Beyin Ölümü

Beyin Ölümü

Son dakika beyin ölümü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan beyin ölümü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan beyin ölümü haber sayfamızda...

Beyin Ölümü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.757 beyin olumu haberi bulunmuştur.
Organ Nakli Nedir, Nasıl Yapılır? Organ Nakli Hangi Durumlarda Yapılabilir?
Organ Nakli Nedir, Nasıl Yapılır? Organ Nakli Hangi Durumlarda Yapılabilir?Bir insanın ölümü halinde, vücudun bazı dokuları zarar görmez ve başka bir vücutta çalışabilir şekilde canlı kalır. Bir hayatın sonu bir hayatın başlangıcı olabilmektedir. Bu nedenle de organ bağışı çok büyük bir önem taşımaktadır. Organ nakli nedir, nasıl yapılır? Organ nakli hangi durumlarda yapılabilir? Tüm merak edilenleri sizler için derledik.
6.03.2021Sağlık
Karaciğer  nakli oldu
Karaciğer nakli olduAnkara Şehir Hastanesi’nde çoklu organ yetmezliği sebebiyle dört aydır tedavi gören Hakan Taşıyan’a karaciğer nakli yapıldı.
6.03.2021Cadde
"Önce yüzüm sonra hayatım değişti"
"Önce yüzüm sonra hayatım değişti"İzmir'de 3,5 yaşındayken ateşin üzerine düşmesi sonucu yüzü tamamen yanan Türkiye'de 4. yüz nakli yapılan Turan Çolak ile börek nakilli eşi Bircan Çolak'ın aşkları ilk günkü gibi tazeliğini koruyor. Turan Çolak: "Önce yüzüm sonra hayatım değişti. Allah eşimden razı olsun. Hastalığımda, sağlımda elimi hiç bırakmıyor. Şimdi mutlu bir hayat yaşıyoruz" dedi.
3.03.2021Gündem
‘Millet iradesini emanet edemeyiz’
‘Millet iradesini emanet edemeyiz’CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, dokunulmazlık fezlekeleri konusunda “Bu milletin iradesini, milletvekillerinin kaderini Tayyip Erdoğan’ın kibrine ve zulmüne emanet edemeyiz” ifadesini kullandı.
27.02.2021Siyaset
Beyin Ölümü Nedir? Beyin Ölümü Gerçekleşen Hasta Tekrar İyileşir Mi, Kaç Gün Yaşar?
Beyin Ölümü Nedir? Beyin Ölümü Gerçekleşen Hasta Tekrar İyileşir Mi, Kaç Gün Yaşar?Beyin ölümü, genellikle kafa içi lezyonları ile birlikte görülür. Kafatasının arkasında yer alan beyin sapının, işlevlerini yerine getirememesiyle oluşan beyin ölümünde, hastanın bilinci tamamen kapanır. Sadece bir süre daha kalbi atmaya ve iç organları çalışmaya devam eder. Beyin ölümü gerçekleşen hasta tekrar iyileşebilir mi ve ömür beklentisi nedir? Sizin için merak edilen soruların cevaplarını derledik.
18.02.2021Genel Sağlık
Yeni kalp yeni hayat
Yeni kalp yeni hayatKartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan operasyonla kalp nakli olan Mehmet Aslan 30’uncu yaşına yeni kalbiyle girdi. Yeni hayatının ilk anlarında Milliyet’in yanında olduğu Aslan, “Nakilden sonra kendimi daha özgür hissediyorum. Bu nakil benim için en değerli doğum günü hediyesi oldu. İkinci bir yaşam da diyebiliriz” dedi
15.02.2021Gündem
Karaciğer Nakli Nedir? Karaciğer Nakil Ameliyatı Kimlere Yapılır?
Karaciğer Nakli Nedir? Karaciğer Nakil Ameliyatı Kimlere Yapılır?Karaciğer nakli genel olarak, karaciğerinde siroz bulunan kişiler için tercih edilmektedir. Özellikle karaciğer nakli bekleyen insanların, son dönemlerine doğru hayatlarını kurtarmak için bu işlem tercih edilmektedir. Bir seneden az yaşamı olabilecek olan hastalar nakil için tercih edilmektedir. Sizler için karaciğer nakli hakkında bulunan bütün bilgileri detaylı bir şekilde derledik.
12.02.2021Sağlık
10 yaşındaki Selin'in ölümüyle ilgili davada karar çıktı!
