Battı

Battı

Son dakika battı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan battı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan battı haber sayfamızda...

Battı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.043 battı haberi bulunmuştur.
Hindistan'da yolcu teknesi alabora oldu
Hindistan'da yolcu teknesi alabora olduHindistan'da yolcu teknesinin batması sonucu 3 kişi hayatını kaybetti, 17 kişi kayboldu. Bölgede çalışmaların devam ettiği bildirildi.
12.08.2022Dünya
Kare kare tatil kâbusu! 36 bin lira böyle çöpe gitti
Kare kare tatil kâbusu! 36 bin lira böyle çöpe gittiMısır'ın en gözde yerlerinden Şarm El-Şeyh'te katalogdan seçerek gittikleri otelde mükemmel bir tatil yapma hayali kuran aile adeta kabusu yaşadı. Çocuklarının açlıktan kıvrandığını söyleyen öfkeli annenin çekip sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraflar ise ağızları açık bırakacak cinsten.
11.08.2022Dünya
Kare kare tatil kâbusu! 36 bin lira böyle çöpe gitti
Kare kare tatil kâbusu! 36 bin lira böyle çöpe gittiMısır'ın en gözde yerlerinden Şarm El-Şeyh'te katalogdan seçerek gittikleri otelde mükemmel bir tatil yapma hayali kuran aile adeta kabusu yaşadı. Çocuklarının açlıktan kıvrandığını söyleyen öfkeli annenin çekip sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraflar ise ağızları açık bırakacak cinsten.
10.08.2022Haberler
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme Örnekleri
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme ÖrnekleriÇocukların gelişiminde önemli yere sahip olan tekerlemeler "ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Halk edebiyatına özgü bir türdür. Tekerlemelerin masal, oyun, tören ve bağımsız olarak 4 çeşidi bulunur. Tekerlemeler hem eğlenceli vakit geçirmede hem de çocukların konuşma kabiliyetini geliştirmede önemli rol oynar. Çocukların yanı sıra halk ozanları da şiirlerinde tekerlemelere yer vermiştir. Gerçek yaşamla ilgisi olmayan sözlerden meydana gelen söylemesi en zor, kısa, uzun, kolay, iyi diksiyon, komik, oyun, çocuk tekerlemeleri ve tekerleme örneklerine içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
10.08.2022Eğlence
Yunanistan'da göçmen teknesi battı! Çok sayıda kayıp var
Yunanistan'da göçmen teknesi battı! Çok sayıda kayıp varYunanistan Sahil Güvenlik Teşkilatı (HCG), Kerpe Adası yakınlarında bir göçmen teknesinin battığını ve çok sayıda kişinin kaybolduğunu bildirdi.
10.08.2022Dünya
Aynı aileden 3 kişinin cinayet sanığı ağabey-kardeş: Hiçbir husumetimiz yoktu
Aynı aileden 3 kişinin cinayet sanığı ağabey-kardeş: Hiçbir husumetimiz yoktuİzmir'in Bayraklı ilçesinde, sokak köpeğini besleme ve aralarındaki arsa husumeti nedeniyle çıktığı ileri sürülen tartışmada 3 kişinin tabancayla öldürülmesiyle ilgili Ali İhsan Kılıç (66) ve ağabeyi Mehmet Kılıç'ın (68) yargılanmasına başlandı. Sanıklar, ifadelerinde Köşek ailesi iye hiçbir husumetleri bulunmadığını söyledi.
9.08.2022Gündem
43 ilin geçiş noktası 'kilit kavşak'ta yeni projeler hayata geçiriliyor
43 ilin geçiş noktası 'kilit kavşak'ta yeni projeler hayata geçiriliyorUlaşımda 43 ilin geçiş noktasındaki "kilit kavşak" Kırıkkale'de, hızlı ve konforlu yolculuk imkanının sağlanması hedeflenen Ankara-Delice Otoyolu ile "Köprülü Kavşak" projesi hayata geçiriliyor.
7.08.2022Ekonomi
