Savunma Sanayii

Savunma Sanayii

Son dakika Savunma sanayii haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Savunma sanayii gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Savunma sanayii haber sayfamızda...

Savunma Sanayii

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.318 savunma sanayii haberi bulunmuştur.
Son dakika: Milli imkanlarla geliştirildi! Kendisi hafif, etkisi ağır!
Son dakika: Milli imkanlarla geliştirildi! Kendisi hafif, etkisi ağır!Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ. tarafından geliştirilen Sabit Kanatlı Akıllı Vurucu İHA Sistemi Alpagu'nun mühimmatlı test atışını başarıyla gerçekleştirdiğini bildirdi.
17.06.2021Gündem
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan F-35 ve S-400 açıklaması
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan F-35 ve S-400 açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Biden ile F-35 ve S-400 gündemi hakkında "Bu konularda farklı adım atmamızı beklemeyin dedim." ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan, YPG konusunda net konuştuğunu belirtti ve “Biz her zaman ‘iyi terörist, kötü terörist’ şeklindeki ikircikli tavırla, terörün yok edilemeyeceğini vurguladık. Terörün hedefi olan bir müttefikin yanında durmak yerine, o müttefikin mücadele ettiği terör örgütlerini tercih etmek tarihi bir hatadır. Terör örgütlerini destekleyenler, onlara cesaret verenler, ne büyük bir yanlış yaptıkları er ya da geç anlayacaklar. Ben şuna inanıyorum; biz kendi göbeğimizi kendimiz keseriz. Bu işin başka yolu yok” dedi. Koronavirüs kısıtlamaları hakkında konuşan Erdoğan, "'Maskeleri ne zaman çıkaracağız?' sorusunun cevabını Sağlık Bakanımız en yetkili olarak en kısa zamanda inşallah verir." dedi.
17.06.2021Gündem
Gökbey için önemli adım atıldı! Kritik gelişme
Gökbey için önemli adım atıldı! Kritik gelişmeTürkiye'nin savunma sanayii tarafında önemli çalışmalar yaptığını görüyoruz. Özellikle İHA ve SİHA satışlarında dünyaya açılmayı başardı. Türkiye imzalı bir diğer proje ise Gökbey helikopteri oluyor. Gökbey için önemli bir aşama daha tamamlandı.
17.06.2021Teknoloji
Son dakika... Türkiye ve Azerbaycan'dan anlaşma! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Aliyev'den açıklamalar
Son dakika... Türkiye ve Azerbaycan'dan anlaşma! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Aliyev'den açıklamalarGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Şuşa'da ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan ve Aliyev, baş başa görüşmelerinin ardından Şuşa Valiliği bahçesinde imzaladıkları beyannamede, Azerbaycan'ın ve bir bütün olarak Türk dünyasının eski kültür beşiği Şuşa görüşmesinin tarihi önemine vurgu yapıldı.
16.06.2021Siyaset
‘Çözülemeyecek mesele yok’
‘Çözülemeyecek mesele yok’Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi’nde ABD Başkanı Biden ile ilk yüz yüze görüşmesini gerçekleştirdi. Erdoğan, “Son derece yararlı ve samimi bir görüşme oldu” dedi. “Türkiye-ABD ilişkilerinde çözülemeyecek hiçbir mesele olmadığını düşünüyoruz” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden’ı Türkiye’ye davet ettiğini söyledi.
15.06.2021Siyaset
Türkiye bu teknolojide dünyadaki 3 oyuncudan biri
Türkiye bu teknolojide dünyadaki 3 oyuncudan biriSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ürettiği bor karbür seramiklerle Türkiye'nin adını bu alanda dünyadaki sayılı ülkeler arasına yazdıran Nurol Teknoloji'ye gerçekleştirdiği ziyarette, "Bor karbür seramiklerin kilogram başına ihracat değeri 90 dolar, çok büyük bir katma değer. Bu teknolojide dünyadaki 3 oyuncudan biri olmamız ülkemizin konumunu stratejik hale getiriyor." dedi.
14.06.2021Teknoloji
SSB Başkanı Demir: Savunma sanayi ciromuz 10 milyar dolarları aştı
