Organ Bağışı

Organ Bağışı

Son dakika organ bağışı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan organ bağışı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan organ bağışı haber sayfamızda...

Organ Bağışı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.034 organ bağışı haberi bulunmuştur.
8 yılda organ bağışıyla 35 bin can kurtarıldı
8 yılda organ bağışıyla 35 bin can kurtarıldı Türkiye’de 2017-2023 yılları arasında, organ bağışı yoluyla 35 bin 65 can kurtarıldı.
21.04.2024 Gündem
Her sabah mezara gidiyor! 'Oğlumun gözlerini alan inşallah beni bulur'
Her sabah mezara gidiyor! 'Oğlumun gözlerini alan inşallah beni bulur' İzmir'in Konak ilçesinde, kavgada birbirine bıçakla saldırıp yaralayan iki arkadaştan Kenan Efe Aytekin’in (17) organlarının, ölmeden önce ailesi tarafından bağışlandığı ortaya çıktı.
20.04.2024 Gündem
Ali'nin organları 5 kişiye umut olacak
Ali'nin organları 5 kişiye umut olacak Samsun'da motosiklet kazasında hayatını kaybeden 34 yaşındaki Ali Kara’nın organları 5 kişiye umut olacak.
27.03.2024 Gündem
Dünya tarihine geçen ameliyat! Beyin ölümü gerçekleşmiş kadının kollarını erkeğe 'vidaladılar'
Dünya tarihine geçen ameliyat! Beyin ölümü gerçekleşmiş kadının kollarını erkeğe 'vidaladılar' Tarihte ilk kez ölü insan bedenden kesilen kollar, bir kaza nedeniyle uzuvlarını kaybetmiş başka bir insana aktarıldı. Olayın detayları dünyada manşet oldu.
7.03.2024 Dünya
'Kana kana su içmeyi Allah nasip edecek mi' dedi! Saatler sonra büyük mucize
'Kana kana su içmeyi Allah nasip edecek mi' dedi! Saatler sonra büyük mucize Antalya’da 10 yıldır diyaliz tedavisi gören ve böbrek bekleme listesinde bulunan emekli polis Hayati Yeniçeri'nin (52) hayatı, 'kadavradan uyumlu nakil çıktı' telefonuyla değişti.
19.02.2024 Haberler
'Kana kana su içmeyi Allah nasip edecek mi' dedi! Saatler sonra büyük mucize
'Kana kana su içmeyi Allah nasip edecek mi' dedi! Saatler sonra büyük mucize Antalya’da 10 yıldır diyaliz tedavisi gören ve böbrek bekleme listesinde bulunan emekli polis Hayati Yeniçeri'nin (52) hayatı, 'kadavradan uyumlu nakil çıktı' telefonuyla değişti.
19.02.2024 Gündem
Gelininin organ bağışı yaptığı kadın hayatını kaybetti
Gelininin organ bağışı yaptığı kadın hayatını kaybetti Denizli’de yaşayan Fatma Demirbilek, geçtiğimiz kasım ayında mücadele ettiği siroz hastalığı nedeniyle gelininden nakil edilen karaciğerle hayata tutunmaya çalıştı. Ancak yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı.
15.02.2024 Gündem
22 yıl önce bitkisel hayata girdi! ‘Her 30 Aralık’ta ölüp, 31 Aralık’ta doğuyoruz’
22 yıl önce bitkisel hayata girdi! ‘Her 30 Aralık’ta ölüp, 31 Aralık’ta doğuyoruz’ Bursa’da 22 yıl önce bitkisel hayata giren Neslihan Köse (42), annesi Hale Kabacaoğlu’nun (69) çabalarıyla gördüğü tedaviler sonrası hayata yeniden başladı. Neslihan’ın en büyük hayali ise en sevdiği sanatçı olan Tarkan ile aynı sahneyi paylaşıp, onunla şarkı söylemek.
29.01.2024 Gündem
Engelli kadın 3 hastaya umut oldu! 'Canımız diğer hastalara can oldu’
Engelli kadın 3 hastaya umut oldu! 'Canımız diğer hastalara can oldu’ Hatay’da solunum yetmezliğine bağlı beyin ölümü gerçekleşen engelli kadının organları 3 kişiye umut oldu.