Hazine avcılarına izin çıktı! 10 tonluk altın bulunabilir
Hazine avcılarına izin çıktı! 10 tonluk altın bulunabilir18'inci yüzyıldan kalma bir sarayın altında olduğuna inanılan 10 tonluk altın için kazı yapılmasına izin verildi.
3.08.2022Dünya
Batan gemiden çıkan altın tuğla
Batan gemiden çıkan altın tuğla1857’de batan ve “Altın gemisi” denilen “SSC Central Amerika” adlı gemideki 150 milyon dolarlık mal ilk kez sergilendi. Sergide milyon dolarlık altın tuğla bile var.
3.08.2022Dünya
En Komik Tekerlemeler – Kısa, Zor, Uzun ve Komik Çocuk Tekerlemeleri ve Örnekleri
En Komik Tekerlemeler – Kısa, Zor, Uzun ve Komik Çocuk Tekerlemeleri ve ÖrnekleriMasal, hikâye, bilmece ve halk tiyatrosu gibi edebi türlerde sıkça karşılaşılan tekerlemeler ölçülü ve basmakalıp sözlerdir. Halk edebiyatına özgür bir tür olan komik tekerlemeler çocukların gelişimine katkı sağlarken hem de eğlendiricidir. Eğitici ve eğlenceli yönü ile tekerlemeler çocukların konuşma yeteneğini geliştirmesine yardımcı olur. Ayrıca tekerlemeler büyükler tarafından da hoş vakit geçirmek ve eğlenmek için de söylenir. Kısa, zor, uzun halleri ile zorlayıcı etkisi olan tekerlemelerin genellikle anlamı ve gerçeklik payı yoktur. Kısa, zor, uzun ve komik çocuk tekerlemeleri ve örnekleri için “En Komik Tekerlemeler” içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
26.07.2022Eğlence
Güvenlik görevlisine hasta yakını tarafından saldırı!
Güvenlik görevlisine hasta yakını tarafından saldırı!Diyarbakır’da Dicle Üniversitesi Onkoloji Hastanesi’nde güvenlik görevlisi Necdet Umutlu (44), hastaneye ziyarete gelen bir hasta yakınına ‘Nasıl yardımcı olabilirim?’ dedi. Hasta yakını da ‘Sen bana yardımcı olamazsın’ diyerek yumruk attı. Umutlu’nun, burnuna aldığı yumruk darbesi sonucu kırılan gözlüğünün camı, alt göz kapağına batarak yırtığa sebep oldu, burnunda da çatlak oluştu. Şikayet üzerine gözaltına alınan H.Ç., emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakılırken, Umutlu şiddetin çözüm olmadığını ve saldırgan H.Ç.’nin gerekli cezayı almasını istediğini söyledi.
24.07.2022Gündem
Hollanda'da tur teknesi ile deniz taksisi çarpıştı
Hollanda'da tur teknesi ile deniz taksisi çarpıştıHollanda'nın Rotterdam kentinde tur teknesi ile çarpışan deniz taksisi battı. Batan taksideki 6 kişi kurtarıldı.
21.07.2022Haberler
Hollanda'da tur teknesi ile deniz taksisi çarpıştı
Hollanda'da tur teknesi ile deniz taksisi çarpıştıHollanda'nın Rotterdam kentinde tur teknesi ile çarpışan deniz taksisi battı. Batan taksideki 6 kişi kurtarıldı.
21.07.2022Dünya
Katlı kavşak, 29 Ekim’e yetişecek
Katlı kavşak, 29 Ekim’e yetişecekAliağa Belediyesi, İzmir-Çanakkale yolu eski garaj mevkiinde şehir trafiğine nefes aldıracak katlı kavşak (battı çıktı) projesinin inşaatına başladı.
19.07.2022Ege
Endonezya'da yolcu gemisi battı
Endonezya'da yolcu gemisi battıKuzey Maluku eyaletinde fırtınaya yakalanan bir aracın alabora olmasıyla 13 kişi kayboldu, 64 yolcu kurtarıldı.
19.07.2022Dünya
Şiddetli rüzgar bazı balıkçı teknelerini batırdı
Şiddetli rüzgar bazı balıkçı teknelerini batırdıBalıkesir’in Ayvalık ilçesinde şiddetli poyraz balıkçı teknelerini batırdı.
15.07.2022Haberler
Fethiye’de tekne battı: 6 kişiyi sahil güvenlik ekipleri kurtardı
