Basın Özgürlüğü

Basın Özgürlüğü

Son dakika basın özgürlüğü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan basın özgürlüğü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan basın özgürlüğü haber sayfamızda...

Basın Özgürlüğü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.400 basin ozgurlugu haberi bulunmuştur.
Barış Nobel’i özgürlüğün
Barış Nobel’i özgürlüğünNobel Barış Ödülü bu yıl, Filipinler ve Rusya’da ifade özgürlüğü için mücadele eden gazeteci Maria Ressa ile Dmitry Muratov’a verildi
9.10.2021Dünya
AB’de tarihi kriz! 'Temel ilke' reddedildi
AB’de tarihi kriz! 'Temel ilke' reddedildiPolonya Anayasa Mahkemesi, AB ilkelerinin reddi anlamına gelen bir karara imza attı ve AB hukukunun belirli konularda ulusal mevzuata üstünlüğü ilkesini reddetti. Karara AB’nin tepkisi sert oldu
9.10.2021Dünya
AB'den Polonya'ya ültimatom! Adımlar atılacak
AB'den Polonya'ya ültimatom! Adımlar atılacakAvrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Polonya Anayasa Mahkemesinin "ülkedeki yasaların bazı AB yasalarından üstün olduğuna" dair verdiği karara tepki göstererek, "AB yasaları, anayasal hükümler dahil ulusal yasalardan önce gelir." ifadesini kullandı.
8.10.2021Dünya
Son dakika... Nobel Barış Ödülü iki gazeteciye gitti
Son dakika... Nobel Barış Ödülü iki gazeteciye gitti2021 Nobel Barış Ödülü'nü kazananlar Filipinli gazeteci Maria Ressa ile Rus meslektaşı Dmitry Muratov oldu.
8.10.2021Dünya
Çin'den 100 maddelik 'ABD müdahalesi' listesi
Çin'den 100 maddelik 'ABD müdahalesi' listesiÇin, Joe Biden'ı Pekin'i eleştirmek için "medya özgürlüğünü bahane etmekle" suçladı.
25.09.2021Dünya
Siyasette 'Laiklik' polemiğine son nokta! Çelik: Mümkün değildir
Siyasette 'Laiklik' polemiğine son nokta! Çelik: Mümkün değildirAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, siyasetteki laik tartışmalarıyla ilgili olarak, "Laiklik prensibinin Anayasa'da korunması gerektiğini düşünüyoruz. Hiçbir şekilde Anayasa’dan çıkarılması gibi AK Parti'nin bir teklifi olamaz. Bu teklife AK Parti'nin olumlu bir şekilde bakması da mümkün değildir." ifadelerini kullandı.
13.09.2021Siyaset
Son dakika! Bakan Akar'dan Rum yönetiminin skandal kararına tepki
Son dakika! Bakan Akar'dan Rum yönetiminin skandal kararına tepkiİzmir’de 'Adalar Denizi ve Yunanistan ile Komşuluk İlişkileri Sorunları Sempozyumu'nda konuşan Bakan Akar, Rum kesiminin Atatürk kitabıyla ilgili verdiği skandal talimata tepki gösterdi. Akar, "Çarpık ve düşmanca zihniyetin bir örneği. Şiddetle reddediyor ve şiddetle kınıyoruz." dedi.
9.09.2021Gündem
AYM’den emsal karar: Gazetecinin eleştirisi demokrasinin gereği
AYM’den emsal karar: Gazetecinin eleştirisi demokrasinin gereğiAnayasa Mahkemesi (AYM), basın özgürlüğünün dokunulmazlığına vurgu yapan emsal oluşturacak önemli bir karar verdi
27.08.2021Siyaset
Meksika Afganistan'dan kaçan 124 gazeteciyi ülkeye kabul etti
Meksika Afganistan'dan kaçan 124 gazeteciyi ülkeye kabul ettiMeksika, Afganistan'dan tahliye edilen Afgan vatandaşı 124 gazeteciyi ülkeye kabul ettiğini açıkladı.
