Avrupa İlaç Ajansı

Avrupa İlaç Ajansı

Son dakika avrupa ilaç ajansı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan avrupa ilaç ajansı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan avrupa ilaç ajansı haber sayfamızda...

Avrupa İlaç Ajansı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 531 avrupa ilac ajansi haberi bulunmuştur.
İtalya’da hükümetin 'kokteyl aşı' kararı tartışma yarattı
İtalya’da hükümetin 'kokteyl aşı' kararı tartışma yarattıİtalya'da kovid-19 aşı kampanyasında ilk dozu AstraZeneca yaptıran 60 yaş altı kişilerin ikinci dozu Pfizer ya da Moderna aşısı yaptırmasına yönelik karar kafa karışıklığı ve tartışmalara neden oldu.
21.06.2021Dünya
Almanya'dan BioNTech aşısı olanlara seyahat izni
Almanya'dan BioNTech aşısı olanlara seyahat izniSeyahat düzenlemesini değiştiren Almanya, yeni kararla Türkiye'de yaşayan ve Biontech aşısından çift doz yaptıranlara ziyaret izni veriyor.
18.06.2021Dünya
Almanya üçüncü ülkelerden turistik seyahat kısıtlamasını şartlı kaldırdı
Almanya üçüncü ülkelerden turistik seyahat kısıtlamasını şartlı kaldırdıAlmanya 25 Haziran'dan itibaren turistik gezi ve ziyaretler için üçüncü ülkelere olan kısıtlamaları gevşetiyor.
18.06.2021Ekonomi
Avrupa İlaç Ajansı: Onaylı aşılar virüsün tüm türlerine karşı koruyor
Avrupa İlaç Ajansı: Onaylı aşılar virüsün tüm türlerine karşı koruyorAvrupa Birliğinin (AB) ilaç düzenleyicisi Avrupa İlaç Ajansı (EMA), onay verilmiş aşıların yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) AB'de görülen tüm türlerine karşı koruduğunun görüldüğünü bildirdi.
17.06.2021Dünya
Avusturya Çin aşısı Sinovac'a vize verdi
Avusturya Çin aşısı Sinovac'a vize verdiAvusturya’da bugün yürürlüğe giren yeni seyahat düzenlemesine göre, Türkiye’de de kullanılan yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen Çin Sinovac aşısından iki doz yaptıranlar, ülkeye girişte karantinadan muaf tutulacak.
16.06.2021Dünya
BioNTech aşısı kimin, hangi ülkenin? BioNTech aşısı yan etkileri nedir, kaç doz vuruluyor?
BioNTech aşısı kimin, hangi ülkenin? BioNTech aşısı yan etkileri nedir, kaç doz vuruluyor?Biontech aşılarının yeni dozları Türkiye'de uygulanmaya devam ediyor. Bu haber üzerine BioNTech aşısı hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar arayışa geçti. BioNTech aşısı kimin, hangi ülkenin? sorularını araştırırken, BioNTech aşısı yan etkileri neler, kaç doz vuruluyor? sorularına da cevap almak istiyor. İşte BioNTech aşısı vurulmayı isteyenlere ayrıntılı bilgiler...
14.06.2021Gündem
Son dakika: Almanya’dan BioNTech aşısı için kritik hamle
Son dakika: Almanya’dan BioNTech aşısı için kritik hamleAlmanya'da, BioNTech-Pfizer'in yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği aşının belirli hastalıkları olan 12 yaş üstü çocuklara uygulanması tavsiye edildi.
10.06.2021Dünya
Belçika'da 16-17 yaş grubunun aşılanması temmuzda başlıyor
Belçika'da 16-17 yaş grubunun aşılanması temmuzda başlıyorBelçika Sağlık Bakanlığı, 16-17 yaş grubundaki gençlerin temmuz ayında yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşılanmaya başlayacağını duyurdu. Açıklamada, yeterli bilgilendirme yapıldıktan sonra gençleri AstraZeneca ile Johnson and Johnson aşılarına yönlendirme ihtimallerinin değerlendirildiği kaydedildi.
7.06.2021Dünya
Flaş BioNTech-Pfizer aşısı kararı! 12-15 yaş grubu..
Flaş BioNTech-Pfizer aşısı kararı! 12-15 yaş grubu..Gelen son dakika haberine göre; Avrupa Birliği'nin ilaç düzenleyicisi Avrupa İlaç Ajansı (EMA), BioNTech-Pfizer'in yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği aşının 12-15 yaş grubuna uygulanabileceğini bildirdi.
