Bankacılık

Bankacılık

Son dakika bankacılık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bankacılık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bankacılık haber sayfamızda...

Bankacılık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 24.195 bankacılık haberi bulunmuştur.
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa güne yükselişle başladıBorsa güne yüzde 0,46'lık yükselişle başladı.
28.01.2022Uzmanpara
Enflasyon hedefine 11.4 puan güncelleme
Enflasyon hedefine 11.4 puan güncellemeYıl sonu enflasyon tahminini yüzde 11.8'den yüzde 23.2'ye yükselttiklerini açıklayan Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, bankanın 20 Aralık'ta döviz satmadığını söyledi.
28.01.2022Ekonomi
Borsa günü yükselişle kapattı
Borsa günü yükselişle kapattıBorsa, günü yüzde 2,38’lik yükselişle tamamladı.
27.01.2022Ekonomi
Bankacılık sektöründe mevduat ve krediler azaldı
Bankacılık sektöründe mevduat ve krediler azaldıBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre krediler 4 trilyon 960,3 milyar TL'den 4 trilyon 938,3 milyar TL'ye geriledi.
27.01.2022Uzmanpara
Son dakika haberi... Bayraktar TB2'ye karşı silah istediler!
Son dakika haberi... Bayraktar TB2'ye karşı silah istediler!Son dakika haberlere göre, ABD ve NATO merakla beklenen yanıtı Rusya'ya resmen iletti, Putin Karadeniz'den Barents Denizi'ne kadar birçok cepheyi alev topuna çevirdi, Almanya'nın Ukrayna'ya gönderdiği kargo büyük ses getirdi. CNN International ise, Putin'in kabusu olan Batılı ülkelerin elindeki en büyük kozu sayfasına taşıdı. Donbas'taki Rus yanlısı ayrılıkçıların Bayraktar TB2 SİHA açıklaması ise gündemi değiştirdi. Rusya lideri Vladimir Putin ise, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davetini kabul etti. Rus Bakan Lavrov'dan da ABD'ye ilişkin 'olumlu yanıt yok' açıklaması geldi. İşte son dakika gelişmeler...
27.01.2022Dünya
Borsa güne düşüşle başladı
Borsa güne düşüşle başladıBorsa güne yüzde 1,6'lık düşüşle başladı.
27.01.2022Uzmanpara
Son dakika: İşçi maaşlarına ek zam! Erdoğan müjdeyi canlı yayında açıkladı
Son dakika: İşçi maaşlarına ek zam! Erdoğan müjdeyi canlı yayında açıkladıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı canlı yayında işçi ücretlerine dair müjdeyi açıkladı. Erdoğan, "Memur sözleşmesinde yaptığımız gibi  kamu işçilerinin ücretleri yüzde 2,5'luk bir artış daha ilave ediyoruz. Böylece işçilerimizin ücretlerinde yüzde 28'i bulan bir artış sağlamış oluyoruz." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan İran'dan doğal gaz akışının kesilmesine dair "Bizim İran'a borcumuz söz konusu değil, tam aksine bu iddialar yalandır.10-15 gün içinde doğal gaz akışı devam edecek." açıklamasında bulundu. Kur korumalı TL mevduatı hesabına dair bilgi veren Erdoğan, "Bakiye 25 Ocak itibarıyla 203 milyar lirayı aşmış durumda." dedi. Erdoğan ayrıca, "KDV konusunda da Hazine ve Maliye Bakanlığımız şu anda çalışmalarını yürütüyor." bilgisini paylaştı.
26.01.2022Ekonomi
Son dakika: Erdoğan 'İran'a borcumuz yok' dedi ve açıkladı: Doğalgaz akışı devam edecek
Son dakika: Erdoğan 'İran'a borcumuz yok' dedi ve açıkladı: Doğalgaz akışı devam edecekGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan İran'dan doğal gaz akışının kesilmesine dair "Bizim İran'a borcumuz söz konusu değil, tam aksine bu iddialar yalandır.10-15 gün içinde doğal gaz akışı devam edecek." açıklamasında bulundu.
