Bakan Kirişçi

Bakan Kirişçi

Son dakika Bakan Kirişçi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bakan Kirişçi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bakan Kirişçi haber sayfamızda...

Bakan Kirişçi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 186 bakan kirişçi haberi bulunmuştur.
Bakan Kirişci: Türkiye artık küresel ve uluslararası bir oyuncu
Bakan Kirişci: Türkiye artık küresel ve uluslararası bir oyuncu Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Türkiye'nin artık küresel ve uluslararası bir oyuncu konumuna geldiğini belirterek, Türkiye’nin tahıl koridoruna yaptığı moderatörlüğe dikkat çekti.
7.08.2022Siyaset
Gıdaya sıkı takip 90 bin ihbar geldi
Gıdaya sıkı takip 90 bin ihbar geldiGıdada piyasa denetimleri hız kesmeden ülke çapında devam ediyor. Hem denetim ekiplerinin ani baskınları, hem de ‘ALO 174 Gıda Hattı’na gelen ihbar başvuruları ile denetimler yapılıyor.
7.08.2022Ekonomi
Bakanlıktan gıdaya sıkı takip! 24 işletmeye faaliyetten men
Bakanlıktan gıdaya sıkı takip! 24 işletmeye faaliyetten menTarım ve Orman Bakanlığı, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü ekiplerince yılın ilk 7 ayında gerçekleştirilen 731 bin 648 gıda denetiminde 8 bin 321 firmaya 113 milyon 544 bin 482 TL ceza uygulandı; 24 işletme faaliyetten menedildi, 107 işletme hakkında ise suç duyurusunda bulunuldu.
6.08.2022Ekonomi
Tarım destek ödemeleri hesaplara aktarılıyor
Tarım destek ödemeleri hesaplara aktarılıyorTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, tarımsal destek ödemelerinin dün itibarıyla çiftçilerin hesaplarına aktarıldığını bildirdi.
6.08.2022Ekonomi
Tarımsal destek ödemeleri hesaplara yatırılıyor
Tarımsal destek ödemeleri hesaplara yatırılıyorTarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci tarımsal destek ödemelerine ilişkin önemli bir açıklama yaptı.
5.08.2022Ekonomi
Bakan Kasapoğlu duyurdu! Gençlik ve Spor Bakanlığı bin 17 'sürekli işçi' alacak
Bakan Kasapoğlu duyurdu! Gençlik ve Spor Bakanlığı bin 17 'sürekli işçi' alacakGençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bakanlık taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 1017 sürekli işçi alacaklarını açıkladı.
4.08.2022Ekonomi
Bakan Kirişci: Tarım topraklarımızı gözümüz gibi korumalıyız
Bakan Kirişci: Tarım topraklarımızı gözümüz gibi korumalıyızTarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, "Tüm çevremizi olduğu gibi bereketli tarım topraklarımızı gözümüz gibi korumalıyız. Çiftçilerimizin bu konuda daha hassas olmalarını bekliyorum" dedi.
4.08.2022Ekonomi
Bakan Kirişci, ABD'den dönüp susuz tarım yapan Ece Aynur Onur ile görüştü
Bakan Kirişci, ABD'den dönüp susuz tarım yapan Ece Aynur Onur ile görüştüMilliyet.com.tr'nin geçtiğimiz günlerde manşete taşıdığı Dr. Ece Aynur Onur, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ile telefon görüşmesi yaptı.
4.08.2022Ekonomi
Bakan Kirişci: "Türkiye'nin tarımda önceliği stratejik ürünlerdir"
Bakan Kirişci: "Türkiye'nin tarımda önceliği stratejik ürünlerdir"Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, tarımda Türkiye'nin önceliğinin stratejik ürünler olduğunu, sektör açısından da üretim alanlarının artırılması, verimin yükseltilmesi ve kalitenin daha yukarıya taşınmasını hedeflediklerini belirtti.
3.08.2022Ekonomi
Bakan Kirişci: “Cumhurbaşkanımızın duruşu ile tahıl krizi sorunu çözüldü”
Bakan Kirişci: “Cumhurbaşkanımızın duruşu ile tahıl krizi sorunu çözüldü”Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Cumhurbaşkanımızın ‘Biz ne Rusya ne Ukrayna, bunlar bizim için dost ve komşu ülkelerdir’ duruşu ile bu mesele çözüldü” dedi. Kirişci, ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Venezuela’dan 1 metrekare dahi toprak almadığının altını çizdi.
31.07.2022Ekonomi
Bakan Kirişçi: Bugün fındıkla ilgili açıklamamız olacak
Bakan Kirişçi: Bugün fındıkla ilgili açıklamamız olacakTarım ve Orman Bakanı Prof.Dr. Vahit Kirişci, “Bugün Sayın Cumhurbaşkanımızla Ordu’da olacağım. Buğday ile ilgili, arpa ile ilgili, hububat ile ilgili, çay ile ilgili açıklamalarımız oldu. Bugün de fındık ile ilgili bir açıklamamız olacak "dedi.
30.07.2022Ekonomi
Bakan Kirişci tohum fiyatlarını açıkladı
Bakan Kirişci tohum fiyatlarını açıkladıTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Tohumluk fiyatları makarnalık ve ekmeklik buğday için kilo başına 10,5 TL, tritikale için kilo başına 9,5 TL ve arpa için kilo başına 9 TL olarak belirlenmiştir” dedi.
29.07.2022Ekonomi
Bakan Kirişci'den Ukraynalı mevkidaşı ile 'tahıl koridoru' görüşmesi
Bakan Kirişci'den Ukraynalı mevkidaşı ile 'tahıl koridoru' görüşmesiTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ukrayna Tarım Politikası ve Gıda Bakanı Mykola Solskyi ile bir araya geldi.
