Besici

Besici

Son dakika Besici haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Besici gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Besici haber sayfamızda...

Besici

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 409 besici haberi bulunmuştur.
TMO, hububat ve yem piyasalarında istikrar için devreye giriyor
TMO, hububat ve yem piyasalarında istikrar için devreye giriyorToprak Mahsulleri Ofisi (TMO), hububat ve yem piyasalarında istikrarı sağlamak ve ürün arzında oluşan açığı kapatmak üzere ihtiyaç duyulan ham maddenin bir kısmını dış alımla tedarik edecek.
17.06.2021Ekonomi
Sığır güden köpek 300 bine satıldı
Sığır güden köpek 300 bine satıldıAvustralya’da Casterton Kelpie Derneği’nin her yıl düzenlediği müzayedede Avustralya Kelpie’si cinsi ‘Eulooka Hoove’ adlı köpek, 35 bin 200 dolara (301 bin lira) alıcı bularak dünyada satılan en pahalı ‘işçi köpek’ oldu.
16.06.2021Dünya
Pakdemirli: Yem piyasalarındaki olağanüstü artışlara müdahale ediyoruz
Pakdemirli: Yem piyasalarındaki olağanüstü artışlara müdahale ediyoruzTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Besici yetiştiricilerimizi yüksek yem maliyetleri altında ezdirmeyeceğiz. Yem piyasalarındaki olağanüstü artışlara müdahale ediyoruz" dedi.
14.06.2021Ekonomi
Kuraklık yemi tehdit ediyor
Kuraklık yemi tehdit ediyorKuraklık tarımsal üretimin yanı sıra hayvancılıkta da tehdit haline geldi. Yem bitkilerinin veriminin düşmesi beklenirken, meralarda yeterli ot bulamama endişesi var. İthal girdileri yüksek hayvan yeminde ise zam tedirginliği yaşanıyor.
4.06.2021Ekonomi
TMO spekülatif fiyat hareketleri yaşanan hububat piyasasına müdahale planını devreye soktu
TMO spekülatif fiyat hareketleri yaşanan hububat piyasasına müdahale planını devreye soktuToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, hububat piyasalarında beklenenin üzerindeki fiyat oluşumları nedeniyle piyasaya müdahale çalışmalarını başlattıklarını belirterek, "Piyasayı anlık olarak yakından takip ediyoruz, gerekmesi halinde hızlı kararlar alıyoruz. Olağan dışı dönemlerde olağanüstü kararlar alınabilmektedir. Bu gereklilik dolayısıyla piyasa düzeni ve istikrarı için bütün müdahale yöntemlerini gündemimizde tutuyoruz." dedi.
1.06.2021Ekonomi
İnternet sorununa yansıtıcıyla çözüm
İnternet sorununa yansıtıcıyla çözümDENİZLİ’nin Çivril ilçesinde dağlık bölgedeki besici ailelerin uzaktan eğitim alan çocuklarının internet sorunu, imece yoluyla çözüldü.
24.05.2021Ege
"Pitonu andıran" engerek yılanı görüntülendi
"Pitonu andıran" engerek yılanı görüntülendiKars'ın Kağızman ilçesinde, vatandaşların cep telefonu kamerasıyla görüntülediği "pitonu andıran engerek yılanı" şaşırttı.
17.05.2021Haberler
Son dakika... Antalya'da şoke eden anlar! Araba camında yılanı görünce...
Son dakika... Antalya'da şoke eden anlar! Araba camında yılanı görünce...Hava sıcaklıklarının artması ile birlikte kış uykusundan uyanan yılanlar vatandaşları tedirgin etmeye devam ediyor. Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde markete giren 1 metre uzunluğundaki yılan paniğe yol açtı. Antalya'da da yaklaşık 1 metre uzunluğundaki yılan, seyir halindeki otomobilin camında görüldü. Sürücü ve yanındaki arkadaşı yılanı farkedip o anları cep telefonu ile görüntüledi. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...
17.05.2021 Gündem
KKKA tedavisi gören eski muhtar hayatını kaybetti
