Barınak

Barınak

Son dakika barınak haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan barınak gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan barınak haber sayfamızda...

Barınak

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.171 barınak haberi bulunmuştur.
Hevesle alınıp terk edildiler! Cins köpekler sahiplenmeyi bekliyor
Hevesle alınıp terk edildiler! Cins köpekler sahiplenmeyi bekliyor Hevesle alınıp sokağa bırakılan cins köpekler, Her Eve Pati Derneği (HEPAD) tarafından koruma altına alınarak yuvalandırılıyor.
21.04.2024 Gündem
Ebru Şallı minik oğlu Pars'ı andı: Ben hep ama hep seninleyim
Ebru Şallı minik oğlu Pars'ı andı: Ben hep ama hep seninleyim Ebru Şallı'nın 2013 yılında boşandığı Harun Tan ile evliliğinden dünyaya gelen oğlu Pars Tan, dört yıl önce hayatını kaybetmişti. Şallı, sosyal medya sayfasından yaptığı paylaşımlarla minik oğlunu andı.
17.04.2024 Cadde
Uğrunda yüzlerce insan öldü, 3 bin metre yüksekte! 'Kıyametten bile sağ çıkabilir'
Uğrunda yüzlerce insan öldü, 3 bin metre yüksekte! 'Kıyametten bile sağ çıkabilir' Bundan 100 yıl önce bir dağın kayalık yüzüne inşa edilen bu kulübe, 'dünyanın en yalnız evi' olarak kabul ediliyor. Peki, yaklaşık 3 bin metre metre yükseklikte bulunan ve uğruna yüzlerce insanın hayatını kaybettiği bu ev neden ve nasıl inşa edildi?
16.04.2024 Yaşam
Kanser hastası Shannen Doherty ölüme hazırlanıyor! 'Bu benim için zor olacak'
Kanser hastası Shannen Doherty ölüme hazırlanıyor! 'Bu benim için zor olacak' 2017 yılından bu yana meme kanseriyle mücadele eden ABD'li oyuncu Shannen Doherty, katıldığı bir programda eşyalarını satmaya başladığını açıkladı. Ünlü isim, annesinin ölümünü daha çabuk kabullenmesi ve bu geçiş sürecini daha kolay yaşamasını istediği için bu hamleyi yaptığını belirtti.
2.04.2024 Cadde
Cumhur İttifakı adayı Turgut Altınok: Ankaramızı cazibe merkezi yapacağız
Cumhur İttifakı adayı Turgut Altınok: Ankaramızı cazibe merkezi yapacağız Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Turgut Altınok, "Ankaramızı her alanda bir cazibe merkezi yapacağız."
29.03.2024 Gündem
Böyle vicdansızlık görülmedi! Ağzı bağlı 4 çuvalın içinden çıktılar
Böyle vicdansızlık görülmedi! Ağzı bağlı 4 çuvalın içinden çıktılar Edirne’de Keşan Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği'nin Canevi Barınağı önüne bırakılan ağızları bağlı çuvallarda havasızlıktan boğulmak üzere olan yavru köpekler bulundu. Mama, su verilen ve durumları iyi olan köpekler, barınakta bakıma alındı.
26.03.2024 Gündem
BM İsrail'in yeni kararını açıkladı! Gazze’nin kuzeyine gıda konvoylarına giriş yok
BM İsrail'in yeni kararını açıkladı! Gazze’nin kuzeyine gıda konvoylarına giriş yok Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) Genel Komiseri Philippe Lazzarini, “İsrailli yetkililer, BM'ye Gazze’nin kuzeyine gıda konvoylarının girişini artık onaylamayacaklarını bildirdi” açıklamasında bulundu. Almanya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İsrail’in Filistin’e ait 800 hektardan fazla araziye "devlet arazisi" olarak el koyması kınandı. Macron'dan Netanyahu'ya uyarı geldi.
24.03.2024 Dünya
İzmir'de feci olay! Onlarca köpek katledildi
İzmir'de feci olay! Onlarca köpek katledildi İzmir Kemalpaşa'da onlarca köpeğin katledildiği ileri sürüldü. İşte tüyler ürperten olayın detayları...
23.03.2024 Gündem
‘39 hedef hava harekatıyla imha edildi’
‘39 hedef hava harekatıyla imha edildi’ Milli Savunma Bakanlığı kaynakları terör örgütü PKK’nın son saldırısına ilişkin “Son dönemde saldırıların gerçekleştirildiği yerler artık Pençe-Kilit bölgesinin en uç, en cephe bölgeleridir.
