Asker Çekme

Asker Çekme

Son dakika asker çekme haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan asker çekme gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan asker çekme haber sayfamızda...

Asker Çekme

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 301 asker çekme haberi bulunmuştur.
Son dakika... İngiltere'den 'Rus işgali' için uyarı! Siber saldırı tozu dumana kattı
Son dakika... İngiltere'den 'Rus işgali' için uyarı! Siber saldırı tozu dumana kattıKiev'in, devlet kurumlarının internet sitelerini çökerten büyük bir siber saldırıdan Vladimir Putin'i sorumlu tutmasının üzerine, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal senaryosunun 'kaçınılmaz ve yakın' olmasından korkuluyor. İngiltere'den peş peşe açıklamalar ve uyarılar gelirken, Moskova siber saldırıya ilişkin iddiaları yanıtladı.
17.01.2022Dünya
Son dakika... Washington Post Bayraktar TB2'yi manşetten verdi! Moskova'yı alarma geçirdi...
Son dakika... Washington Post Bayraktar TB2'yi manşetten verdi! Moskova'yı alarma geçirdi...Washington Post gazetesi, Bayraktar TB2'yi manşetine taşıdı. ABD merkezli gazete dikkat çekici haberinde, "26 Ekim tarihinde, Bayraktar TB2 insansız hava aracından yapılan saldırı, Ukrayna'nın doğusunda yaklaşık sekiz yıldır devam eden çatışmalardan daha fazlasını temsil ediyordu." ifadelerini kullandı.
16.01.2022Dünya
Son dakika... Harita yayınladılar! Bayraktar TB2 deniz aşırı uçtu
Son dakika... Harita yayınladılar! Bayraktar TB2 deniz aşırı uçtuSon dakika haberlere göre, ABD'nin Rus lider Putin'i hedef alan yaptırımları masaya getirmesi üzerine Moskova kimsenin beklemediği bir yanıt veriyor. Dahası ses hızının dokuz katına çıkabilen hipersonik Zircon füzeleri yüklenen savaş gemileri sahaya sürülüyor. Washington, Rusya'nın hamlesini 'kuru gürültü' olarak tanımladı. Rusya Savunma Bakanlığı'na yakın bir internet sitesinde ise dikkat çekici bir haber var. Haberde, Dalaman'dan kalkış yapan bir Bayraktar TB2 SİHA'nın Kırım kıyılarından geçerek Ukrayna'ya ait Zaporozhye askeri üssüne indiği ileri sürüldü.
14.01.2022Dünya
Son dakika... Putin'e yaptırım! İpler kopuyor
Son dakika... Putin'e yaptırım! İpler kopuyorSon dakika haberlere göre, Rusya ve NATO arasında üç yıl sonra gerçekleşen hassas toplantıdan sonuç çıkmadı, Washington'da ise Moskova'da deprem etkisi yaratan bir gelişme yaşandı. ABD, aralarında Rus lider Putin ve bankacılık sisteminin de yer aldığı çok geniş bir yaptırım paketini duyurdu. Kremlin'den yapılan ilk açıklamada, Washington'ın hamlesi 'çizgiyi aşmak' olarak tanımlandı.
13.01.2022Dünya
Son dakika: Dünya gündeminde! Küresel kaos...Rusya reddetti
Son dakika: Dünya gündeminde! Küresel kaos...Rusya reddettiSon dakika haberlere göre, dünya medyası ABD ve Rusya arasındaki pazarlıkların çıkmaza girdiğini manşetten veriyor, İngiliz The Times gazetesi Moskova'nın asker çekme talebini reddettiğini yazıyor. Rus medyasındaki manşetler ise gözden kaçacak gibi değil.
