Avrupa Konseyi

Avrupa Konseyi

Son dakika Avrupa Konseyi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Avrupa Konseyi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Avrupa Konseyi haber sayfamızda...

Avrupa Konseyi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 10.976 avrupa konseyi haberi bulunmuştur.
Dünyadan başsağlığı mesajları yağdı
Dünyadan başsağlığı mesajları yağdı ABD Dışişleri Bakanlığı, Reisi ve beraberindekiler için taziye mesajı yayınlarken, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller da, İran hükümetinin önceki gün helikopter kazası için ABD’den yardım istediğini açıkladı. Miller ABD’nin “büyük ölçüde lojistik nedenlerle” yardım edemediğini aktardı.
21.05.2024 Dünya
Dünya'dan İran'a mesaj yağıyor! Türkiye'den ilk tepki, Rusya, Avrupa Birliği ve diğerleri
Dünya'dan İran'a mesaj yağıyor! Türkiye'den ilk tepki, Rusya, Avrupa Birliği ve diğerleri İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, helikopter kazasında hayatını kaybetti. Dünya ülkelerinden ise yaşananlarla ilgili peş peşe açıklamalar geldi.
20.05.2024 Dünya
Moldova’da AB’ye katılım referandumu yapılacak
Moldova’da AB’ye katılım referandumu yapılacak Moldova Parlamentosu, cumhurbaşkanlığı seçimleri ile Avrupa Birliği’ne (AB) katılım referandumunun 20 Ekim’de yapılmasını kabul etti.
16.05.2024 Dünya
'Robo, buraya gel!' Beş el silah sesi, panik, fiyasko... Cintula durdurulamadı
'Robo, buraya gel!' Beş el silah sesi, panik, fiyasko... Cintula durdurulamadı Suikast girişiminde ağır yaralanan Slovakya Başbakanı Robert Fico hayati tehlikeyi atlattı. Yerel basın infial yaratan saldırının detaylarını yazdı. Buna göre, fail, 'Robo, buraya gel!' diyerek bağırdı ve hemen ardından silah sesleri sokaklarda yankılandı.
16.05.2024 Haberler
'Robo, buraya gel!' Beş el silah sesi, panik, fiyasko... Cintula durdurulamadı
'Robo, buraya gel!' Beş el silah sesi, panik, fiyasko... Cintula durdurulamadı Suikast girişiminde ağır yaralanan Slovakya Başbakanı Robert Fico hayati tehlikeyi atlattı. Yerel basın infial yaratan saldırının detaylarını yazdı. Buna göre, fail, 'Robo, buraya gel!' diyerek bağırdı ve hemen ardından silah sesleri sokaklarda yankılandı.
16.05.2024 Dünya
Bakan Tunç'tan kira davalarıyla ilgili açıklama
Bakan Tunç'tan kira davalarıyla ilgili açıklama Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi tarafından organize edilen, ‘Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yollarının Geliştirilmesi’ projesi kapsamında düzenlenen 'Uzlaştırma Uluslararası Sempozyumu', Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'un katılımıyla gerçekleştirildi.
9.05.2024 Gündem
Sinan Ateş iddianamesi! Bahçeli: Bakalım süreç Ankara'da mı Pensilvanya'da mı bitecek?
Sinan Ateş iddianamesi! Bahçeli: Bakalım süreç Ankara'da mı Pensilvanya'da mı bitecek? Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Bahçeli, Sinan Ateş iddianamesine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
7.05.2024 Gündem
Gazze suçlularının varlıkları dondurulacak
Gazze suçlularının varlıkları dondurulacak İslam İşbirliği Teşkilatı’nın (İİT), Gambiya’nın başkenti Banjul’daki zirvesinde, Türkiye’nin önerisi üzerine “Gazze’deki suçlardan sorumlu özel ve tüzel kişilerin varlıklarının dondurulması” yönünde tedbir kararı alındı. Zirveye, Türkiye’yi temsilen Dışişleri Bakanı Hakan Fidan katılırken, sonuç bildirisi de dün yayınlandı.