22.03.2024 Gündem
Irak'ın kuzeyine düzenlenen hava harekatlarında 39 terör hedefi imha edildi
Irak'ın kuzeyine düzenlenen hava harekatlarında 39 terör hedefi imha edildi MSB'den yapılan açıklamada, "19 ve 20 Mart’ta düzenlenen hava harekâtları ile Irak’ın kuzeyindeki Metina, Zap, Hakurk, Gara ve Kandil bölgelerinde terör örgütü PKK tarafından kullanıldığı tespit edilen ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen sığınak, barınak ve mağaralardan oluşan toplam 39 hedef işte böyle vuruldu." ifadeleri yer aldı.
21.03.2024 Haberler
Irak'ın kuzeyine düzenlenen hava harekatlarında 39 terör hedefi imha edildi
Irak'ın kuzeyine düzenlenen hava harekatlarında 39 terör hedefi imha edildi Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyinde PKK terör örgütünün kullandığı 39 hedefin 19 ve 20 Mart’ta yapılan hava harekatlarıyla vurulduğunu açıkladı. MSB hava harekatı görüntülerine yer verdi.
21.03.2024 Gündem
Son bir haftada 26 terörist etkisiz hale getirildi
Son bir haftada 26 terörist etkisiz hale getirildi Milli Savunma Bakanlığı, Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil son bir haftada 26 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
21.03.2024 Haberler
Son dakika... Pençe Kilit'te son durum! MSB kaynakları: Bunlar son çırpınışları
Son dakika... Pençe Kilit'te son durum! MSB kaynakları: Bunlar son çırpınışları Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, Bağdat’ta gerçekleşen görüşmelerde Irak tarafının terörle mücadeleye yaklaşımının nasıl olduğuna soruya yanıt verdi. MSB kaynakları Pençe Kilit Hareketleri'ne ilişkin son bilgileri de aktardı.
21.03.2024 Gündem
5 bölgeye hava harekatı: 27 hedef imha edildi
5 bölgeye hava harekatı: 27 hedef imha edildi Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak’ın kuzeyindeki terörist saldırı girişiminde şehit düşen Tabip Teğmen Hulusi Elçi’nin kanını yerde bırakmadı.
20.03.2024 Gündem
Son dakika: MSB duyurdu! Irak’ın kuzeyine hava harekatı: 27 terör hedefi imha edildi
Son dakika: MSB duyurdu! Irak’ın kuzeyine hava harekatı: 27 terör hedefi imha edildi Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak’ın kuzeyindeki Metina, Zap, Hakurk, Gara ve Kandil bölgerinde PKK tarafından kullanıldığı tespit edilen 27 hedefin hava operasyonları ile imha edildiğini açıkladı.
19.03.2024 Gündem
Eksi 25 derecede tatbikat! Komandolar için 5 kilometrelik parkur
Eksi 25 derecede tatbikat! Komandolar için 5 kilometrelik parkur Birinci Dünya Savaşı sırasında Rus işgali altındaki toprakları kurtarmak için başlatılan Sarıkamış Harekatı'nda binlerce askerin şehit düştüğü Sarıkamış'ta komandolar, zorlu kış şartlarında eğitim alıyor.
17.03.2024 Haberler
Eksi 25 derecede tatbikat! Komandolar için 5 kilometrelik parkur
Eksi 25 derecede tatbikat! Komandolar için 5 kilometrelik parkur Birinci Dünya Savaşı sırasında Rus işgali altındaki toprakları kurtarmak için başlatılan Sarıkamış Harekatı'nda binlerce askerin şehit düştüğü Sarıkamış'ta komandolar, zorlu kış şartlarında eğitim alıyor.
17.03.2024 Gündem
Gazze’ye yardımlar için önemli girişim
Gazze’ye yardımlar için önemli girişim ABD Başkanı Joe Biden, “Birliğin Durumu” konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasının büyük bölümünü Gazze’de yaşananlara ayıran Biden, bölgeye ulaşan yardımlar konusunda önemli bir adımı duyurdu.