27.08.2021Dünya
RTÜK: Yerli ve milli medyamız yalnız ve sahipsiz değildir
RTÜK: Yerli ve milli medyamız yalnız ve sahipsiz değildirRadyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanlığı'ndan (RTÜK) "Yabancı kurum ve kuruluşların fonlarıyla Türkiye'de faaliyet gösteren medyanın olası milli güvenlik sorunlarına yol açabileceği gerçeğiyle hareket ederek Üst Kurul olarak gerekli tüm düzenleme ve denetleme faaliyetlerini titizlikle ele almaktayız. Yerli ve milli medyamız yalnız ve sahipsiz değildir" açıklaması yapıldı.
23.07.2021Gündem
'Beşinci kol faaliyetlerine müsaade etmeyiz'
'Beşinci kol faaliyetlerine müsaade etmeyiz'Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye’de faaliyet gösteren bazı medya kuruluşlarına yabancı ülkelerden fon sağlandığına dair haberlere ilişkin, “Kimsenin şüphesi olmasın ki, ne basın özgürlüğü ne de bir başka bahaneyle demokrasimizi kimsenin masasına meze yaptırmayız. Yeni kisveler altında beşinci kol faaliyetlerine müsaade etmeyiz” dedi.
23.07.2021Siyaset
İletişim Başkanı Altun: Beşinci kol faaliyetlerine müsaade etmeyiz
İletişim Başkanı Altun: Beşinci kol faaliyetlerine müsaade etmeyizCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye'de faaliyet gösteren bazı medya kuruluşlarına yabancı ülkelerden fon sağlandığına dair haberlere ilişkin, "Kimsenin şüphesi olmasın ki, ne basın özgürlüğü ne de bir başka bahaneyle demokrasimizi kimsenin masasına meze yaptırmayız. Yeni kisveler altında beşinci kol faaliyetlerine müsaade etmeyiz." ifadesini kullandı.
21.07.2021Siyaset
Meksika’da gazeteci cinayeti
Meksika’da gazeteci cinayetiMeksika’nın kuzeyinde, ABD ile sınır şehri Ciudad Acuna’da bir gazetecinin bıçakla öldürülmüş halde bulunduğu bildirildi.
23.06.2021Dünya
RTÜK Başkanı Şahin: Medya en ön safta yer almalı
RTÜK Başkanı Şahin: Medya en ön safta yer almalıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, İslam düşmanlığının dünyada, özellikle de Batı'da kanser hücreleri gibi büyümeye başladığına işaret ederek, medyanın bu olumsuz algıyla mücadelede en ön safta yer alması gerektiğini söyledi.
25.05.2021Gündem
Mayıs ayının önemli tarihleri
Mayıs ayının önemli tarihleriYaz kapıyı çalıyor çünkü mayıs geldi. Bu güzel ayda doğanın uyanışı tamamlanmış yazın güneşine kucak açmış olur.
‘Türkiye genelgelerle yönetiliyor’
‘Türkiye genelgelerle yönetiliyor’CHP’nin İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Kovid-19’a karşı uygulanan tam kapanma dönemindeki hak ve özgürlük ihlallerini mercek altına aldı.
18.05.2021Siyaset
İletişim Başkanı Altun, ibadet eden insanlara saldırmanın terör olduğunu söyledi
İletişim Başkanı Altun, ibadet eden insanlara saldırmanın terör olduğunu söylediCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İsrail'in Mescid-i Aksa baskınına ilişkin, "Sessiz kalan batı dünyasına, batı devletlerine soruyoruz; söyleyecek bir sözünüz yok mu? Bizim var. Biz diyoruz ki hukuk ve adalet, sadece siz söz konusu olduğunuzda ve sizin çıkarlarınız söz konusu olduğunda mı geçerli? Sadece bu hukuksuzluğa göz yumanların mı hakkı hukuk? Bunun adı çifte standart bile değil, bunun adı kötülük, bunun adı zulüm." dedi.
