Avaşin

Avaşin

Son dakika Avaşin haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Avaşin gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Avaşin haber sayfamızda...

Avaşin

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 884 avasin haberi bulunmuştur.
Son dakika... MSB duyurdu! 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... MSB duyurdu! 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiGelen bir son dakika haberine göre, Milli Savunma Bakanlığı, "Suriye’nin kuzeyindeki Barış Pınarı bölgesine saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen 4 PKK/YPG’li terörist, Kahraman Komandolarımız tarafından etkisiz hale getirildi" dedi. Öte yandan dün gerçekleştirilen operasyonlarda da 11 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.
12.09.2021Gündem
Son dakika: Akar ve komutanlar Suriye sınırında
Son dakika: Akar ve komutanlar Suriye sınırındaGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ile Hatay'da sınır hattı ve ötesinde görevli birliklerin komutanlarıyla bir araya geldi. Öte yandan, Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kaplan operasyonu bölgesinde tespit edilen 9 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
12.09.2021Gündem
Bakan Akar'dan terörle mücadelede kararlılık mesajı!
Bakan Akar'dan terörle mücadelede kararlılık mesajı!Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Artan bir şiddet ve tempoda taarruzi bir ruhla operasyonlarımız devam ediyor. İnşallah asil milletimizi terör belasından kurtaracağız" dedi. Son dönemde yapılan "nokta operasyonlarını" hatırlatan Akar, "Terör örgütünün sözde yöneticileri, tepesindekiler sonlarının ne olacağını çok iyi anladı." ifadelerini kullandı.
7.09.2021Siyaset
MSB duyurdu! 1865 terörist etkisiz hale getirildi
MSB duyurdu! 1865 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, “Irak’ın kuzeyindeki Metina ve Avaşin-Basyan bölgelerinde icra edilen Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında bugüne kadar 244 terörist etkisiz hale getirildi. Tedbirler sayesinde son bir ayda, tüm hudutlarımızdan yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 13 bin 769 şahıs yakalandı, 25 bin 186 şahıs hududu geçmeden engellendi” dedi.
5.09.2021Haberler
Son dakika... MSB duyurdu! 1865 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... MSB duyurdu! 1865 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, “Irak’ın kuzeyindeki Metina ve Avaşin-Basyan bölgelerinde icra edilen Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında bugüne kadar 244 terörist etkisiz hale getirildi. Tedbirler sayesinde son bir ayda, tüm hudutlarımızdan yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 13 bin 769 şahıs yakalandı, 25 bin 186 şahıs hududu geçmeden engellendi” dedi.
5.09.2021Gündem
Tek tek fotoğraflandı, seri numaraları alındı! PKK, Türk askerine bu ülkelerin ürettiği silahlarla saldırdı
Tek tek fotoğraflandı, seri numaraları alındı! PKK, Türk askerine bu ülkelerin ürettiği silahlarla saldırdıBölücü terör örgütü PKK'nın, Amerikan, İsveç, Fransız-Alman ortak üretimi anti-tank roketlerini Türkiye'ye karşı kullandığı belirlendi. Güvenlik güçleri, örgütün 2017-2021 yıllarında düzenlediği saldırılarda 40'ın üzerinde Amerikan menşeli TOW, İsveç üretimi AT-4 ve Fransız-Alman üretimi MILAN anti-tank mühimmatı kullandığını tespit etti.
13.08.2021Gündem
MSB'den son dakika Afganistan açıklaması! Operasyonel görev yok
MSB'den son dakika Afganistan açıklaması! Operasyonel görev yokMilli Savunma Bakanlığı (MSB), son iki ayda yurt içi ve sınır ötesinde terör örgütlerine karşı 10'u büyük, 30'u orta çaplı 40 operasyonun yapıldığını, bu yılın başından itibaren ise 1595 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi. Yapılan açıklamada ayrıca "Göreve devam edilmesi durumunda TSK unsurlarının Afganistan'da muharip görevi olmayacak, meşru müdafaa dışında operasyonel görevde bulunmayacaktır" denildi.
29.07.2021Haberler
MSB'den son dakika Afganistan açıklaması! Operasyonel görev yok
MSB'den son dakika Afganistan açıklaması! Operasyonel görev yokMilli Savunma Bakanlığı (MSB), son iki ayda yurt içi ve sınır ötesinde terör örgütlerine karşı 10'u büyük, 30'u orta çaplı 40 operasyonun yapıldığını, bu yılın başından itibaren ise 1595 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi. Yapılan açıklamada ayrıca "Göreve devam edilmesi durumunda TSK unsurlarının Afganistan'da muharip görevi olmayacak, meşru müdafaa dışında operasyonel görevde bulunmayacaktır" denildi. Hudutlardan kaçak geçişlerin arttığı, hudut birliklerinin rotaları bilmelerine rağmen bilinçli olarak müdahale edilmediği iddialarına da cevap geldi.
29.07.2021Gündem
Bakan Akar'dan sınır hattında terörle mücadelede kararlılık mesajı
Bakan Akar'dan sınır hattında terörle mücadelede kararlılık mesajıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fırat Kalkanı bölgesinde iki askerin şehit edildiği saldırıyla ilgili, "Gerekli operasyonları yaptık. Şu ana kadar toplam 12 terörist etkisiz hale getirildi. Bu yılın başından itibaren Irak’ın kuzeyindeki operasyonlarda 1581 terörist etkisiz hale getirildi" dedi.
26.07.2021Haberler
Son dakika... İki askerin şehit edilmesi! Bakan Akar: 12 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... İki askerin şehit edilmesi! Bakan Akar: 12 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fırat Kalkanı bölgesinde iki askerin şehit edildiği saldırıyla ilgili, "Gerekli operasyonları yaptık. Şu ana kadar toplam 12 terörist etkisiz hale getirildi. Bu yılın başından itibaren Irak’ın kuzeyindeki operasyonlarda 1581 terörist etkisiz hale getirildi" dedi.
