Antonio Guterres

Antonio Guterres

Son dakika Antonio Guterres haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Antonio Guterres gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Antonio Guterres haber sayfamızda...

Antonio Guterres

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 981 antonio guterres haberi bulunmuştur.
‘KKTC’nin haklarını savunmak için gerekli adımları atarız’
‘KKTC’nin haklarını savunmak için gerekli adımları atarız’Türkiye’nin KKTC’nin haklarını korumak için üzerine düşeni yaptığını vurgulayan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Hiçbir şekilde KKTC ve Türkiye’nin haklarını savunurken tereddütte düşmeyiz, gerekli adımları atarız” diye konuştu
23.07.2021Siyaset
BM'den Irak'taki terör saldırısına kınama
BM'den Irak'taki terör saldırısına kınamaBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Irak’taki bir pazar yerine düzenlenen bombalı saldırıyı şiddetle kınadı.
20.07.2021Dünya
Türkiye'den BM'ye Yunanistan çağrısı
Türkiye'den BM'ye Yunanistan çağrısıTürkiye, Yunanistan'ın Doğu Ege adalarının silahsızlandırılmış statüsünü ihlal eden eylemleri hakkında Birleşmiş Milletler'e (BM) mektup göndererek şikayette bulundu.
16.07.2021Gündem
Sisi'den Hedasi Barajı açıklaması
Sisi'den Hedasi Barajı açıklamasıMısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, Etiyopya'nın Nil Nehri üzerine inşa ettiği Hedasi Barajıyla ilgili bağlayıcı biranlaşmaya varılması gerektiğini söyledi.
16.07.2021Ekonomi
Son dakika: BMGK'dan Cilvegözü Sınır Kapısı için flaş karar
Son dakika: BMGK'dan Cilvegözü Sınır Kapısı için flaş kararGelen son dakika haberine göre; Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), Suriye'ye sınır ötesi yardımlar için Cilvegözü Sınır Kapısı’nın açık tutulmasının bir yıl daha uzatılmasına karar verdi. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, kararı memnuniyetle karşıladı. Konuya dair Dışişleri Bakanlığı da bir açıklama yayınladı.
9.07.2021Dünya
BM'den hayatını kaybeden Haiti Cumhurbaşkanı için taziye
BM'den hayatını kaybeden Haiti Cumhurbaşkanı için taziyeBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, suikast sonucu yaşamını yitiren Haiti Devlet Başkanı Jovenel Moise için taziye mesajı yayımladı.
7.07.2021Dünya
Cinsiyet eşitliğine 40 milyar $ yatırım
Cinsiyet eşitliğine 40 milyar $ yatırımDünya liderleri, uluslararası kuruluşlar ve özel sektör temsilcileri, Paris’teki “Nesiller Boyu Eşitlik Forumu”nda (Generation Equality Forum) küresel düzeyde cinsiyet eşitliğini artırmak için 40 milyar dolar yatırım sözü verdi.
2.07.2021Dünya
Çavuşoğlu: Yok sayıyoruz
Çavuşoğlu: Yok sayıyoruzDışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kıbrıs’ta hakça paylaşım olmadan Türkiye’nin gerekli adımları atmayacağını belirterek, “Kıbrıs Türk halkını azınlık olarak gören bu zihniyeti biz de artık yok sayıyoruz” dedi
2.07.2021Dünya
Bakan Çavuşoğlu'ndan KKTC açıklaması: Bu zihniyeti artık yok sayıyoruz
Bakan Çavuşoğlu'ndan KKTC açıklaması: Bu zihniyeti artık yok sayıyoruzDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu açıklamasında, "Kıbrıs Türk halkını azınlık olarak gören bu zihniyeti biz de artık yok sayıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın (Erdoğan) bölgesel konferans önerisi halen masadadır. KKTC'nin hakça gelir paylaşımı konusundaki önerileri de masadadır. AB ve BM (Kıbrıs'ta) hakça (kaynak) paylaşımı konusunda gerekli adımı atmalıdır. Aksi takdirde biz gerekli adımı attık ve atacağız" dedi.
1.07.2021Haberler
Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş KKTC açıklaması: Bu zihniyeti artık yok sayıyoruz
Bakan Çavuşoğlu'ndan flaş KKTC açıklaması: Bu zihniyeti artık yok sayıyoruzGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu açıklamasında, "Kıbrıs Türk halkını azınlık olarak gören bu zihniyeti biz de artık yok sayıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın bölgesel konferans önerisi halen masadadır. KKTC'nin hakça gelir paylaşımı konusundaki önerileri de masadadır. AB ve BM (Kıbrıs'ta) hakça (kaynak) paylaşımı konusunda gerekli adımı atmalıdır. Aksi takdirde biz gerekli adımı attık ve atacağız" dedi.
1.07.2021Siyaset
BM’den kadına şiddetle mücadeleye destek
BM’den kadına şiddetle mücadeleye destekBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreterliğini 2017’den beri sürdüren ve geçtiğimiz günlerde ikinci bir beş yıllık görev süresi için yeniden atanan Antonio Guterres, BM’nin kadına yönelik şiddetle mücadeleye odaklanan girişimiyle ilgili önemli detaylar paylaştı.
30.06.2021Dünya
Etiyopya, Tigray'da ateşkes ilan etti
Etiyopya, Tigray'da ateşkes ilan ettiEtiyopya hükümeti, Tigray Halk Kurtuluş Cephesi (TPLF) isyancılarının ele geçirdiği ileri sürülen Tigray bölgesinde tek taraflı ateşkes ilan etti.
28.06.2021Dünya
