Ayılar

Ayılar

Son dakika ayılar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ayılar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ayılar haber sayfamızda...

Ayılar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 662 ayılar haberi bulunmuştur.
Diriliş oyuncuları kim, konusu nedir? Diriliş filmi (The Revenant) nerede çekildi?
Diriliş oyuncuları kim, konusu nedir? Diriliş filmi (The Revenant) nerede çekildi?Diriliş filmi, oyuncuları ile olduğu kadar konusu nedeniyle de oldukça ilgi görüyor. Sinemadaki başarısının ardından TV ekranlarında da film severlerin karşısına çıkıyor. Filmin başrollerinde de Leonardo DiCaprio ve Tom Hardy yer alıyor. Peki, Diriliş filmi oyuncuları kim?
8.08.2022Bilgi Rehberi
Atasözleri ve Anlamları: Türkçede A'dan Z'ye En Çok Kullanılan Kısa-Uzun Atasözü Örnekleri ve Sözlüğü
Atasözleri ve Anlamları: Türkçede A'dan Z'ye En Çok Kullanılan Kısa-Uzun Atasözü Örnekleri ve SözlüğüAtasözleri ve deyimler dilimizde sıklık duyduğumuz kavramlardan bir tanesidir. Atasözleri ve deyimler her ne kadar birbirine benzetilse de ikisi birbirinden farklı kullanım alanına sahiptir. Atasözleri geçmişten günümüze kadar ulaşan anlamı bakımından mecazlı bir mana kazanan kalıplaşmış sözlerdir. Özelikle atalarımızdan kalan atasözleri toplam ile ilgili inançtan düşünceye, duygudan kültür yapısına kadar pek çok şeyi yansıtır. Toplum tarafından benimsenen atasözleri yüzyıllar boyunca nesilden nesle aktarılmıştır. Anlamları bakımından derin manalar taşır. Dilimizde en çok kullanılan kısa ve uzun atasözü örnekleri hakkında detaylı bilgi almak için sizin için hazırlamış olduğumuz “Atasözleri ve Anlamları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
4.08.2022Eğitim
Kazanım ve Göstergeler: Okul Öncesi Kazanım ve Göstergeleri Nelerdir?
Kazanım ve Göstergeler: Okul Öncesi Kazanım ve Göstergeleri Nelerdir?Okul öncesi dönemde kazanım ve göstergeler çocuğun gelişiminde önemli rol oynar. Kazanım ve göstergelerin sosyal-duygusal gelişim, motor, dil, bilişsel gelişimi ve öz bakım becerilerine önemli ölçüde katkıda bulunur. Söz konusu program hazırlanırken çocukların düzeyleri ilgi ve çevre koşulları dikkate alınmaktadır. Kazanım ve göstergeler ile çocuğun kazanması gereken bilgi beceri ve yetkinlikler amaçlanır. Okul öncesi kazanım ve göstergeler nelerdir? Kazanım ve göstergeler ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
4.08.2022Eğitim
Klan İsimleri 2022: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı, Oyun Klan ve Takım Nickleri
Klan İsimleri 2022: En İyi, Türkçe, İngilizce, Şekilli, Yaratıcı, Oyun Klan ve Takım NickleriTablet, cep telefonları ve bilgisayarlar iş ve özel yaşamın dışında oyun oynamak için de kullanılıyor. Popüler oyunlar arasında yer alan PUBG, Valorant, CS GO tarzı oyunlar için klan isimleri ve oyun nickleri büyük önem taşıyor. Klan isimlerinin bu denli önem arz etmesinin nedenleri arasında oyuncunun klanına olan bağlılığını simgeliyor. Klan isimleri seçerken bu yüzden dikkat edilmesi gerekiyor. Oyun oynarken klanlara şekilli, Türkçe, İngilizce ve kısa isimler verme imkanı bulunuyor. Takım arkadaşlarınızla birlikte seçebileceğiniz bu klan isimleri oyunda akılda kalıcı olmanızı da sağlıyor. En iyi, Türkçe, İngilizce, şekilli, kısa klan ve takım isimleri için “Klan İsimleri 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
1.08.2022Oyun
Aç kalan ayılar ilçe merkezine indi, köpekleri kovalayıp çöpten karnını doyurdu
Aç kalan ayılar ilçe merkezine indi, köpekleri kovalayıp çöpten karnını doyurduTunceli'nin Pülümür ilçesinde aç kalan boz ayılar, ilçe mezbahanesine kadar indi. Köpekleri kovalayan ayılar çöpten karınlarını doyurdu.