SSB Başkanı Demir: Savunma sanayi ciromuz 10 milyar dolarları aştıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, "Bugün savunma sanayii ciromuz 10 milyar dolarları aştı, ihracatımız 3 milyar dolarları aştı." dedi.
12.06.2021Ekonomi
Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Demir: İHA'larımız, SİHA'larımız herkesin dilinde
Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Demir: İHA'larımız, SİHA'larımız herkesin dilindeCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, "Bugün savunma sanayii ciromuz 10 milyar dolarları aştı, ihracatımız 3 milyar dolarları aştı." dedi.
11.06.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Demir'den yerlilik vurgusu: Tavizimiz olamaz
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Demir'den yerlilik vurgusu: Tavizimiz olamazCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, stratejik ve teknoloji derinliği olan ürünlerde yüzde yüz yerliliği hedeflediklerini vurguladı.
11.06.2021Ekonomi
Türk savunma sanayisinin potansiyeli çok yüksek!
Türk savunma sanayisinin potansiyeli çok yüksek!Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türkiye'nin savunma sanayisinin ihracat potansiyelinin büyük olduğunu belirterek, "İhracat için daha gidecek yolumuz var. Şu anda gerçekleşenler, gerçekleşmesi ihtimal olanların yanında aslında çok küçük rakamlar." dedi.
10.06.2021Teknoloji
Türkiye'nin savunma sanayii için 'dev adım'
Türkiye'nin savunma sanayii için 'dev adım'Türkiye savunma sanayii için önemli adımlar atmaya devam ediyor. Özellikle SİHA ve İHA ile dünyanın konuştuğu Türkiye için yeni bir sayfa daha açılıyor. Pek çok projeyle dünyaya açılan Türkiye dev adım ile yepyeni çalışmalara girişiyor.
10.06.2021Teknoloji
Bakan Akar'dan önemli mesajlar! 'Yerli savunma sanayisi' vurgusu
Bakan Akar'dan önemli mesajlar! 'Yerli savunma sanayisi' vurgusuMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Türk Silahlı Kuvvetleri, artık dünyada çok az sayıda ordunun elde edebileceği yüksek teknolojinin sağladığı avantajlara ve operasyonel üstünlüğe ulaşmıştır." dedi.
9.06.2021Siyaset
ASELSAN 400 ürünü millileştirdi
ASELSAN 400 ürünü millileştirdiASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Görgün, bugüne kadar 750'nin üzerinde ürünü millileştirme başvurusuna açtıklarını belirterek, "Son üç yılda yaklaşık 400 ürünü tedarikçilerimizin gayretleriyle millileştirdik." dedi.
9.06.2021Uzmanpara
ASELSAN son 3 yılda 400 ürünü millileştirdi
ASELSAN son 3 yılda 400 ürünü millileştirdiASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Görgün, bugüne kadar 750'nin üzerinde ürünü millileştirme başvurusuna açtıklarını belirterek, "Son üç yılda yaklaşık 400 ürünü tedarikçilerimizin gayretleriyle millileştirdik." dedi.
9.06.2021Ekonomi
Savunma sanayiinde ihracatın geleceği çok parlak
Savunma sanayiinde ihracatın geleceği çok parlakSavunma Sanayii Başkan Prof. Dr. İsmail Demir, savunma sanayii ihracatında henüz istenilen rakamlara ulaşılamadığını belirterek, Şu anda ihracat için doğrusunu söylemek gerekirse arzuladığımız, istediğimiz seviyenin çok altındayız. Sürdürülebilir sanayide olmazsa olmaz ihracat ama geleceğin bu konuda çok parlak olduğunu görüyoruz. İnşallah hedeflerimiz katlanarak büyüyecek dedi.
9.06.2021Teknoloji
Türkiye’nin silah gücü bütün dünyanın dilinde! İşte yeni akıllı silah ağı
Türkiye’nin silah gücü bütün dünyanın dilinde! İşte yeni akıllı silah ağıTürkiye’nin geliştirdiği silah teknolojileri dünyanın pek çok ülkesinde dikkat çekiyor. Özellikle yabancı basında oyun değiştirici olarak adlandırılan Türk savunma sanayii, yeni bir ‘Akıllı Silah Ağı’ ile karşımıza çıkacak. Geleceğin harp sistemi için çalışmalar başladı!
7.06.2021Teknoloji
Modernize edilen Leopard 2A4 tanklar Mehmetçiğin hizmetinde