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Brüksel temaslarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Brüksel temaslarına ilişkin değerlendirmelerde bulunduKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Antonio Guterres ile yaptıkları görüşmede, Kıbrıslı Türklerin egemen eşitliğinin tanınması ve eşit uluslararası statüsünün kabul görmesiyle resmi müzakerelere geçebileceği görüşlerini yinelediklerini söyledi.
26.06.2021Siyaset
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, AB liderlerine seslendi
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, AB liderlerine seslendiKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "(AB Liderleri) Onları bir kez daha Kıbrıs'ın gerçeklerini görmeye davet ediyorum." diyerek, aksi halde hiçbir dayatma çözümü kabul etmeyeceklerini söyledi.
25.06.2021Dünya
AB liderleri buluştu, gündemde Türkiye var
AB liderleri buluştu, gündemde Türkiye varAvrupa Birliği (AB) üyesi 27 ülkenin devlet ve hükümet başkanları, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu konuları görüşmek üzere Brüksel'de toplandı.
24.06.2021Dünya
Son dakika: İkinci Berlin Konferansı sona erdi
Son dakika: İkinci Berlin Konferansı sona erdiGelen son dakika haberine göre; BM ve Almanya himayesinde Türkiye'nin de dahil olduğu uluslararası aktörlerin katılımıyla gerçekleştirilen Libya konulu İkinci Berlin Konferansı sona erdi.
23.06.2021Dünya
BM: Libya'da ateşkese tam uyulması barışın tesisi için çok önemli
BM: Libya'da ateşkese tam uyulması barışın tesisi için çok önemliBirleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, ateşkes anlaşmasının tam olarak uygulanmasının Libya'da barışı pekiştirmek için büyük önem taşıdığını söyledi.
23.06.2021Dünya
Hamas'tan İsrail'e Gazze uyarısı!
Hamas'tan İsrail'e Gazze uyarısı!Hamas, İsrail'i Gazze ablukasını kaldırma konusunda "oyalanmaması" için uyardı. Hamas'ın Gazze Sorumlusu Yahya Sinvar, dün, ablukanın hafifletilmesi ve ateşkesin kalıcı hale getirilmesi için yürütülen çalışmalar kapsamında Gazze'ye gelen BM Orta Doğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Wennesland ile görüşmüştü.
22.06.2021Dünya
BM'den İran Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasında "iş birliği" mesajı
BM'den İran Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasında "iş birliği" mesajıBirleşmiş Milletler'in (BM) basın toplantısında Genel Sekreter Antonio Guterres'in, İran'da cuma günü neticelenen Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrasında, "ortak çıkarlar ve bölge halkının çıkarları" doğrultusunda iş birliğini sürdürme mesajı paylaşıldı.
21.06.2021Dünya
Myanmar ordusu çocuklara yönelik 1039 hak ihlalinde bulundu
Myanmar ordusu çocuklara yönelik 1039 hak ihlalinde bulunduBirleşmiş Milletlerin (BM) raporunda, geçen yıl Myanmar ordusunun 1012 çocuğa karşı toplam 1039 hak ihlali gerçekleştirdiği tespit edildi. Ülkede geniş katılımlı gösteriler sürerken, gözaltındaki üst düzey hükümet yetkililerinin askeri mahkemede yargılanmalarına devam ediliyor.
21.06.2021Dünya
Diplomasinin kalbi Antalya’da atıyor
Diplomasinin kalbi Antalya’da atıyorReferans gösterilecek bir diyalog platformu olmayı hedefleyen Antalya Diplomasi Forumu’na devlet ve hükümet başkanı düzeyinde 10, bakan düzeyinde 41 katılım oldu. Erdoğan ve Çavuşoğlu rahatlık ve samimiyeti vurgulamak için kürsüye kravatsız çıktı
19.06.2021Siyaset
Kanlı saldırı... Ölenlerin sayısı 160'a çıktı
Kanlı saldırı... Ölenlerin sayısı 160'a çıktıBurkina Faso'nun kuzeyindeki bir köye düzenlenen terör saldırısında ölü sayısı 160'a çıktı.
6.06.2021Dünya
Belarus'un zorla uçak indirmesine ilişkin soruşturma
Belarus'un zorla uçak indirmesine ilişkin soruşturmaUluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) Atina-Vilnius seferini yapan bir yolcu uçağının "zorla" başkent Minsk'e indirilmesi ve uçakta bulunan Belaruslu muhalif bir gazetecinin gözaltına alınmasının ardından soruşturma başlatacak.
28.05.2021Dünya
Son dakika... BM'den zorla indirilen yolcu uçağı için 'soruşturma' çağrısı!
Son dakika... BM'den zorla indirilen yolcu uçağı için 'soruşturma' çağrısı!Birleşmiş Miletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Belarus yönetiminin bir yolcu uçağını "zorla" başkent Minsk'e indirmesi ve uçaktaki muhalif bir gazeteciyi gözaltına almasına ilişkin "şeffaf ve bağımsız soruşturma yürütülmesi" çağrısı yaptı.
24.05.2021Dünya
Son dakika: BM'den İsrail ve Hamas'a flaş çağrı! 'Ateşkese bağlı kalın'
Son dakika: BM'den İsrail ve Hamas'a flaş çağrı! 'Ateşkese bağlı kalın'Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi, ortak bir açıklama yaparak, İsrail ile Hamas arasında varılan ateşkes anlaşmasına tamamen uyulması çağrısında bulundu.
22.05.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

bmbirleşmiş milletlerAntonio GuterresDışişleri BakanıMevlüt Çavuşoğlu

Antonio Guterres ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.