Bangladeş

Bangladeş

Son dakika Bangladeş haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bangladeş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bangladeş haber sayfamızda...

Bangladeş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.775 banglades haberi bulunmuştur.
İthal tohumda virüs alarmı! Bakanlık'tan 'acele' kodlu uyarı geldi
İthal tohumda virüs alarmı! Bakanlık'tan 'acele' kodlu uyarı geldi Türkiye’nin tohum ithal ettiği ülkelerde, Türkiye için büyük risk taşıyan tohum virüsleri tespit edildi.
26.10.2021Gündem
Bangladeş’te mülteci kampı olaylarıyla ilgili 10 gözaltı
Bangladeş’te mülteci kampı olaylarıyla ilgili 10 gözaltıBangladeş’te Arakanlı Müslüman mültecilerin kaldığı Cox's Bazar bölgesindeki kamplardan birinde cuma günü çıkan olaylarla ilgili 10 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.
24.10.2021Dünya
Türk müteahhitler yeni yatırım imkanlarını değerlendiriyor
Türk müteahhitler yeni yatırım imkanlarını değerlendiriyorAvusturya'nın Ankara Büyükelçisi Johannes Wimmer, Avusturyalı ve Türk müteahhitlik firmalarının üçüncü pazarlarda ortaklık bağlamında Afrika, Orta Asya, Orta Doğu'da iyi iş birlikleri çıkarabileceğini belirterek, "Eminim ki iki ülkenin iş birliği bu bölgelerde daha görünür olmalarını sağlayacak. Kısa zamanda iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum." dedi.
20.10.2021Ekonomi
Türk ve Avusturyalı müteahhitler İstanbul'da buluştu
Türk ve Avusturyalı müteahhitler İstanbul'da buluştuTürkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Erdal Eren, son yıllarda Türk müteahhitlerinin Kamu-Özel Ortaklığı (PPP) projelerinde önemli deneyimler kazandığını belirterek, "Bu deneyim, üye firmalarımıza faaliyetlerinde kesinlikle rekabet avantajı sağlamaktadır. Yeni pazarlara girme konusundaki tecrübemizi ve enerjimizi sizlerle paylaşmaya hazırız." dedi.
18.10.2021Ekonomi
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Oyun
Tarihin en büyük doğal felaketleri
Tarihin en büyük doğal felaketleriDoğal afetler tarihin her dönemi yaşanan olaylardır. İnsanlara ve etraflarına verdikleri zararla dikkat çeken doğal afetlere Molatik olduk. Bakalım tarihin en büyük felaketleri hangileriymiş.
18.10.2021Tarih
Alman şirketleri Türkiye'yi merkez olarak görüyor
Alman şirketleri Türkiye'yi merkez olarak görüyorAlman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası (AHK Türkiye) Başkanı Dr. Markus Slevogt, Alman şirketlerin, Türkiye'nin konumunun potansiyelini çok iyi anladığını, Türkiye'yi sadece büyük bir yerel tüketici pazarı olarak değil, aynı zamanda 1,5 milyar nüfuslu bölgesel pazara erişim sağlayan bir merkez olarak gördüğünü ifade ederek, "Türkiye, küresel tedarik zinciri faaliyetlerinde önemli bir role sahip olabilir. Türkiye'nin Avrupa üretim merkezleri için daha sağlam bir tedarik zinciri oluşturacağı düşünülüyor." dedi.
18.10.2021Uzmanpara
'Tekstil kenti' Kahramanmaraş'tan 694 milyon dolarlık ihracat yapıldı
'Tekstil kenti' Kahramanmaraş'tan 694 milyon dolarlık ihracat yapıldıTürkiye'nin tekstil sektöründe öncü kentleri arasında yer alan Kahramanmaraş'tan yılın 9 ayında 694 milyon 400 bin dolarlık ihracat gerçekleştirildi.
18.10.2021Ekonomi
Bangladeş’te yüzlerce gözaltı! Hindu tapınaklarına saldırdılar
Bangladeş’te yüzlerce gözaltı! Hindu tapınaklarına saldırdılarHindu-Müslüman gerilimine bağlı şiddet olaylarının arttığı Bangladeş’te Hindu tapınaklarına düzenlenen saldırılara ilişkin 300’den fazla kişi gözaltına alındı.
