Asi Nehri

Asi Nehri

Son dakika asi nehri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan asi nehri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan asi nehri haber sayfamızda...

Asi Nehri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 276 asi nehri haberi bulunmuştur.
Büyükşehirler susuzluk riski altında! 'Üç Van Gölü kadar alanı kaybettik'
Büyükşehirler susuzluk riski altında! 'Üç Van Gölü kadar alanı kaybettik'2050 yılında 5 milyar insan susuz kalabilir! Bu korkunç gerçek, tüm dünyayı etkisi altına alan iklim krizinin ulaşabileceği boyutları gösteriyor. Gerekli önlemler hızlıca alınmazsa başta Türkiye olmak üzere pek çok ülke, büyük bir su sorunuyla karşı karşıya kalacak. Uzmanlar, üç Van Gölü büyüklüğünde sulak alanı kaybettiğimizi vurgulayarak İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi büyükşehirlerin risk altında olduğunu söylüyor.
10.10.2021Gündem
Burası Asi Nehri! Hatay'dan şaşırtan fotoğraflar
Burası Asi Nehri! Hatay'dan şaşırtan fotoğraflarHatay’ın Antakya ilçe merkezinden geçen Asi Nehri'nde önceki yıllarda görülen su sümbülleri yeniden ortaya çıktı. Belediye ekipleri, tekneyle temizlik çalışması başlattı.
6.10.2021Gündem
Nehrin üzerinde oluştu! Görsel şölen
Nehrin üzerinde oluştu! Görsel şölenLübnan'ın Bekaa Vadisi'nde doğan, Suriye'den geçerek Hatay'ın Samandağ ilçesinden Akdeniz'e dökülen Asi Nehri'nin bazı bölümlerindeki su sümbülleri görenlerin beğenisini topluyor.
18.09.2021Gündem
Asi Nehri kıyısında otluk yangını
Asi Nehri kıyısında otluk yangınıHatay'da Asi Nehri kıyısındaki otluk alanda çıkan yangın, itfaiye ekipleri ve polisin TOMA ile yaptığı müdahale ile söndürüldü.
3.08.2021Gündem
Asi Nehri'nde balık ölümleri
Asi Nehri'nde balık ölümleriHatay'ın Antakya ilçesinde bulunan Asi Nehri’nde su yüzeyinde yüzlerce ölü balık görüldü. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri sudan ve balıklardan numune alarak inceleme başlattı.
3.08.2021Gündem
Coğrafi işaret tescili "Samandağ neyi"ne talep arttı
Coğrafi işaret tescili "Samandağ neyi"ne talep arttıHatay'ın Samandağ ilçesinde doğal ortamda yetişen kamışların bir yıl kurutulmasının ardından hünerli ellerde tasavvuf müziğinin en önemli enstrümanlarından birine dönüşen coğrafi işaret tescilli Samandağ neyi, yurt içinin yanı sıra yurt dışından da yoğun talep görüyor.
2.08.2021Haberler
Asi Nehri kıyılarında yetiştirilen lif kabakları temizlik ürünlerine dönüştürülüyor
Asi Nehri kıyılarında yetiştirilen lif kabakları temizlik ürünlerine dönüştürülüyorHatay'da Asi Nehri kıyılarında yetiştirilen lif kabakları, farklı alanlarda temizlik ürününe dönüştürülüyor.
7.11.2020Yaşam
Nehir kıyısında yetiştiriyorlar! Getirisi iyi...
Nehir kıyısında yetiştiriyorlar! Getirisi iyi...Hatay'da Asi Nehri kıyılarında yetiştirilen lif kabakları, farklı alanlarda temizlik ürününe dönüştürülüyor.
7.11.2020Ekonomi
Hatay'da su sümbülleriyle mücadele sürüyor
Hatay'da su sümbülleriyle mücadele sürüyor Hatay'ın inci gerdanı olarak bilinen Asi Nehri'nin bazı kısımları su sümbülleri istilasına uğrarken, şehir merkezine ulaşan sümbüllere karşı mücadele sürüyor.
29.10.2020Gündem
Aile şiddetinden kaçan oğlunu 40 yıldır arıyor!
Aile şiddetinden kaçan oğlunu 40 yıldır arıyor!Hatay’ın Defne ilçesinde Fatma Esmeroğlu (72), 17 yaşındayken eşi ve eşinin ailesi tarafından gördüğü şiddetten kaçarak evi terk eden oğlu Adil Esmeroğlu'nu 40 yıldır arıyor.
28.10.2020Gündem
Hatay Arkeoloji Müzesi Hatay'ın Neresindedir, Nasıl Gidilir? 2020 Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri
Hatay Arkeoloji Müzesi Hatay'ın Neresindedir, Nasıl Gidilir? 2020 Giriş Ücreti Ve Ziyaret SaatleriHatay Arkeoloji müzesi özellikle Hatay daha sonra da ülkemiz için oldukça önemli bir yere sahiptir. Her sene pek çok yerli ve yabancı turist burayı ziyarete gelmektedir. Hatay Arkeoloji müzesi nerede, nasıl gidilir, giriş ücreti, ziyaret saatleri gibi bilgileri derledik.
24.09.2020Tatil
Asi Nehri'de su sümbülleri yine görülmeye başladı
Asi Nehri'de su sümbülleri yine görülmeye başladıHatay'ın Antakya ilçe merkezinden geçen Asi Nehri'nde önceki yıllarda görülen su sümbülleri yeniden ortaya çıktı.
15.09.2020Gündem
Hatay’da balık ölümleri yaşanan derede inceleme başlatıldı
Hatay’da balık ölümleri yaşanan derede inceleme başlatıldıHatay’da Asi Nehri'ne akan derede ölü balıkların bulunması üzerine İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri inceleme başlattı.
