Arakan

Arakan

Son dakika Arakan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Arakan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Arakan haber sayfamızda...

Arakan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 845 arakan haberi bulunmuştur.
Bakan Soylu'dan Bangladeş'te Arakanlı Müslümanların kaldığı kampa ziyaret
Bakan Soylu'dan Bangladeş'te Arakanlı Müslümanların kaldığı kampa ziyaretİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bangladeş'in Cox's Bazar kentindeki mülteci kampında Arakanlı Müslümanlarla bir araya geldi. Soylu, Türk Sahra Hastanesinin açılış törenine katıldı.
8.01.2022Siyaset
‘Demokrasi ve temel özgürlükler için reformlar sürecek’
‘Demokrasi ve temel özgürlükler için reformlar sürecek’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yakında TBMM’ye yeni bir yargı paketi sunacaklarını belirterek, “Türkiye insan odaklı devlet geleneğinden aldığı ilhamla demokrasi ve temel özgürlükler alanındaki reform iradesini önümüzdeki dönemde de sürdürecektir” dedi.
11.12.2021Siyaset
Kadına tacizin cezası artıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklaması
Kadına tacizin cezası artıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklamasıCumhurbaşkanı Erdoğan, "10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü" dolayısıyla AK Parti İnsan Hakları Başkanlığı tarafından düzenlenen programa bir video mesaj gönderdi. Erdoğan, 'İnsan Hakları Tazminat Komisyonu'nun hareket kabiliyetini artıracağımız paketle kadınlara yönelik taciz ve takip eylemlerinin cezaları ağırlaştırılacaktır. Yeni bir yargı paketini Meclis'e sunacağız.' dedi.
10.12.2021Haberler
Kadına tacizin cezası artıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklaması
Kadına tacizin cezası artıyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklamasıCumhurbaşkanı Erdoğan, "10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü" dolayısıyla AK Parti İnsan Hakları Başkanlığı tarafından düzenlenen programa bir video mesaj gönderdi. Erdoğan, 'Yakında Meclis’imizin takdirine sunacağımız yeni bir yargı paketi ile reform zincirine inşallah yeni bir halka daha ekliyoruz. İnsan Hakları Tazminat Komisyonunun hareket kabiliyetini arttıracağımız bu paket ile kadınlara yönelik taciz ve takip eylemlerinin cezaları ağırlaştırılacaktır.' dedi.
10.12.2021Siyaset
Arakanlı Müslümanlar, Facebook'a 150 milyar dolarlık dava açtı
Arakanlı Müslümanlar, Facebook'a 150 milyar dolarlık dava açtıMyanmar'da Müslümanların çoğunlukta olduğu Arakan'da ordunun 4 yıl önce yaptığı operasyon nedeniyle evlerini terk ederek İngiltere ve ABD'ye sığınan Arakanlı Müslümanlar, Facebook'a dava açtı.
7.12.2021Dünya
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan küresel ekonomi mesajı
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan küresel ekonomi mesajıCumhurbaşkanı Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Toplantısı'na videomesaj gönderdi. Salgının ekonomiye etkisine ilişkin konuşan Erdoğan, "Arz talep dengesizliği fiyatları artırdı. Emtia fiyatlarındaki olağan dışı seyir de dünyada enflasyonu tetikledi." dedi.
24.11.2021Siyaset
Korkunç iddia! Myanmar’da ordu 160'dan fazla binayı ateşe verdi
Korkunç iddia! Myanmar’da ordu 160'dan fazla binayı ateşe verdiMyanmar ordusunun 160’tan fazla binayı ateşe verdiği öne sürüldü.
30.10.2021Dünya
Türkiye, Arakanlı Müslümanların liderlerinden Ullah'ın öldürülmesini kınadı