26.01.2022Siyaset
Son dakika: Erdoğan'dan İstanbul'u esir alan karla mücadele eleştirisi: Bu tam anlamıyla basiretsizliktir
Son dakika: Erdoğan'dan İstanbul'u esir alan karla mücadele eleştirisi: Bu tam anlamıyla basiretsizliktirGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da yaşanan kar esaretine dair, "Bu tam anlamıyla basiretsizliktir. Ne yazık ki daha önceki uygulamaları bile devam ettiremeyen bir yönetim elinde İstanbul. Biz, İstanbul'umuzu kaderine terk edemeyiz." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere muhalefet belediyelerine genel bütçeden aktarılan paylar, 2019'dan bu yana aşağı yukarı 2 kat artırılmıştır." bilgisini paylaştı. Erdoğan açıklamalarında "CHP'li belediyelerin projelerini engelliyor demek çok büyük bir yalandır. İş yapmak istiyorsanız kimse sizin önünüzü kesemez. Hangi parti olursa olsun proje engellenmez." sözlerine yer verdi.
26.01.2022Siyaset
EFT Saatleri 2022: Bankalar Arası 7/24 EFT ve Havale Saat Kaça Kadar Yapılır?
EFT Saatleri 2022: Bankalar Arası 7/24 EFT ve Havale Saat Kaça Kadar Yapılır? EFT, Elektronik Fon Transferinin kısaltılmasına denir. Bankalar arası yapılan para gönderme işlemi EFT olarak adlandırılır. Hesaplar arası yapılan para transferine ise havale denir. Havalede başka bankaya para gönderme işlemi yapılmaz. EFT işlemi hafta içi yapılabilir ve ancak her bankanın EFT saatleri ile ücreti değişiklik gösterir. Hafta sonu ve resmi tatillerde EFT işlemi yapılmaz. EFT sadece bankaların faaliyette olduğu saatlerde yapılır. Ancak Merkez Bankası’nın 2021 yılı itibari ile hizmete soktuğu FAST işlemi ile 7/24 1000 TL’ye kadar EFT yapılabilir. Bankalar arası 7/24 EFT ve havale saat kaça kadar yapılır? diyorsanız “EFT Saatleri 2022” içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
26.01.2022Gündem
Bireysel Emeklilik İptali 2022: BES İptali Nasıl Yapılır?
Bireysel Emeklilik İptali 2022: BES İptali Nasıl Yapılır?Bireysel Emeklilik, kişilerin iş hayatında birikim yapabilmelerini sağlayan özel emeklilik sistemedir. Emeklilik döneminde harcanabilmesi amaçlanmaktadır. Emeklilik döneminde ek gelir sağlayarak refah bir yaşam sürmesi amaçlanan bu sisteme katılmak zorunlu değildir. 18 yaşını geçen herkes dilerse Bireysel Emeklilik Sistemine katılabilir. Dileyen Bireysel Emeklilik iptali yaparak sistemden çıkabilirler. BES iptali için yapılması gereken birkaç işlem bulunur ve şartlar vardır. BES iptali nasıl yapılır? “Bireysel Emeklilik İptali 2022” içeriğimizden detaylı bilgi elde edebilirsiniz.
26.01.2022Ekonomi
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa güne yükselişle başladıBorsa güne yüzde 0,31 oranında yükselişle başladı.
26.01.2022Uzmanpara
Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır? Bankaların Bloke Kaldırma Numaraları
Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır? Bankaların Bloke Kaldırma NumaralarıSim kartlar çeşitli nedenlere bağlı olarak bloke olabiliyor. Pin kodunun yanlış girilmesi, 4.5G destekli yeni bir cihaz kullanmak isteyenlerin sim kartları bloke olmaktadır. Kartların bloke olmasının nedenleri arasında hiç şüphesiz güvenlik unsuru yer alır. Sim karta bloke konulması durumunda mobil bankacılık hizmetlerinden faydalanılmaz hale getirmektedir. Ancak kaldırmak oldukça kolaydır. Puk kodu veya bankların bloke kaldırma numaraları ile bu işlem birkaç adımda halledilebilir. Sim kart blokesi nasıl kaldırılır? “Bankaların Bloke Kaldırma Numaraları” içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.01.2022Teknoloji
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır? A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.01.2022Oyun
Saatlerin Anlamı 2022: Çift, Ters ve Aynı Denk Gelen Saat Anlamı Nedir?