9.03.2024 Dünya
Yüzde 70'i engelli 254 sokak hayvanına yuva kurdu
Yüzde 70'i engelli 254 sokak hayvanına yuva kurdu Adana’nın Kozan ilçesinde 20 yıldır kendini sokak hayvanlarına adayan Nevra Ünlü, kurduğu barınak ile yüzde 70'i engelli 254 köpeğin sokaklarda değil sağlıklı bir yuvada yaşaması için kadın başına mücadele ediyor.
8.03.2024 Yaşam
Ateşkese bu kez Katar umut oldu
Ateşkese bu kez Katar umut oldu İsrail’in saldırıları sürerken, yeni bir ateşkes ve Hamas’ın elindeki rehinelerin bırakılması konusunda Katar’da bir girişim başlatıldı. İlk izlenimlerin “olumlu” olduğu belirtiliyor.
26.02.2024 Dünya
Deprem Sonrası Geçici Yapı Çözümleri
Deprem Sonrası Geçici Yapı Çözümleri Güneydoğu Anadolu depreminin üzerinden geçen bir yıla rağmen malesef bölgede hala barınma ve kamusal alan ihtiyaçları giderilmiş değil ve depremzedeler yaşamlarını güçlükle idame ettiriyor. Bu konuda devletle, çeşitli meslek odalarıyla ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaparak çözüm arayışında olan mimar ve mühendislere ilham verebilmek için bu ayki Dosya sayfalarımızı, dünyanın çeşitli bölgelerinde üretilmiş, nitelikli deprem sonrası geçici yapı çözümlerine ayırdık.
26.02.2024 Mimarlık
Reyhanlı Dünya Vatandaşları Merkezi
Reyhanlı Dünya Vatandaşları Merkezi Tayvanlı mimar Dr. Chen-Yu Chiu (Cho)’nun Bilkent Üniversitesi'ndeki öğrenci ekibiyle birlikte gönüllü olarak tasarladığı ve halen direktörlüğünü yürüttüğü Reyhanlı Dünya Vatandaşları Merkezi yaşanan deprem felaketinden sonra sapasağlam ayakta kalarak Hataylılara geçici barınma alanı olarak da hizmet verdi. Umut, barış, toplumsal refah ve esenlik için mimarın ve mimarlığın üstlenebileceği rolü simgeleştiren Reyhanlı Dünya Vatandaşları Merkezi, WAF 2023’te “Sivil Toplum ve Topluluk” kategorisinin de birincisi oldu.
26.02.2024 Mimarlık
Dr. Marwa Al-Sabouni: Mimarinin davranışlarımızı yönlendirme gücü vardır; inşa ettiğimiz şey kimliğimizi dönüştürür...
Dr. Marwa Al-Sabouni: Mimarinin davranışlarımızı yönlendirme gücü vardır; inşa ettiğimiz şey kimliğimizi dönüştürür... İstanbulSMD’nin düzenlediği “Mimarlık Ne İşe Yarar” konferansı için İstanbul’a gelen Suriyeli mimar, yazar ve yayıncı Dr. Marwa AlSabouni ile dünya çapında ses getiren kitaplarını, mimarlığın ve şehirlerin savaş ve çatışmalardaki rolünü, yıkımına tanıklık ettiği kadim şehir Humus’taki gözlemlerini ve kentlerin yeniden inşasındaki olası riskleri konuştuk.
26.02.2024 Mimarlık
20 yıllık psikolog megafonla süt satıyor! 'Karasineğe 'Lütfen çıkar mısın?' diyordum'
20 yıllık psikolog megafonla süt satıyor! 'Karasineğe 'Lütfen çıkar mısın?' diyordum' 20 yıllık psikolog Şeyda Nur Boybeyi, önce ofisini kapatıp bir karavan kiraladı. Ardından da kendi karavanıyla 1 sene boyunca Türkiye’yi gezdi. İstanbul’a yeniden dönemeyeceği anladığında da Burhaniye’de babasına ait olan çiftliğin işletmesini alarak burada yaşamaya başladı. Şeyda Nur ve aynı çiftlikte yaşayan yakın arkadaşı Elif, şimdilerde ellerinde megafonla bağırarak süt satıyorlar.
22.02.2024 Yaşam
UNICEF: Gazze'de 17 bin çocuk refakatsiz veya ailesinden ayrı
UNICEF: Gazze'de 17 bin çocuk refakatsiz veya ailesinden ayrı Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu’na (UNICEF) göre Gazze'de 17 bin çocuğun refakatsiz kaldığı ya da ailesinden ayrıldığı tahmin ediliyor.
3.02.2024 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Barınak ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.