Bangladeş

Bangladeş

Son dakika Bangladeş haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Bangladeş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Bangladeş haber sayfamızda...

Bangladeş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.034 bangladeş haberi bulunmuştur.
Dünya Suudi güzeli konuşuyor! Yarışmaya katıldı, tarihe geçti
Dünya Suudi güzeli konuşuyor! Yarışmaya katıldı, tarihe geçtiSuudi Arabistan tarihinde bir ilk yaşandı. Riyad, Singapur'da düzenlenen bir güzellik yarışmasına ilk kez bir temsilci gönderdi
20.02.2024Dünya
Amerikalı giyer Afrikalı çeker!
Amerikalı giyer Afrikalı çeker!ABD’nin Afrika ülkelerine gönderdiği ikinci el kıyafetlerin atıldığı çöp alanları o kadar doldu ki artık uzaydan görülüyor.
18.02.2024Dünya
20 yılda ne ‘yüz’ler eskitti: Facebook
20 yılda ne ‘yüz’ler eskitti: FacebookSosyal medyanın ‘mucidi’ Mark Zuckerberg’in kurduğu Facebook, 3 milyardan fazla insanı sanal platformda buluştururken suçlamalara da göğüs gererek 20. yaşına girdi.
11.02.2024Gündem
Diyarbakır'da TIR dorsesinde 72 kaçak göçmen yakalandı
Diyarbakır'da TIR dorsesinde 72 kaçak göçmen yakalandıDiyarbakır’da jandarmanın düzenlediği operasyonda, TIR dorsesinde 72 kaçak göçmen yakalandı, organizatör olduğu belirlenen 1 şüpheli gözaltına alındı.
10.02.2024Gündem
Dünyadan uzanan yardım elleri
Dünyadan uzanan yardım elleriBüyük felaketin ardından dünyanın dört bir yanından devlet kurumları ve sivil toplum kuruluşları da yardım için harekete geçti. Yabancı arama kurtarma ekipleri ve yurt dışındaki yardım kampanyaları, dayanışma ruhunun önemli bir parçası oldu.
6.02.2024Gündem
Ölüm döşeğinde açıkladı: 50 yıldır en çok arananlar listesindeydim
Ölüm döşeğinde açıkladı: 50 yıldır en çok arananlar listesindeydimÖlümcül kanser hastalığı sebebiyle hastane yatağında ölümü bekliyordu. Yaşamının son günlerinde hayatı boyunca gizlediği sırrı açığa vurmaya hazırdı. O, Japonya'yı 1970'li yıllarda sarsan bir dizi bombalı eylemin 50 yıldır kayıplara karışan failiydi.
3.02.2024Dünya
Peruk, kaynak ve çıtçıtın karanlık yüzü! Taraktan, giderden toplanıp 80 saatte çözülüyor
Peruk, kaynak ve çıtçıtın karanlık yüzü! Taraktan, giderden toplanıp 80 saatte çözülüyorPek çok ünlüde görüp hayran kaldığımız peruk, kaynak, çıtçıt ve postiş gibi saç aksesuarları çok şık ve parlak görüntüsüyle göz kamaştırsa da ne yazık ki birçoğu taraklardan, giderlerden toplanan kıl yumakları olarak hayata başlıyor. Peki bu saçların sahip oldukları ülkelerdeki hikâyesi ne? Hangi işlemlerden geçiyorlar? 7 gün 24 saat sizinle birlikte olan saçınız aslında kime ait? İşte cevapları.
22.01.2024Yaşam
Bangladeş’te yangın! Yüzlerce ev küle döndü
Bangladeş’te yangın! Yüzlerce ev küle döndüBangladeş’in başkenti Dakka’daki bir gecekondu mahallesinde çıkan yangın sonucu 2 kişi hayatını kaybetti, 300 ev küle döndü.
13.01.2024Haberler
Bangladeş’te yangın! Yüzlerce ev küle döndü
Bangladeş’te yangın! Yüzlerce ev küle döndüBangladeş’in başkenti Dakka’daki bir gecekondu mahallesinde çıkan yangın sonucu 2 kişi hayatını kaybetti, 300 ev küle döndü.