KKKA tedavisi gören eski muhtar hayatını kaybettiSivas’ta, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı şüphesiyle hastanede tedavi gören eski muhtar Kadir Sarıpınar (77), hayatını kaybetti.
15.05.2021Gündem
Kayseri'de KKKA tedavi gören besici hayatını kaybetti
Kayseri'de KKKA tedavi gören besici hayatını kaybettiKayseri’de kene ısırması sonucu Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığına yakalanan besici Mehmet Köseoğlu (42), tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
14.05.2021Gündem
Köpeği kurtarmak isterken feci şekilde can verdi
Köpeği kurtarmak isterken feci şekilde can verdiAydın Germencik ilçesinde su kuyusuna düşen köpeği kurtarmaya çalışırken dengesini kaybedip kendisi de düşen Salih Yayla , boynu kırılıp öldü.
8.05.2021Haberler
Köpeği kurtarmak isterken feci şekilde can verdi
Köpeği kurtarmak isterken feci şekilde can verdiAydın Germencik ilçesinde su kuyusuna düşen köpeği kurtarmaya çalışırken dengesini kaybedip kendisi de düşen Salih Yayla , boynu kırılıp öldü.
8.05.2021Gündem
Besici kuzenlerin tasarladığı "Bitirim 4x4" ilgi görüyor
Besici kuzenlerin tasarladığı "Bitirim 4x4" ilgi görüyorKonya'nın Ilgın ilçesinde besicilikle uğraşan kuzenlerin tasarladığı forklift tipi kepçe, 1 litre yakıtla 5 saat çalışabiliyor.
10.04.2021Haberler
Son Dakika Haberi: Kabine Toplantısı sonrası Erdoğan duyurdu! 'Devam' kararı çıktı
Son Dakika Haberi: Kabine Toplantısı sonrası Erdoğan duyurdu! 'Devam' kararı çıktıSon dakika haberine göre Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Şehirlerimizdeki mevcut uygulamayı bir süre daha sürdürme ve gelişmeleri yakın takip etme kararı aldık. Tedbirlere özellikle uyulmasıyla, ilgili denetimleri daha sıkı şekilde yürüterek süreci yakından takip edeceğiz." dedi.
16.03.2021Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş kısa çalışma ödeneği açıklaması
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş kısa çalışma ödeneği açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan kritik Kabine Toplantısı sonrası ekonomideki son gelişmeleri değerlendirdi ve kısa çalışma ödeneği için flaş açıklamada bulundu.
16.03.2021Siyaset
İneğin karnından çıktı! Gözlerine inanamadılar
İneğin karnından çıktı! Gözlerine inanamadılarHatay'ın Reyhanlı ilçesinde beslenme güçlüğü çektiği için ameliyat edilen ineğin karnından 15 kilogram ağırlığında halat ve çivi çıktı. Ameliyatta çıkanlara inanamadıklarını aktaran Besici Bülent Cemiloğlu, "İp, çivi ve birçok katı plastik atık hayvanımızın karnından çıktı ve kesilmekten kurtulmuş oldu. Bu zamana kadar yaşamasına çok şaşırdık ve çok şükür sağlığına kavuştu." dedi.
3.03.2021Haberler
İneğin karnından çıktı! Gözlerine inanamadılar
İneğin karnından çıktı! Gözlerine inanamadılarHatay'ın Reyhanlı ilçesinde beslenme güçlüğü çektiği için ameliyat edilen ineğin karnından 15 kilogram ağırlığında halat ve çivi çıktı. Ameliyatta çıkanlara inanamadıklarını aktaran Besici Bülent Cemiloğlu, "İp, çivi ve birçok katı plastik atık hayvanımızın karnından çıktı ve kesilmekten kurtulmuş oldu. Bu zamana kadar yaşamasına çok şaşırdık ve çok şükür sağlığına kavuştu." dedi.
3.03.2021Gündem
Süt kuzularının annelerine kavuşma heyecanı
Süt kuzularının annelerine kavuşma heyecanıTunceli'de çetin geçen kışın ardından, havalar ısınmaya başladı. Küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin yaygın olarak yapıldığı Pertek ilçesinde meralarda otlayan koyunların yeni doğan ve süt emme alışkanlığı kazanmaları için annelerinden ayrı yerde tutulan kuzularla buluşma anı renkli görüntülere sahne oluyor. Yakın bir süre içerisinde annesini kaybeden sürü sahibi Günay Acim, kuzular annelerine kavuştuğunda rahmetli annesini hatırlayıp üzüldüğünü söyledi.