18.10.2021Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan imam hatip mesajı: Şöhreti sınırlarımızın ötesine geçmeye başladı
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan imam hatip mesajı: Şöhreti sınırlarımızın ötesine geçmeye başladıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da "70. Yılında İmam Hatip Okulları ve Türkiye'de Din Eğitimi Uluslararası Sempozyumu"nun açılışında konuştu. Erdoğan, 'Birileri bu okullarımızı karalamaya çalışsa da milletimizin ilgilsine ket vuramıyor, bu okulların şöhreti sınırlarımızın ötesine geçmeye başladı' dedi.
15.10.2021Siyaset
‘Önümüzdeki süreçte Kabil’e gideceğiz’
‘Önümüzdeki süreçte Kabil’e gideceğiz’Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Afganistan’daki durumu yakından takip ettiklerini belirtti.
13.10.2021Siyaset
Büyükşehirler susuzluk riski altında! 'Üç Van Gölü kadar alanı kaybettik'
Büyükşehirler susuzluk riski altında! 'Üç Van Gölü kadar alanı kaybettik'2050 yılında 5 milyar insan susuz kalabilir! Bu korkunç gerçek, tüm dünyayı etkisi altına alan iklim krizinin ulaşabileceği boyutları gösteriyor. Gerekli önlemler hızlıca alınmazsa başta Türkiye olmak üzere pek çok ülke, büyük bir su sorunuyla karşı karşıya kalacak. Uzmanlar, üç Van Gölü büyüklüğünde sulak alanı kaybettiğimizi vurgulayarak İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi büyükşehirlerin risk altında olduğunu söylüyor.
10.10.2021Gündem
Almanya 13 milyon doz aşı hibe etti
Almanya 13 milyon doz aşı hibe ettiAlmanya’nın yoksul ülkelere bugüne dek 13 milyon dozdan fazla aşı hibe ettiği bildirildi. Hedef, sene sonuna dek bu sayıyı 100 milyona çıkarmak.
9.10.2021Dünya
Alman medyası: "Türk silah sanayisinin yükselişte"
Alman medyası: "Türk silah sanayisinin yükselişte"Alman Birinci Televizyon Kanalı ARD Türk silah sanayisinin yükselişte olduğuna ilişkin haber yayımladı.
4.10.2021Dünya
Bangladeş'te yabancı televizyon kanallarının yayını durduruldu
Bangladeş'te yabancı televizyon kanallarının yayını durdurulduBangladeş'te, tüm yabancı kanalların yayını "yayın politikasını yerine getirmediği" gerekçesiyle durduruldu.
2.10.2021Dünya
Türkiye, Arakanlı Müslümanların liderlerinden Ullah'ın öldürülmesini kınadı
Türkiye, Arakanlı Müslümanların liderlerinden Ullah'ın öldürülmesini kınadıTürkiye, Arakanlı Müslümanların (Rohingya) liderlerinden Mohib Ullah'ın Bangladeş'in güneyindeki bir mülteci kampında silahlı kişilerce öldürülmesini kınadı ve faillerin adalet önüne çıkarılması için gerekli adımların atılması çağrısında bulundu
1.10.2021Siyaset
Bangladeş'te yüzlerce nehir kirlilik tehlikesiyle karşı karşıya
Bangladeş'te yüzlerce nehir kirlilik tehlikesiyle karşı karşıyaBangladeş’te kirlilik ve zehirle avlanma nedeniyle yüzlerce nehir ve nehir deltası zarar görüyor.
26.09.2021Dünya
Ankara'da jandarma ekipleri 24 şüpheliyi gözaltına aldı
Ankara'da jandarma ekipleri 24 şüpheliyi gözaltına aldıAnkara'da jandarma ekipleri, son bir haftada, düzensiz göç, tarihi eser kaçakçılığı ve uyuşturucu imal ve ticareti suçlarını işledikleri iddiasıyla 24 şüpheliyi gözaltına aldı.
25.09.2021Gündem
Bakan Çavuşoğlu: Rohinga Müslümanlarını kaderlerine terk etmeyeceğiz
Bakan Çavuşoğlu: Rohinga Müslümanlarını kaderlerine terk etmeyeceğizDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ''Rohingaların gönüllü, güvenli, onurlu ve sürdürülebilir dönüşleri için çalışmaya devam edilmeli. Rohinga Müslümanlarını kaderlerine asla terk etmeyeceğiz.'' ifadesini kullandı.
