Arazi

Arazi

Son dakika Arazi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Arazi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Arazi haber sayfamızda...

Arazi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 15.387 arazi haberi bulunmuştur.
Emlak Vergisi Nasıl Ödenir? Emlak Vergisi İnternetten Ödenir Mi?
Emlak Vergisi Nasıl Ödenir? Emlak Vergisi İnternetten Ödenir Mi?Bir ülkede vergi ödemek önemli vatandaşlık görevleri arasında yer almaktadır. Ayrıca Türkiye sınırları içerisinde yer alan tüm gayrimenkuller için emlak vergisi ödenir. Emlak vergisi nasıl ödenir? Emlak vergisi internetten ödenir mi? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.
15.05.2021Ekonomi
Çiftçi Belgesi Nasıl Alınır? Çiftçilik İzin Belgesi Almanın Şartları Nelerdir?
Çiftçi Belgesi Nasıl Alınır? Çiftçilik İzin Belgesi Almanın Şartları Nelerdir?Toprak ekimini ve bakımını yaparak geçimlerini sağlayan çiftçilere devlet destek vermektedir. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı aracılığıyla başlatılan uygulama ile çiftçilerin pek çok yardımdan yararlanması sağlanıyor. Ekim ve toprakla uğraşan çiftçilerin bu destek yararlanabilmesi için ilk olarak çiftçilik belgesi alması gerekmektedir. Devletin verdiği tarımsal ve hayvansal destekten faydalanmayı sağlayan çiftçi belgesi nasıl alınır ve belge almanın şartları nelerdir tüm detaylarıyla derledik.
14.05.2021Gündem
Teknoloji gelişince asırlık su değirmeni tarih oldu
Teknoloji gelişince asırlık su değirmeni tarih olduAntalya'nın Gazipaşa ilçesinde, bir asırdan fazladır bölge halkı tarafından kullanılan değirmen, teknolojinin gelişmesiyle kapatıldı. Dedesi ve babasından sonra yıllarca işlettiği değirmenin kapısına kilit vuran Nuri Özdemir (65), "Dedemden sonra babam ve ben, 2000 yılına kadar bu değirmende buğday, arpa ve mısır öğüttük. Yeniliklerle birlikte un değirmenleri ve fabrikaları çıkınca biz de bıraktık" dedi.
14.05.2021Gündem
Bir zamanların vazgeçilmezi su değirmeni tarih oldu
Bir zamanların vazgeçilmezi su değirmeni tarih olduAntalya'nın Gazipaşa ilçesinde, bir asırdan fazladır bölge halkı tarafından kullanılıyordu. Teknolojinin gelişmesiyle kapatıldı. Dedesi ve babasından sonra yıllarca orayı işleten ve kilit vuran Nuri Özdemir çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte haberin ayrıntıları...
14.05.2021Gündem
Katil kendisini ele verecek iz bırakmamıştı
Katil kendisini ele verecek iz bırakmamıştı“O günün gelmesini iple çekeceğim.” dedim teşekkür ederek. Sonra ayıp olmasın diye Barbaros’a dönüp onun bugün neler yaptığını sordum. Bu arada patates sosis iyi gitmiş, açlığımı yatıştırmıştı.
14.05.2021Kültür Sanat
Arazi kavgasında kan aktı! 1 ölü, 1 yaralı
Arazi kavgasında kan aktı! 1 ölü, 1 yaralıIsparta'nın Eğirdir ilçesinde çıkan silahlı kavgada, av tüfeğiyle vurulan 1 kişi öldü, 1 kişi ağır yaralandı. İlk müdahalesinin ardından Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırılan Mustafa Şenol'un sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.
14.05.2021Gündem
Organik Özlem
Organik ÖzlemUzun yıllardır köy hayatı süren Özlem Tekin, şehirden uzakta köpekleriyle yaşıyor, yetiştirdiği sebze-meyveleriyle ilgileniyor ve küçükbaş besliyor
12.05.2021Cadde
Birikinti Konisi Nedir Ve Nerelerde Görülür?