13.01.2024Dünya
Dünyanın en güçlü pasaportları belli oldu! Listenin zirvesinde dört Avrupa ülkesi var
Dünyanın en güçlü pasaportları belli oldu! Listenin zirvesinde dört Avrupa ülkesi varHenley Pasaport Endeksi'ne göre dört Avrupa ülkesi artık dünyanın en güçlü pasaportlarına sahip.
12.01.2024Dünya
2024 yılında dünya genelinde yapılacak tüm seçimler
2024 yılında dünya genelinde yapılacak tüm seçimlerGezegendeki nüfusun neredeyse yarısına ev sahipliği yapan onlarca ülkede 2024 yılında genel seçimler yapılacak. Bununla birlikte oy kullanma hakkını kullanan vatandaşların sayısının çokluğu, pek de iyiye işaret etmiyor. Öyle ki bu yıl, en sağlam demokrasiler bile bir anlamda test edilecek.
10.01.2024Dünya
Bangladeş’te yangın: Yaklaşık 7 bin Arakanlı Müslüman evsiz kaldı
Bangladeş’te yangın: Yaklaşık 7 bin Arakanlı Müslüman evsiz kaldıBangladeş’in Cox’s Bazar şehrinde Arakanlı Müslümanların kaldığı 5 numaralı kampta çıkan yangında yaklaşık 7 bin Arakanlı Müslüman evsiz kaldı.
8.01.2024Dünya
Dünyanın yarısı sandığa gidiyor!
Dünyanın yarısı sandığa gidiyor!Bu yıl dünyanın farklı ülkelerinde gerçekleştirilecek seçimler, demokrasinin en önemli testi olarak görülüyor. 60’ın üzerinde ülkede, dünya nüfusunun yarısının sandıklara gideceği bu yıl, küresel siyaset açısından önemli bir dönemeç olacak.
7.01.2024Dünya
Bangladeş’te genel seçim öncesi yolcu treni kundaklandı: 4 ölü
Bangladeş’te genel seçim öncesi yolcu treni kundaklandı: 4 ölüBangladeş’te yarın gerçekleştirilecek genel seçimler öncesi trene gerçekleştirilen kundaklama sonucu 4 kişi hayatını kaybetti.
6.01.2024Dünya
Aksiyon Filmleri 2024: En İyi, En Yeni, Sürükleyici Türk ve Yabancı Aksiyon Film Önerileri
Aksiyon Filmleri 2024: En İyi, En Yeni, Sürükleyici Türk ve Yabancı Aksiyon Film ÖnerileriFilm dünyasının sevilen türleri arasında gerilim, komedi, macera ve aksiyon filmleri başı çekiyor. Her yaş grubundan bireylere uygun çekilen filmler izlerken kişiyi işlediği konuya adapte ediyor. Yönetmen koltuğunda dünyaca ünlü isimlerin oturduğu ve kadrosunda önemli isimlerin yer aldığım filmler bulunuyor. Aileniz veya arkadaşlarınızla izleyebileceğiz en iyi, en yeni, sürükleyici, tehlikeli ve macera içeren Türk ve yabancı aksiyon film önerileri için sizin için hazırladığımız aksiyon filmleri 2024 içeriğimize göz atabilirsiniz.
Dünya Nüfusu 2024: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus Sıralaması
Dünya Nüfusu 2024: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus SıralamasıDünya üzerinde yaşayan insan sayısı anlamına gelen dünya nüfusu her geçen gün artış gösteriyor. Bu artışlar yıldan yıla ölüm, doğum ve göçlere göre farklılık gösterebiliyor. Dünya üzerinde bu artış bazı ülkelerde daha fazla artış gösteriyor. Ülkelere göre dünya nüfus sıralamasında Çin başı çekerken ikinci sırada Hindistan ve üçüncü sırada Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yer alıyor. Kadın ve erkek doğum, ölüm oranları da ülke içerisinde farklılıklar gösteriyor. Dünyada kaç insan var? Ülkelere göre güncel dünya nüfus sıralaması ve tablosu ile ilgili detaylı bilgilere “Dünya Nüfusu 2024” içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
5.01.2024Dünya
Myanmar Hakkında Bilgiler; Myanmar Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Myanmar Hakkında Bilgiler; Myanmar Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıMyanmar, Asya kıtasının güneydoğusunda yer almaktadır. Resmi adı Myanmar Birliği Cumhuriyetidir. Eski adı Burma olan ve Birminyam adıyla da bilinen ülke 4 Ocak 1948 tarihinde bağımsızlığını ilan etti. Myanmar'ın başkenti neresi, nüfusu ne kadar? Sizin için derledik.