Modernize edilen Leopard 2A4 tanklar Mehmetçiğin hizmetindeSavunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, yerli ve milli sistemlerle modernize edilen Leopard 2A4 tanklarının Mehmetçiğin hizmetinde olduğunu açıkladı.
6.06.2021Ekonomi
Son dakika haberi... En çarpıcı yorum: Kalaşnikof gibi!
Son dakika haberi... En çarpıcı yorum: Kalaşnikof gibi!44 gün süren İkinci Karabağ Savaşı sırasında gösterdiği etkili performans sonrası Batı basınının Türk SİHA’larına ilgisi sürüyor. Amerikan Wall Street Journal (WSJ) gazetesi, “Türkiye’nin düşük maliyetli silahlı drone'ları (SİHA) savaş alanlarını yeniden şekillendirdi” başlığıyla verdiği haberinde, Türk SİHA’larının savaş alanlarındaki başarılarına dikkat çekti.
5.06.2021Gündem
Bir ülke daha Türkiye'yi seçti! İlk kez tanıtılacak
Bir ülke daha Türkiye'yi seçti! İlk kez tanıtılacakTürk savunma sanayisinin ihtiyaçları için 60'a yakın proje yürüten Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE), farklı tipteki insansız hava araçlarıyla (İHA) kullanılmak üzere geliştirdiği Bozok ve Togan'ı seri üretime hazır hale getirdi. Öte yandan Türk savunma sanayisindeki zırhlı kara aracı üreticilerinin son dönemde Afrika'da kazandıkları ihalelere Kenya'da 118 araçlık bir yenisi eklendi. İşte detaylar...
3.06.2021Teknoloji
Türkiye siber güvenlik ürünlerini vitrine çıkardı
Türkiye siber güvenlik ürünlerini vitrine çıkardıTürkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ara verilen uluslararası tanıtım ve pazarlama çalışmalarını yeniden hızlandırdı.
2.06.2021Teknoloji
1000 beygir gücünde! 45 tona kadar...
1000 beygir gücünde! 45 tona kadar...Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, 1000 beygir gücündeki ilk motor ve ilk çapraz tahrikli transmisyonumuz UTKU’nun çalıştırılmasının başarılı şekilde gerçekleştirildiğini söyledi.
1.06.2021Teknoloji
1000 beygir gücünde! 45 tona kadar
1000 beygir gücünde! 45 tona kadarCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, 1000 beygir gücündeki ilk motor ve ilk çapraz tahrikli transmisyonumuz UTKU’nun çalıştırılmasının başarılı şekilde gerçekleştirildiğini söyledi.
1.06.2021Haberler
Çavuşoğlu: 'ABD’nin Türkiye ile yakın çalışma arzusu var'
Çavuşoğlu: 'ABD’nin Türkiye ile yakın çalışma arzusu var'Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD ile görüş ayrılığı olan konuların devam etmesine rağmen Biden yönetiminin Türkiye ile yakın çalışma arzusunda olduğunu söyledi. Çavuşoğlu, “Biden telefonda Cumhurbaşkanımıza ‘Siz de istiyorsanız biz sizinle yakından çalışmak istiyoruz’ dedi. Ama var olan sorunları aşmamız lazım aynı zamanda.” dedi. Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal da ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wendy Sherman ile yaptığı görüşmeyi “ciddi ve yapıcı tutum içinde” sözleriyle değerlendirirken, “Afrika’da artan bir görünürlüğümüz ve kapasitemiz var. ABD ile orada da bir potansiyel görüyoruz. İlişkileri sektörel bazda da arttıracağız, fikir birliğine vardık.” dedi.
31.05.2021Dünya
Üstün teknoloji gücü atış testlerini başarıyla geçti
Üstün teknoloji gücü atış testlerini başarıyla geçtiTürk Silahlı Kuvvetleri envanterinde bulunan zırhlı muharebe araçlarına yönelik modernizasyon projesi kapsamında prototip çalışması tamamlanmıştı. Ön prototip aşamasını tamamlayan projede ZMA, araç sürüş ve atış testlerini de geçmeyi başardı.
30.05.2021Teknoloji
Üstün teknoloji gücü atış testlerini başarıyla geçti
Üstün teknoloji gücü atış testlerini başarıyla geçtiTürk Silahlı Kuvvetleri envanterinde bulunan zırhlı muharebe araçlarına yönelik modernizasyon projesi kapsamında prototip çalışması tamamlanmıştı. Ön prototip aşamasını tamamlayan projede ZMA, araç sürüş ve atış testlerini de geçmeyi başardı.
30.05.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

ihaismail demirtürkiye savunma sanayitürkiyeerdoğan

Savunma Sanayii ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.