28.01.2024 Gündem
9 yıldır su içemiyordu, bir telefonla yeniden doğdu!
9 yıldır su içemiyordu, bir telefonla yeniden doğdu! Hasan Alpar, “9 yıldır suya hasret kaldım. Organ nakli sayesinde çok güzel su içebiliyorum" dedi.
13.01.2024 Gündem
Gece 02.00'de gelen telefon hayata bağladı! 'Hayalim çocuklarımın yanına gitmek'
Gece 02.00'de gelen telefon hayata bağladı! 'Hayalim çocuklarımın yanına gitmek' Antalya’da, yapay kalple yaşayan Kadir İrkin (39), saat 02.00'de gelen 'Organ bulundu' telefonuyla hayata tutundu. Erhan Pekuygun'un (20) kalbi, İrkin'e başarıyla nakledildi.
8.01.2024 Gündem
‘Yargı’ bu kez umut dağıttı!
‘Yargı’ bu kez umut dağıttı! Kanal D’de ekrana gelen ‘Yargı’, toplumsal olaylara karşı duyarlılığıyla adından söz ettirmeye devam ediyor.
8.01.2024 Cadde
'Yargı', bu kez umut dağıttı!
'Yargı', bu kez umut dağıttı! Uluslararası 51. Emmy Ödüllerinde Türkiye’yi gururla temsil eden Yargı, toplumsal olaylara karşı duyarlılığı ile de adından söz ettirmeye devam ediyor. Yargı’nın organ bağışı sahnesinden etkilenen bir hasta vefatından önce bağışladığı böbreğiyle 35 yıldır tedavisi gören Kenan Kayaalp’a umut oldu.
7.01.2024 Cadde
Özge öldü, 6 kişiyi hayata döndürdü!
Özge öldü, 6 kişiyi hayata döndürdü! Kocaeli'de geçirdiği beyin kanması sonucu hayatını kaybeden ve organ bağışıyla 6 kişiye umut olan sağlık teknisyeni Özge Berber son yolculuğuna uğurlandı.
6.01.2024 Gündem
Kovid, kalp krizi ve böbrek yetmezliği! Emine hemşirenin kaderini 16 yıllık eşi değiştirdi
Kovid, kalp krizi ve böbrek yetmezliği! Emine hemşirenin kaderini 16 yıllık eşi değiştirdi Kayseri’de hemşire Emine Çelik (42), görevi başındayken yakalandığı koronavirüs sonrası gelişen kalp krizi ve böbrek yetmezliği nedeniyle uzun süre tedavi gördü. Geçen yıl böbrekleri iflas eden ve diyalize başlayan Çelik'e 16 yıllık eşi Yaşar Çelik (45) böbreğini bağışladı.
4.01.2024 Gündem
Her şey 2 aylıkken sarılık belirtileri ile başladı! Ömer Asaf için tek çare nakil
Her şey 2 aylıkken sarılık belirtileri ile başladı! Ömer Asaf için tek çare nakil Aydın’da yaşayan Altın ailesi, 10 aylık bebekleri Ömer Asaf’ın hayata tutunması için yardım bekliyor. Ömer Asaf'ın yaşayabilmesi için tek çarenin nakil olduğunu belierten baba Kudret Altın, "Daha önce de iki çocuğumuzu anne karnında kaybettik. Donör olmak isteyenler bize Allah rızası için gelsin ulaşsınlar" dedi.
3.01.2024 Gündem
6 defa kalp nakli için çağrılmıştı! Hayatını değiştiren telefon
6 defa kalp nakli için çağrılmıştı! Hayatını değiştiren telefon Isparta’da kalp yetmezliği hastası Tevfik Serdar Demirtürk (46), 6 kez kalp nakli için çağrıldı, fakat uyumsuz doku nedeniyle nakil yapılamadı. 7'nci kez telefonu çalan Demirtürk'ün hayatı değişti.
