Aspilsan

Aspilsan

Son dakika ASPİLSAN haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ASPİLSAN gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ASPİLSAN haber sayfamızda...

Aspilsan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 38 aspilsan haberi bulunmuştur.
Geleceğin yakıtı hidrojen
Geleceğin yakıtı hidrojen Yaşar Üniversitesi ev sahipliğinde, Türkiye’nin ilk temiz hidrojen çözümleri ve inovasyonu fikir maratonu (ideathon) “BEST For Hydrogen” etkinliği gerçekleşti. Etkinlikte birincilik ödülünü; Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstitüsü doktora ögrencileri Fikret Müge Alptekin, Merve Uyan ve Dilvin Çebi’den oluşan HydroS grubu, “Biyolojik Atıklardan Güvenli Mobil Hidrojen Depolama Sistem Tasarımı” projesiyle kazandı.
25.10.2021Ege
ASPİLSAN'ın lityum iyon pil yatırımında sona doğru
ASPİLSAN'ın lityum iyon pil yatırımında sona doğruASPİLSAN Enerji tarafından Kayseri'de kurulacak Türkiye'nin ilk lityum iyon pil üretim tesisi inşaatının yüzde 80'i tamamlandı.
25.10.2021Ekonomi
722 milyon TL’lik batarya yatırımı
722 milyon TL’lik batarya yatırımıTürk Silahlı Kuvvetleri’ni Güçlendirme Vakfı, Kayseri’de 722.5 milyon liralık yatırımla lityum-iyon pil üretim tesisi kuracak. Tesisin kurulumuna proje bazlı devlet desteği verilecek. Yeni yatırımla 481 ilave istihdam sağlanacak.
7.08.2021Ekonomi
Lityum-iyon batarya üretim tesisi yatırımına proje bazlı devlet yardımı verilecek
Lityum-iyon batarya üretim tesisi yatırımına proje bazlı devlet yardımı verilecekKayseri'de yapılacak lityum-iyon batarya üretim tesisi yatırımına proje bazlı devlet yardımı verilecek.
6.08.2021Ekonomi
ASPİLSAN, 40 yıldır Türkiye'nin enerjisine güç katıyor
ASPİLSAN, 40 yıldır Türkiye'nin enerjisine güç katıyorASPİLSAN kurulduğu günden bu yana yaptığı yatırımlar ve ürettiği enerji depolama sistemleriyle Türkiye'nin, lityum batarya ihtiyacının yurt dışından karşılanmasının önüne geçip bölgesinde küresel aktör olmasını sağladı.
7.07.2021Ekonomi
Yerli otoya, bor atığından lityum
Yerli otoya, bor atığından lityumEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, sıvı bor atıklarından üretilen yerli lityumun, ASPİLSAN tarafından yapılan testlerden başarıyla geçtiğini belirterek, “Ürettiğimiz lityumu yerli otomobilimiz TOGG olmak üzere, mobil cihazlar, tabletler, bilgisayarlar gibi akıllı teknolojilerin depolama alanlarında kullanmak istiyoruz” dedi.
8.05.2021Ekonomi
Türkiye’nin pili hiç bitmeyecek
Türkiye’nin pili hiç bitmeyecekTürkiye’nin ilk lityum iyon pil üretim tesisinin temeli Kayseri’de atıldı. Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi’nde ASPİLSAN Enerji tarafından kurulacak Türkiye’nin ilk lityum iyon pil üretim tesisinin temel atma törenine, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da katıldı.
3.10.2020Ekonomi
‘Ateşkes çağrısı samimi değil’
‘Ateşkes çağrısı samimi değil’Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Kayseri’de ASPİLSAN Enerji AŞ Pil Üretim Tesisi’nin temel atma törenine katıldı.
3.10.2020Siyaset
Son dakika! Bakan Akar'dan Karabağ'daki ateşkes çağrıları için flaş açıklama
Son dakika! Bakan Akar'dan Karabağ'daki ateşkes çağrıları için flaş açıklamaMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Yıllardır Azerbaycan’ın Karabağ konusundaki haklı davasına bir çözüm sunmayanların, Azerbaycan’ın hakkını savunmaya başlamasıyla birlikte ateşkes çağrıları yapmaları samimi olmadığı gibi inandırıcı da değildir." dedi.
2.10.2020Siyaset
Son dakika: Temeli yarın atılıyor! Türkiye'de ilk olacak
Son dakika: Temeli yarın atılıyor! Türkiye'de ilk olacakKayseri'de ASPİLSAN Enerji tarafından kurulacak Türkiye'nin ilk lityum iyon pil üretim tesisinin temeli yarın törenle atılacak.
1.10.2020Ekonomi
Pilimiz bitmeyecek
Pilimiz bitmeyecekTürkiye’nin ilk lityum iyon pil üretim tesisinin inşaat sözleşmesi imzalandı. ASPİLSAN Başkanı Doğankaya, depolanabilir enerjide yurt dışına bağımlılığın önce azalıp ileride biteceğini söyledi
22.08.2020Ekonomi
Teknopark İstanbul'un Rejenerasyon-20 projesine başvurular başladı
Teknopark İstanbul'un Rejenerasyon-20 projesine başvurular başladıTeknopark İstanbul'un kuluçka merkezi Cube Incubation'ın İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen "Girişimcilik Ekosistemi Yenilenme Projesi: Rejenerasyon-20" projesi için başvurular başladı.
3.07.2020Teknoloji
Türkiye'nin ilk raylı sistemler aküsü ASPİLSAN tarafından üretildi