Saatlerin Anlamı 2022: Çift, Ters ve Aynı Denk Gelen Saat Anlamı Nedir?Hayat döngüsü içerisinde önemli yere sahip olan saatler günde 24 kez çift, 13 kez ise ters saatlere denk gelir. Bu saatlerin bir anlamı bulunuyor. Saatlerin anlamı birçok kişi tarafından saat falı olarak da bilinir. Aşk, iş özel hayat ile ilgili yorumların yapıldığı bu saatlerin anlamı çift, ters ve üçlü olmasına göre farklılık gösteriyor. Saatlerin anlamı akrep ve yelkovanın denk geldiği saatlere göre yorumlanır. Çift saatler daha olumlu bir anlam taşırken ters saatler olumsuzdur. Çift saatler 19.19, 20.20, 21.21, 22.22 ters saatler ise 04.40, 05.50, 10.01, 12.21, 13.31 şeklindedir. Üçlü saatler ise 01.11, 02.22, 03.33 vb. şeklindedir. Saatlerin anlamı 2022 içeriğimizden çift, ters, yansıma, aynı, üçlü saatlerin anlamını ve saat falı yorumlarını detaylı açıklamaları ile birlikte okuyabilirsiniz.
25.01.2022Yaşam
Borsa ilk yarıda yükseldi
Borsa ilk yarıda yükseldiBorsa İstanbul günün ilk yarısında yüzde 0,70 oranında değer kazandı.
25.01.2022Uzmanpara
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa güne yükselişle başladıBorsa güne yüzde 0,92 oranında yükselişle başladı.
25.01.2022Uzmanpara
Borsa güne düşüşle başladı
Borsa güne düşüşle başladıBorsa haftaya yüzde 0,31 oranında düşüşle başladı.
24.01.2022Uzmanpara
AK Parti'li Elitaş: Amacımız kripto parada düzenleyici bir yasa
AK Parti'li Elitaş: Amacımız kripto parada düzenleyici bir yasaAK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, kripto para piyasasını düzenleyen yasa tasarısı çalışması kapsamında TBMM'de kripto para borsalarının temsilcileriyle yaptığı toplantının ardından DHA'ya konuştu. Elitaş, "Amacımız yasaklayıcı değil, düzenleyici bir yasal düzenlemeyi ortaya çıkarmak" dedi.
21.01.2022Ekonomi
Borsa güne düşüşle başladı
Borsa güne düşüşle başladıBorsa güne yüzde 0,31 oranında düşüşle başladı.
21.01.2022Uzmanpara
Az kaldı: FED toplantısı ne zaman? 2022 Ocak FED faiz kararı toplantısı ayın kaçında?
Az kaldı: FED toplantısı ne zaman? 2022 Ocak FED faiz kararı toplantısı ayın kaçında?FED faiz kararı toplantısı ile ilgili meraklı arayış başladı. Yeni yılın ilk FED faiz kararı toplantısı ne zaman olacak sorusu yoğun ilgiye uğruyor. 2022 Yılı FED faiz kararı toplantı tarihleri belirlendi. Peki Ocak ayı FED toplantısı ne zaman yapılacak? Ocak ayı FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? İşte Ocak, Mart, Mayıs, Haziran, Temmuz, Eylül 2022 FED faiz kararı toplantı tarihleri...
21.01.2022Ekonomi
Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa günü düşüşle tamamladıBorsa, günü yüzde 1,36'lık düşüşle tamamladı.
20.01.2022Ekonomi
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli olduTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) faiz kararını açıkladı. Buna göre, banka politika faizini yüzde 14 oranında sabit bıraktı. Peki ekonomistler gelecek aylardaki faiz kararı için ne diyor? İşte cevabı...
20.01.2022Haberler
Son Dakika: Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Son Dakika: Merkez Bankası'nın faiz kararı belli olduTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) faiz kararını açıkladı. Buna göre, banka politika faizini yüzde 14 oranında sabit bıraktı. Peki ekonomistler gelecek aylardaki faiz kararı için ne diyor? İşte cevabı...
20.01.2022Ekonomi
Borsa güne yükselişle başladı
Borsa güne yükselişle başladıBorsa güne yüzde 0,69 oranında yükselişle başladı.
20.01.2022Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Bankacılık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.