3.01.2024Tatil
Bangladeş Hakkında Bilgiler; Bangladeş Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Bangladeş Hakkında Bilgiler; Bangladeş Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıResmi ismi Bangladeş Halk Cumhuriyeti olan ülke, dünyadaki en yoğun nüfuslu yerlerden birisidir. Dünyadaki en fakir ülkelerden birisi sayılan ülkede, ekonomik faaliyetler neredeyse hiç gelişmemiştir. Bangladeş'in ekonomisi nasıldır, başkenti nerededir, nüfusu kaçtır, resmi dili hangisi veya hangileridir gibi tüm soruların yanıtlarınızı sizin için hazırladık.
3.01.2024 Tatil
Hindistan Hakkında Bilgiler; Hindistan Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Hindistan Hakkında Bilgiler; Hindistan Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıHindistan, Uzak Doğu'nun ilginç ülkelerinden biridir. Gelenek ve görenekleri farklı olduğu gibi lüks-pislik, fakirlik-zenginlik bir aradadır. Hindistan nerede, başkenti neresi, nüfusu ne kadar, resmi konuşulan dil hangisi, para birimi nedir gibi soruların yanıtlarını derledik.
3.01.2024Dünya
Pakistan Hakkında Bilgiler; Pakistan Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Pakistan Hakkında Bilgiler; Pakistan Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıPakistan – resmi adıyla Pakistan İslam Cumhuriyeti- Asya’da bulunan bir İslam devletidir. Halkın %97’si Müslüman’dır. Nükleer silahlara sahip tek İslam devleti olup, komşusu Hindistan ile sürekli kavga halindedir. Pakistan hakkında daha detaylı bilgiyi sizler için derledik.
3.01.2024Tatil
Çift rahimli kadın, iki günde iki bebek doğurdu
Çift rahimli kadın, iki günde iki bebek doğurduNadir görülen çift rahimli Amerikalı bir kadın, "milyonda bir" görülen bir hamilelik ve toplam 20 saat süren doğum sancısının ardından iki gün içinde iki kez doğum yaptı.
24.12.2023Dünya
Dünyanın konuştuğu kadın! 'Milyonda bir görülüyor'
Dünyanın konuştuğu kadın! 'Milyonda bir görülüyor'Nadir görülen çift rahimli Amerikalı bir kadın, 'milyonda bir' görülen bir hamilelik ve toplam 20 saat süren doğum sancısının ardından iki gün içinde iki kez doğum yaptı.
23.12.2023Dünya
Bangladeş'te tren vagonları ateşe verildi
Bangladeş'te tren vagonları ateşe verildi Bangladeş’te kimliği belirsiz şahıslar tarafından bir trenin vagonlarının ateşe verilmesi sonucu çıkan yangında biri çocuk 4 kişi hayatını kaybetti.
19.12.2023Dünya
ABD’nin Suriye’de PKK/YPG ile ortak tatbikatı sonrası Türkiye'den terör ikazı: Takip ediyoruz!
ABD’nin Suriye’de PKK/YPG ile ortak tatbikatı sonrası Türkiye'den terör ikazı: Takip ediyoruz!Milli Savunma Bakanlığı, son bir haftada düzenlenen operasyonlarda 43 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
14.12.2023Haberler
ABD’nin Suriye’de PKK/YPG ile ortak tatbikatı sonrası Türkiye'den terör ikazı: Takip ediyoruz!
ABD’nin Suriye’de PKK/YPG ile ortak tatbikatı sonrası Türkiye'den terör ikazı: Takip ediyoruz!Milli Savunma Bakanlığı, son bir haftada düzenlenen operasyonlarda 43 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Öte yandan bakanlık kaynaklarından, ABD'nin Suriye'de terör örgütü PKK/YPG ile ortak tatbikatına ilişkin soruya da yanıt verildi.
14.12.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Bangladeş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.