28.05.2021Dünya
Parklarda maskesiz oturma
Parklarda maskesiz oturmaTürkiye’de vaka tablosunda beklenmedik bir artış yaşanmaması halinde kademeli normalleşme sürecinin sona ereceği 1 Haziran’dan itibaren sosyal hayatta yasakların kısmen azaltılması bekleniyor. Günde 1 milyon doz aşı uygulamasının planlandığı 1 Haziran’dan itibaren vatandaşlara sahil, park ve bahçelerde 2 m’lik sosyal mesafe kuralına uymak şartıyla maskesiz oturma, dinlenme imkânı tanınabileceği ifade ediliyor.
27.05.2021Gündem
Bilim Kurulu üyesi Prof. Yavuz'dan üçüncü doz açıklaması
Bilim Kurulu üyesi Prof. Yavuz'dan üçüncü doz açıklamasıSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, koronavirüs geçirenlerde de aşı olanlarda da bir süre sonra bağışıklığın azaldığı ve her iki gruba da hatırlatma dozu adı verilen üçüncü doz aşılamaların yapılması gerektiği konusunda bilim dünyasının uzlaşmaya vardığını söyledi. Yavuz, "CoronaVac aşısı için de üçüncü doz muhtemelen 6 ay sonra gerekecek. Ancak bunu verilerle ortaya koyabilmemiz gerekiyor. CoronaVac Faz- 3 çalışmasına katılan gruplarda, iki doz aşılamanın üzerinden 6 ay geçtiği için, bu kişilere üçüncü doz olarak BioNTech veya üçüncü doz olarak CoronaVac ile aşılama yaparsak nasıl bir bağışıklık elde edeceğiz, buna dair çalışma yapmak istiyoruz" dedi.
26.05.2021Gündem
Son dakika! Aile hekimliklerinde hazırlığın ismi: BioNTech
Son dakika! Aile hekimliklerinde hazırlığın ismi: BioNTechGelen bir son dakika haberine göre; Sağlık Bakanlığı, BioNTech aşısının aile hekimliklerinde de uygulanması için harekete geçti. Bu kapsamda pilot uygulama olarak Aydın’da aile sağlığı merkezlerinde de BioNTech aşısının uygulanmaya başlanması için hazırlık yapıldığı öğrenildi.
25.05.2021Gündem
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yavuz: Tünelin ucundaki ışığı Ekim ayında görüyorum
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yavuz: Tünelin ucundaki ışığı Ekim ayında görüyorumSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, "Tünelin ucundaki ışığı Ekim'de görüyorum. Tam açılma için ise vaka sayılarının 100 binde 10-20, test pozitiflik oranlarının yüzde 3-5 bandına inmesi gerekiyor. Henüz istediğimiz düzeyde değiliz. Haziran'da yapılandırılmış açılmaya gidebiliriz" dedi.
22.05.2021Gündem
AB aşılananlara kapıları açıyor
AB aşılananlara kapıları açıyorAvrupa Birliği (AB) ülkeleri, Kovid-19’a karşı “tamamen” aşılanan kişilere kapılarını açmak üzere anlaştı. AB Komisyonu’nun sunduğu teklif üzerinde üye ülkelerin vardığı anlaşma uyarınca AB’nin onayladığı aşıların iki dozunu birden olan kişiler, bunu kanıtlayarak Birlik ülkelerine seyahat edebilecek. Aşılananların serbest seyahatinin kesin olarak ne zaman başlayacağı henüz açıklanmadı. AB yönetimi, Haziran’da bu uygulamaya geçmeyi planlıyor.
20.05.2021Dünya
Avrupa İlaç Ajansı duyurdu: BioNTech aşısı buzdolabında 1 ay saklanabilir
Avrupa İlaç Ajansı duyurdu: BioNTech aşısı buzdolabında 1 ay saklanabilirBioNTech aşısının saklama koşulları merak edilen konular arasında yer almıştı. Daha öncesinde normal buzdolabı koşullarında 5 gün saklanabilen aşıyla ilgili yeni bir açıklama yapıldı. Avrupa İlaç Ajansı (EMA), aşının saklama koşulları hakkındaki tavsiyede değişiklik yaparak aşının buzdolabında 1 ay saklanabileceği duyurdu.
19.05.2021Genel Sağlık
Sağlık Bakanı Koca’dan aşı açıklaması: 90 milyon doz BioNTech gelecek