Türkiye'nin ilk raylı sistemler aküsü ASPİLSAN tarafından üretildiTürk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) ihtiyaç duyduğu uzun ömürlü bataryaları üreten ASPİLSAN Enerji, çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek yerlileşme konusunda Türkiye'nin ilk raylı sistemler aküsünü üretti.
13.06.2020Ekonomi
Savunma sanayisine 250 milyon liralık destek
Savunma sanayisine 250 milyon liralık destekTürk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSK Güçlendirme Vakfı), Türk Silahlı Kuvvetleri'nin imkan ve kabiliyetlerinin artırılmasına yönelik bu yıl 250 milyon liralık kaynak aktarımı yapacak.
9.03.2020Ekonomi
Savunma sanayisine 250 milyon liralık destek
Savunma sanayisine 250 milyon liralık destekTürk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı, savunma sanayisi projelerinde kullanılmak üzere bu yıl Savunma Sanayii Destekleme Fonu'na 250 milyon lira kaynak aktarımında bulunacak.
8.03.2020Ekonomi
Milli savunma ve havacılık sanayi SAHA EXPO'da kanatlanacak
Milli savunma ve havacılık sanayi SAHA EXPO'da kanatlanacakYerli ve milli savunma ve havacılık sanayinin işbirliği ve tanıtım platformu SAHA EXPO 2020, 25-28 Mart tarihleriNDE İstanbul Fuar Merkezi'nde dünyanın 39 ülkesinden profesyonel ziyaretçilerini ağırlayacak.
5.03.2020Teknoloji
TSK'nin enerjisine 100 milyon lira yatırım
TSK'nin enerjisine 100 milyon lira yatırımTürk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) Genel Müdür Vekili Sadık Piyade, ASPİLSAN'a yapılacak 100 milyon liralık yatırımla Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) enerjisine güç katacaklarını belirtti.
5.11.2019Ekonomi
Bağışlar TSK'yi güçlendiriyor
Bağışlar TSK'yi güçlendiriyorTürk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSK Güçlendirme Vakfı), halkın bağışları ve bu bağışlar üzerine inşa edilen yatırımlarla Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) savaş gücünün artırılmasına katkı veriyor.
1.10.2019Ekonomi
TSK Güçlendirme Vakfı 32 yaşında
TSK Güçlendirme Vakfı 32 yaşındaGelirinin büyük kısmını kuvvet komutanlıklarının projelerinde kullanılmak üzere Savunma Sanayii Destekleme Fonu’na aktaran ve gönüllü bağışlarla faaliyet yürüten Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı’nın (TSKGV) bu yılki desteği 150 milyon TL’yi bulacak. Gelirinin büyük kısmını kuvvet komutanlıklarının projelerinde kullanılmak üzere Savunma Sanayii Destekleme Fonu’na aktaran ve gönüllü bağışlarla faaliyet yürüten Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı’nın (TSKGV) bu yılki desteği 150 milyon TL’yi bulacak.
27.09.2019Gündem
Türkiye'den müthiş atak! Dünyada ilk 100'e girdi
Türkiye'den müthiş atak! Dünyada ilk 100'e girdiTürk savunma sanayi, 14 yılda proje sayısını 10’a katladı. Sektör, insansız hava aracı, tank, helikopter, roket gibi araçları üreterek hem dışa bağımlılığı azalttı hem de dünyanın ilk 100 firması arasına girdi...
17.04.2018Ekonomi
Türkiye'den müthiş hamle! Suudi Arabistan'a satılacak
Türkiye'den müthiş hamle! Suudi Arabistan'a satılacakSavunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. (STM) Genel Müdürü Davut Yılmaz, Suudi Arabistan ile kamikaze insansız hava araçlarının (İHA) satışını görüştüklerini söyledi.
27.02.2018Ekonomi
50 milyon liralık savunma yatırımı
50 milyon liralık savunma yatırımıTürk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı’nın kuruluşu olan ve TSK’ya jeneratör üreten İşbir Elektrik A.Ş., Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde 31 bin 500 metrekare alanda 50 milyon liralık yatırıma imza atacak
17.08.2017Ege
Savunma sanayisine 71 milyon liralık kaynak
Savunma sanayisine 71 milyon liralık kaynakTSKGV, bu yıl Savunma Sanayii Destekleme Fonu'na 71 milyon lira kaynak aktardı. Vakıf, 2018 yılı için ise TSK’nın modernizasyon projelerine 100 milyon liranın üzerinde bir kaynak transferi yapmayı planlıyor.
11.08.2017Ekonomi
Türkiye'den gövde gösterisi
Türkiye'den gövde gösterisiTürkiye, Savunma Sanayi’nde yeni atılımlara hazırlanıyor. Ulusal savunma sanayisinin dünyaya tanıtılması amacıyla 1993'ten beri 2 yılda bir organize edilen Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’na yerli ve milli projeler damga vuracak.
10.05.2017Ekonomi
Türkiye'den gövde gösterisi
Türkiye'den gövde gösterisiTürkiye, Savunma Sanayi’nde yeni atılımlara hazırlanıyor. Ulusal savunma sanayisinin dünyaya tanıtılması amacıyla 1993'ten beri 2 yılda bir organize edilen Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’na yerli ve milli projeler damga vuracak.
10.05.2017Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Aspilsan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.