6.05.2024 Dünya
CHP lideri Özel’den Yavaş’a tebrik ziyareti
CHP lideri Özel’den Yavaş’a tebrik ziyareti CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş’a yeniden seçilmesi nedeniyle tebrik ziyaretinde bulundu.
5.05.2024 Gündem
Son dakika... Türkiye'den Avrupa Birliği'ne Güney Kıbrıs tepkisi
Son dakika... Türkiye'den Avrupa Birliği'ne Güney Kıbrıs tepkisi AB liderler zirvesinin sonuç bildirisinde Kıbrıs vurgusu yapıldı. Zirve sonrası Türkiye'den konuyla ilgili tepki açıklaması geldi. Ankara, Avrupa Birliği'nin yayınladığı sonuç bildirisindeki ifadeler için "Türkiye-AB ilişkilerinde ilerleme sağlanmasıyla Kıbrıs sorununun ilintilendirilmesi tarafımızdan hiçbir zaman kabul görmeyecektir" açıklamasını yaptı.
18.04.2024 Dünya
'Biz Avrupa’nın bir parçasıyız'
'Biz Avrupa’nın bir parçasıyız' Türkiye’nin Avrupa’nın bir parçası olduğunu vurgulayan Özel, “AB tam üyeliği parti olarak bizim de halkımızın da temel hedefidir” dedi. Gazze’de yaşanan katliama da dikkati çeken Özel ataşkes çağrısı yaptı, kalıcı çözüm için iki devletli oluşuma işaret etti.
18.04.2024 Gündem
BMGK olağanüstü toplandı
BMGK olağanüstü toplandı İran’ın İsrail’e saldırısı sonrasında Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) dün akşam olağanüstü toplandı.
15.04.2024 Dünya
AB ve Ukrayna, Putin ve Rus yetkililer için özel mahkeme arayışında
AB ve Ukrayna, Putin ve Rus yetkililer için özel mahkeme arayışında Mahkemenin kurulmasının son adım olduğunu vurgulayan Reynders, "Bir sonraki adım siyasi irade meselesidir" dedi.
6.04.2024 Dünya
İspanya Başbakanı duyurdu: Yaza kadar Filistin devletini tanımayı planlıyoruz!
İspanya Başbakanı duyurdu: Yaza kadar Filistin devletini tanımayı planlıyoruz! İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, Filistin devletini önümüzdeki yaza tanımayı planladıklarını açıkladı.
2.04.2024 Dünya
Yapay zekâ yasası gerçeğimizi geri verir mi?
Yapay zekâ yasası gerçeğimizi geri verir mi? Kate Middleton’ın nerede olduğu sorusuyla başlayan tartışmalar  gündemdeyken “İşte Kate” diye paylaşılan her içerik gerçeğe olan inancımızı biraz daha sarstı. Peki, 21. YY insanı yapay zekâ ile kurduğu ilişkide nasıl konumlanacak?
30.03.2024 Pazar
Kosova’ya Avrupa Konseyi yolu açıldı
Kosova’ya Avrupa Konseyi yolu açıldı Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Siyasi İşler ve Demokrasi Komitesi, Kosova’nın Avrupa Konseyi üyeliğine davet edilmesini tavsiye eden raporu kabul etti.
29.03.2024 Dünya
Bakan Uraloğlu duyurdu! Fiberde Avrupa'da 2. sıraya yükseldik
Bakan Uraloğlu duyurdu! Fiberde Avrupa'da 2. sıraya yükseldik Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Avrupa’nın öncü kuruluşlarından FTTH Avrupa Konseyi (FTTH Council Europe) tarafından gerçekleştirilen FTTH/B Market Panorama Araştırması’na göre eve kadar fiberde 18 milyon hane erişimi ile Türkiye’nin Avrupa’da ikinci sıraya yükseldiğini açıkladı.
