Avrasya

Avrasya

Son dakika Avrasya haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Avrasya gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Avrasya haber sayfamızda...

Avrasya

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.496 avrasya haberi bulunmuştur.
Köprüler ve Avrasya tünelinde polis kontrolü
Köprüler ve Avrasya tünelinde polis kontrolüİstanbul'da yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle Valilik yeni tedbirler aldı. Alınan tedbirler kapsamında saat 13.00'e kadar özel araçların trafiğe çıkması yasaklandı. Köprüler ve Avrasya Tüneli'nde polis denetimler yapıyor.
25.01.2022Haberler
Köprüler ve Avrasya tünelinde polis kontrolü
Köprüler ve Avrasya tünelinde polis kontrolüİstanbul'da yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle Valilik yeni tedbirler aldı. Alınan tedbirler kapsamında saat 13.00'e kadar özel araçların trafiğe çıkması yasaklandı. Köprüler ve Avrasya Tüneli'nde polis denetimler yapıyor.
25.01.2022Gündem
Cem Belevi podyumda
Cem Belevi podyumdaUluslararası Leshow Deri ve Moda fuarı, 20 Ocak’ta İstanbul Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı.
22.01.2022Cadde
Bakan Soylu: Doğu ve Güneydoğu’ya huzur getirdik
Bakan Soylu: Doğu ve Güneydoğu’ya huzur getirdikİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Türkiye’nin gücünü kimse sınamasın, sınayanın fesini kafasına ters giydiririm" dedi. Terörle mücadele konseptlerini geliştirdiklerini belirten Bakan Soylu, “Savunma sanayimizi geliştirdik, etraftaki dünyaya ‘sen sınırlarından kafanı çıkaramazsın’ diyenlere ben yaparım diyebilecek özgüveni kazandık. Sonra da Doğu ve Güneydoğu’ya huzur getirdik. Ardından hemen güneyimizde terör koridoru oluşturmaya çalışanlara ‘hadi oradan’ diyebilecek bir noktaya geldik." dedi.
16.01.2022Gündem
Bakan Karaismailoğlu'ndan Zigana Tüneli açıklaması
Bakan Karaismailoğlu'ndan Zigana Tüneli açıklamasıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ülkemizin ve Avrupa’nın en uzun, dünyanın ise 3. en uzun çift tüp karayolu tüneli olacak Zigana Tüneli’nde kazı destekleme çalışmalarını tamamladıklarını belirterek “Artık tünelin ucunda ışığı gördük. 500 personelle 7 gün 24 saat esasına dayanan yoğun çalışmalarımızı daha da hızlandırarak 2022 yılı sonuna kadar imalatlarımızı tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.
13.01.2022Ekonomi
‘Biz laf değil iş üretiriz iş’
‘Biz laf değil iş üretiriz iş’Türkiye'yi diğer pek çok alanda olduğu gibi demiryolunda da bir merkez ülke haline getirmekte kararlı olduklarını vurgulayan Erdoğan "Biz laf değil, iş üretiriz iş. Fakat işte Bay Kemal, yandaşları, ancak bazı çeşmelerin musluklarını yenilerler, ona da tören yaparlar" ifadelerini kullandı...
9.01.2022Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Konya'da çok net demiryolu mesajı
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Konya'da çok net demiryolu mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karaman-Konya Hızlı Tren Hattı'nın açılışı için gittiği Konya'da vatandaşlara hitap etti. 50 dakikada Konya'dan Karaman'a gidilebileceğini belirten Erdoğan, 'Salgın döneminde deniz ve hava yük taşımacılığında yaşanan sıkıntılar demiryollarını ciddi bir alternatif olarak öne çıkarmıştır. Mevcut yatırımlarımızı hızla tamamlayarak Türkiye'yi pek çok alanda olduğu gibi demiryolu taşımacılığında da bir merkez ülke haline getirmekte kararlıyız.' dedi.
8.01.2022Siyaset
Nepal Hakkında Bilgiler; Nepal Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Nepal Hakkında Bilgiler; Nepal Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı8.848.13 uzunluğunda olan ve dünyanın en yüksek tepesi olan Everest tepesi ile ünlü olan Nepal, Asya Kıtasında yer alan bir ülkedir. Avrasya ile Hindistan kara parçalarının birleştiği noktada yer alan Nepal, gelişmekte olan ülkeler arasında 145. Sıradadır. Avrasya ve Hindistan’ı birbirine bağlayan Nepal nerededir? Hangi kıtadadır gibi bilgileri sizin için derledik.
