ve ÖzellikleriÇöller dünyada oldukça fazla bulunan kara parçalarıdır. Çöl yıllık yağış miktarının 250 milimetreden az alan bölgelere verilen isimdir. Çöller ve sıcaklık farkının oldukça fazla olması ile bilinir. Nemliliğin az olmasından dolayı gece ve gündüz sıcaklığı arasında çok büyük farklar vardır. Çöllerde bitki örtüsü oldukça seyrektir. Genel olarak kaktüs tipi bitkiler görülmektedir. Dünya çöl bölgeleri haritası: dünyadaki çöller isimleri ve özellikleri ile ilgili detayları derledik.
14.08.2020Haritalar
Son dakika... Bir haftada 17 bin deprem oldu! Eli kulağında...
Son dakika... Bir haftada 17 bin deprem oldu! Eli kulağında...Son dakika haberlere göre deprem fırtınasına yakalandılar, bilim insanları dev fay hattının ikiye böldüğü ülkede her an bir patlama veya büyük bir sarsıntı bekliyor. Kameralar kuran yerel medya ise, canlı yayın için hazır.
4.03.2021Dünya
Kerevit Nedir? Kerevit Balığı Nerede Yetişir, Yenir Mi?
Kerevit Nedir? Kerevit Balığı Nerede Yetişir, Yenir Mi?Bilindiği üzere birçok deniz canlısı vardır. Bu deniz canlılarından bir kısmı insanlar tarafından tüketilirken, bir kısmı da tüketilmemektedir. Yenip yenmediği hakkında merak uyandıran balık çeşitlerinden olan kerevit, ne tür bir balıktır? Hangi aileden gelmektedir? Daha çok hangi denizler de bulunmaktadır? Tatlı sular da veya akvaryumlar da yetişir mi? İşte, merak edilen tüm detaylar.
3.03.2021Yaşam
Son dakika... Ünlü kebapçıda 7 milyonluk vurgun! Şoke eden ifadeler...
Son dakika... Ünlü kebapçıda 7 milyonluk vurgun! Şoke eden ifadeler...Tarihi kebapçının sahipleri, çalışanlarından şikayetçi oldu. Yaklaşık 150 yıllık geçmişe sahip olan İskenderoğlu Kebap'ın sahipleri çalışan bazı personellerinin yolsuzluk yaptığı iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. 12 yılda 7 milyon liralık vurgun yaptığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunan Kayhan İskenderoğlu, 'İşin ustasıyken çırağı haline gelmişiz. İptal raporlarına baktığımızda, kasaya giren rakam 5 bin lira, ancak 7 bin liralık iptal gördük. Ayrıca ağabeyimle birlikte kamera kayıtlarına da baktık. ‘Ocak’ diye tabir ettiğimiz mutfaktan çıkan tabak sayısını saydık. Fark ettik ki raporda 100 tane kebap gözüküyor, ama ocaktan çıkan kebap sayısı 150' dedi. Oğuzhan İskenderoğlu ise, "Direnenler oldu. Daha sonra 2’si suçlarını itiraf etti. Kimisi ‘Biz bunu 10 yıldır yapıyoruz’ dedi. Kimisi de ‘Biz geldiğimizden beri yapılıyor’ diye ifade etti. Yıkıldık ve perişan olduk İşte haberin ayrıntıları...
28.02.2021Gündem
Antarktika’dan büyük bir buzul çatladı!
Antarktika’dan büyük bir buzul çatladı!Halley Araştırma İstasyonu yakınlarında bulunan Brunt Buz Sahanlığı’ndan 1,270 kilometrekarelik büyük bir parça buzul, çatlayarak kopma noktasına geldi. Konuyla ilgili BAS Yöneticisi Prof. Dame Jane Francis ve BAS Operasyon Direktörü Simon Garrod önemli açıklamalarda bulundu.
28.02.2021Haberler
Son dakika... Antarktika’dan büyük bir buzul çatladı! Ürperten görüntü sonrası açıklama
Son dakika... Antarktika’dan büyük bir buzul çatladı! Ürperten görüntü sonrası açıklamaSon dakika haberine göre; Halley Araştırma İstasyonu yakınlarında bulunan Brunt Buz Sahanlığı’ndan 1,270 kilometrekarelik büyük bir parça buzul, çatlayarak kopma noktasına geldi. Konuyla ilgili BAS Yöneticisi Prof. Dame Jane Francis ve BAS Operasyon Direktörü Simon Garrod önemli açıklamalarda bulundu. İşte haberin ayrıntıları...