10 yaşındaki Selin'in ölümüyle ilgili davada karar çıktı!Balıkesir’de, eğlence mekanına pompalı tüfekle ateş açarak, 10 yaşındaki Selin Cebeci ile 2 kişinin ölümüne neden olan Erdem Turan, 3 kez müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Erdem Turan’ın kaçmasına yardım eden Ogün Akgün'e 12 yıl, Kader Kan’a 6 yıl hapis cezası verildi. Selin’in annesi Sinem Cebeci karara, “Bize göre üçünün de suçu aynıydı ve en ağır cezayı almaları gerekiyordu. Bunun karşılığı bu olmamalı” diyerek, tepki gösterdi.
7.02.2021Gündem
Zombi Filmleri: Zombi İstilası Üzerine Çekilmiş En İyi Zombi Filmleri
Zombi Filmleri: Zombi İstilası Üzerine Çekilmiş En İyi Zombi FilmleriZombi filmleri arasında hangilerini izlemek gerekir? Zombi istilası üzerine çekilmiş en iyi zombi filmleri nelerdir? Hangi zombi filmlerinden izlemeye başlamak gerekir? Zombi filmleri içerisinde en çok tercih edilen alternatiflerin başında hangileri gelir? İşte, tüm detaylar.
27.01.2021Kültür Sanat
Son dakika! Bakan Çavuşoğlu'ndan skandal karar sonrası açıklama: Elimizin tersiyle ittik
Son dakika! Bakan Çavuşoğlu'ndan skandal karar sonrası açıklama: Elimizin tersiyle ittikDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Biz artık Türkiye olarak gerektiğinde oyun kurucuyuz ama yeri geldiği zaman da ülkemizin menfaatlerine karşı oyun kuranların oyunlarını bozuyoruz. Güçlü olmak ve kendi hikayemizi yazmak zorundayız." dedi. Bakan Çavuşoğlu yaptırım kararıyla ilgili, "Hemen bakanlık açıklamasını yaptık ve elimizin tersiyle ittik. Bu milli meseledir. Bu dik duruşu göstereceğiz" dedi.
14.12.2020Siyaset
AK Parti'li Özkan: Kılıçdaroğlu, milli güvenlik sorunu haline gelmiştir
AK Parti'li Özkan: Kılıçdaroğlu, milli güvenlik sorunu haline gelmiştirAK Parti Grup Başkan Vekili Cahit Özkan, "CHP'nin beyin ölümü gerçekleşmiş, başındaki bay Kemal de Türkiye'nin bir milli güvenlik sorunu haline gelmiştir. CHP, 2023 seçimlerinde tarihin tozlu sayfalarında yer alacaktır" dedi.
1.12.2020Siyaset
Kanserden 3 çocuğunu kaybetti! Kızları için çabalıyor
Kanserden 3 çocuğunu kaybetti! Kızları için çabalıyorSiirt'te üç çocuğunu kanserden kaybeden Tunç ailesi, aynı belirtileri gösteren 4 yaşındaki kızları Fatıma Melek'i yaşatmak istiyor.
11.11.2020Gündem
7 kişiye can oldu
7 kişiye can oldu18 yaşındaki gencin bağışlanan organları yedi hastaya umut oldu.
7.11.2020Ege
Pandemi sürecinde organ bağışı hakkında bilinmesi gerekenler
Pandemi sürecinde organ bağışı hakkında bilinmesi gerekenlerOrgan bağışının istenen düzeyde olmamasının yanı sıra Covid-19 pandemisi de organ bekleyen hastaları çok olumsuz etkiliyor. Beyin ölümü bildiriminde ve buna bağlı olarak organ bağışı sayısında azalma olduğuna dikkat çeken İç Hastalıkları ve Nefroloji Uzmanı Prof.Dr. Ülkem Çakır ile Genel Cerrahi Uzmanı Prof.Dr. İbrahim Berber, pandemi sürecinde virüs bulaşmayla ilgili organ bağışında bulunacak kişiler kadar organ nakli bekleyen hastaların da endişe duyduklarını belirtiyorlar. Organ nakli bekleme listesindeki hastaların bir bölümünün kendilerine virüs bulaşacağı endişesiyle tedavilerini yarıda kestiklerini ve organ nakli olmaktan çekindiklerini söyleyen uzmanlar, çok önemli bilgiler paylaştı
4.11.2020Sağlık
Ufuk Kaan Altın sonsuzluğa uğurlandı
Ufuk Kaan Altın sonsuzluğa uğurlandıBeyin kanaması sonucu hayatını kaybeden Milliyet Gazetesi’nin eki Cadde’nin eski yöneticisi Ufuk Kaan Altın, dün gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.
26.10.2020Gündem
Altın kalbi başka canlarda yaşayacak
Altın kalbi başka canlarda yaşayacakGeçtiğimiz günlerde beyin kanaması geçiren Milliyet gazetesi eki Cadde’nin eski yöneticisi Ufuk Kaan Altın’ın beyin ölümü gerçekleşti. Ailesi Altın’ın organlarını bağışlama kararı alırken, erken yaşta sevdiklerine veda eden Altın, artık başka insanlarda yaşayacak