Sağlık Bakanı Koca’dan aşı açıklaması: 90 milyon doz BioNTech gelecekSağlık Bakanı Fahrettin Koca, 30 milyon doz BioNTech aşısının haziranda geleceğini, temmuz, ağustos ve eylül boyunca Türkiye’ye 60 milyon doz daha BioNTech aşısının teslim edileceğini bildirdi.
19.05.2021Gündem
Son dakika... BioNTech aşısı buzdolabında 1 ay saklanabiliyor!
Son dakika... BioNTech aşısı buzdolabında 1 ay saklanabiliyor!Avrupa Birliği'nin (AB) ilaç düzenleyicisi Avrupa İlaç Ajansı (EMA), yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen BioNTech-Pfizer aşısının normal buzdolabı koşullarında 1 aya kadar muhafaza edilebileceğini bildirdi.
17.05.2021Dünya
Avrupa Birliği, BioNTech/Pfizer'dan 1,8 milyar doz aşı alacak
Avrupa Birliği, BioNTech/Pfizer'dan 1,8 milyar doz aşı alacakAvrupa Birliği BioNTech-Pfizer'la 1 milyar 800 milyon doz ilave aşı alınması konusunda anlaşma sağladı.
8.05.2021Dünya
Kanada’da AstraZeneca aşısı uygulanan bir kişi hayatını kaybetti
Kanada’da AstraZeneca aşısı uygulanan bir kişi hayatını kaybettiKanada’nın Alberta eyaletinde bir kişi, AstraZeneca aşısı olduktan sonra oluşan kan pıhtısı nedeniyle hayatını kaybetti.
5.05.2021Dünya
Son dakika: Türkiye'de de kullanılan Çin aşısının ön değerlendirme sürecine başlandı!
Son dakika: Türkiye'de de kullanılan Çin aşısının ön değerlendirme sürecine başlandı!Son dakika haberien göre Avrupa İlaç Ajansı, Türkiye'de de kullanılan Çin aşısının ön değerlendirme sürecini başlattı.
4.05.2021Dünya
AB Komisyonu’ndan aşı olanlara seyahat izni önerisi
AB Komisyonu’ndan aşı olanlara seyahat izni önerisiAvrupa Birliği (AB) Komisyonu, vaka oranları düşük ülke vatandaşlarının veya Avrupa İlaç Ajansı (EMA) onaylı koronavirüs aşısı yaptıranların zaruri gerekçeleri bulunmasa da AB ülkelerine girebilmelerine izin verilmesi için öneride bulundu.
4.05.2021Dünya
AstraZeneca'dan sonra şimdi de Johnson and Johnson! Programdan çıkardılar
AstraZeneca'dan sonra şimdi de Johnson and Johnson! Programdan çıkardılarDanimarka'da Sağlık İdaresi, Johnson and Johnson'ın aşısını yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşılama programından çıkardığını açıkladı.
3.05.2021Dünya
BioNTech-Pfizer aşısının AB'de 12-15 yaş grubu için değerlendirme süreci başladı
BioNTech-Pfizer aşısının AB'de 12-15 yaş grubu için değerlendirme süreci başladıAvrupa Birliği'nin (AB) ilaç düzenleyicisi Avrupa İlaç Ajansı (EMA), yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen BioNTech-Pfizer aşısının 12-15 yaş grubunda kullanılmasının onayı için değerlendirmeye başladığını duyurdu.
3.05.2021Dünya
Son dakika...  6 ayda 50 milyon doz gelecek! İşte 10 soruda Spuntik V aşısı
Son dakika... 6 ayda 50 milyon doz gelecek! İşte 10 soruda Spuntik V aşısıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde Türkiye'de uygulanan aşılara bir yenisinin daha ekleneceğini açıkladı. Rusya'da geliştirilen Spuntik-V aşısı için anlaşma imzalandı. Buna göre ilk sevkiyatı Mayıs ayında gerçekleşecek aşıdan, 6 ay içinde Türkiye'ye 50 milyon doz gelmesi bekleniyor. Peki, Sputnik-V aşısı nasıl geliştirildi? Nasıl depolanıyor? Etkinlik oranı ne? İşte 10 soruda Sputnik V aşısı hakkında her şey...
2.05.2021Gündem
AB ile AstraZeneca arasındaki aşı tedarik davası başladı
AB ile AstraZeneca arasındaki aşı tedarik davası başladıAvrupa Birliği'nin yeni tip koronavirüs aşısı tedarikindeki gecikmeler nedeniyle ilaç şirketi AstraZeneca'ya karşı açtığı davanın ilk duruşması gerçekleştirildi.
28.04.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

aşıbiontechkovid-19pfizerkoronavirüs

Avrupa İlaç Ajansı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.