Baykar

Baykar

Son dakika baykar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan baykar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan baykar haber sayfamızda...

Baykar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 752 baykar haberi bulunmuştur.
TEKNOFEST heyecanı Azerbaycan'da başladı
TEKNOFEST heyecanı Azerbaycan'da başladıDünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, Türkiye dışında ilk kez uluslararası olarak Azerbaycan’da bugün başladı.
26.05.2022Ekonomi
Bayraktar, MİG-29’da AKINCI ile birlikte uçtu
Bayraktar, MİG-29’da AKINCI ile birlikte uçtuTEKNOFEST Azerbaycan’a katılmak için Bakü’ye giden T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Azerbaycan Hava Kuvvetleri’ne ait Rus yapımı savaş uçağı MiG-29 ile uçtu. Bayraktar’ın uçtuğu MiG-29, Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA ile kol uçuşu gerçekleştirdi.
26.05.2022Gündem
Selçuk Bayraktar kumanda etti! AKINCI ile MiG-29'dan kol uçuşu
Selçuk Bayraktar kumanda etti! AKINCI ile MiG-29'dan kol uçuşuTEKNOFEST Azerbaycan’a katılmak için Bakü’ye gelen T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Azerbaycan Hava Kuvvetleri’ne ait Rus yapımı savaş uçağı MiG-29 ile uçtu.
25.05.2022Haberler
AKINCI ile MiG-29'dan kol uçuşu! Azerbaycan'da TEKNOFEST heyecanı
AKINCI ile MiG-29'dan kol uçuşu! Azerbaycan'da TEKNOFEST heyecanıTEKNOFEST Azerbaycan’a katılmak için Bakü’ye gelen T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Azerbaycan Hava Kuvvetleri’ne ait Rus yapımı savaş uçağı MiG-29 ile uçtu.
25.05.2022Ekonomi
KIZILELMA yeni bir dönem başlatacak! Sahadaki dengeler değişiyor
KIZILELMA yeni bir dönem başlatacak! Sahadaki dengeler değişiyorTCG Anadolu üzerinden kalkış ve iniş animasyonu ilk kez yayınlanan KIZILELMA yeni bir dönem başlatacak. Herhangi bir destek sistemi olmadan gemiden kalkacak platform uzmanlara göre sahadaki dinamiği değiştirecek.
23.05.2022Ekonomi
Bayraktar Akıncı SİHA'lara yeni talip!
Bayraktar Akıncı SİHA'lara yeni talip!Lübnan merkezli Tactical Report, Suudi Arabistan'ın Bayraktar Akıncı SİHA'sı satın almak için üretici şirket Baykar'la görüşmeye hazırlandığını duyurdu.
23.05.2022Ekonomi
Bayraktar AKINCI 3 ülkeyi geçti, hedefine ulaştı!
Bayraktar AKINCI 3 ülkeyi geçti, hedefine ulaştı!Savunma Sanayii Başkanlığı liderliğinde yürütülen AKINCI projesi kapsamında Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA (Taarruzi İnsansız Hava Aracı) yeni bir başarıya daha imza attı. İki adet Bayraktar AKINCI TİHA, uzun bir uçuşun ardından Azerbaycan’a vardı.
21.05.2022Gündem
İTÜ’den Selçuk Bayraktar’a ‘Fahri Doktora’
İTÜ’den Selçuk Bayraktar’a ‘Fahri Doktora’İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) gerçekleştirilen Milli Teknoloji Hamlesi Söyleşisi’nde öğrencilerle buluşan Baykar Teknoloji’nin Lideri, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar’a, İTÜ Senatosu’nun aldığı kararla “Fahri Doktor” unvanı verildi.
13.05.2022Eğitim
Ukrayna’ya İHA ve SİHA yağmuru!
Ukrayna’ya İHA ve SİHA yağmuru!Daha önce Dağlık Karabağ’da Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki savaşta yıldızı parlayan insansız hava araçları, Ukrayna’da da hayati öneme sahip olduğunu kanıtladı. ABD, Almanya ve Japonya gibi ülkeler “Ukrayna’ya uygun” sistemler üzerinde çalışıyor.