11.01.2022Dünya
‘11 Eylül travmasını tüm dünya çekiyor’
‘11 Eylül travmasını tüm dünya çekiyor’Türkiye’nin Washington eski Büyükelçisi Faruk Loğoğlu, 11 Eylül’de büyük bir travma geçiren ABD’nin bunu tüm dünyaya yaşattığı görüşünde. Loğoğlu, ‘ Bu travmanın ceremesini sadece ABD değil, o tarihten bu yana dış ilişkilerde yaptıkları yanlışlar nedeniyle tüm dünya çekiyor’ dedi
12.09.2021Dünya
Taliban artık Kabil’e yürüyor
Taliban artık Kabil’e yürüyorÜlkenin ikinci büyük kenti Kandahar’ın ardından Taliban dün Leşkergah da dahil olmak üzere birçok kenti ele geçirdi. Taliban başkent Kabil’e 65 km uzaklığa gelmiş oldu
14.08.2021Dünya
Bir dönemin sonu
Bir dönemin sonuABD’nin Afganistan’dan asker çekme süreci dün resmen başladı. Ancak ülkenin geleceğiyle ilgili belirsizlik sürerken; ABD’nin ise özellikle Çin ile yaşadığı yüksek gerilim, küresel barış hayallerinin önünde duruyor
2.05.2021Dünya
Afganistan’da gelecek korkusu
Afganistan’da gelecek korkusuABD Başkanı Biden’ın Afganistan’dan çekilme kararını açıklaması sonrası, ülkede gerçekleşen kazanımların kaybedilmesi endişesi var. Raporlar, Taliban’ın ülkede kontrolü tamamen ele geçirme ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu gösteriyor.
16.04.2021Dünya
Dünyanın gözü bu açıklamada! Kritik kararı duyuracak
Dünyanın gözü bu açıklamada! Kritik kararı duyuracakABD Başkanı Joe Biden'ın bugün Afganistan'dan asker çekme konusunda yapacağı konuşmada, "20 yıl önce olan korkunç bir saldırı (11 Eylül saldırıları) nedeniyle Afganistan'a girdik. Bu durum, 2021'de hala orada olmamızı açıklayamaz." ifadelerini kullanması bekleniyor.
14.04.2021Dünya
Milliyet'te Haftanın Özeti (5 Şubat 2021)
Milliyet'te Haftanın Özeti (5 Şubat 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada bu haftanın öne çıkan haber başlıkları;
5.02.2021Haberler
Son dakika: Biden'dan dengeleri değiştirecek bomba iki askeri karar!
Son dakika: Biden'dan dengeleri değiştirecek bomba iki askeri karar!Gelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Joe Biden, alınan çok kritik kararları peş peşe açıkladı. ABD, Suudi Arabistan'a Yemen'de verdiği askeri desteği sonlandıracak. Biden yönetimi ayrıca Almanya'daki ABD askerlerinin geri çekilmesine ilişkin süreci dondurdu. İşte sıcak gelişmelerin ayrıntıları...
5.02.2021Dünya
Son dakika... Biden 'Rusya karşısında artık boyun eğmeyeceğiz' dedi
Son dakika... Biden 'Rusya karşısında artık boyun eğmeyeceğiz' dediABD Başkanı Biden, "Rusya'nın agresif eylemleri karşısında ABD'nin boyun eğdiği günlerin sona erdiğini" söyledi. Çin'le çalışmaya hazır olduğunu ifade eden Biden, Yemen'deki savaşın artık bitmesi gerektiğini kaydetti.
4.02.2021Dünya
ABD Almanya'dan çekilme planını askıya aldı
ABD Almanya'dan çekilme planını askıya aldıBiden yönetimi, Trump döneminde ilan edilen Almanya'dan asker çekme planını durdurdu. Söz konusu plan, Almanya'dan 12 bin askerin çekilmesini öngörüyordu.
4.02.2021Dünya
Suudi yönetimi, Kaşıkçı cinayeti sonrası Washington'u etkilemek için 16 lobi firması ile çalıştı
Suudi yönetimi, Kaşıkçı cinayeti sonrası Washington'u etkilemek için 16 lobi firması ile çalıştıSuudi yönetiminin, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın 2 Ekim 2018'de Suudi Arabistan'ın İstanbul başkonsolosluğunda öldürülmesinden bu yana Washington ile ilişkilerini düzeltmek için en az 16 lobi firması ile çalıştığı ortaya çıktı.
28.01.2021Dünya
Çalkantılarla geçen dört yıl
Çalkantılarla geçen dört yılKoltuğunu iki gün sonra Biden'a devredecek ABD Başkanı Trump, görev süresi boyunca dış politikada aldığı kararlar ile uluslararası kamuoyunun gündeminden düşmedi. Seyahat yasaklarıyla başlayan Trump döneminde İsrail'in istediği her şey verildi, Washington İran'la nükleer anlaşmadan çekildi, Çin'le ticaret savaşına tutuştu.
18.01.2021Dünya
Son dakika... ABD askerleri Irak ve Afganistan'da azaltıldı!
Son dakika... ABD askerleri Irak ve Afganistan'da azaltıldı!ABD'nin Irak ve Afganistan'daki asker sayılarının 2 bin 500'e indirildiği açıklandı.
