Belgeler

Belgeler

Son dakika belgeler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan belgeler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan belgeler haber sayfamızda...

Belgeler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.617 belgeler haberi bulunmuştur.
MSB kara, deniz ve hava kuvvetleri sözleşmeli er alımı ön başvuru sonucu sorgulama! Sözleşmeli er sınav tarihi sorgulama
MSB kara, deniz ve hava kuvvetleri sözleşmeli er alımı ön başvuru sonucu sorgulama! Sözleşmeli er sınav tarihi sorgulamaMilli Savunma Bakanlığı Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri komutanlıklarına sözleşmeli er alımı yapılacağı duyuruldu. Başvuruların alınacağı tarihler ve adaylarda aranılan şartlar MSB tarafından duyuruldu. En az ilköğretim mezunu olan adaylar başvuruda bulunabilecek. Ön başvurularını tamamlayan ve uygun şartları tamamlayan adaylar MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA’da gerçekleştirilecek olan faaliyetlere çağırılacaktır denildi. İşte ön başvuru sonucu sorgulama ekranı...
20.10.2021Gündem
Son dakika... Kamu arazilerini satma vaadiyle dolandırdılar
Son dakika... Kamu arazilerini satma vaadiyle dolandırdılarAnkara'da sahte belgeler düzenleyip, kamu arazilerini satma vaadiyle 5 kişiyi 25 milyon TL dolandıran 4 kişilik çete, 3 aylık çalışma sonucu çökertildi. Gözaltına alınan 4 kişiden Abidin T. ile Coşkun K., nöbetçi mahkemece tutuklanırken, 2 şüpheli adli kontrolle serbest bırakıldı.
20.10.2021Gündem
Uzman yardımcısı alınacak
Uzman yardımcısı alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre uzman yardımcısı alınacak.
19.10.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı 20 uzman yardımcısı alacak
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı 20 uzman yardımcısı alacakCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), 20 savunma sanayisi uzman yardımcısı istihdam edecek.
19.10.2021Ekonomi
Dilekçe Nasıl Yazılır? Dilekçe Örneği
Dilekçe Nasıl Yazılır? Dilekçe ÖrneğiBelirli kurumlara istek, öneri, şikayet gibi talepleri iletmek için yazılan belgelere dilekçe denir. Bazı talep ve problemleri çözmek adına yazılan dilekçede yazım ve noktalama kuralları, üslup, imza ve tarihin nereye atılacağı büyük öneme sahiptir. Dilekçe sorun veya talep konu bütünlüğü bozulmadan ciddi, resmi, saygılı bir dil ve üslupla yazılmalıdır. Bu yüzden dilekçe yazımı ve kurallarını öğrenmek gerekir.
18.10.2021Gündem
Ehliyet Yenileme 2021: Yeni Sürücü Belgesi Yenileme Ücreti, Gerekli Evraklar, Son Tarih ve Randevusu
Ehliyet Yenileme 2021: Yeni Sürücü Belgesi Yenileme Ücreti, Gerekli Evraklar, Son Tarih ve RandevusuYeni ehliyet sistemine geçilmesi ile birlikte eski ehliyetlerin son tarih zamanına kadaryenilenmesi gerekiyor. Ehliyet yenileme işleminin tarihi geçirildiği takdirde idari para cezası veriliyor. Ehliyet yenilemek için öncelikle randevu alınması gerekiyor. Ehliyet yenileme randevusu Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü üzerinden internet sitesi veta telefon ile alınıyor. Ancak ehliyet yenileme işlemi için bazı belge ve evrakların önceden hazırlanarak randevu saatinde götürülmesi gerekiyor. Ehliyet ücretinin de randevu zamanından önce yatırılması şartı var. Ehliyet yenilme ücreti her yıl değişiklik gösteriyor. 2021 yılında ehliyet yenileme işlemi için gerekli belgeler, başvuru ücreti, son tarih ve randevu sistemi ile ilgili detayları içeriğimizden öğrenebilirsiniz.
18.10.2021Gündem
Kayıp Kimlik Başvurusu 2021: Kayıp Kimlik Cezası ve Gerekli Belgeler Nelerdir?