Türkiye, Arakanlı Müslümanların liderlerinden Ullah'ın öldürülmesini kınadıTürkiye, Arakanlı Müslümanların (Rohingya) liderlerinden Mohib Ullah'ın Bangladeş'in güneyindeki bir mülteci kampında silahlı kişilerce öldürülmesini kınadı ve faillerin adalet önüne çıkarılması için gerekli adımların atılması çağrısında bulundu
1.10.2021Siyaset
Bakan Çavuşoğlu: Rohinga Müslümanlarını kaderlerine terk etmeyeceğiz
Bakan Çavuşoğlu: Rohinga Müslümanlarını kaderlerine terk etmeyeceğizDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ''Rohingaların gönüllü, güvenli, onurlu ve sürdürülebilir dönüşleri için çalışmaya devam edilmeli. Rohinga Müslümanlarını kaderlerine asla terk etmeyeceğiz.'' ifadesini kullandı.
22.09.2021Siyaset
Arakanlı Müslüman mülteciler en ölümcül yılı yaşadı
Arakanlı Müslüman mülteciler en ölümcül yılı yaşadıBirleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), 2020'nin Bengal Körfezi ve Hindistan’ın Andaman Denizi rotasındaki çoğunluğu kadın ve çocuklar olmak üzere Arakanlı Müslüman mülteciler için en ölümcül yıl olduğunu bildirdi.
19.08.2021Dünya
Bangladeş'te mülteci kampındaki heyelanda 5 Arakanlı Müslüman öldü
Bangladeş'te mülteci kampındaki heyelanda 5 Arakanlı Müslüman öldüBangladeş’te, Arakanlı Müslüman mültecilerin kaldığı kampta meydana gelen toprak kayması nedeniyle 5 kişinin öldüğü bildirildi.
27.07.2021Dünya
Mülteci kampında meydana gelen heyelanda 5 Arakanlı Müslüman hayatını kaybetti
Mülteci kampında meydana gelen heyelanda 5 Arakanlı Müslüman hayatını kaybettiBangladeş’te, Arakanlı Müslüman mültecilerin kaldığı kampta meydana gelen toprak kayması nedeniyle 5 kişinin öldüğü bildirildi.
27.07.2021Dünya
Tekstilkent, Şırnak'ta 2 bin kişilik istihdam sağlayacak
Tekstilkent, Şırnak'ta 2 bin kişilik istihdam sağlayacakŞırnak'ın Silopi ilçesinde tekstilcileri tek çatı altına toplayacak olan Tekstilkent Projesi ile 2 bin kişinin istihdam edilmesi sağlanacak.
26.06.2021Ekonomi
Myanmar ordusu çocuklara yönelik 1039 hak ihlalinde bulundu
Myanmar ordusu çocuklara yönelik 1039 hak ihlalinde bulunduBirleşmiş Milletlerin (BM) raporunda, geçen yıl Myanmar ordusunun 1012 çocuğa karşı toplam 1039 hak ihlali gerçekleştirdiği tespit edildi. Ülkede geniş katılımlı gösteriler sürerken, gözaltındaki üst düzey hükümet yetkililerinin askeri mahkemede yargılanmalarına devam ediliyor.
21.06.2021Dünya
İHH Kurban Bayramı'nda 5 milyon kişiye ulaşmayı hedefliyor
İHH Kurban Bayramı'nda 5 milyon kişiye ulaşmayı hedefliyorİnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Kurban Bayramı'nda 65 ülkede 5 milyon kişiye ulaşmayı hedefliyor.
9.06.2021Vitrin
Son dakika: Erdoğan'dan İBB'ye müsilaj tepkisi! 'Bu zihniyete teslim etmeyiz!'
Son dakika: Erdoğan'dan İBB'ye müsilaj tepkisi! 'Bu zihniyete teslim etmeyiz!'Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Kılıçdaroğlu'na yanıt veren Erdoğan, "Lağım çukuru diye ifade edilen iftiraların ve onları ortaya atan mahfilerin peşinden gitmek, ancak kendini oraya layık görenlerin işidir." ifadelerini kullandı. Marmara'yı tehdit eden müsilaj sorununa da değinen Erdoğan, "Müsilaj meselesine kalıcı çözüm getirme hususundaki yol haritamızı içeren Stratejik Planımızı da üç ay içerisinde inşallah tamamlıyoruz." dedi. Öte yandan İBB'ye deniz salyası konusunda tepki gösteren Erdoğan, "Her yerinden basiretsizlik akan bir zihniyetin keyfine biz bu ülkeyi terk edemeyiz." diye konuştu.
9.06.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan meselenin adını koydu: İslamofobi değil İslam düşmanlığı
Cumhurbaşkanı Erdoğan meselenin adını koydu: İslamofobi değil İslam düşmanlığıErdoğan “Batı başta olmak üzere dünyanın pek çok yerinde İslam düşmanlığı hastalığı tıpkı kanser hücresi gibi hızla yayılmaktadır. Mesele İslamofobi yani İslam korkusu değil, düpedüz İslam düşmanlığıdır” dedi