6.01.2022Tatil
Rusya Hakkında Bilgiler; Rusya Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Rusya Hakkında Bilgiler; Rusya Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıRusya, resmi adı ile Rusya Federasyonu, Kuzey Avrasya'da bir ülkedir. Yönetim şekli federal yarı başkanlık olan bu ülke, Norveç, Finlandiya, Estonya, Letonya, Litvanya, Polonya, Beyaz Rusya, Ukrayna, Gürcistan, Azerbaycan, Kazakistan, Çin, Moğolistan ve Kuzey Kore ile sınır komşusudur. 3 farklı denize açılmış olan Rusya, deniz yolu ile bir nevi ABD'nin de komşusu sayılmaktadır. Çok geniş bir toprağa yayılmış olan Rusya, dünyanın toprak genişliği bakımından en büyük ülkesi konumundadır. İşte, Rusya hakkında merak edilenleri sizler için derledik.
5.01.2022Dünya
Özhaseki: Hızlı tren sözleşmesi haftaya imzalanacak
Özhaseki: Hızlı tren sözleşmesi haftaya imzalanacakAK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, düzenlenen 2021 yılı değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmada, 2022’nin Kayseri’de daha fazla hizmetin sunulacağı bir yıl olacağını söyleyerek, ““Hızlı tren sözleşmesi haftaya imzalanacak” dedi.
2.01.2022Ekonomi
Köprüde iki yönden de ücret alınacak
Köprüde iki yönden de ücret alınacakYeni yılla birlikte çeşitli mal ve hizmetlerin fiyatları artırıldı. Boğaz köprülerinden geçişlerde de ücret uygulaması iki yöne çıkarıldı.
2.01.2022Ekonomi
İstanbul'da köprü geçiş ücretleri belli oldu
İstanbul'da köprü geçiş ücretleri belli olduGelen son dakika haberine göre; Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, 1 Ocak 2022 Cumartesi günü itibaren Boğaz Köprülerinde tek yön otomobil geçiş ücretinin 8,25 TL, Avrasya Tüneli’nde ise otomobil geçiş ücretinin 26.50 TL olduğunu açıkladı.
1.01.2022Ekonomi
"Yılın Yatırım Ofisi" ödülü Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin oldu
"Yılın Yatırım Ofisi" ödülü Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin olduInternational Investor Magazine tarafından International Investor Awards 2021 (Uluslararası Yatırımcı Ödülleri) kapsamında “FDI Agency Of The Year // Eurasia” (Yılın Uluslararası Doğrudan Yatırım Ajansı / Avrasya) Ödülü, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’ne verildi.
29.12.2021Vitrin
Altun: Dezenformasyon kampanyalarının uluslararası alanda en fazla odağında olan ülke Türkiye
Altun: Dezenformasyon kampanyalarının uluslararası alanda en fazla odağında olan ülke Türkiye"Ulusal Stratejik İletişim Politika Belgesi" ve "Dezenformasyonla Mücadele" çalıştayına katılan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Dezenformasyon kampanyalarının uluslararası alanda en fazla odağında olan ülke Türkiye. Çünkü Türkiye son 20 yıldır yaşadığı gelişim çağı çizgisiyle geçmiş dönemden farklılaşmak kabiliyeti dolayısıyla kıskaca alınmaya yürüyüşü durdurulmaya çalışılan bir ülke. Bu noktada yalan endüstrisinin bütün imkanları seferber edilerek bu süreçte bu kampanyaların muhatabı olmuştur” ifadelerini kullandı.
26.12.2021Gündem
Kıyamet alameti sayıyorlar! 5 yılda bir suya gidip kurban keserek...
Kıyamet alameti sayıyorlar! 5 yılda bir suya gidip kurban keserek...Kötü bir rüya görünce akan suya anlatmak, şifa için okunmuş su içmek, dilekleri kağıda yazıp suya atmak, yere çömelerek su içmek, suya kurban kesmek... Tüm bunlar aslında Türk halkları arasında yüzyıllardır süregelen bir inancın parçası. Bizi bunları yapmaya iten sebebin altında yatanlar ise oldukça ilginç.
26.12.2021Gündem
Bakan Karaismailoğlu: 2053 hedefimiz; emisyon oranını sıfıra indirmektir
Bakan Karaismailoğlu: 2053 hedefimiz; emisyon oranını sıfıra indirmektirUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Ülkemizin orta ve uzun vadeli en önemli projeksiyonu, ‘Yeşil Kalkınma Devrimi’dir. Ayrıca, 2053 hedefimiz; emisyon oranını sıfıra indirmektir. ‘Yeşil Kalkınma Devrimi’ 2053 vizyonumuzun ilk ve en iddialı hedefidir” dedi.
