Antarktika

Antarktika

Son dakika Antarktika haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Antarktika gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Antarktika haber sayfamızda...

Antarktika

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 847 antarktika haberi bulunmuştur.
Burası dünyanın en soğuk 10 yeri
Burası dünyanın en soğuk 10 yeri Ilıman bir hava çoğu insanın hayaliyken aşırı sıcak ve soğuklar dünyanın bir gerçeği. Özellikle kuzey ve güney kutup bölgelerine yaklaştıkça soğuk hava etkisini daha fazla hissettirirken gezegenimizin denize uzak bölgeleri de bu soğuktan payını almakta.
19.09.2021Tatil
TÜBİTAK'ın yarışmasının ödülleri TEKNOFEST'te dağıtılacak
TÜBİTAK'ın yarışmasının ödülleri TEKNOFEST'te dağıtılacakTÜBİTAK'ın "2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması"nın kazananları ödüllerini TEKNOFEST 2021'de alacak.
17.09.2021Teknoloji
Güvenlik kamerasına ‘zombi’ gibi davranan bir kadın takıldı!
Güvenlik kamerasına ‘zombi’ gibi davranan bir kadın takıldı!Bir çift geceleri dışarıdan sesler duyduktan sonra koydukları güvenlik kamerasından neler olduğunu takip etmeye başladı. Evin ahşap girişinde uyuyan kadının ayağa kalktığı zamanlarda ‘zombi’ gibi davranması çifti dehşete düşürdü.
13.09.2021Dünya
Dünyanın en güzel 51 yeri
Dünyanın en güzel 51 yeriDev buzullar, ilginç dağlar ve vahşi hayvanlarla dolu ovalar... Kesinlikle büyük ve muhteşem bir dünyada yaşıyoruz. Aslında dünyanın en güzel yerlerine bakarken bir sonraki hedef olarak nereye gidileceğine karar vermek de imkânsız gözükebilir. Dünyaca ünlü seyahat dergisi Conde Nast Traveller Antarktika'dan Arktik buzullarına, doğudan batıya mutlaka görmeniz gereken dünyanın en güzel 51 yerini sıraladı. Listede Türkiye'den de mutlaka görülmesi gereken iki doğa harikası bölge yer alıyor.
3.09.2021Tatil
Dünyanın en büyük çölü Sahra bir zamanlar ormanmış
Dünyanın en büyük çölü Sahra bir zamanlar ormanmışDünyamız son veriler ışığında 4.5 milyar yaşında. Tüm kıtaların birbirine yapışık olduğu ve süper kıta olarak da anılan Pangea'dan milyonlarca yıl sonra mavi gezegen en nihayetinde bugünkü halini aldı. Bu esnada da sayısız canlı türü ve farklı iklimsel değişimler dünya tarihinden gelip geçti. Peki uçsuz bucaksız okyanuslar, ormanlar, çöller bir zamanlar nasıldı? Bilim insanları uzun süredir bu sorulara cevap arıyor. Dünyanın en büyük çölü Sahra üzerine yapılan araştırmalar ezberleri bozacak nitelikte. Uçsuz bucaksız Sahra Çölü bir zamanlar ormanlarla kaplıymış.
31.08.2021Tatil
Buzulların erimesi Dünya'nın kabuğunda bükülmeye neden oluyor
Buzulların erimesi Dünya'nın kabuğunda bükülmeye neden oluyorBilim insanları, dünya genelindeki buz tabakaları ve buzulların erimesiyle Dünya'nın kabuğunun üzerindeki ağırlıktan kurtularak yükseldiğini söylüyor.
26.08.2021Dünya
Corona virüsten uzakta izole bir hayat yaşıyor