31.07.2022Haberler
Kış uykusundaki ayıların kanından insanlar için 'süper serum'
Kış uykusundaki ayıların kanından insanlar için 'süper serum'Kış uykusuna yatan ayıların kanından serum hazırlayan Japon araştırmacılar, bunun insanların kaslarına iyi geldiğini gözlemledi. Ancak kandaki gizli güç aydınlatılamadı.
25.07.2022Dünya
Ayılar böyle götürdü! Helikopter kâbusa havalandı
Ayılar böyle götürdü! Helikopter kâbusa havalandı El değmemiş doğasıyla bilinen Asya kıtasının en doğu ucundaki Kamçatka Yarımadası, duyanları şoke eden bir olayla gündemde. 3 kişinin ölümüne sebep olan helikopter kazası, korkunç olaylar zincirinin ilk halkası oldu.
19.07.2022Dünya
Acıkan ayılar her gün ilçe merkezinde yiyecek arıyor
Acıkan ayılar her gün ilçe merkezinde yiyecek arıyorKars'ın Sarıkamış ilçesinde gündüz ve akşam saatlerinde TOKİ konutları bölgesine inen boz ayılar vatandaşların ilgi odağı oldu.
12.07.2022Haberler
Ayılar tatilde
Ayılar tatildeTarım ve Orman Bakanlığı, “Yaban hayatında bayram tatili devam ediyor” notuyla, bir boz ayının doğal hallerini paylaştı.
12.07.2022Gündem
Ağaca çıkan yavru ayılar böyle görüntülendi
Ağaca çıkan yavru ayılar böyle görüntülendiArtvin’de ağaca çıkan 3 yavru ayı bölgede gezintiye çıkan vatandaşlar tarafından görüntülendi.
4.07.2022Haberler
Çilek hırsızı ayılar kameralara yakalandı
Çilek hırsızı ayılar kameralara yakalandıGümüşhane’nin Torul ilçesine bağlı Zigana köyünde iki ayı bir evin bahçesine girerek bahçedeki bütün çilekleri yedi. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
4.07.2022Haberler
ABD'de garaja giren ayılar kavga etti
ABD'de garaja giren ayılar kavga ettiABD’nin California eyaletinde bir evin garajına giren 2 ayının kavga ettiği anlar güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.
22.06.2022Dünya
Boz ayılar ünlü profesörün peşini bırakmıyor
Boz ayılar ünlü profesörün peşini bırakmıyorTrabzon'un Maçka ilçesinde, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Afet Yönetim Merkezi ve Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, pencerelere tırmanarak ev ve bahçedeki ürünlerine zarar veren, ‘Meteor’ adını verdiği bozayıyı görüntülemek için geçen yıl güvenlik kamera sistemleri kurdu. Kadıoğlu, evin etrafında dolanan ve güvenlik kameralarına ilk kez yansıyan 2 bozayıya ait görüntüleri sosyal medyada paylaştı.
22.06.2022Haberler
ABD’de garaja giren 2 ayı kavga etti
ABD’de garaja giren 2 ayı kavga ettiABD’nin California eyaletinde bir evin garajına giren 2 ayının kavga ettiği anlar güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.
22.06.2022Haberler
Boz ayılar ünlü profesörün peşini bırakmıyor
Boz ayılar ünlü profesörün peşini bırakmıyorTrabzon'un Maçka ilçesinde, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Afet Yönetim Merkezi ve Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, pencerelere tırmanarak ev ve bahçedeki ürünlerine zarar veren, ‘Meteor’ adını verdiği bozayıyı görüntülemek için geçen yıl güvenlik kamera sistemleri kurdu. Kadıoğlu, evin etrafında dolanan ve güvenlik kameralarına ilk kez yansıyan 2 bozayıya ait görüntüleri sosyal medyada paylaştı.