14.12.2021Ekonomi
En yalnız grup gençler! İnternete sarıldılar
En yalnız grup gençler! İnternete sarıldılarYalnızlık araştırmasına göre, Türkiye'de gençler kendini daha yalnız hissediyor. Pandemiyle daha da yalnızlaşan 18-20 yaş arası gençler, sanal dünyaya yöneliyor.
11.12.2021Gündem
Bakan Kurum'dan 'Kanal İstanbul' açıklaması
Bakan Kurum'dan 'Kanal İstanbul' açıklamasıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kanal İstanbul projesine ilişkin, "Hiçbir iftira ve tehdide izin vermeyecek; ülkemizi şehircilik, lojistik, ulaşım, Ar-Ge ve deniz ticaretinin merkez ülkesi konumuna yükseltecek Kanal İstanbul'u da milletimize armağan edeceğiz" dedi.
9.12.2021Siyaset
Karşıyaka’da edebiyat şöleni
Karşıyaka’da edebiyat şöleniKıbrıs-Irak-Balkanlar-Avrasya Türk Edebiyatları Kurumu (KIBATEK) ve Karşıyaka Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen ‘47. Uluslararası KIBATEK Edebiyat Şöleni’ne geri sayım başladı.
7.12.2021Ege
“Reisi ara” sloganları üzerine aranan Cumhurbaşkanı Erdoğan partililere seslendi
“Reisi ara” sloganları üzerine aranan Cumhurbaşkanı Erdoğan partililere seslendiSakarya’da gerçekleştirilen AK Parti İstanbul İl Başkanlığı 15. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, “Reisi ara” sloganları üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı cep telefonu ile aradı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2023'le birlikte yeniden bir doğuşu, yeniden bir dirilişi başta İstanbul olmak üzere kazanmamız ve kazandırmamız lazım” derken, Yıldırım, “15 sene 15 sefer mindere çıkmışlar hepsinde de tuş olmuşlar ve 16’ncısında da tuş olacaklar. Bunu buradan ilan ediyorum" diye konuştu.
5.12.2021Siyaset
3 bin yıllık şaşırtan gerçek! Türkler tavuk yemedi, kebabı ise...
3 bin yıllık şaşırtan gerçek! Türkler tavuk yemedi, kebabı ise...Dünyanın en eski mutfaklarından biri olarak kabul edilen Türk mutfağı, kadim bir tarihe sahip. Orta Asya'dan Anadolu'ya uzanan bu lezzet öyküsünün hikâyesi de çok ilginç. Bin yıl önce Anadolu'ya göçen Türklerin tavuk yememesi, çatalı hiç kullanmamaları hatta kabak yetiştirdikleri kocaman tarlalarının olması bunlardan yalnızca birkaçı.
5.12.2021Gündem
Avrasya Tüneli’nden geçmek istiyorlar
Avrasya Tüneli’nden geçmek istiyorlarİstanbul’da lodosta köprülerden geçerken savrulmamaları için metrobüslerin koruduğu motosikletliler adına yapılan açıklamalarda, “Kötü havalarda Avrasya Tüneli’nden geçmek istiyoruz” denildi
3.12.2021Gündem
En iyi yerel mutfak seçildi
En iyi yerel mutfak seçildiÇeşme Alaçatı’da faaliyet gösteren Avrasya Lokantası, bu yıl 5. kez düzenlenen Altın Marka Zirve Ödülleri’nde “En İyi Yerel Mutfak” kategorisinde zirvenin sahibi oldu.
1.12.2021Ege
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KKTC çağrısı
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KKTC çağrısıCumhurbaşkanı Erdoğan, "Kıbrıs meselesinde Kıbrıs Türk halkının egemen eşitliğinin ve eşit uluslararası statüsünün tescil edilmesi çözümün anahtarıdır. Tüm dost ve kardeş ülkelerin KKTC'nin çözüm vizyonunu ön yargısız bir şekilde değerlendirmesini istiyorum." dedi.
28.11.2021Siyaset
Prof. Dr. Hasan Köni: Bu Türkiye için kabus senaryosudur
Prof. Dr. Hasan Köni: Bu Türkiye için kabus senaryosudurRusya’nın sınırındaki sosyal yapıyı korumaya yöneldiğini belirten Koni “Bu durumda NATO geçersiz kalıyor. Ukrayna krizi üzerinden sanal Rus tehdidi oluşturularak ‘NATO-ABD olmazsa olmaz’ algısı yaratılıyor” dedi. Öte yandan Koni, "Olur da Rusya, Ukrayna’ya müdahale eder, ABD de bu müdahaleye karşı askeri hareket başlatırsa, bu senaryo Türkiye için kabus senaryosudur.” ifadelerini kullandı.
28.11.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Avrasya ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.