2.05.2022Dünya
Türk SİHA'larının her hava koşulunda operasyon becerisi gelişiyor
Türk SİHA'larının her hava koşulunda operasyon becerisi gelişiyorAKINCI TİHA’dan yapılacak bir test atışında hedef işaretlemesi Bayraktar TB-2 ile yapıldı. Bunun çok önemli bir kabiliyet olduğuna değinen uzmanlar, Türk SİHA'larının her hava koşulunda operasyon yapabilme becerisinin giderek geliştiği görüşünde.
28.04.2022Gündem
AKINCI TİHA, ilk kez sınır ötesi harekatta! Selçuk Bayraktar'dan açıklama
AKINCI TİHA, ilk kez sınır ötesi harekatta! Selçuk Bayraktar'dan açıklamaAKINCI TİHA, Pençe-Kilit Operasyonu'nda terör hedeflerini vuruyor. Milli Savunma Bakanlığı o ana ilişkin görüntüleri paylaşırken Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar da sosyal medya hesabından açıklama yaptı.
22.04.2022Gündem
Zelenskiy’nin balistik korumalı kaskı ve yeleği Yozgat’tan
Zelenskiy’nin balistik korumalı kaskı ve yeleği Yozgat’tanSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın Yozgat’ta fabrika ziyareti sırasında Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’nin giydiği koruyucu kask ve yelek ile ilgili çarpıcı bir detay ortaya çıktı.
20.04.2022Ekonomi
Baykar yeni görüntüleri paylaştı! Bayraktar DİHA test uçuşunda
Baykar yeni görüntüleri paylaştı! Bayraktar DİHA test uçuşundaBayraktar Dikey İniş Kalkışlı İnsansız Hava Aracı (DİHA)'nın yeni görüntüleri paylaşıldı. Uzmanlar, sadece askeri değil sivil alanda da kullanılabilecek DİHA’nın ihracat rekoru kırabileceği görüşünde.
20.04.2022Haberler
Baykar yeni görüntüleri paylaştı! Bayraktar DİHA test uçuşunda
Baykar yeni görüntüleri paylaştı! Bayraktar DİHA test uçuşundaBayraktar Dikey İniş Kalkışlı İnsansız Hava Aracı (DİHA)'nın yeni görüntüleri paylaşıldı. Uzmanlar, sadece askeri değil sivil alanda da kullanılabilecek DİHA’nın ihracat rekoru kırabileceği görüşünde.
20.04.2022Ekonomi
Yatırımcılar dikkat! Bitcoin için çarpıcı tahmin
Yatırımcılar dikkat! Bitcoin için çarpıcı tahminGüçlü bir toparlanma dalgası başlatan Bitcoin, 40 bin dolarlık direnç bölgesinin üzerine çıktı. Peki 2022 yılının sonlarına doğru Bitcoin'de fiyat ne olur? İşte çarpıcı tahminler...
20.04.2022Ekonomi
İğrenç tuzak kâbusuyla ülkeye gelen Ukraynalı kadın bunu hiç beklemiyordu!
İğrenç tuzak kâbusuyla ülkeye gelen Ukraynalı kadın bunu hiç beklemiyordu!Ukraynalı erkeklerin sıkıyönetim sebebiyle ülkeden ayrılmasının yasak olduğu ortamda Ukraynalı kadın mülteciler kötü niyetli kişi ve grupların varlığına rağmen iç ısıtan hikayeler ile gündeme geliyor.
20.04.2022Dünya
AKINCI B’den gururlandıran test uçuş performansı
AKINCI B’den gururlandıran test uçuş performansıSelçuk Bayraktar, AKINCI B’nin uzun dayanım test uçuşuyla ilgili görüntülerini paylaştı.
16.04.2022Haberler
AKINCI B TİHA testi başarıyla geçti
AKINCI B TİHA testi başarıyla geçtiBaykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, AKINCI B TİHA'nın performans dayanım test uçuşuyla ilgili görüntülerini paylaştı. Testin başarıyla gerçekleştiğini belirten Selçuk Bayraktar, paylaşımında "AKINCI da orucunu 35.000 feet'te bizimle birlikte açtı. Hayırlı Ramazanlar..." notunu düştü.