22.06.2022Gündem
Bu alana giren ayılar arkasına bakmadan kaçıyor
Bu alana giren ayılar arkasına bakmadan kaçıyorSivas’ta bir arıcı kurduğu ilginç düzenekle kovanlarını zarar vermeden ayı saldırılarından korumayı başardı. Geliştirdiği ilginç sistem sayesinde kovanların bulunduğu alana giren ayılar arkasına bakmadan kaçmak zorunda kalıyor.
21.06.2022Gündem
Bir mahalleyi ayı korkusu sardı: Evlerimizden çıkamıyoruz
Bir mahalleyi ayı korkusu sardı: Evlerimizden çıkamıyoruzKastamonu’nun Cide ilçesinde mahalleye inen ayılar sebebiyle vatandaşlar evlerinden çıkamaz oldu. Gündüz vakti mahalle içerisinde dolaşan ayılar sebebiyle mahalle sakinlerini korku sardı.
21.06.2022Haberler
Bir mahalleyi ayı korkusu sardı: Evlerimizden çıkamıyoruz
Bir mahalleyi ayı korkusu sardı: Evlerimizden çıkamıyoruzKastamonu’nun Cide ilçesinde mahalleye inen ayılar sebebiyle vatandaşlar evlerinden çıkamaz oldu. Gündüz vakti mahalle içerisinde dolaşan ayılar sebebiyle mahalle sakinlerini korku sardı.
21.06.2022Gündem
İspanya'da kavga eden ayılar uçurumdan düştü
İspanya'da kavga eden ayılar uçurumdan düştüİspanya'nın Cantabria dağlarında iki ayı, saniyelerce süren kavgalarının ardından uçurumdan düştü.
10.06.2022Haberler
Kalabalık bara giren keseli sıçanı ustaca çıkaran Alaskalı kadın övgüye boğuldu
Kalabalık bara giren keseli sıçanı ustaca çıkaran Alaskalı kadın övgüye boğuldu'Telefonumu tut. Ben Alaskalıyım' diyerek kaybolmuş keseli hayvanı New York'taki bardan sakince dışarı götüren Sara Fulton, sosyal medyada viral oldu.
4.06.2022Dünya
Tunceli’de 2 bozayı görüntülendi
Tunceli’de 2 bozayı görüntülendiTunceli’de Pülümür Vadisinde yiyecek arayan 2 bozayı doğa fotoğrafçısı Muzaffer Akyüz tarafından görüntülendi. Görüntülenmelerine aldırış etmeyen bozayılar bir süre yiyecek aramayı sürdürdü. Daha sonra ormanlık alana doğru giden boz ayılar gözden kayboldu.
4.06.2022Haberler
Şaşırtan manzara! Ayılarla arkadaş oldu her gün ziyaretine geliyorlar
Şaşırtan manzara! Ayılarla arkadaş oldu her gün ziyaretine geliyorlarBursa'da ayılar mahallenin müdavimi oldu, her gün evlerin yakınına kadar gelip vatandaşlardan korkmuyor. Evlerin bahçelerine kadar gelen ayılar burada vatandaşların bıraktığı yemekleri afiyetle yiyor.
2.06.2022Haberler
Şaşırtan manzara! Ayılarla arkadaş oldu her gün ziyaretine geliyorlar
Şaşırtan manzara! Ayılarla arkadaş oldu her gün ziyaretine geliyorlarBursa'da ayılar mahallenin müdavimi oldu, her gün evlerin yakınına kadar gelip vatandaşlardan korkmuyor. Evlerin bahçelerine kadar gelen ayılar burada vatandaşların bıraktığı yemekleri afiyetle yiyor.
2.06.2022Gündem
Ankara'da aç kalan ayı köye indi
Ankara'da aç kalan ayı köye indiAnkara'nın Beypazarı ilçesine bağlı Saray Mahallesine gece saatlerinde inen ayı köylüler tarafından cep telefonu ile görüntülendi.
1.06.2022Haberler
Aç kalan ayılar yayla evlerini talan etti
Aç kalan ayılar yayla evlerini talan etti Rize'nin Çamlıhemşin ilçesi Verçenik Yaylası'nda aç kalan ayılar, girdikleri yayla evlerini talan etti.
31.05.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Ayılar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.