26.07.2021Gündem
Son dakika... MSB duyurdu! 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... MSB duyurdu! 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiGelen bir son dakika haberine göre, Irak'ın kuzeyine düzenlenen hava harekatı ile 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.
11.07.2021Gündem
MSB: 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
MSB: 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Avaşin-Basyan bölgesinde bir, Hakurk bölgesinde de iki teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
25.06.2021Gündem
‘Hiçbir ülkeden geri kalmayacağız’
‘Hiçbir ülkeden geri kalmayacağız’HGK-82 hassas güdüm kitinin teslim töreninde konuşan Akar, “Artık cin şişeden çıktı. Hiçbir ülkeden geri kalmayacağız. Önce biz inanacağız, sonra çevremizi inandıracağız” dedi
25.06.2021Siyaset
Bakan Akar'dan terörle mücadele mesajı: İnlerine girildi, başlarına yıkıldı
Bakan Akar'dan terörle mücadele mesajı: İnlerine girildi, başlarına yıkıldıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberindeki Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komuta kademesi ile terörle mücadele harekatında önemli görevler üstlenen 8. Ana Jet Üs Komutanlığı ile 7. Ana Jet Üs Komutanlığında inceleme ve denetlemelerde bulundu.
24.06.2021Siyaset
Avaşin-Basyan bölgesinde 2 PKK'lı terörist etkisiz hâle getirildi
Avaşin-Basyan bölgesinde 2 PKK'lı terörist etkisiz hâle getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Avaşin-Basyan bölgesinde Pençe-Yıldırım operasyonu kapsamında 2 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
22.06.2021Gündem
MSB'den açıklama! Terör örgütüne peş peşe darbeler
MSB'den açıklama! Terör örgütüne peş peşe darbelerIrak'ın kuzeyi Avaşin bölgesinde 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Öte yandan, Pençe-Yıldırım operasyonu kapsamında Irak’ın kuzeyinde tespit edilen bir mağarada PKK'lı teröristlere ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.
6.06.2021Haberler
MSB'den açıklama! Terör örgütüne peş peşe darbeler
MSB'den açıklama! Terör örgütüne peş peşe darbelerIrak'ın kuzeyi Avaşin bölgesinde 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Öte yandan, Pençe-Yıldırım operasyonu kapsamında Irak’ın kuzeyinde tespit edilen bir mağarada PKK'lı teröristlere ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.
6.06.2021Gündem
Son dakika... Zap ve Avaşin'de terör örgütüne darbe!
Son dakika... Zap ve Avaşin'de terör örgütüne darbe!Milli Savunma Bakanlığı, Zap ve Avaşin bölgesinde 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
4.06.2021Gündem
Zap ve Avaşin'de 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Zap ve Avaşin'de 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Zap ve Avaşin bölgesinde tespit edilen 2 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
3.06.2021Haberler
Zap ve Avaşin'de 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Zap ve Avaşin'de 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Zap ve Avaşin bölgesinde tespit edilen 2 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
3.06.2021Gündem
Milli Güvenlik Kurulu toplantısı başladı
Milli Güvenlik Kurulu toplantısı başladıGelen son dakika haberine göre; MGK, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
2.06.2021Gündem
Irak'ın kuzeyinde 8 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Irak'ın kuzeyinde 8 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyinde Pençe-Yıldırım operasyonu kapsamında tespit edilen 8 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
1.06.2021Gündem
MGK yarın toplanacak
MGK yarın toplanacakMilli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yarın toplanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki toplantıda, Irak'ın kuzeyinde yürütülen Pençe operasyonları ile Ege, Kıbrıs ve Doğu Akdeniz'deki gelişmeler başta olmak üzere stratejik bölgesel ve ulusal güvenlik konularının ele alınması bekleniyor
1.06.2021Gündem
Son dakika... MSB duyurdu! 1 Ocak’tan itibaren 1162 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... MSB duyurdu! 1 Ocak’tan itibaren 1162 terörist etkisiz hale getirildiGelen bir son dakika haberine göre, Milli Savunma Bakanlığı (MSB), 1 Ocak'tan itibaren yurt içi ve sınır ötesinde 43'ü büyük ve 138'i orta çaplı olmak üzere 181 operasyon icra edildiğini, 225'i mayıs ayında olmak üzere bugüne kadar 1162 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
30.05.2021Gündem
Son dakika: Teröristler arasındaki çarpık ilişkiler! Köleler, yoldaşlar, tanrıçalar...
Son dakika: Teröristler arasındaki çarpık ilişkiler! Köleler, yoldaşlar, tanrıçalar...Emniyet Genel Müdürlüğünün "PKK-KCK/PYD-YPG Terör Örgütü Kadın ve Çocuk İstismarı" raporu, bölücü terör örgütünde, kadınların sağladıkları faydayla doğru orantılı olarak "özgürleşecek köleler", "yoldaşlar" ve "tanrıçalar" ifadeleriyle nitelendirilmelerine karşın gerçekte erkek örgüt mensuplarının tecavüzlerine uğradığı ve daha çok "meta" olarak görüldüğü gerçeğini bir kez daha gözler önüne serdi.
26.05.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Milli Savunma BakanlığıpkkteröristSON DAKİKAterör

Avaşin ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.