Aşı Karşıtları

Aşı Karşıtları

Son dakika aşı karşıtları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan aşı karşıtları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan aşı karşıtları haber sayfamızda...

Aşı Karşıtları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 100 aşı karşıtları haberi bulunmuştur.
Aşı karşıtları Başbakan'ı kovaladı! Hakaret edip üstüne sürdüler
Aşı karşıtları Başbakan'ı kovaladı! Hakaret edip üstüne sürdülerYeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern'i taşıyan bir minibüs, ülke çapında yeni Kovid-19 kısıtlamalarının yürürlüğe girmesinin ardından, aşı karşıtları tarafından kovalandı ve yoldan sürüldü.
26.01.2022Haberler
Aşı karşıtları Başbakan'ı kovaladı! Hakaret edip üstüne sürdüler
Aşı karşıtları Başbakan'ı kovaladı! Hakaret edip üstüne sürdülerYeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern'i taşıyan bir minibüs, ülke çapında yeni Kovid-19 kısıtlamalarının yürürlüğe girmesinin ardından, aşı karşıtları tarafından kovalandı ve yoldan sürüldü.
26.01.2022Dünya
Yosun, topak ve taşlarla saldırdılar! Ölüm tehditleri yağıyor...
Yosun, topak ve taşlarla saldırdılar! Ölüm tehditleri yağıyor...Günlük vaka sayıların 300 bini aştığı ülkede Fransız politikacı, Macron'un aşısız insanların hayatlarını zorlaştırmak istediğini söylemesinin ardından evinin önünde aşı karşıtları tarafından saldırıya uğradı.
11.01.2022Dünya
Macron: Fransa'da aşısızların hayatını zorlaştıracağım
Macron: Fransa'da aşısızların hayatını zorlaştıracağımFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Fransa'da Covid aşısı olmayanların hayatını zorlaştırmak istediği uyarısında bulundu.
5.01.2022Dünya
Prof. Dr. Şener: Şubatta 'Omicron' baskın varyant haline gelebilir
Prof. Dr. Şener: Şubatta 'Omicron' baskın varyant haline gelebilirSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener, 'Omicron' varyantının yaygın görüldüğü ülkelerdeki hasta verilerinin ortaya çıktığını belirterek, tabloya bakıldığında Türkiye'de gelecek aylık periyotta, ayaktan hasta grubunda ciddi tırmanış olacağını söyledi. Şener, "'Omicron'un önümüzdeki zaman diliminde ocak ayının son haftası veya şubat ayının ilk 2 haftasında baskın varyant haline gelme ihtimali yüksek. Önümüzdeki süreçte polikliniklerde yığılma olacağını düşünüyorum" dedi.
4.01.2022Gündem
İtalya'yı karantina kaosu sardı!
İtalya'yı karantina kaosu sardı!İtalyan sağlık yetkilileri, hükümete Kovid-19 karantinalarının ve kısıtlamalarının gevşetilmesi konusunda çağrıda bulunarak bu karantinaların günlük hayatı felce uğratabileceği ve ülkede salgının başlangıcında yaşanan kaosun yeniden yaşanabileceği uyarısında bulundu.
28.12.2021Dünya
Aşı karşıtı Amerikalı parlamenterin üç aşı şirketinde hissesi ortaya çıktı
Aşı karşıtı Amerikalı parlamenterin üç aşı şirketinde hissesi ortaya çıktıABD Temsilciler Meclisi'nin aşırılık yanlısı üyesi, aşılanmadığını iddia ediyor ve her türlü aşı zorunluluğuna direneceği konusunda ısrar ediyor.
22.12.2021Dünya
Çekya Devlet Başkanı Zeman hastalığını açıkladı
Çekya Devlet Başkanı Zeman hastalığını açıkladıGeçirdiği rahatsızlık nedeniyle uzun süredir bulunduğu hastaneden taburcu olduktan sonra ilk röportajını veren Çekya Devlet Başkanı Milos Zeman, “Siroz değilim, hastalığım anoreksiya. Mide tüpü ile yaşıyorum” dedi.
19.12.2021Dünya
Alman polisinden Telegram'da 'cinayet planı' iddiasına operasyon
Alman polisinden Telegram'da 'cinayet planı' iddiasına operasyonAlmanya'da aşı karşıtı grupların etkin olduğu Saksonya eyaletinin Başbakanı Michael Kretschmer'e ölüm tehditlerinde bulunan ve silahlı olduğu tahmin edilen gruba operasyon düzenlendi.