3.01.2024 Gündem
Milli boksörün kalbi nakledildi! 'Kalbin atışını dinleyebilmek mucize'
Milli boksörün kalbi nakledildi! 'Kalbin atışını dinleyebilmek mucize' Türkiye’ye okumaya gelen Azerbaycanlı Ferit Azimli'ye (25), geçirdiği kalp krizi sonrası Akdeniz Üniversitesi'nde yapay kalp takıldı. Kalbini çantasında taşıyan Azimli'ye, beyin ölümü gerçekleşen milli boksör Görkem Kaynar'ın (24) kalbi nakledildi. Azimli, “Cihazın sesi olmadan kalbin atışını dinleyebilmek benim için mucize" dedi.
1.01.2024 Gündem
9 ay önce ikinci evliliğini yaptı! Öğretim üyesinin demir çubuklarla öldürülmesinde yeni detaylar
9 ay önce ikinci evliliğini yaptı! Öğretim üyesinin demir çubuklarla öldürülmesinde yeni detaylar İzmir’de, husumetlilerin kavgasında demir çubukla darbedilip, hastanede hayatını kaybeden Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Elektrik Elektronik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Salih Zafer Dicle'nin (64), ölümüne ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı.
26.12.2023 Gündem
Ankara’da liseli Muhammed 5 kişiye hayat oldu
Ankara’da liseli Muhammed 5 kişiye hayat oldu Ankara’da nörolojik rahatsızlık nedeniyle tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen 16 yaşındaki lise öğrencisi Muhammed Bera Güneş, organlarıyla 5 kişiye hayat verdi.
26.12.2023 Gündem
Ağabeyini aynı hastalıktan kaybetti, kendisi hayata tutundu! 'Başkalarının kahramanı olabilirsiniz'
Ağabeyini aynı hastalıktan kaybetti, kendisi hayata tutundu! 'Başkalarının kahramanı olabilirsiniz' İzmir’de yaşayan ve 14 yıl önce akciğer nakli olan Kamil Hamidullah (50), organ bağışının önemine dikkat çekmek amacıyla Pulmoner Hipertansiyon ve Skleroderma Hasta Derneği'ni kurdu. Pulmoner hipertansiyon hastalığı nedeniyle ağabeyini kaybettikten 2 yıl sonra kendisinin de aynı hastalığa yakalandığını belirten Hamidullah, vatandaşlara organ bağışı çağrısında bulunarak, "Hiç tanımadığınız insanların kahramanı olabilirsiniz" dedi.
22.12.2023 Gündem
Mustafa’dan sürpriz teklif!
Mustafa’dan sürpriz teklif! 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra yaşanan olayları ekrana getiren ‘Dilek Taşı’nın yeni bölümünden tanıtım yayınlandı.
29.11.2023 Cadde
Yılda 2000 beyin ölümü gerçekleşiyor
Yılda 2000 beyin ölümü gerçekleşiyor Sağlık Bakanlığı, Türkiye’de 2002’den bugüne toplam 74 bin 704 organ nakli gerçekleştirildiğini, nakil sayıları ve organ bağışı konusunda artan toplumsal bilincin “umut vaat edici” olduğunu bildirdi.
8.11.2023 Gündem
Ünlü çift boşanıyor! 'İhanet' cevabı dikkat çekti
Ünlü çift boşanıyor! 'İhanet' cevabı dikkat çekti Emir İçgören ile 2013 yılında nikâh masasına oturan Zeynep Beşerler, 'boşanma' haberleriyle gündemde. Yedi yaşında bir oğlu olan oyuncunun, ihanete uğradığı ve bir süredir eşiyle ayrı yaşadığı konuşuluyor. Asmalımescit'te görüntülenen Zeynep Beşerler, ihanet iddiasına yanıt verdi.
6.11.2023 Cadde
2 aylıkken teşhis kondu! 4 yaşındaki Halil'İ hayata döndüren hamle
2 aylıkken teşhis kondu! 4 yaşındaki Halil'İ hayata döndüren hamle Muğla’da 2 aylıkken atrofik böbrek (böbrek boyutunun normalin altında olması) teşhisi koyulan Halil Buğra Çağdaş (4), Akdeniz Üniversitesi'nde çapraz nakil ile sağlığına kavuştu.
5.11.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Organ Bağışı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.