Avrupa Konseyi

Avrupa Konseyi

Son dakika Avrupa Konseyi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Avrupa Konseyi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Avrupa Konseyi haber sayfamızda...

Avrupa Konseyi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 59.564 avrupa konseyi haberi bulunmuştur.
Bakan Gül, Hani İlçe Başkanlığına yönelik saldırıyı lanetledi
Bakan Gül, Hani İlçe Başkanlığına yönelik saldırıyı lanetlediAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, AK Parti Diyarbakır Hani ilçe binasına yapılan saldırıyı lanetlediğini bildirdi.
19.06.2021Siyaset
‘Örtülü af’ niteliği  taşıyabilir endişesi
‘Örtülü af’ niteliği taşıyabilir endişesiAK Parti’nin mini infaz düzenlemesi, geçen çarşamba Meclis Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı. Ancak görüşmeler sırasında AK Parti, teklifin en dikkat çeken maddelerinden birini son dakika önergesiyle metinden çıkardı.
19.06.2021Gündem
4. Yargı Paketi Meclis’te! Boşanılan eşe karşı işlenen suçlarda flaş değişiklik
4. Yargı Paketi Meclis’te! Boşanılan eşe karşı işlenen suçlarda flaş değişiklikAK Parti, İnsan Hakları Eylem Planı kapsamında hazırladığı 4. Yargı Paketi’ni dün Meclis Başkanlığı’na sundu.
19.06.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop, AK Parti Hani İlçe Başkanlığına yönelik saldırıyı kınadı
TBMM Başkanı Şentop, AK Parti Hani İlçe Başkanlığına yönelik saldırıyı kınadıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, AK Parti Hani İlçe Başkanlığına molotofkokteyliyle düzenlenen saldırıyı kınadı.
18.06.2021Siyaset
Sözcü Çelik'ten AK Parti binasına yapılan saldırıya tepki
Sözcü Çelik'ten AK Parti binasına yapılan saldırıya tepkiAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesabından AK Parti Diyarbakır Hani İlçe binasına yönelik molotoflu saldırıya tepki gösterdi.
18.06.2021Siyaset
Diyarbakır'da AK Parti Hani ilçe binasına molotoflu saldırı
Diyarbakır'da AK Parti Hani ilçe binasına molotoflu saldırıAK Parti Hani İlçe Başkanlığına molotofkokteylli saldırıyla ilgili iki şüpheli gözaltına alındı. Konuya dair Diyarbakır Valiliği, "Olayın faili olduğu tespit edilen M.E. ve olay esnasında gözcülük yapan Ş.B. isimli şahıslar yakalanarak Cumhuriyet Savcısının talimatıyla gözaltına alınmışlardır." açıklamasında bulundu. Öte yandan saldırıya siyasilerden tepkiler peş peşe geldi.
18.06.2021Gündem
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten NATO zirvesiyle ilgili açıklama
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten NATO zirvesiyle ilgili açıklamaAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı'nın kutsal topraklarla ilgili sözlerine ilişkin, "Bizim parti ve hükümet olarak böyle bir değerlendirmemiz yok. Burada bu şekilde açıklama yapılmışsa bu kişisel bir görüştür. Partimiz kesinlikle bu görüşe kurumsal olarak katılmamaktadır." dedi.
18.06.2021Siyaset
Bakan Dönmez açıkladı! 64 milyon liralık bütçe ayrıldı
Bakan Dönmez açıkladı! 64 milyon liralık bütçe ayrıldıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Karadeniz sahil kentlerinde de sismik araştırmaları başlatıyoruz. Samsun'a bu yıl içerisinde yaklaşık 64 milyon liralık sismik Ar-Ge, araştırma yapılmasıyla ilgili bütçe ayırdık. İnşallah denizde olduğu gibi belki karadan da müjdeli haberleri sizinle paylaşırız." dedi.
18.06.2021Ekonomi
AB listesine ABD'yi de ekledi
AB listesine ABD'yi de eklediAB, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle uygulanan seyahat kısıtlamalarından muaf tutulabilecek ülkeler listesine aralarında ABD'nin de bulunduğu 5 ülkeyi ekleme kararı aldı.
18.06.2021Uzmanpara
Bakan Dönmez'den elektrik üretimi değerlendirmesi
Bakan Dönmez'den elektrik üretimi değerlendirmesiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Artık komşu ülkelere elektrik ihraç eder hale geldik. Ürettiğimiz elektriğin neredeyse yarısını da yenilenebilir, temiz enerji kaynaklarından elde ediyoruz, yerli kaynaklarımızdan elde ediyoruz." dedi.
18.06.2021Ekonomi
AB, seyahat kısıtlamalarının kaldırılabileceği ülkeler listesine ABD'yi de ekledi
AB, seyahat kısıtlamalarının kaldırılabileceği ülkeler listesine ABD'yi de eklediAvrupa Birliği (AB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle uygulanan seyahat kısıtlamalarından muaf tutulabilecek ülkeler listesine aralarında ABD'nin de bulunduğu 5 ülkeyi ekleme kararı aldı.
18.06.2021Ekonomi
Dönmez'den elektrik üretimi açıklaması
Dönmez'den elektrik üretimi açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Artık komşu ülkelere elektrik ihraç eder hale geldik. Ürettiğimiz elektriğin neredeyse yarısını da yenilenebilir, temiz enerji kaynaklarından elde ediyoruz, yerli kaynaklarımızdan elde ediyoruz." dedi.