Kayıp Kimlik Başvurusu 2021: Kayıp Kimlik Cezası ve Gerekli Belgeler Nelerdir?Kimlik kartı kişiye özel resmi belge niteliği taşır. Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının sahip olması gereken bir belgedir. Herhangi bir sebeple kaybedilmesi veya çaldırılması halinde yapılması gereken bazı hususlar bulunur. 2021 yılı içerisinde kimliğini kaybedenlerin ALO 199 çağrı merkezini arayarak öncelikle bildirimde bulunması gerekmektedir. Kimlik kaybetmenin ayrıca cezası bulunur. Belli bir ücret karşılığı ve gerekli belgeler ile birlikte yeniden nüfus cüzdanı çıkartılabilir. Kayıp kimlik cezası ve gerekli belgeler nelerdir? “Kayıp Kimlik Başvurusu 2021” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021 Gündem
Formasyon Nedir, Nasıl Alınır? Formasyon Kalktı Mı?
Formasyon Nedir, Nasıl Alınır? Formasyon Kalktı Mı?Formasyon Eğitim Fakültesi mezunu olmayan kişilerin öğretmen olabilmesini sağlayan bir belgedir. Gerekli eğitimleri tamamlayan bireylere öğretmenlik hakkında teknik bilgiler verilir ve kişi öğretmenlik mesleğini yapmak için yetkinlik kazanır. Formasyon derslerinde kişilere öğretmenlik mesleğine uygun dersler verilir. Ancak formasyon almak için bazı şartlar bulunur. Öncelikle MEB ve YÖK tarafından belirlenen şartlara uygun olmak gerekir. Formasyon nedir, nasıl Alınır? Formasyon Kalktı Mı?” içeriğimizden detaylı bilgi elde edebilirsiniz.
18.10.2021Eğitim
Kimlik Yenileme 2021: Yeni Nüfus Cüzdanı İçin Gerekli Evraklar, Randevu Alma ve Kimlik Değiştirme Ücreti
Kimlik Yenileme 2021: Yeni Nüfus Cüzdanı İçin Gerekli Evraklar, Randevu Alma ve Kimlik Değiştirme ÜcretiKimlik kartı her Tük vatandaşına verilen kişiye özgü resmi kimlik belgesidir. Kanunen herkesin sahip olması gereken kimlik kartları yurt dışında da geçerli olabilmesi ve sorgulama işlemlerinin daha kolay olması için çipli hale geldi. Bu yüzden eski tip nüfus cüzdanını kullananların 2023 yılına kadar kimlikleri yenilemesi gerekir. Yeni kimlik kartı çıkarmak için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Eski kimliği değiştirmek için öncelikle randevu almak şart. Ardından gerekleri evrakların tamamlaması ve ücretin yatırılması gerekir. Yeni nüfus cüzdanı için gerekli evraklar ve kimlik değiştirme ücreti için Kimlik Yenileme 2021 içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Gündem
İskilipli Atıf’ın ihanet belgeleri!
İskilipli Atıf’ın ihanet belgeleri!Vatana ihanet suçundan 4 Şubat 1926’da idam edilen İskilip Atıf’a ilişkin bilinmeyen belgeler, Tarihçi Ümit Doğan’ın kaleme aldığı ve Kronik Kitap’tan çıkan “İskilipli Atıf Gerçeği” isimli kitapta bir araya getirildi. İskilipli Atıf’ın idam edilmeden önceki son sözlerinin yer aldığı belgelerde  Teâlî-i İslâm Cemiyeti başkanı olduğu dönem Yunan uçakları tarafından Anadolu’ya atılarak dağıtılan Millî Mücadele karşıtı bir beyannamesi de yer alıyor.
