Baltık

Baltık

Son dakika Baltık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Baltık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Baltık haber sayfamızda...

Baltık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.011 baltik haberi bulunmuştur.
Kayıp ‘Amber Odası’ denizde aranıyor
Kayıp ‘Amber Odası’ denizde aranıyorPolonyalı dalış grubu Baltictech, 1945’te İkinci Dünya Savaşı sırasında Sovyetler Birliği tarafından batırılan Nazi gemisi Karlsruhe’nin enkazını, Polonya sahil kasabası Ustka’dan 70 mil uzakta keşfetti.
19.09.2021Dünya
Türk jetleri NATO'nun "hava polisliği" görevi sonrasında yurda döndü
Türk jetleri NATO'nun "hava polisliği" görevi sonrasında yurda döndüMilli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, NATO Geliştirilmiş Hava Polisliği görevi kapsamında Türk Hava Kuvvetlerine ait dört F-16 uçağı ve askeri personel, 6 Temmuz-15 Eylül tarihlerinde Polonya'nın Malbork Hava Üssü'nde yerini aldı.
16.09.2021Haberler
Türk jetleri, NATO'nun 'hava polisliği' görevi sonrası yurda döndü
Türk jetleri, NATO'nun 'hava polisliği' görevi sonrası yurda döndüTürk jetleri, Polonya'da NATO'nun 'hava polisliği' görevinde 30'a yakın sorti gerçekleştirdi. Litvanya'da 2006'daki 'Baltık Hava Polisliği' görevinden 15 yıl sonra ikinci kez NATO kapsamında hava polisliği görevini yapan Türk Hava Kuvvetleri'ne ait unsurlar, 15 Eylül'de yurda döndü.
16.09.2021Gündem
Son dakika haberi: Ordu başkente indi! İnsanlar kaçışırken Avrupa'nın göbeğinde şok görüntüler
Son dakika haberi: Ordu başkente indi! İnsanlar kaçışırken Avrupa'nın göbeğinde şok görüntülerSon dakika haberlere göre, Letonya'nın başkenti Riga'da bir anda ordu birliklerinin inip etrafa ateş açması şok etkisi yarattı. Savaş alanında dönen şehirde insanların bebeklerine sarılıp kaçmaya çalıştıkları görüldü. Kısa bir süre sonra ordudan ve hükümetten açıklama geldi. İşte son dakika gelişmeler...
16.09.2021Dünya
Avrupa'da doğal gaz fiyatları rekor kırıyor
Avrupa'da doğal gaz fiyatları rekor kırıyorAvrupa vadeli doğal gaz piyasasında, artan tüketim, kıtada yer altı depolama tesislerindeki doluluk oranlarının azalması ve kış öncesi arzda kısıntı yaşanabileceği endişeleri nedeniyle fiyatlar rekor seviyeye ulaştı.
15.09.2021Uzmanpara
Son dakika haberi: Putin anlaşmayı yaptı! Savaş sesleri Avrupa'dan duyuluyor
Son dakika haberi: Putin anlaşmayı yaptı! Savaş sesleri Avrupa'dan duyuluyorSon dakika haberlere göre Rusya ve Belarus tarafından 200 bin asker, 80 savaş uçağı ve yüzlerce tankla Kırgızistan'da gerçekleştirilen tatbikat sonrası, özellikle Batı dünyasını yakından ilgilendirecek gelişmeler yaşandı. İki ülke arasında varılan askeri anlaşma sonucu Avrupa'nın en ciddi düşmanlarından Belarus'a sağlanacak olanaklar düşünüldüğünde, bir çatışma ya da savaş kaçınılmaz görünüyor. İşte son dakika gelişmeler...
13.09.2021Dünya
Son dakika... ABD ve NATO ülkeleri alarma geçti! Büyük savaş oyunu
Son dakika... ABD ve NATO ülkeleri alarma geçti! Büyük savaş oyunuYeryüzünün en büyük ülkesi 200 bin asker, 80 savaş uçağı, 15 gemi ve yüzlerce tankı harekete geçirdi, Avrupa sınırında gerçek füzeler fırlatıldı. Dakikalar önce yapılan açıklama ise dünyayı ayağa kaldırdı!
10.09.2021Dünya
Kuzey Akım 2 doğal gaz boru hattının inşaatı tamamlandı