15.12.2021Dünya
Profesörden korkutan uyarı:! '1 ay sonra pik yapacak'
Profesörden korkutan uyarı:! '1 ay sonra pik yapacak'Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, Güney Afrika’dan dünyaya yayılan yeni varyant Omicron’un Türkiye’de 6 kişide görüldüğü yönündeki açıklamalarını değerlendiren Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Serhan Sakarya, yeni varyantın bir ay sonra Türkiye’de hakim güç olacağını ifade ederek, “Omicron diğer varyantlara göre çok daha bulaşıcı; ancak daha hafif klinik bulgularla seyrediyor. İki gün sonra virüsün nükleer yapısında bir mutasyon meydana gelirse çok çok daha bulaşıcı ve öldürücü bir hal almayacağının garantisi yok” dedi.
14.12.2021Gündem
Almanya'da aşı karşıtlarının eyleminde arbede çıktı
Almanya'da aşı karşıtlarının eyleminde arbede çıktıAlmanya'nın Greiz kentinde korona tedbirlerine ve aşıya karşı çıkanların düzenlediği gösteride 227 kişi gözaltına alındı, 14 polis yaralandı. Hükümet, "Querdenker" adlı grubun giderek radikalleştiği uyarısında bulundu.
12.12.2021Dünya
Avustralya'da aşı karşıtları sokaklara indi
Avustralya'da aşı karşıtları sokaklara indiAvustralya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı karşıtları ve aşı karşıtlarının aşırı sağcı ırkçıların kontrolünde olduğunu ileri süren gruplar, eyalet başkentlerinde karşılıklı gösteri düzenledi.
20.11.2021Dünya
Suat Suna: İkinci babamı kaybettim
Suat Suna: İkinci babamı kaybettimSuat Suna, İpek Açar'ın TRT Müzik ekranlarında yayınlanan 'İpek Yolu' programına konuk oldu. Ünlü şarkıcı, Kayahan ile ilgili duygulandıran bir açıklamaya imza attı.
10.11.2021Cadde
Savaş koşullarına benzettiler! Kabus Romanya'da hortladı
Savaş koşullarına benzettiler! Kabus Romanya'da hortladıRomanya'da koronavirüse bağlı ölüm oranları son zamanların zirvesine çıktı. Ülkenin nüfusuna göre ölüm oranı ABD'nin 7, Almanya'nın neredeyse 17 katından daha fazla. Uzmanlar, özellikle son dalganın çok ağır bir şekilde yaşandığını ve en az savaş koşulları kadar zor olduğunu söylüyor. Yerel kiliseler 'Televizyonda gördüklerinize inanmayın' aşı karşıtlığını körüklüyor.
10.11.2021Dünya
İtalya'da Kovid sertifikası karşıtı gösterilerin liderine ceza!
İtalya'da Kovid sertifikası karşıtı gösterilerin liderine ceza!İtalya'da Kovid sertifikası karşıtı gösterilerin öncülerinden biri olan liman işçisi Stefano Puzzer'e 1 yıl boyunca Roma'dan uzaklaştırma cezası verildi.
3.11.2021Dünya
Aşı karşıtlarından koronavirüs tedbirleri protestosu
Aşı karşıtlarından koronavirüs tedbirleri protestosuUkrayna'nın başkenti Kiev'de artan vakalar üzerine sıkılaştırılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri aşı karşıtları tarafından protesto edildi.
3.11.2021Dünya
Maske, mesafe dinlemediler!
Maske, mesafe dinlemediler!İzmir’de aşı karşıtlarının düzenlediği ‘Büyük Uyanış’ adlı mitingde maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralları bir kez daha hiçe sayıldı
18.10.2021Ege
Vaka oranı en çok artan Giresun'da sıkı tedbir çağrısı
Vaka oranı en çok artan Giresun'da sıkı tedbir çağrısıSağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı haftalık vaka sayısı haritasında 100 bin kişide vaka oranı en fazla artan il olan Giresun'da Tabipler Odası Başkanı Selami Oktay, sıkı tedbir çağrısı yaptı. Oktay, "Çift doz aşı, şart. Ülke genelinde aşı oranını yüzde 85'i yakalamadan tedbirleri bırakmamalıyız" dedi.