Corona virüsten uzakta izole bir hayat yaşıyorMaceracı aşçı Karin Jansdotter, yaşamına Antarktika'da devam eden bir isim. Kıtada bulunan Norveç bilim üssünde çalışan Karin Jansdotter, kendisinden başka kimsenin bulunmadığı bölgede hem insanlardan hem de corona virüs salgınından uzakta son derece izole bir hayat sürüyor. Burada geçen günlerini de sosyal medya hesabından paylaşmayı ihmal etmiyor.
23.08.2021Tatil
Sinemanın kanun kaçakları yakalandı
Sinemanın kanun kaçakları yakalandıMilliyet Sanat dergisinin ağustos sayısında Margot Robbie ve Finn Cole’un “Dreamland”  filminin bu ay vizyona girmesi vesilesiyle sinema tarihinin kanun kaçağı suçlu çiftlerini mercek altına alıyor.
Dünyada en geç keşfedilen 10 yer
Dünyada en geç keşfedilen 10 yerMuhtemelen bugünkü Ethiyopya topraklarında başlayan insanlığın yolculuğu binlerce yıl sürdü. Afrika'dan Orta Doğu'ya oradan Asya ve Avrupa'ya daha sonrasında da dünyanın geri kalanına ulaşan insanlar son olarak 1895 yılında Antarktika'ya ayak bastı. İşte insanlığın bu yolculuğunda en geç keşfettiği yerler.
11.07.2021Tatil
Antarktika'da yeni bir bitki türü keşfedildi
Antarktika'da yeni bir bitki türü keşfedildiHintli bilim insanları, Antarktika'da yeni bir bitki türü keşfettiğini açıkladı.
8.07.2021Teknoloji
30 yıl önce donan su ayısı yeniden canlandı!
30 yıl önce donan su ayısı yeniden canlandı!Bilim insanlarının 30 yıl sonra donmuş bir hayvanı hayata döndürmeyi başardığı bildirildi. Minik hayvan 1983'te Antarktika'daki yosun tabakasından alınmış, 2014'te buzu çözülmüştü.
17.06.2021Dünya
Yoko Ono'nun işinden ilhamla SALT Galata'dan canlı gökyüzü yayını
Yoko Ono'nun işinden ilhamla SALT Galata'dan canlı gökyüzü yayınıGetty Research Institute (Getty Araştırma Enstitüsü) ve Feminist Center for Creative Work (Yaratıcı Çalışmalar İçin Feminist Merkez), Yoko Ono’nun iş birliğiyle Zoom üzerinden, Kuzey Yarım Küre’de yazın başladığı 21 Haziran’da 24 saatlik bir gökyüzü yayını yapacak.
17.06.2021Kültür Sanat
5 milyon yıllık kafatası gerçeği ortaya çıkardı!
5 milyon yıllık kafatası gerçeği ortaya çıkardı!Bilim insanları, Avustralya'da şimdiye kadar yaşamış en büyük timsah olduğuna inanılan tarihöncesi bir tür tespit etti.
15.06.2021Dünya
Dünyanın beşinci okyanusu resmen tanındı
Dünyanın beşinci okyanusu resmen tanındıWashington merkezli bilim kuruluşu National Geographic Society, Antarktika'yı çevreleyen ve "Güney Okyanusu" adı verilen su kütlesini dünyanın beşinci okyanusu olarak tanıyacak.
11.06.2021Teknoloji
Doğayı kurtarmak  için kitap hazırladı
Doğayı kurtarmak için kitap hazırladıUluslararası Fotoğraf Ödülleri’nde (IPA) birçok dalda birinci olan ve dünyanın en iyi doğa fotoğrafçılarından biri kabul edilen Marsel van Oosten’in “Anne: Toprak Ana’ya Bir Övgü” adlı yeni kitabında 200’den fazla çarpıcı manzara ve vahşi yaşam fotoğrafı yer alıyor.
11.06.2021Dünya
Son dakika... Antarktika'da şok keşif! Boyutunu hesapladı: Suyun üstünde...
Son dakika... Antarktika'da şok keşif! Boyutunu hesapladı: Suyun üstünde...Gelen son dakika haberine göre, bir UFO avcısı Google Haritalar'da gezinirken gözlerine inanamadı. Orada olması imkansız olan bir cisim keşfettiğini söyleyen komple teorisyeni, harita üzerinden tanımlanamayan cismin boyutlarını hesapladı.