Birikinti Konisi Nedir Ve Nerelerde Görülür?Her ülke, bölge hatta şehirler farklı coğrafi özelliklere sahiptir. Her bir bölge için farklı gruplandırma yapılabilir. Bu durumu iklim, toprak yapısı, kullanım şekli ve doğal olaylar gibi birçok etken değiştirir. Doğal olayların neden olduğu coğrafi özelliklerden bir tanesi olan birikinti konisi özel bir durumdur ve oluşması için bazı durumlara gereksinim duyar. Peki birikinti konisi nedir ve nerelerde görülür? İşte, merak edilen tüm detaylar.
11.05.2021Eğitim
Arazi bile aldı! 350 bin lira harcadı, 300'e yakın...
Arazi bile aldı! 350 bin lira harcadı, 300'e yakın...Ağrılı Metin Kaya (36), 300'e yakın güvercinine yuva yapmak için yaklaşık 350 bin lira harcadı. Satın aldığı 2 dönüm arazi ve konteynerden kümes kuran Kaya, gününün büyük bir bölümünü güvercinleri ile geçiriyor.
11.05.2021Ekonomi
Son dakika: Ödemelerde son gün 31 Mayıs! Emlak vergisine dair her şey
Son dakika: Ödemelerde son gün 31 Mayıs! Emlak vergisine dair her şeyGelen son dakika haberine göre; Türkiye’de uygulanan en yaygın ve eski vergilerden olan emlak vergisinin esasında servet vergisi olduğunu söyleyen Yeminli Mali Müşavir İlyas Emre Yayla, “2020 sonu itibari ile bina, arsa ve arazi sahipleri, mayıs ayının sonuna kadar emlak vergisinin ilk taksitini ödemek zorundadır. Ödemeler, doğrudan belediye veznesinden, belediyenin banka hesabından veya internet sitesinden yapılabilir” dedi.
11.05.2021Emlak
Navalny'yi tedavi eden doktor, ormanda kayıplara karıştı
Navalny'yi tedavi eden doktor, ormanda kayıplara karıştıRusya'daki Omsk bölgesinde bulunan ormanlık av alanından arazi aracıyla cuma günü ayrılan doktordan bir daha haber alınamadı. Doktorun bulunması için çalışma başlatıldı.
10.05.2021Dünya
Afyonkarahisar'da kanlı hesaplaşma! 2 ölü, 1 yaralı
Afyonkarahisar'da kanlı hesaplaşma! 2 ölü, 1 yaralıSon dakika gelen habere göre; Afyonkarahisar'da, Basri T. (43) husumetli olduğu Ural K.'yi (30) çıkan tartışmada tabancayla vurarak öldürdü. Olayı görüp gelen Ural K.'nin babası Mustafa K. (56) ise sopayla darbettiği Basri T.'yi elinden aldığı tabancayla öldürdü. Olayla ilgili Mustafa K.'nin de aralarında bulunduğu 4 kişi gözaltına alındı.
10.05.2021Gündem
Komşuların 'inat merdivenleri'
Komşuların 'inat merdivenleri'TRABZON'un Çaykara ilçesindeki Akdoğan Mahallesi'nde, komşu olan Hanefi Men ve Şerafettin Yıldız arasında, 10 yıl önce arazilerinde su kaynaklı anlaşmazlık yaşandı. O günden beri birbirleriyle görüşmeyen komşu aileler, yamaçtaki evlerine, aralarında 1 metre mesafe olan 110 ve 87 basamaklı 2 merdiven yaptırdı. Zamanla arası düzelen komşular, şu günlerde ise birbirleriyle görüşse de kendilerine ait merdivenleri kullanmayı tercih ediyor.
10.05.2021Yaşam
Komşuların 'inat merdiveni! ‘Herkes kendi yolundan evine çıkıyor’
Komşuların 'inat merdiveni! ‘Herkes kendi yolundan evine çıkıyor’Trabzon’da komşu olan Hanefi Men ve Şerafettin Yıldız arasında, 10 yıl önce arazilerinde su kaynaklı anlaşmazlık yaşandı. O günden beri birbirleriyle görüşmeyen komşu aileler, yamaçtaki evlerine, aralarında 1 metre mesafe olan 110 ve 87 basamaklı 2 merdiven yaptırdı. Zamanla arası düzelen komşular, şu günlerde ise birbirleriyle görüşse de kendilerine ait merdivenleri kullanmayı tercih ediyor.
10.05.2021Gündem
Buralarda arsa ve arazi sahibi olanlar paraya para demiyor!
Buralarda arsa ve arazi sahibi olanlar paraya para demiyor!Pandemi süreciyle beraber konut yatırımlarının yanı sıra arazi ve arsalara da talep arttı. Bu durum arsa ve arazi fiyatlarını da etkiledi. İşte en çok değerlenen bölgeler...
10.05.2021Ekonomi
Elektrik piyasasında depolama faaliyetleri düzenlendi