26.05.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İslam düşmanlığı tıpkı kanser hücresi gibi yayılmakta
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İslam düşmanlığı tıpkı kanser hücresi gibi yayılmaktaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1. Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumunda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Görüşleri ile sempozyuma katkı verecek olan herkese şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum. Sözlerime İslam korkusu değil düpedüz İslam düşmanlığı olduğunu söyleyerek başlamak istiyorum. Başta batı olmak üzere dünyanın birçok yerinde İslam düşmanlığı tıpkı kanser hücresi gibi yayılmaktadır' dedi.
25.05.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklaması: Kanser hücresi gibi yayılmakta
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklaması: Kanser hücresi gibi yayılmaktaGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1. Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumunda konuşma yaptı. Erdoğan, 'Görüşleri ile sempozyuma katkı verecek olan herkese şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum. Sözlerime İslam korkusu değil düpedüz İslam düşmanlığı olduğunu söyleyerek başlamak istiyorum. Başta batı olmak üzere dünyanın birçok yerinde İslam düşmanlığı tıpkı kanser hücresi gibi yayılmaktadır' dedi.
25.05.2021Siyaset
AK Partili Mehmet Özhaseki'den Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik ifadelerine tepki
AK Partili Mehmet Özhaseki'den Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik ifadelerine tepkiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e tepki gösterdi.
23.05.2021Siyaset
İçişleri Bakanı Soylu'dan Ramazan Bayramı mesajı
İçişleri Bakanı Soylu'dan Ramazan Bayramı mesajıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
13.05.2021Siyaset
Son dakika: Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan bayram hutbesi! Bayram namazı böyle kılındı
Son dakika: Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan bayram hutbesi! Bayram namazı böyle kılındı87 yıl sonra ibadete açılan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde Ramazan bayram namazı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kurallarına uyularak vatandaşların katılımıyla kılındı. Namazı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırdı. Bayram namazının ardından Erbaş hutbe okudu.
13.05.2021Gündem
Myanmar'da darbeciler 52 çocuğu katletti
Myanmar'da darbeciler 52 çocuğu katlettiMyanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı yapılan protestolarda, güvenlik güçlerinin silahlı müdahalesi sonucu 52 çocuğun yaşamını yitirdiği açıklandı.
11.05.2021Dünya
Myanmar'da güvenlik güçlerinin öldürdüğü sivillerin sayısı 714'e çıktı
Myanmar'da güvenlik güçlerinin öldürdüğü sivillerin sayısı 714'e çıktıMyanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı yapılan protesto gösterilerinde, güvenlik güçlerinin silahlı müdahalesi sonucu ölenlerin sayısı 714'e yükseldi.
14.04.2021Dünya
Mesut Özil’den ihtiyaç sahipleri için 100.000 euro
Mesut Özil’den ihtiyaç sahipleri için 100.000 euroDünyaca ünlü futbolcu Mesut Özil, Türk Kızılay’ın Ramazan kampanyasına yaptığı bağışla bu yıl da destek oldu. Özil’in ihtiyaç sahipleri için yaptığı 100.000 euro tutarındaki bağış bu Ramazan’da da yüzleri güldürecek.
13.04.2021Fenerbahçe

Benzer Haber Etiketleri

Arakan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.