14.04.2022Haberler
Selçuk Bayraktar paylaştı! AKINCI B TİHA testi başarıyla geçti
Selçuk Bayraktar paylaştı! AKINCI B TİHA testi başarıyla geçtiBaykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, AKINCI B TİHA'nın performans dayanım test uçuşuyla ilgili görüntülerini paylaştı. Testin başarıyla gerçekleştiğini belirten Selçuk Bayraktar, paylaşımında "AKINCI da orucunu 35.000 feet'te bizimle birlikte açtı. Hayırlı Ramazanlar..." notunu düştü.
15.04.2022Gündem
Slovakya, Bayraktar TB2'ye talip! Görüşmeler başladı
Slovakya, Bayraktar TB2'ye talip! Görüşmeler başladıTüm dünyada hayranlık uyandıran, milli silahlı insansız hava aracı "Bayraktar TB2", Slovakya’nın da radarında. Slovakya, envanterine Türk SİHA’larını katabilmek için görüşmelere başladı.
14.04.2022Gündem
Türk SİHA'ları CNN International'da! Selçuk Bayraktar'la konuştular
Türk SİHA'ları CNN International'da! Selçuk Bayraktar'la konuştularBayraktar SİHA dünyanın ilgisini çekmeye devam ediyor. CNN International, BAYKAR Üretim Tesisleri'ne girerek Selçuk Bayraktar ile görüştü. Selçuk Bayraktar hem TB2 SİHA'ları hem de Ukrayna hakkında konuştu.
8.04.2022Haberler
Türk SİHA'ları CNN International'da! Selçuk Bayraktar'la konuştular
Türk SİHA'ları CNN International'da! Selçuk Bayraktar'la konuştularBayraktar SİHA dünyanın ilgisini çekmeye devam ediyor. CNN International, BAYKAR Üretim Tesisleri'ne girerek Selçuk Bayraktar ile görüştü. Selçuk Bayraktar hem TB2 SİHA'ları hem de Ukrayna hakkında konuştu.
8.04.2022Gündem
'Çakır' Türkiye'yi yeni bir lige çıkaracak! Dünyada bu kadar detaylısı yok
'Çakır' Türkiye'yi yeni bir lige çıkaracak! Dünyada bu kadar detaylısı yokKara, deniz ve hava platformlarından atılabilecek, 150 kilometrenin üzerinde menzile sahip yeni nesil seyir füzesi Çakır'ın tanıtımı gerçekleştirildi. Dünyada henüz bu kadar detaylı bir mini seyif füzesi ailesinin bulunmadığını ve Çakır'ın Türkiye'yi yeni bir lige çıkaracağını söyleyen Savunma Sanayi Uzmanı Turan Oğuz milliyet.com.tr'ye açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin ilk insansız muharip savaş uçağı KIZILELMA üzerinden örnek veren Oğuz, uçaktan 4 adet 'Çakır' seyir füzesinin atılabileceğini ve bu 4 füzeden 1'inin önden giderek sistemleri karıştıracağını ifade etti.
1.04.2022Gündem
Heyecanlı bekleyiş sürüyor! İşte KIZILELMA'nın vurucu gücü
Heyecanlı bekleyiş sürüyor! İşte KIZILELMA'nın vurucu gücüKIZILELMA Bayraktar MİUS için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Taşıyacağı mühimmatlar, yüksek hızı ve aerodinamik özelliklerinin yanında platformun en değerli gücünün yapay zeka olacağına değinen uzmanlar, muharebe konseptleri için TSK’yı işaret ediyor.
30.03.2022Ekonomi
Bayraktar'dan heyecanlandıran 'KIZILELMA' paylaşımı
Bayraktar'dan heyecanlandıran 'KIZILELMA' paylaşımıBaykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından heyecanlandıran bir paylaşımda bulundu. İşte detaylar...
27.03.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Baykar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.