18.10.2021Gündem
Evsiz adam, aşı karşıtı grubu susturdu
Evsiz adam, aşı karşıtı grubu susturduEvsiz birinin aşı karşıtı bir argümanı sadece birkaç kelimeyle susturduğu anlar kameraya yansıdı.
9.10.2021Dünya
Youtube'un aşı kararı tartışma yarattı! 'Aşı karşıtlarının toplanma alanı Twitter'
Youtube'un aşı kararı tartışma yarattı! 'Aşı karşıtlarının toplanma alanı Twitter'Youtube'un aşı karşıtlarını kızdıran kararı tartışma yaratmış durumda. Peki, bu ne anlama geliyor? Youtube'un aşı karşıtlarının kanallarını kapatması aşılama sürecini pozitif mi yoksa negatif mi etkileyecek? Prof. Dr. Levent Eraslan, "Alınan karar doğru bilgiyi yaymak adına atılsa da düşünce ve ifade özgürlüğünü kısıtlayan bir adım" derken sosyal medya araştırmacısı Ümit Sanlav ise, "Youtube'un toplumsal bilinç ve farkındalık adına böyle bir karar almış olması gerçekten şaşırtıcı" diyor. Bundan sonra sosyal medyayı ne bekliyor? Cevabı haberimizde...
5.10.2021Gündem
YouTube'dan aşı karşıtlarına yönelik 'yasaklama' hamlesi
YouTube'dan aşı karşıtlarına yönelik 'yasaklama' hamlesiYouTube bir süredir koronavirüse inanmayan ve aşı karşıtı olan kişilerin videoları sistemden kaldırıyordu. Bu şekilde paylaşım yapan hesapları da yavaş yavaş engelleyen YouTube yeni bir kararla aşı karşıtı olarak değerlendirdiği bütün videoları engelleyecek.
29.09.2021Teknoloji
Sağlık Bakanlığı ‘Bebeğe yanlış aşı’yı doğruladı
Sağlık Bakanlığı ‘Bebeğe yanlış aşı’yı doğruladıSağlık Bakanlığı, ‘Bebek ve çocuklara kızamık yerine Kovid aşısı yapılıyor’ diyen Prof. Dr. Zafer Kurugöl’ün açıklamalarını ‘maksadını aşan, talihsiz’ olarak nitelendirdi ve hakkında soruşturma başlattı. İzmir’de bir bebeğe yanlışlıkla Kovid-19 aşısı uygulandığını doğrulayan bakanlık, bununla ilgili soruşturmanın da sürdüğünü bildirdi.
24.09.2021Haberler
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan bebeğe Covid-19 aşısı iddiasına soruşturma
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan bebeğe Covid-19 aşısı iddiasına soruşturmaSağlık Bakanlığı, ‘Bebek ve çocuklara kızamık yerine Kovid aşısı yapılıyor’ diyen Prof. Dr. Zafer Kurugöl’ün açıklamalarını ‘maksadını aşan, talihsiz’ olarak nitelendirdi ve hakkında soruşturma başlattı. İzmir’de bir bebeğe yanlışlıkla Kovid-19 aşısı uygulandığını doğrulayan bakanlık, bununla ilgili soruşturmanın da sürdüğünü bildirdi. Öte yandan bebeğe yanlışlıkla koronavirüs aşısının yapıldığı iddiasıyla ilgili İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı da sorumlu kişiler hakkında taksirle yaralamaya sebebiyet verme suçundan soruşturma başlattı.
24.09.2021Gündem
Kurugöl: Gizli kapaklı bir bilgi değil
Kurugöl: Gizli kapaklı bir bilgi değilTepkilerin hedefindeki Prof. Dr. Zafer Kurugöl Milliyet’e yaptığı açıklamada, yanlış anlaşıldığını, yanlış aşı meselesinin kendisiyle alakalı bir konu olmadığını söyledi.
24.09.2021Gündem
Avustralya'da aşı protestosunda 400 kişiye gözaltı
Avustralya'da aşı protestosunda 400 kişiye gözaltıAvustralya’nın Victoria eyaletinde inşaat sektöründe çalışanlara, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşı zorunluluğu getirilmesine itiraz ederek eyaletin başkenti Melbourne'da 4 gündür gösteri düzenleyen aşı karşıtlarından gözaltına alınanların sayısı 369'a yükseldi.
23.09.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Aşı Karşıtları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.