18.10.2021Gündem
Altınordu'dan Alsancak Stadı için gazete ilanı
Altınordu'dan Alsancak Stadı için gazete ilanıAlsancak Stadı'nın açılmasına günler kala stadyum arazisinde pay sahibi olduğunu savunan TFF 1'inci Lig'deki Altınordu, gazetelere ilan vererek stadın yarısını talep etti
17.10.2021Fenerbahçe
TÜGVA'dan yurt genelinde basın açıklaması
TÜGVA'dan yurt genelinde basın açıklamasıTÜGVA tarafından 81 ilde düzenlenen "Sabah namazında gençlerle buluşuyoruz" etkinliği sonrası, vakıf yetkilileri son günlerdeki iddialarla ilgili basın açıklaması yaptı. Açıklamalarda, sosyal medyada ortaya atılan iddiaların sahte ve asılsız olduğu, sistemli bir şekilde servis edildiği savunuldu.
17.10.2021Gündem
Bir tek karar vardı: Bağımsız yeni devlet
Bir tek karar vardı: Bağımsız yeni devlet“Samsun’a çıktığım gün genel durum ve görünüş” başlığını taşıyan Nutuk’un ilk bölümünde Mustafa Kemal, işgal altındaki ülkenin içinde bulunduğu güç koşullara dikkati çeker, manda ve himayenin kurtuluş yolu olarak tartışıldığına vurgu yapar... Kendi kararını ise şöyle açıklar “...Tek karar vardı. O da ulus egemenliğine dayanan, tam bağımsız yeni bir Türk devleti kurmak. Daha İstanbul’dan çıkmadan önce düşündüğümüz ve Anadolu’ya ayak basar basmaz uygulamaya başladığımız...”
16.10.2021Gündem
Sahte Schengen vizesi hazırlayan baba-kıza gözaltı
Sahte Schengen vizesi hazırlayan baba-kıza gözaltıMersin’de kızının çalıştığı turizm şirketinin adını kullanarak sahte Schengen vizesi hazırlayan ve isimleri açıklanmayan baba ile kızı gözaltına alındı.
15.10.2021Gündem
‘Milletime hesap vermek görevim’
‘Milletime hesap vermek görevim’Atatürk, 15 Ekim 1927’de Halk Fırkası’nın kongresinde 6 gün sürecek Söylev’ini okumaya başlar. Konuşmasının başında amacını “Devam eden çalışmalarımızın milletimize hesabını vermek görevim olduğu inancındayım” sözleriyle ifade eder
15.10.2021Gündem
GSB mülakatları ne zaman? 2021 GSB temizlik ve güvenlik görevlisi alımı sözlü sınav yerleri ve tarihleri
GSB mülakatları ne zaman? 2021 GSB temizlik ve güvenlik görevlisi alımı sözlü sınav yerleri ve tarihleriGençlik ve Spor Bakanlığı, toplam 4 bin 346 temizlik ve güvenlik görevlisi alımı yapacağını duyurmuştu. Başvuruları tamamlanan ilanın kura çekimi de 15 Eylül'de yapıldı. Belirlenen adayların sözlü mülakat tarihleri için heyecanlı bekleyiş başladı. İşte, GSB temizlik ve güvenlik görevlisi personel alımı 2021 detayları...
14.10.2021Gündem
Son dakika: Milyonları ilgilendiriyor! Vergi Usul Kanunu'nda değişiklik
Son dakika: Milyonları ilgilendiriyor! Vergi Usul Kanunu'nda değişiklikSon dakika haberine göre; Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Kabul edilen kanunla; konaklama vergisinin yürürlük tarihi, 1 Ocak 2023'e erteleniyor. Çiftçilerin desteklenmesi için kamu kurum ve kuruluşları tarafından yapılan destekleme ödemeleri, gelir vergisinden istisna tutulacak. Dijital ortamda vergi takiplerinin inceleme ve denetimlerinin alt yapısı oluşturulacak.
15.10.2021Ekonomi
Vergi kanunları teklifinin ikinci bölümünde yer alan maddeler kabul edildi
Vergi kanunları teklifinin ikinci bölümünde yer alan maddeler kabul edildiMeclis Genel Kurulunda, Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi'nin ikinci bölümünde yer alan maddeler kabul edildi.