28.02.2021Dünya
Antarktika’dan büyük bir buzul çatlayarak kopma noktasına geldi
Antarktika’dan büyük bir buzul çatlayarak kopma noktasına geldiİngiltere’nin Antarktika’daki araştırma merkezi Halley Araştırma İstasyonu yakınlarında bulunan Brunt Buz Sahanlığı’ndan 1,270 kilometrekarelik büyük bir parça buzul, çatlayarak kopma noktasına geldi.
28.02.2021Dünya
Bakan Pakdemirli, Türk Dünyası Meteoroloji Birliği'nin kurulması çağrısında bulundu
Bakan Pakdemirli, Türk Dünyası Meteoroloji Birliği'nin kurulması çağrısında bulunduTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, küresel ısınma ve iklim değişikliği gibi sorunlarla başa çıkma kapasitesini artırmak, bölgenin sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmak, imkan ve kabiliyetleri paylaşmak için "Türk Dünyası Meteoroloji Birliği"nin kurulması çağrısında bulundu.
19.02.2021Ekonomi
Bakan Varank'tan önemli iş birliği açıklaması
Bakan Varank'tan önemli iş birliği açıklamasıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Türkiye ile Birleşik Krallık'ın, ekonomi, bilim, teknoloji alanlarındaki iş birliği, AB pazarlarındaki rekabetçi konumumuzu korumada önemli." dedi.
16.02.2021Ekonomi
Antarktika'da beklenmeyen keşif
Antarktika'da beklenmeyen keşifAntarktika'da güneş ışığının ulaşmadığı noktada deniz canlıların yaşadığı keşfedildi. İngiliz bilim insanları, Antarktika'da su altında güneş  ışığından ve en yakın besin kaynaklarından kilometrelerce uzakta deniz canlılarının bulunduğuna ulaştı.
15.02.2021Teknoloji
Bilim insanları şaşkın... Buz tabakasının altında tuhaf canlılar bulundu!
Bilim insanları şaşkın... Buz tabakasının altında tuhaf canlılar bulundu!Antarktika buz tabakasının altında "orada olmaması gereken" tuhaf canlılar bulundu. Araştırmacı Huw Griffiths "Orada olmamaları için pek çok neden var" dedi.
15.02.2021Dünya
Antarktika'da kaybetti! Yarım asır sonra kavuştu
Antarktika'da kaybetti! Yarım asır sonra kavuştu ABD'de Paul Grisham (91), 1967 yılında Antarktika'da kaybettiği cüzdanına kavuştu.
7.02.2021Dünya
Son dakika haberi: Tehlike bitti sanmışlardı... Felaket çok yakın!
Son dakika haberi: Tehlike bitti sanmışlardı... Felaket çok yakın!İnsanlığın sonunu getirebilecek felaketler zincirinin ilk halkasını tetiklemesinden korkuluyordu... Ve korkulan oldu. Uzmanların uyarı üstüne uyarı yapmasının ardından 'canavar'la ilgili son açıklama en yetkili isimden geldi. Avrupa Uzay Ajansı tarafından sağlanan görüntüler ve İngiltere Kraliyet Hava Kuvvetleri'nin uçuşları tarafından edinilen bilgiler incelendi ve insanları büyük bir tehlikenin beklediği açıklandı.
7.02.2021Dünya
Dünyanın en büyük buzdağından dev bir parça daha koptu
Dünyanın en büyük buzdağından dev bir parça daha koptuA68A Temmuz 2017'de Larsen C Kıta Sahanlığı'ndan koptuğunda 5 bin 800 kilometre kare büyüklüğündeydi. Güney Atlantik'te sürüklenen buzdağının geçen hafta yapılan ölçümlerinde 2 bin 450 kilometre kareye indiği görüldü.
29.01.2021Dünya
'Üç yenilikçi aşı faz aşamasına geldi'
'Üç yenilikçi aşı faz aşamasına geldi'Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜBİTAK ve TÜBA Bilim Ödülleri Töreni’nde bilim insanlarına ödüllerini verdi. Türkiye’nin Kovid-19’a karşı en çok aşı projesi yürüten üçüncü ülke olduğunu belirten Erdoğan, “Üç yenilikçi aşı adayımız, faz çalışmalarına başlama arifesindedir” dedi.
29.01.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yerli aşı açıklaması
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yerli aşı açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜBİTAK ve TÜBA Bilim Ödülleri Töreni'nde konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin en çok aşı üreten 3. ülke konumunda olduğunu belirterek yerli aşı çalışmalarıyla ilgili, '3 yenilikçi aşımız faz aşamalarına başlamak üzeredir. Yenilikçi aşı adayların yerli ve milli üretimi konusunda özel sektörü seferber ettik' dedi.
28.01.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Antarktikadünyaharitason dakika haberlerbuzul

Antarktika ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.