24.10.2020Gündem
‘Paşinyan masaya olumlu yaklaşmıyor’
‘Paşinyan masaya olumlu yaklaşmıyor’Dağlık Karabağ’daki son gelişmeler, 30 yıl önce Azerbaycan-Ermenistan arasında barışçıl çözümün sağlanması için kurulan AGİT Minsk Grubu’nun işlevini tartışılır hale getirdi.
23.10.2020Dünya
TBMM Başkanı Azerbaycan Meclisi'nde
TBMM Başkanı Azerbaycan Meclisi'ndeTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Azerbaycan Milli Meclisi’ne hitap etti. Şentop 30 yıldır Karabağ sorununu çözemeyen ABD, Fransa ve Rusya'nın oluşturduğu çözüm grubu için, "Minsk grubunun beyin ölümü gerçekleşmiştir" ifadelerini kullandı. Şentop'un konuşması Azerbaycan Meclisi tarafından ayakta alkışlandı.
20.10.2020Haberler
Son dakika... TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan Milli Meclisi’ne hitap etti
Son dakika... TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan Milli Meclisi’ne hitap ettiAzerbaycan’a üç günlük resmi ziyaret için giden TBMM Başkanı Mustafa Şentop, bugün Milli Meclise hitap etti. Şentop 30 yıldır Karabağ sorununu çözemeyen ABD, Fransa ve Rusya'nın oluşturduğu çözüm grubu için, "Minsk grubunun beyin ölümü gerçekleşmiştir" ifadelerini kullandı. Şentop'un konuşması Azerbaycan Meclisi tarafından ayakta alkışlandı.
20.10.2020Siyaset
Conte: Türkiye ile konuşmaya ihtiyaç var
Conte: Türkiye ile konuşmaya ihtiyaç varİtalya Başbakanı Giuseppe Conte, NATO’nun beyin ölümünün gerçekleştiği düşüncesine katılmadığını söylerken, Türkiye ile konuşmaya ihtiyaç olduğunu kaydetti.
18.10.2020Dünya
Sahte içkiden zehirlendi, hastanede beyin ölümü gerçekleşti
Sahte içkiden zehirlendi, hastanede beyin ölümü gerçekleştiİzmir'in Foça ilçesinde, sahte içki içtikten sonra fenalaşan Barbaros Hayrettin Öz'ün tedavi altına alındığı hastanede beyin ölümü gerçekleşti.
15.10.2020Gündem
Bademcik ameliyatı sonrası ölüm iddiası
Bademcik ameliyatı sonrası ölüm iddiasıİstanbul Şişli'de özel bir hastanede bademcik ameliyatı olan çocuğun şah damarı zedelenmesi sonucu hayatını kaybettiğini öne süren aile suç duyurusunda bulundu.
5.10.2020Gündem
Son dakika! Bakan Akar'dan net mesaj: Türkiye, Azerbaycan'ı desteklemeye devam edecek
Son dakika! Bakan Akar'dan net mesaj: Türkiye, Azerbaycan'ı desteklemeye devam edecekMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kafkaslarda barış ve istikrarın sağlanması için Karabağ'daki Ermenistan işgalinin sona ermesi gerektiğini belirterek, "Türkiye, halkını ve toprak bütünlüğünü koruyan Azerbaycan ile dayanışma içinde ve onu desteklemeye devam edecek." dedi.
30.09.2020Siyaset
Abdest alıp namazı beklerken şizofren hasta tarafından bıçaklandı!
Abdest alıp namazı beklerken şizofren hasta tarafından bıçaklandı!Kocaeli'de şizofren saldırgan tarafından bıçaklanması sonucu ağır yaralanan ve beyin ölümü gerçekleşen şahsın abisi Umut Mercan, namaz saatini bekleyen kardeşinin bıçaklanma anlarını anlattı. Kardeşinin durumunu da anlatan Mercan, "Tüm beyin fonksiyonları durmuş çok küçük bir umut yaşasa bile bitkisel hayat gibi bir şey” dedi.
23.09.2020Gündem
‘Fransa’nın yaptığı ikiyüzlülüktür’
‘Fransa’nın yaptığı ikiyüzlülüktür’Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Milli Savunma Üniversitesi Kuvvet Harp Enstitüleri 2. Dönem Komuta ve Kurmay Eğitimi Mezuniyet Töreni’nde Doğu Akdeniz’e değindi.
5.09.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

caddeantalyabeyin ölümüizmirErmenistan

Beyin Ölümü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.