Kuzey Akım 2 doğal gaz boru hattının inşaatı tamamlandıRus enerji şirketi Gazprom'un, Kuzey Akım 2 Doğal Gaz Boru Hattı Projesi'nin inşaatını tamamladığı bildirildi.
10.09.2021Ekonomi
AB'den Irak-Belarus uçuşlarının kalıcı olarak sonlandırılması için talep
AB'den Irak-Belarus uçuşlarının kalıcı olarak sonlandırılması için talepAvrupa Birliği (AB), Belarus'tan Baltık ülkelerine düzensiz göçmen girişlerinden sonra Irak'tan Belarus'a geçici olarak durdurulan uçuşların kalıcı şekilde sonlandırılması için Irak hükümetinden talepte bulundu.
8.09.2021Dünya
Kuzey Akım 2 projesinde son borunun kaynaklanması tamamlandı
Kuzey Akım 2 projesinde son borunun kaynaklanması tamamlandıRus enerji şirketi Gazprom'un, Kuzey Akım 2 Doğal Gaz Projesi'nde son borunun kaynaklamasını tamamladığı ve hattı bu yıl sonuna kadar faaliyete geçirmeyi planladığı bildirildi.
6.09.2021Ekonomi
MSB paylaştı! NATO tarafından kalk emri verildi
MSB paylaştı! NATO tarafından kalk emri verildiMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Geliştirilmiş Hava Polisliği görevi kapsamında Polonya Malbork'ta konuşlu 161'inci Jet Filo Komutanlığı uçaklarına NATO tarafından kalk emri verildiğini bildirdi.
3.09.2021Gündem
Kış boyunca soğumuyor! Sadece adı kaldı...
Kış boyunca soğumuyor! Sadece adı kaldı...Balıkçılar, deniz suyu sıcaklığının yüksek olmasından dolayı dertli. Balıkçı Ali Saruhan, “Eskiden kestanekarası fırtınası olur ve deniz soğumaya başlardı. Şimdi fırtına olmadığı gibi deniz suyu kış boyunca soğumuyor” diyor.
2.09.2021Gündem
Martynas Levickis: Akordeon genç bir enstrüman ve hâlâ kimliğinin uzantılarını keşfediyor
Martynas Levickis: Akordeon genç bir enstrüman ve hâlâ kimliğinin uzantılarını keşfediyorMartynas Levickis, genç bir müzisyen olmasına rağmen hem dinleyiciler hem de müzik çevreleri tarafından büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Litvanya doğumlu sanatçı çocuk yaşlarından itibaren çeşitli yarışmalarda ödüller kazanarak hem ülkesinde hem de Avrupa'nın genelinde dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Türkiye'de daha önce de konserler veren Martynas Levickis, bu kez 49. İstanbul Müzik Festivali kapsamında müzikseverlerle buluşacak. 2 Eylül Perşembe Akşamı Sonsuza Dek Tango: “Piazzolla 100 Yaşında” konseriyle Maximum Uniq Açıkhava'da müzikseverlerin karşısına çıkacak olan Martynas Levickis konser öncesi sorularımızı yanıtladı.
İş dünyası büyüme verisine odaklandı
İş dünyası büyüme verisine odaklandıİş dünyası temsilcileri, salgının tüm olumsuzluklarına rağmen yılın ikinci çeyreğinde yüzde 20'yi aşması beklenen büyümenin 2021'in tamamında yüzde 7-8 bandında gerçekleşebileceğini öngörürken, sürdürülebilir rakamlara ulaşmada nitelikli yatırımların kilit önemde olacağını belirtiyor.
31.08.2021Uzmanpara
Kuzey Akım 2 Doğal Gaz Projesi'nde boru döşeme işinin yüzde 99'u tamamlandı
Kuzey Akım 2 Doğal Gaz Projesi'nde boru döşeme işinin yüzde 99'u tamamlandıRus enerji şirketi Gazprom'un Kuzey Akım 2 Doğal Gaz Projesi'nde boru döşeme işini yüzde 99 oranında tamamladığı bildirildi.
28.07.2021Ekonomi
Polonya ve Ukrayna'dan Kuzey Akım 2 tepkisi
Polonya ve Ukrayna'dan Kuzey Akım 2 tepkisiPolonya ve Ukrayna, ABD ve Almanya arasındaki Rusya'dan Avrupa'ya uzanan Kuzey Akım 2 boru hattı projesinin tamamlanmasına izin veren anlaşmaya tepki gösterdi.