22.09.2021Siyaset
Bakan Soylu: Burası kimsenin istediği gibi uyuşturucu satacağı bir tarla değil
Bakan Soylu: Burası kimsenin istediği gibi uyuşturucu satacağı bir tarla değilİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hala teyakkuzumuz, uyuşturucu mücadelesinde alarm halimiz devam etmektedir. Uyuşturucu operasyon sayımız, geçen yılın bu döneminde 104 bindi. Bu yılın başından itibaren bugüne kadar 148 bin 585 oldu. Yani tam yüzde 42 arttı. Ölümler azalıyor. Burası kimsenin istediği gibi uyuşturucu satacağı bir tarla değil. Buna müsaade etmeyiz dedi.
22.09.2021Haberler
Bakan Soylu: Burası kimsenin istediği gibi uyuşturucu satacağı bir tarla değil
Bakan Soylu: Burası kimsenin istediği gibi uyuşturucu satacağı bir tarla değilİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hala teyakkuzumuz, uyuşturucu mücadelesinde alarm halimiz devam etmektedir. Uyuşturucu operasyon sayımız, geçen yılın bu döneminde 104 bindi. Bu yılın başından itibaren bugüne kadar 148 bin 585 oldu. Yani tam yüzde 42 arttı. Ölümler azalıyor. Burası kimsenin istediği gibi uyuşturucu satacağı bir tarla değil. Buna müsaade etmeyiz dedi.
22.09.2021Siyaset
Son dakika: BM 76. Genel Kurulu! Erdoğan'dan dünyaya önemli mesajlar
Son dakika: BM 76. Genel Kurulu! Erdoğan'dan dünyaya önemli mesajlarSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonlarca insanın hayatını kaybettiği, 10 milyonlarca insanın Kovid-19 virüsünün pençesinde kıvrandığı bir dönemde, aşı milliyetçiliğinin farklı yöntemlerle halen sürdürülüyor olmasının, insanlık adına yüz kızartıcı olduğunu ifade etti. "Yerli aşımız TURKOVAC'ı yakın zamanda milletimizle birlikte tüm insanlığın istifadesine sunacağımızı ifade etmek istiyorum." diyen Erdoğan, Dünya Sağlık Örgütünün güçlendirilmesi ve salgınlara karşı sözleşme hazırlanması girişimlerini desteklediklerini vurguladı. "Doğu Akdeniz'de en uzun kıyıya sahip Türkiye'yi bölgede yok sayan anlayıştan vazgeçilmesi şarttır." diyen Erdoğan, KKTC ile ilgili olarak, "BM'nin eşit olarak kabul ettiği Ada'daki iki halktan birinin lideri sizlere hitap edebilirken, diğer liderin bu platformda sesini duyuramaması adil değildir." açıklamasında bulundu.
21.09.2021Siyaset
Son dakika! İngiltere, Türkiye'yi kırmızı listeden çıkardı
Son dakika! İngiltere, Türkiye'yi kırmızı listeden çıkardıSon dakika haberine göre; İngiltere, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında uyguladığı seyahat listesinde yaptığı güncellemede, Türkiye'yi 22 Eylül itibarıyla seyahat sonrası zorunlu otel karantinası gerektiren kırmızı listeden çıkardı.
17.09.2021Dünya
Tekirdağ'da minibüste 32 kaçak göçmen yakalandı!
Tekirdağ'da minibüste 32 kaçak göçmen yakalandı!Tekirdağ’da, polis ekiplerince minibüste 32 kaçak göçmen yakalandı. Minibüs sürücüsü, gözaltına alındı. Kaçak göçmenler ise işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi'ne teslim edildi.
16.09.2021Gündem
‘Çok gençtim, vahşi yüzlerini bilmiyordum’
‘Çok gençtim, vahşi yüzlerini bilmiyordum’İngiltere’ye dönebilmek umuduyla açtığı davadan sonuç alamayan terör örgütü DAEŞ’in eski üyesi Şamima Begüm, Suriye’de kaldığı kamptan bir TV programına katıldı. Begüm, “DAEŞ’in ölüm tarikatı olduğunu bilmiyordum” iddiasında bulundu
16.09.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

bangladeşTürkiyeAlmanyagözaltıAvusturya

Bangladeş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.