1.03.2021Haberler
Son dakika haberi: İnternetten aldı, ölünce savcılığa koştu
Son dakika haberi: İnternetten aldı, ölünce savcılığa koştuOlay Kars'ın Arpaçay ilçesinde yaşandı. Son dakika haberine göre; Mesut Aktaş isimli vatandaş internetten görüştüğü besiciden 9 buzağı satın aldı. Tanesini 2 bin liraya aldığı buzağılardan 4'ünün öldüğü 2'sinin de hastalık nedeniyle tedaviyle alındığını belirten Aktaş, dolandırıldığını öne sürerek Cumhuriyet Savcılığı’na şikayette bulundu
11.02.2021Gündem
Kurdun koyun sürüsüne saldırısı kamerada
Kurdun koyun sürüsüne saldırısı kameradaKayseri'nin Akkışla ilçesinde aç kalan kurdun, Özgür Koçak'a ait koyun sürüsüne saldırısı güvenlik kamerasına yansıdı. Mahalle sakinlerinin müdahalesi sonrası kurt uzaklaştırılırken, 2 koyun yaralandı.
7.02.2021Haberler
Kurdun koyun sürüsüne saldırısı kamerada
Kurdun koyun sürüsüne saldırısı kameradaKayseri'nin Akkışla ilçesinde aç kalan kurdun, Özgür Koçak'a ait koyun sürüsüne saldırısı güvenlik kamerasına yansıdı. Mahalle sakinlerinin müdahalesi sonrası kurt uzaklaştırılırken, 2 koyun yaralandı.
7.02.2021Gündem
TMO besicilere uygun fiyatlı yem satıyor
TMO besicilere uygun fiyatlı yem satıyorToprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, gıda fiyatlarındaki artışla mücadeleye katkı sağlamak amacıyla besici ve yetiştiricilere uygun fiyatlarla mısır ve arpa satışı yaptıklarını belirtti.
7.02.2021Ekonomi
Acılı anne isyan etti! 3,5 senedir 'oğlum geldi' hayalleriyle yaşıyorum
Acılı anne isyan etti! 3,5 senedir 'oğlum geldi' hayalleriyle yaşıyorumIsparta’da Korhan Taştekin'in (34) den 3,5 yıldır haber alınamıyor. Acılı annesi Fadime Taştekin, oğlunu öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılandığı davadan beraat eden Ali Aydıner'in 'Korhan yaşıyor' iddialarını yalanladı.
24.01.2021Gündem
32 ay sonra geri döndü! 'Gören tuhaf tuhaf yüzüme bakıyor'
32 ay sonra geri döndü! 'Gören tuhaf tuhaf yüzüme bakıyor'Isparta'da yaklaşık 3,5 yıldır kayıp olan Zehra Çaycı ve Korhan Taştekin'i öldürdüğü iddiasıyla 2 kez ömür boyu hapis istemiyle tutuklu yargılandığı davada beraat eden Ali Aydıner, "Öldüklerine inanmıyorum. Korhan kendisini öldürtecek kadar boş bir adam değildir. Gayrimeşru işleri vardı. 7- 8 yıl kesinleşmiş hapis cezası vardı. Zaten olaydan sonra kaç kişi görmüş. Ben bunları hep baştan beri söyledim ama kimse dikkate almadı. Kıza bir zarar verdi mi orasını bilmiyorum Hiç işlemediğim bir suç yüzünden katil zanlısı olarak görülmeye başladım. Mahallede bile herkes beni görünce tuhaf tuhaf yüzme bakıyor ve bana 'sen mi öldürdün?' diye soruyorlar" dedi.
12.01.2021Gündem
Isparta’daki çifte cinayet davasında flaş karar!
Isparta’daki çifte cinayet davasında flaş karar!Isparta’da yaklaşık 3,5 yıldır kayıp olan Zehra Çaycı (24) ve Korhan Taştekin'i (34) öldürdüğü iddiasıyla 2 kez ömür boyu hapsi istenen Ali Aydıner (39), tutuklu yargılandığı davada delil yetersizliğinden beraat etti. Duruşma sonrası tarafların yakınları arasında çıkan tartışma, kavgaya dönüşmeden önlendi.
7.01.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

besiciKorhan Taştekinhububattmokars

Besici ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.