15.01.2021Dünya
Son dakika... Cumhuriyetçi Senato Trump'ın savunma bütçesi vetosunu bozdu!
Son dakika... Cumhuriyetçi Senato Trump'ın savunma bütçesi vetosunu bozdu!Gelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Donald Trump'ın daha önce veto ettiği 2021 savunma bütçesi, Temsilciler Meclisi'nin ardından Senato'da da 3'te 2'nin üzerinde oyla kabul edilerek yasalaştı. Söz konusu bütçe tasarısı, 4 yıllık görev süreci içinde Trump'ın veto yetkisini aşarak yasalaşan ilk tasarı olarak kayıtlara geçti.
1.01.2021Dünya
Trump'tan Senato'ya çağrı: Onaylamayın!
Trump'tan Senato'ya çağrı: Onaylamayın!ABD Başkanı Donald Trump, veto ettiği 2021 savunma bütçe tasarısını onaylamamaları için Senato'daki Cumhuriyetçilere çağrıda bulundu.
29.12.2020Dünya
Son dakika haberleri: Trump'ın veto ettiği tasarı yeniden onaylandı! Bir ilk olacak...
Son dakika haberleri: Trump'ın veto ettiği tasarı yeniden onaylandı! Bir ilk olacak...Gelen son dakika haberine göre; ABD Temsilciler Meclisi, Başkan Donald Trump'ın veto ettiği 2021 savunma bütçe tasarısını, 3'te 2 çoğunluğun üzerinde yeniden onayladı. Meclis, 3'te 2'den fazla çoğunluğu sağlayarak Başkan'ın veto yetkisini aşacak sayıya ulaştı. Senatoya gönderilen tasarı, 3'te 2'den fazla çoğunlukla kabul edilirse yasalaşacak ve Trump'ın görev süresi içindeki "veto yetkisini aşan ilk yasa tasarısı" olarak kayıtlara geçecek.
29.12.2020Dünya
Trump, 2021 Savunma Bütçe Tasarısı'nı veto etti
Trump, 2021 Savunma Bütçe Tasarısı'nı veto ettiABD Başkanı Donald Trump, daha önce "veto edeceğini" açıkladığı, savunma bütçesine 740 milyar dolar ayıran Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa (NDAA) Tasarısı'nı veto etti.
24.12.2020Uzmanpara
Son dakika: Trump'tan Savunma Bakanlığı bütçesine veto
Son dakika: Trump'tan Savunma Bakanlığı bütçesine vetoGelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Donald Trump, daha önce "veto edeceğini" açıkladığı, savunma bütçesine 740 milyar dolar ayıran Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa (NDAA) Tasarısı'nı veto etti.
23.12.2020Dünya
Taliban: Biden ABD askerlerini Mayıs'a kadar çekmezse saldırılar yeniden başlar
Taliban: Biden ABD askerlerini Mayıs'a kadar çekmezse saldırılar yeniden başlarABD Başkanı seçilen ve 20 Ocak'ta görevi devralacak olan Joe Biden'a, Taliban'dan "tehdit" geldi. Taliban, Biden'ın ABD Başkanı Donald Trump'ın Mayıs ayında tüm Amerikan askerlerini Afganistan'dan çekme planından vazgeçmesi halinde, "Afganistan'daki yabancı askerlere yönelik saldırılarını yeniden başlatabileceğini" söyledi.
14.12.2020Dünya
Son dakika: Trump 'veto edeceğim' demişti! Türkiye'yi ilgilendiren skandal tasarı kabul edildi
Son dakika: Trump 'veto edeceğim' demişti! Türkiye'yi ilgilendiren skandal tasarı kabul edildiABD Senatosu, savunma bütçesine 740 milyar dolar ayıran ve Başkan Donald Trump'ın "veto edeceğini" söylediği Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa (NDAA) Tasarısı'nı kabul etti. Savunma bütçesi tasarısında Türkiye’ye yaptırım uygulanmasını öngören bir bölüm de yer alıyor.
11.12.2020Dünya
ABD'de savunmaya 740 milyar dolar ayrıldı
ABD'de savunmaya 740 milyar dolar ayrıldıABD Kongresi'nin Senato ve Temsilciler Meclisi kanatları, 2021 mali yılı için savunma bütçesine 740 milyar dolar ayıran Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa (NDAA) Tasarısı'na son halini verdi.
4.12.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Asker Çekme ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.