13.10.2021Ekonomi
28 ildeki 'Çekirge' operasyonu! 199 kişi gözaltına alındı
28 ildeki 'Çekirge' operasyonu! 199 kişi gözaltına alındıEmniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ekiplerince sahte engelli raporu, reçete, PCR testi düzenleyerek devleti milyonlarca TL zarara uğratan 20 örgütlü yapıya yönelik 28 ilde düzenlenen 'Çekirge' operasyonunda 199 kişi gözaltına alındı.
13.10.2021Gündem
GSB mülakat tarihleri açıklandı mı? Sözlü sınav Ne zaman?
GSB mülakat tarihleri açıklandı mı? Sözlü sınav Ne zaman?GSB mülakat tarihleri için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Binlerce kişi belgelerini teslim etti, sıra mülakat yerlerine ve zamanına geldi. Yoğun şekilde "GSB mülakat tarihleri açıklandı mı? Sözlü sınav Ne zaman?" diye soruluyor.
13.10.2021Gündem
TÜGVA'dan İBB ile yaşanan tahliye tartışmalarına ilişkin yeni  açıklama
TÜGVA'dan İBB ile yaşanan tahliye tartışmalarına ilişkin yeni açıklamaTürkiye Gençlik Vakfınca (TÜGVA), Adalar İlçe Temsilciliğinin tahliye edilmek istenmesine ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) öne sürdüğü iddiaların ve yayınlanan ''sözde'' belgelerin vakıfla alakası olmadığı belirtilerek, "Bize saldıran, hakkımızda yalan ve iftira içerikli paylaşımlar yapanlardan hukuk önünde hesap soracağız" açıklaması yapıldı.
12.10.2021Gündem
GSB mülakat yerleri açıklandı mı? Mülakatlar ne zaman yapılacak?
GSB mülakat yerleri açıklandı mı? Mülakatlar ne zaman yapılacak?Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından mülakat yerleri ve tarihleri hala açıklanmış değil. Bu nedenle binlerce aday heyecanla bir duyuru bekliyor. Şu sıralar "GSB mülakat tarihleri açıklandı mı? Sözlü sınav Ne zaman?" sorusu yoğun şekilde yöneltiliyor.
11.10.2021Gündem
Tevfik Göksu’dan ‘Halk Ekmek’ ve ‘İETT’ açıklaması
Tevfik Göksu’dan ‘Halk Ekmek’ ve ‘İETT’ açıklamasıİBB AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Halk Ekmek ve İETT ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bizim dönemimizde yaklaşık 3 milyon olan ekmek üretim kapasitesi 900 binlere düşmüş. Halkın ekmek fabrikasını meclisten de gizleyerek, encümenden kiralamaya çıkmışlar. Halkın ekmeğini aylık 50 bin liraya kiralıyorlar" dedi. Göksu, İETT ile ilgili mecliste araştırma komisyonu kurulduğunu ancak İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından veto edildiğini belirterek ‘Neden korkuyorsun, neden çekiniyorsun?’ diye seslendi.
11.10.2021Siyaset
İBB burs başvurusu nasıl yapılır? 2021-2022 İBB burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?
İBB burs başvurusu nasıl yapılır? 2021-2022 İBB burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?İBB burs başvurusu hakkında bilgi almak isteyen üniversite öğrencileri için heyecanlı süreç devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin üniversite öğrencilerine sağladığı İBB Genç Üniversiteli Eğitim Yardımı başvuru sayfası erişime açık. Başvuruda bulunmak isteyen öğrenciler, İBB burs başvurusu ne zaman bitiyor sorusuna cevap arıyor. Aynı zamanda İBB burs şartları ve belgelerini öğrenmek isteyenler de arayışta. İşte 2021-2022 Eğitim yılının İBB bursu hakkında merak edilenler...
11.10.2021Gündem
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı usta gemici unvanında 7 sürekli işçi alacak
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı usta gemici unvanında 7 sürekli işçi alacakUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı taşra birimlerinde çalıştırılmak üzere Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla usta gemici unvanında 7 sürekli işçi alımı yapacak.
11.10.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

2021SON DAKİKAgsbmülakatne zaman

Belgeler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.