10.06.2021Dünya
Ekolojik Niş Nedir? Biyolojide Ekolojik Niş Örnekleri Nelerdir?
Ekolojik Niş Nedir? Biyolojide Ekolojik Niş Örnekleri Nelerdir?Ekolojik niş terimi özellikle biyolojide sıklıkla kullanılan bir terimdir. Ekolojik niş, bireyin bulunduğu bir ortamda yapmak zorunda olduğu görev ve sorumluluklara verilen isimdir. Ekolojik niş nedir? Biyolojide ekolojik niş örnekleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.06.2021Eğitim
96 milyon yıl önce yaşamış dinozor
96 milyon yıl önce yaşamış dinozorAvustralya’da 96 milyon yıl önce yaşamış dünyanın en büyük dinozor türü keşfedildi.
9.06.2021Dünya
Avrupa'da 2013'ten beri ilk! Açıkladılar
Avrupa'da 2013'ten beri ilk! AçıkladılarDünya Meteoroloji Örgütü (DMÖ), Avrupa'nın bu yıl 2013'ten bu yana en soğuk baharı yaşadığını ancak sıcaklıkların özellikle Afrika, Orta Doğu ve Rusya'nın bir bölümünde ortalamanın oldukça üzerinde seyrettiğini bildirdi.
8.06.2021Dünya
Avustralya'nın en büyük dinozor türü keşfedildi
Avustralya'nın en büyük dinozor türü keşfedildiAvustralyalı bilim insanları, ülkenin en büyük, dünyanın ise sayılı büyük dinozor türleri arasına giren bir tür keşfettiklerini açıkladı.
8.06.2021Dünya
TÜBİTAK gemisi depremleri araştıracak!
TÜBİTAK gemisi depremleri araştıracak!TÜBİTAK Marmara Araştırma Gemisi, TÜBİTAK koordinasyonunda oluşturulan Türkiye Deprem Platformunun çalışmaları kapsamındaki ilk deniz araştırma seferi için İzmir Limanı'ndan ayrıldı.
31.05.2021Teknoloji
TÜBİTAK, kutup bilimleri projelerini destekleyecek
TÜBİTAK, kutup bilimleri projelerini destekleyecekTÜBİTAK, Türkiye'nin kutup bilimleri konusunda özgün çalışmalarla öncü ülkeler arasında yer alma vizyonuyla belirlenen öncelikli araştırma temalarında kutup projelerini desteklemek için çağrıya çıktı.
27.05.2021Teknoloji
İki kutuplu dünyanın  Kuzey Kutbu savaşı
İki kutuplu dünyanın Kuzey Kutbu savaşıGüç savaşının yapıldığı Kuzey Kutbu’nda Rusya’nın askeri faaliyetlerini artırarak öne geçmesi, başta ABD olmak üzere NATO ülkelerini rahatsız etti. ABD, Moskova’yı Kuzey Kutbu’nu askerileştirmekle suçlarken, Rus komutan ise NATO ve ABD’nin provokatif davrandığını, bunun asla kabul edilemeyeceğini söyledi
23.05.2021Dünya
Yeni Zelanda, Antarktika üssünün yeniden inşası için 247 milyon dolar harcayacak
Yeni Zelanda, Antarktika üssünün yeniden inşası için 247 milyon dolar harcayacakYeni Zelanda, Antarktika kıtasındaki Scott Üssü'nü yeniden inşa etmek üzere gelecek 7 yılda 247 milyon dolar harcamayı planlıyor.
20.05.2021Dünya
Antarktika üssünün inşası için 247 milyon dolar harcanacak
Antarktika üssünün inşası için 247 milyon dolar harcanacakYeni Zelanda, Antarktika kıtasındaki Scott Üssü'nü yeniden inşa etmek üzere gelecek 7 yılda 247 milyon dolar harcamayı planlıyor.
20.05.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

AntarktikaABDtübitakuzayGrönland

Antarktika ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.