Fethiye’de tekne battı: 6 kişiyi sahil güvenlik ekipleri kurtardıMuğla'nın Fethiye ilçesinde batan teknede bulunan 6 kişi sahil güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.
14.07.2022Gündem
Atılay denizaltısı roman oldu
Atılay denizaltısı roman olduTürk denizaltıcılık tarihinin ilk büyük faciası, Atılay denizaltısının 14 Temmuz 1942 tarihinde karakol görevi yaparken bir mayına çarparak batmasıyla yaşanmıştı. İsmini bizzat Atatürk’ün verdiği dört denizaltıdan biri olan 80 metre boyundaki Atılay, Çanakkale Boğazı çıkışındaki Morto Koyu’nda 39 mürettebatıyla derinlere gömülürken denizaltı araştırmacısı ve mimar Kaya Şener tarafından romanlaştırıldı.
14.07.2022Gündem
Teknesi battı
Teknesi battıDensa Holding Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Sabancı’nın üç yıldır kullandığı tekne önceki gün Bodrum’da battı.
11.07.2022Cadde
İzmir'de hareketli dakikalar! Lüks yattan son anda kurtarıldılar
İzmir'de hareketli dakikalar! Lüks yattan son anda kurtarıldılarİzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında su alan ve bir bölümü batan yat içerisindeki 10 kişi, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı. Tamamen batmak üzereyken kurtarılan yat ise, Gümüldür Balıkçı Barınağı'nda karaya oturtuldu.
29.06.2022Haberler
Dünyanın en derin batık gemisi bulundu! Denizin 7 kilometre dibinde...
Dünyanın en derin batık gemisi bulundu! Denizin 7 kilometre dibinde...İkinci Dünya Savaşı sırasında kanlı bir muharebe sırasında vuruldu ve battı. ABD donanmasına ait destroyer, deniz seviyesinin yaklaşık 7 kilometre altında bulundu.
25.06.2022Dünya
Yat Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Yatın Eş Anlamlısı Olan Sözcükler
Yat Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Yatın Eş Anlamlısı Olan SözcüklerYat kelimesi Felemenkçeden, Türkçeye geçmiştir. Diğer Avrupa dillerinde "yachte" şeklinde yazılan bu sözcük, özel gemi anlamına gelir. Turistik amaçlarla kullanılan, hızlı ve konforlu gemilere yat denir. Yelkenli ve motorlu yatlar, iş amaçlı da kullanılmaktadır. İlk yat, 1762 yılında, Hollanda'da inşa edilmiştir. Yat ile eş anlamlı olan kelimeleri sizler için derledik.
Armindo Bruma: Şükürler olsun ki Fenerbahçe'deyim
Armindo Bruma: Şükürler olsun ki Fenerbahçe'deyimPortekizli oyuncu Bruma, Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan ‘Günün Röportajı’ programına konuk oldu. Fenerbahçe’de olduğu için çok mutlu olduğunu belirten başarılı isim, “Çok fazla çalışmamız gerekiyor çünkü bu sene gerçekleştirmek istediğimiz çok hedef var” dedi.
23.06.2022Fenerbahçe
Emre Mor için resmi teklif! Süper Lig devi transferi bitiriyor
Emre Mor için resmi teklif! Süper Lig devi transferi bitiriyorFatih Karagümrük'le muhteşem bir sezonu geride bırakan Emre Mor transferinde gözde isimleri arasında yer alıyor. Milli futbolcu için Süper Lig devi Fatih Karagümrük'e resmi teklifte bulundu.
23.06.2022Fenerbahçe
ÖZEL - Galatasaray'da Okan Buruk'un yardımcısı belli oldu!
ÖZEL - Galatasaray'da Okan Buruk'un yardımcısı belli oldu!Galatasaray'da Domenec Torrent'le yolları ayrılmasının ardından Okan Buruk resmen duyuruldu. Buruk'un sarı-kırmızılı kulüpteki yardımcısı belli oldu. Okan Buruk için yarın saat 11.00'da imza töreni düzenlenecek.
23.06.2022Galatasaray

Benzer Haber Etiketleri

Battı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.