7.05.2021Siyaset
Son dakika: Bakan Soylu'dan flaş açıklamalar
Son dakika: Bakan Soylu'dan flaş açıklamalarGelen son dakika haberine göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu herkesin merak ettiği 'tam kapanma uzatılacak mı?' sorusuna da açıklık getirdi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na soruşturma açıldığı iddialarıyla ilgili Soylu, "Bu görüntüleri düşündükten sonra ben de saygısızlık olduğunu düşünüyorum. Böyle bir görüntü olamaz." derken, soruşturmanın söz konusu olmadığını belirtti. Bakan Soylu, "Neticede ne yapacağız? Böyle bir sonuç geldiği zaman, ben buna soruşturma izni vermem." diye de ekledi. Ses ve görüntü kaydı genelgesinin basın özgürlüğüyle bir ilgisi olmadığını vurgulayan Soylu, genelgeyle var olan kanunlardaki hakların hatırlatıldığını ifade etti. İşte detaylar...
6.05.2021Gündem
‘Basın özgür değilse demokrasi yoktur’
‘Basın özgür değilse demokrasi yoktur’CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, “3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nde özgür basının, özgür gazeteciliğin demokrasinin vazgeçilmezi olduğunu unutmayalım...
3.05.2021Ege
Reynmen'den Ece Erken'e 5 bin liralık tazminat davası
Reynmen'den Ece Erken'e 5 bin liralık tazminat davasıSosyal medya fenomeni ve rapçi "Reynmen" lakaplı Yusuf Aktaş, televizyon programında söylediği iddia edilen sözler nedeniyle sunucu Ece Erken'e 5 bin liralık tazminat davası açtı.
23.04.2021Cadde
'Unutulma hakkına rağbet artacak'
'Unutulma hakkına rağbet artacak'TBMM’nin yaptığı araştırmada “unutulma hakkının” ismini yeni kazanmış olmasına rağmen hukuk sisteminde önemli etki yarattığı ve vatandaşların bu hakkı kullanma talebinin yaygınlaşacağı tespiti yapıldı.
19.04.2021Siyaset
Son dakika... Husiler bir buçuk yıl önce alıkoydukları gazeteci Katran'ı serbest bıraktı!
Son dakika... Husiler bir buçuk yıl önce alıkoydukları gazeteci Katran'ı serbest bıraktı!Uluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü, Yemen'deki Husilerin yaklaşık bir buçuk yıl önce alıkoyduğu gazeteci Sultan Katran'ı serbest bıraktığını duyurdu.
15.04.2021Dünya
Charlie Hebdo yöneticileri hakkında 4 yıl hapis istemi
Charlie Hebdo yöneticileri hakkında 4 yıl hapis istemiAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, Charlie Hebdo dergisinin 28 Ekim 2020 tarihindeki kapağında yer alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik hakaret içerikli görsele ilişkin soruşturma tamamlandı.
27.03.2021Siyaset
Charlie Hebdo dergisinin 4 yöneticisine 'Cumhurbaşkanına hakaret'ten iddianame
Charlie Hebdo dergisinin 4 yöneticisine 'Cumhurbaşkanına hakaret'ten iddianameGelen son dakika haberine göre; Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan Charlie Hebdo dergisinin kapağındaki hakaret içerikli görsele ilişkin, derginin yöneticileri Alice Petit, Gerard Biard, Julin Serignac ve Laurent Sourisseau hakkında 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan 4 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırladı.
26.03.2021Gündem
Son Dakika: RTÜK, HDP'nin çeşitli kanallar hakkındaki şikayetlerini haklı bulmadı
Son Dakika: RTÜK, HDP'nin çeşitli kanallar hakkındaki şikayetlerini haklı bulmadıGelen son dakika haberine göre; Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), çeşitli kanallar hakkında dilekçeler veren Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) şikayetlerini haklı bulmadı.
23.03.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Fahrettin Altunnobelmedyason dakika haberlerMeksika

Basın Özgürlüğü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.