22.07.2021Dünya
ABD ve Almanya Kuzey Akım 2 boru hattı projesinde anlaştı
ABD ve Almanya Kuzey Akım 2 boru hattı projesinde anlaştıABD ve Almanya, Rusya’dan Avrupa’ya uzanan Kuzey Akım 2 boru hattı projesinin tamamlanmasına izin verecek anlaşmaya vardı.
22.07.2021Ekonomi
Son dakika haberi... Moskova kükredi! 'Bunu siz istediniz'
Son dakika haberi... Moskova kükredi! 'Bunu siz istediniz'Son dakika haberlere göre, Rusya ile Batı arasındaki ipler kopmak üzere. Rusya'nın 'durduralamaz' diye tanıttığı hipersonik füze denemelerine ABD'den yanıt gecikmedi. Kremlin ise Batı dünyasına net mesaj gönderdi: Bize başka çare bırakmadınız...
21.07.2021Dünya
Son dakika haberi... S-500'ler ateşlendi! Rusya dur durak bilmiyor...
Son dakika haberi... S-500'ler ateşlendi! Rusya dur durak bilmiyor...Putin'in NATO'ya ve dünyaya "Ne karadan ne havadan ne de denizden üzerimize gelmeyi düşünmeyin" mesajı verdiği Rusya Deniz Kuvvetleri Günü öncesinde, önce Zikron Hipersonik füze denemesi yaparak 350 kilometredeki hedefi vurdu, ardından da S-500'leri ateşledi. İşte son dakika haberinin detayları...
21.07.2021Dünya
Türk jetleri Polonya'da havalandı! 'Görevlere daima hazır'
Türk jetleri Polonya'da havalandı! 'Görevlere daima hazır'NATO Geliştirilmiş Hava Polisliği görevi için Polonya'da bulunan Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait iki F-16 uçağının, Baltık Denizi bölgesinde ilk alarm reaksiyon görevi icra ettiği bildirildi.
20.07.2021Gündem
Son Dakika: Putin böyle ilan etti! Jetler havalandı, savaş gemileri peş peşe...
Son Dakika: Putin böyle ilan etti! Jetler havalandı, savaş gemileri peş peşe...Putin'in NATO'ya ve dünyaya "Ne karadan ne havadan ne de denizden üzerimize gelmeyi düşünmeyin" mesajı verdiği Rusya Deniz Kuvvetleri Günü öncesinde, en son teknolojiye sahip savaş gemileri denize açıldı. Mayın tarama uçaklarının yanı sıra savaş uçakları da havalandı. İşte son dakika haberinin detayları...
19.07.2021Dünya
Eski İtalyan Büyükelçi Marsili'den 15 Temmuz darbe girişimi açıklaması
Eski İtalyan Büyükelçi Marsili'den 15 Temmuz darbe girişimi açıklamasıİtalya'nın Eski Ankara Büyükelçisi Carlo Marsili, 15 Temmuz 2016'da darbe girişiminin akim bırakılmasının ve hükümetin kontrolü geri almasının kendisini rahatlattığını söyledi.
15.07.2021Dünya
Yalova'da midye çiftlikleri kuruluyor
Yalova'da midye çiftlikleri kuruluyorYalova'nın Çınarcık ve Armutlu ilçelerinde midye çiftliklerinin kurulmasıyla ilgili süreç devam ediyor.
12.07.2021Ekonomi
IMF Başkanı'ndan Avrupa ekonomisi için büyüme tahmini
IMF Başkanı'ndan Avrupa ekonomisi için büyüme tahminiUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, Orta ve Doğu Avrupa'da yer alan Üç Deniz İnisiyatifi ekonomilerinin 2025'e kadar batı Avrupa'daki 15 Avrupa Birliği (AB) ekonomisinden yılda yaklaşık yüzde 1,2 daha fazla büyüme kaydetmesinin beklendiğini bildirdi.
8.07.2021Ekonomi
EBRD, Türkiye büyüme tahminini revize etti
EBRD, Türkiye büyüme tahminini revize ettiAvrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın (EBRD) tahminine göre, Türkiye ekonomisi bu yıl yüzde 5,5 büyüyecek.
29.06.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

natoRusyasavaş uçağıABDBaltık Denizi

Baltık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.