24.03.2024 Ekonomi
AB Liderler Zirvesi'nden 'Gazze’de kalıcı ateşkes için acil insani ara' çağrısı
AB Liderler Zirvesi'nden 'Gazze’de kalıcı ateşkes için acil insani ara' çağrısı Avrupa Birliği üyesi 27 ülkenin liderleri, Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen AB Liderler Zirvesi’nde Gazze, Ukrayna ve Bosna Hersek’in AB’ye üyelik sürecine ilişkin tarihi kararlar aldı. AB liderleri, Gazze’de yaşanan insani trajediye rağmen aylardır devam eden anlaşmazlıkların ardından bugün ilk defa “savaşa ateşkesle sonuçlanacak bir insani ara” çağrısı yaptı. Daha önce “İsrail’in kendini savunma hakkı olduğu” gerekçesiyle ortak kararı veto eden Macaristan ve Çekya gibi ülkelerin de muhalefetlerini askıya almalarıyla birlikte ilk defa Gazze için nihai ateşkese yönelik bir çağrı yapıldı.
22.03.2024 Dünya
Bakan Göktaş: Dünyanın bazı yerlerinde kadınlar hala eşitsizlikle karşı karşıya kalmaktadır
Bakan Göktaş: Dünyanın bazı yerlerinde kadınlar hala eşitsizlikle karşı karşıya kalmaktadır Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Mısır ve İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) işbirliğinde gerçekleştirilen "Sürdürülebilir Kalkınma için Ailelerin Güçlendirilmesi: Kadınların ve Kız Çocuklarının İnsan Haklarının Korunması Konusundaki En İyi Uygulamalar" başlıklı yan etkinlikte yaptığı konuşmada, "Tüm Müslüman ülkeleri Filistin'deki zulme karşı durmaya davet ediyorum" dedi.
11.03.2024 Gündem
AB'den coğrafi işaret alan türk ürünleri 20'ye çıktı! Aroma ve tat için işaret fişeği
AB'den coğrafi işaret alan türk ürünleri 20'ye çıktı! Aroma ve tat için işaret fişeği Bir nektarinin tadını Bayramiç'in doğası nasıl etkileyebilir? Maraş'ın yöresel kültürü tarhananın işlenmesine neler kazandırabilir? Aromasını, tadını, kokusunu, hatta şeklini... Gelin birlikte AB'den coğrafi işaretli ürünlerle bu yolculuğun izini sürelim...
11.03.2024 Milliyet Executive
Bakan Tunç'tan Eylem Tok açıklaması
Bakan Tunç'tan Eylem Tok açıklaması Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 1 kişinin ölümüne 4 kişinin de yaralanmasına neden olan oğlu T.C. ile yurt dışına kaçan Yazar Eylem Tok ile ilgili olarak açıklama yaptı.
8.03.2024 Gündem
Almanya: Batı Balkan ülkelerinin AB'ye katılması jeopolitik gereklilik
Almanya: Batı Balkan ülkelerinin AB'ye katılması jeopolitik gereklilik Karadağ ve Bosna Hersek'i ziyaret eden Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Rusya saldırganlığı karşısında Batı Balkan ülkelerinin AB'ye katılmasının "jeopolitik bir gereklilik" olduğuna dikkat çekti.
6.03.2024 Dünya
Aliyev: Macron Borrell ve onlar gibiler tarafından suçlanıyoruz
Aliyev: Macron Borrell ve onlar gibiler tarafından suçlanıyoruz Azerbaycan aleyhi tutum sergileyen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Marcon ve Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell’e tepki gösteren Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, “Azerbaycan kendi topraklarını ve egemenliğini sağlamak için diğer ülkelerin attığı adımlardan farklı adımlar atmıyor” dedi.
28.02.2024 Dünya
Numan Kurtulmuş, Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı ile görüştü
Numan Kurtulmuş, Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı ile görüştü Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı Sahibe Gafarova ile bir araya geldi.
22.02.2024 Gündem
‘Tarihi bir fırsat penceresi açıldı’
‘Tarihi bir fırsat penceresi açıldı’ Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan ile omuz omuza hareket ettiklerini vurgulayarak “Karabağ’da işgalin bitmesiyle bölgemizde kalıcı barış için tarihi fırsat penceresi açıldı” dedi.
20.02.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Avrupa Konseyi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.