18.06.2021Uzmanpara
Son dakika! 4. Yargı Paketi Meclis'e sunuldu
Son dakika! 4. Yargı Paketi Meclis'e sunulduAK Parti, 4 kanunda değişiklik öngören, 27 maddelik ve '4'üncü yargı paketi' olarak bilinen 'Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni TBMM Başkanlığı’na sundu.
18.06.2021Siyaset
MHP’nin üç seçim şartı AK Parti’de
MHP’nin üç seçim şartı AK Parti’deMHP, hazırladığı raporu AK Parti’ye verdi: “Seçim barajı yüzde 5 olsun. İttifak içi baraj uygulansın. Daraltılmış bölgeye itirazımız var.” Rapor Erdoğan’a sunulduktan sonra iki parti ortak çalışma yapacak.
18.06.2021Siyaset
HDP il binasında silahlı saldırı
HDP il binasında silahlı saldırıHDP İzmir İl Başkanlığı’na silahlı saldırıda bulunan Onur Gencer, içeride bulunan Deniz Poyraz’ı öldürdü. Gencer gözaltına alınırken, Poyraz’ın partide çay servisi yapan annesinin yerine bir günlüğüne geldiği öğrenildi...
18.06.2021Gündem
Hükümlüye e-posta ile haberleşme hakkı
Hükümlüye e-posta ile haberleşme hakkıTBMM Genel Kurulu’nda, kamuoyunda “mini infaz paketi” olarak bilinen Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Teklif, kabul edilerek yasalaştı.
18.06.2021Gündem
Saruhanlı için  birliktelik sözü
Saruhanlı için birliktelik sözüSaruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, AK Parti Saruhanlı İlçe Başkanı Bayram Atilla Haspehlivanlar'ı parti binasında ziyaret etti, planlanan yatırım ve projeler için birlikte hareket etmenin önemine değindi.
18.06.2021Ege
İSKİ'nin su zammı teklifi İBB Meclisi'nde reddedildi
İSKİ'nin su zammı teklifi İBB Meclisi'nde reddedildiİstanbul Büyükşehir Belediye(İBB) Meclisi'nde, İSKİ'nin yüzde 23'lük su zammı teklifi oy çokluğuyla reddedildi.
17.06.2021Ekonomi
Bakan Gül: İddiası olan delillerini alacak, yargıya gidecek
Bakan Gül: İddiası olan delillerini alacak, yargıya gidecekAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Türkiye, eski Türkiye değildir. Eski Türkiye alışkanlıklarıyla itibar suikastları, algı operasyonlarıyla kimse bir şey elde edemez. İddiası olan delillerini alacak, yargıya gidecek. Yargı bağımsız ve tarafsızdır. Yargının bağımsızlığını ve tarafsızlığını korumak önce hakimler ve savcıların görevidir" dedi.
17.06.2021Siyaset
AK Parti'li Akbaşoğlu: 4'üncü yargı paketini yarın TBMM'ye sunacağız
AK Parti'li Akbaşoğlu: 4'üncü yargı paketini yarın TBMM'ye sunacağızAK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, İnsan Hakları Eylem Planı kapsamında hazırlanan 4'üncü Yargı Paketi'ne ilişkin kanun teklifini, yarın TBMM Başkanlığı'na sunacaklarını açıkladı.
17.06.2021Siyaset
Son dakika... İSKİ'den suya yüzde 23 zam talebi! AK Parti: Teklifi reddeceğiz
Son dakika... İSKİ'den suya yüzde 23 zam talebi! AK Parti: Teklifi reddeceğizİstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), su fiyatlarına yüzde 23 zam ile her ay TÜFE oranında artış yapılmasını teklif etti. Öte yandan, İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Göksu, İSKİ'nin su zammı teklifini reddedeceklerini açıkladı
17.06.2021Gündem
AK Partili Çelik: HDP il binasındaki cinayeti lanetliyoruz
AK Partili Çelik: HDP il binasındaki cinayeti lanetliyoruz AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Ömer Çelik, "İzmir’de HDP il binasında gerçekleşen saldırıyı ve cinayeti lanetliyoruz. Türkiye, huzur ve güvenliğini bozmaya çalışan provokasyonlara asla fırsat vermeyecektir" dedi.
17.06.2021Siyaset
Milli Eğitim Bakanı'ndan öğrencileri yakından ilgilendiren açıklama
Milli Eğitim Bakanı'ndan öğrencileri yakından ilgilendiren açıklamaMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bizim sorumluluğumuz, yurdumuzun her bir köşesindeki her bir evladımıza imkanlar sağlamak ve onların daha iyi ortamlarda eğitim öğretim görmesine fırsat vermek." dedi.
17.06.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hırvatistan Başbakanı Plenkoviç'i kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hırvatistan Başbakanı Plenkoviç'i kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hırvatistan Başbakanı Andrej Plenkoviç'i kabul etti.
17.06.2021Siyaset
Bakan Gül: Dijital mecralar hukuk güvenliğinin de ana konusudur
Bakan Gül: Dijital mecralar hukuk güvenliğinin de ana konusudurAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Sokakta da bir kişiye hakaret edemezsiniz, dijital mecralarda da iftira, hakaret edemezsiniz. Dolayısıyla dijital mecralar bir hukuk güvenliliğinin de, bir özgürlüğün de ana konusudur" dedi.
17.06.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

ak partiAdalet Bakanıabdulhamit gülömer çelikdiyarbakır

Avrupa Konseyi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.