28.07.2022Siyaset
Tarımsal destek ödemeleri hesaplara bugün yatırılıyor
Tarımsal destek ödemeleri hesaplara bugün yatırılıyorTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi tarımsal destek ödemelerinin bugün hesaplara aktarılacağını söyledi.
22.07.2022Ekonomi
Türkiye’den 90 ülkeye sitrik asit ihracatı
Türkiye’den 90 ülkeye sitrik asit ihracatıAdana’da bulunan Tezkim Tarımsal Kimya, mısır nişastasından sitrik asit üretimi yaparak, 90 ülkeye ihracat yapıyor.
19.07.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ve Bakan Kirişci Yozgat’ta rafting yaptı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ve Bakan Kirişci Yozgat’ta rafting yaptıYozgat’ın Çekerek ilçesinde düzenlenen Uluslararası Rafting Türkiye Grand Prix'si açılışında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, yapay rafting parkurunda rafting yaptı.
16.07.2022Gündem
700 hektar küle döndü
700 hektar küle döndüDatçalılara ve burada tatil yapan vatandaşlara 24 saatlik kâbus yaşatan orman yangını dün kontrol altına alındı. Trafodan çıkan yangında 10 civarında ev hasar görürken yaklaşık 700 hektarlık alanın küle döndüğü belirtildi.
15.07.2022Gündem
Bakan Kirişci'den '15 Temmuz' mesajı
Bakan Kirişci'den '15 Temmuz' mesajıTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için yayımladığı mesajında, "99 yıllık Cumhuriyet tarihimizde 27 Mayıs 1960'da başlayıp 15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişimine kadarki süreç, milletimize ve demokrasimize yönelen suikastlardır" dedi.
14.07.2022Gündem
Bakan Kirişci paylaştı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Datça yangınındaki ekiplere geçmiş olsun telefonu
Bakan Kirişci paylaştı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Datça yangınındaki ekiplere geçmiş olsun telefonuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Datça'daki orman yangınında görev yapan ekipleri telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.
14.07.2022Siyaset
Datça’da orman yangını! Söndürme çalışmaları sürüyor
Datça’da orman yangını! Söndürme çalışmaları sürüyorMuğla'nın Datça ilçesinde, orman yangını çıktı. Bakan Kirişci çalışmaları yakından izlemek üzere bölgeye geldi. Kirişci yangının çıkış sebebine dair, "Şu anki tespitimiz elektrik trafosundan çıktığı, ama kesin değerlendirmeleri ilerleyen saatlerde paylaşacağız" bilgisini paylaştı. Yangında Türkiye'de ilk defa gece görüşlü yangın söndürme helikopterleri tarafından alevlere müdahalede bulunuldu. Alevlerin Kabaklarlı Plajı'na kadar ilerlemesi üzerine jandarma bölgede tahliye kararı aldı. Jandarma, tedbir amacıyla Hayıtbükü ve Kabaklarlı çevresindeki konaklama tesisi ve evlerde kalan tatilcilerden bölgeyi boşaltmaları istedi.
14.07.2022Haberler
Datça alev alev
Datça alev alevDatça’da çıkan orman yangınında bir ev yandı, bölgedeki 20 ev de tedbir amacıyla tahliye edildi. Datça Belediye Başkanı Uçar, yangının tek bölgede sürdüğünü ama rüzgar nedeniyle yayıldığını söyledi
14.07.2022Gündem
Bakan Kirişci'den Datça yangını hakkında açıklama
Bakan Kirişci'den Datça yangını hakkında açıklamaTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Datça ilçesindeki orman yangınının ilk belirlemelere göre çıkış nedeninin elektrik trafosundan kaynaklandığını, alevlerin 600 hektarlık alanda etkili olduğu açıkladı. Kirişci, 1466 personel ve 130 gönüllü ile müdahale edilen yangında, alevlerin tehdit ettiği yerleşim bölgelerinde oturan 2 bin 400 kişinin tahliye edildiğini bildirdi.
14.07.2022Gündem
Bakan Kirişci açıkladı: Gece görüşlü helikopterler ilk kez Datça'da denenecek
Bakan Kirişci açıkladı: Gece görüşlü helikopterler ilk kez Datça'da denenecekTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, gece görüşlü yangın söndürme helikopterlerinin ilk kez Datça yangınında kullanılarak test edileceğini açıkladı.
13.07.2022Gündem
Datça’da orman yangını
Datça’da orman yangınıMuğla'nın Datça ilçesinde, orman yangını çıktı. Alevlerin ilerlediği Mesudiye Mahallesi Döşeme mevkinde bir ev yadı, o bölgedeki evler de tedbir amacıyla tahliye edildi. Yangının otel ve pansiyonların bulunduğu sahil şeridine yaklaştığı da görüldü. Öte yandan Bakan Kirişci'nin bölgeye gideceği bildirildi.
13.07.2022Haberler
Son dakika | Datça'daki orman yangın kontrol altında
Son dakika | Datça'daki orman yangın kontrol altındaMuğla'nın Datça ilçesinde dün öğle saatlerinde çıkan orman yangınının kontrol altına alındığı bildirildi. Bakan Kirişci yangına ilişkin son bilgileri de paylaştı.
14.07.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Bakan Kirişçi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.