10.09.2020Haberler
Hatay'da korkutan görüntü! İnceleme başlatıldı
Hatay'da korkutan görüntü! İnceleme başlatıldıHatay’da Asi Nehri'ne akan derede ölü balıkların bulunması üzerine İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri inceleme başlattı.
10.09.2020Gündem
Medeniyetler şehri Hatay’ın 2021 için büyük düşleri var
Medeniyetler şehri Hatay’ın 2021 için büyük düşleri varLezzeti dillere destan yemeklerin ve bir arada yaşamanın başkenti Hatay’da, kentin futbol kulübü Hatayspor’un şampiyonluğuyla gelen coşku sürerken şehrin ev sahipliği yapacağı Expo 2021’in heyecanı da yaşanıyor.
26.07.2020Pazar
Hatay'ın Neyi Meşhur? En Meşhur Hatay Yemekleri Ve Yöresel Lezzetleri Nelerdir? (Hatay'da Ne Yenir)
Hatay'ın Neyi Meşhur? En Meşhur Hatay Yemekleri Ve Yöresel Lezzetleri Nelerdir? (Hatay'da Ne Yenir)Etkili tarihi ve kültürel yapıları ile beraber aynı zamanda sofra kültürü Hatay'ın en meşhur yanlarıdır. Özellikle Hatay'ın harika Anadolu lezzetleri ile beraber, güzel bir turistik seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Peki, Hatay'ın neyi meşhur? En meşhur Hatay yemekleri ve yöresel lezzetleri nelerdir? (Hatay'da ne yenir) İşte bu konu hakkında bilinmesi gerekenler.
23.07.2020Tatil
Hatay'da balıkların ölüm nedeni belli oldu
Hatay'da balıkların ölüm nedeni belli olduHatay'da etkili olan sağanak sonrası Asi Nehri'nin taşması sonucunda sahile vuran balıkların çamur akıntısında oksijensiz kalması sonucu öldüğü anlaşıldı.
23.06.2020Haberler
Sağanak sonrası sahile vurdular! Nedeni belli oldu
Sağanak sonrası sahile vurdular! Nedeni belli olduHatay'da etkili olan sağanak sonrası Asi Nehri'nin taşması sonucunda sahile vuran balıkların çamur akıntısında oksijensiz kalması sonucu öldüğü anlaşıldı.
23.06.2020Gündem
Asi Nehri’nin Akdeniz'le buluştuğu nokta balıkçıların uğrak yeri oldu
Asi Nehri’nin Akdeniz'le buluştuğu nokta balıkçıların uğrak yeri olduLübnan'ın Bekaa Vadisi'nde doğarak Suriye'den geçen Asi Nehri'nin Hatay üzerinden Akdeniz'e döküldüğü yer, amatör balıkçıların uğrak yeri oldu.
17.06.2020Tatil
81 ilde "evde kal" çağrısına büyük oranda uyuluyor!
81 ilde "evde kal" çağrısına büyük oranda uyuluyor!Yeni tip corona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere yurt genelinde, "Evde Kal Türkiye" çağrısına büyük oranda uyulduğu görüldü.
5.04.2020Gündem
Balık tutarken üzerine yıldırım düştü! Feci ölüm...
Balık tutarken üzerine yıldırım düştü! Feci ölüm...Hatay'ın Samandağ ilçesinde, koronavirüs tedbirleri nedeniyle dışarı çıkması yasak olan Seyfettin Sağaltıcı (66), Asi Nehri'nde balık avlarken yıldırım çarpması sonucu hayatını kaybetti.
28.03.2020Gündem
Farkındalık için mavi ışık yakacaklar
Farkındalık için mavi ışık yakacaklarKamuoyunun dikkatini otizme çekmek için 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde, dünyada Mavi Işık Yak Kampanyası düzenleniyor.
18.03.2020Gündem
Hatay Türkiye'ye ne zaman katıldı? Hatay tarihçesi
Hatay Türkiye'ye ne zaman katıldı? Hatay tarihçesiHatay ilinin Türkiye'ye ne zaman katıldığı vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Osmanlı İmparatorluğu yıkılmadan önce 1918 yılına kadar imparatorluk himayesinde olan bölge birinci dünya savaşı ve ardından gelen Türkiye Cumhuriyeti Kurtuluş savaşının ardından misak-ı milli sınırları dışında kalan Hatay, daha sonraki süreçte Türk Fransız heyetleri arasında yapılan antlaşma ile 5.000 askeri iki güç tarafından kontrol edildi. Yapılan seçimlerin ardından Hatay Cumhuriyeti kuruldu. Peki Hatay ne zaman Türkiye topraklarına dahil oldu?
3.03.2020Gündem
Asi Nehri'nde şok! Apar topar oraya koştular
Asi Nehri'nde şok! Apar topar oraya koştularHatay'ın Antakya ilçesinde Fatma O., Asi Nehri'ne atlayarak, intihar girişiminde bulundu. İtfaiye ekiplerinin sudan baygın çıkardığı Fatma O., hastaneye götürüldü.
31.12.2019Haberler
Asi Nehri'nde şok! Apar topar oraya koştular
Asi Nehri'nde şok! Apar topar oraya koştularHatay'ın Antakya ilçesinde Fatma O., Asi Nehri'ne atlayarak, intihar girişiminde bulundu. İtfaiye ekiplerinin sudan baygın çıkardığı Fatma O., hastaneye götürüldü.
31.12.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

hatayasi nehribalık ölümleriBekaa Vadisiasi

Asi Nehri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.