Elektrik piyasasında depolama faaliyetleri düzenlendiElektrik depolama üniteleri ve tesislerinin kurulmaları, iletim veya dağıtım sistemine bağlanmaları, piyasa faaliyetlerinde kullanılmalarına ilişkin usul ve esaslar belirlendi.
9.05.2021Ekonomi
‘Anneler güçlü toplumun temeli’
‘Anneler güçlü toplumun temeli’Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anneler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
9.05.2021Siyaset
61 ova "büyük ova koruma alanı" olarak belirlendi
61 ova "büyük ova koruma alanı" olarak belirlendiOvaların korunması amacıyla yaklaşık 550 bin 802 hektarlık alana sahip 61 ova, "büyük ova koruma alanı" olarak ilan edildi.
8.05.2021Ekonomi
7 şehirde arazi toplulaştırma ve ormanlık alan düzenlemesi yapıldı
7 şehirde arazi toplulaştırma ve ormanlık alan düzenlemesi yapıldıAmasya, Tunceli, Kütahya, Osmaniye, Karabük, Hatay ve Artvin'de arazi toplulaştırma ve ormanlık alanlara ilişkin düzenlemeye gidildi.
8.05.2021Ekonomi
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İyidere'de "çevreye duyarlı" olunacağını bildirdi
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İyidere'de "çevreye duyarlı" olunacağını bildirdiUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, "Rize İyidere Lojistik Limanı Projesi"nin çevresel açıdan en doğru yaklaşımlarla inşa edileceğini belirterek, doğanın tahrip edilmeyeceğini ve tarlalara dokunulmayacağını bildirdi.
7.05.2021Haberler
Bakanlıktan 'Rize İyidere Lojistik Limanı' açıklaması
Bakanlıktan 'Rize İyidere Lojistik Limanı' açıklamasıUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, "Rize İyidere Lojistik Limanı Projesi"nin çevresel açıdan en doğru yaklaşımlarla inşa edileceğini belirterek, doğanın tahrip edilmeyeceğini ve tarlalara dokunulmayacağını bildirdi.
7.05.2021Ekonomi
Türkiye, hava savunmasında "Hisar" oluşturuyor!
Türkiye, hava savunmasında "Hisar" oluşturuyor!Türk savunma sanayisi, Hisar A sistem teslimatlarını sürdürüyor. Proje kapsamında Hisar A Kundağı Motorlu Otonom Alçak İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi tek başına zorlu arazi koşullarında görev yapma yeteneğiyle envantere girmeye hazırlanıyor.
7.05.2021Teknoloji
Çiçek gibi ihracat!
Çiçek gibi ihracat!Avrupa’nın güçlü bir tedarik merkezi olma yolunda ilerleyen Türkiye’de çiçek sektörü, pandemide yükselişe geçti. Çiçek üretiminde üst sıralarda yer alan Kolombiya, Kenya gibi ülkelerin salgın nedeniyle tedarikte sorun yaşaması Türkiye için ihracat fırsatı yarattı
7.05.2021Ekonomi
Mehmetçik, zorlu hava, arazi şartlarına rağmen Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarını sürdürüyor
Mehmetçik, zorlu hava, arazi şartlarına rağmen Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarını sürdürüyorMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyinde başlatılan Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarının zorlu hava ve arazi şartlarına rağmen devam ettiğini bildirdi.
6.05.2021Haberler
MSB paylaştı! Zorlu şartlara rağmen operasyonlar sürüyor
MSB paylaştı! Zorlu şartlara rağmen operasyonlar sürüyorMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak'ın kuzeyinde başlatılan Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarının zorlu hava ve arazi şartlarına rağmen devam ettiğini bildirdi.
6.05.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

araziemlak vergisiemlak vergisi ödemeantalyasu değirmeni

Arazi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.