Biyografi

Biyografi

Son dakika biyografi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan biyografi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan biyografi haber sayfamızda...

Biyografi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 694 biyografi haberi bulunmuştur.
Düz Yazının Özellikleri Nelerdir? Düz Yazı İle Şiir Arasındaki Farklar Nelerdir?
Düz Yazının Özellikleri Nelerdir? Düz Yazı İle Şiir Arasındaki Farklar Nelerdir?Edebi eserler düz yazı ve şiir olarak ikiye ayrılır. Nesir ve mensur eser adıyla da bilinen düz yazılar da içeriklerine göre iki ana başlıkta toplanır. Giriş, gelişme ve sonuç bölümlerinden oluşan kurgusal metinlere olay yazıları denir. Bir konuyu tartışmaya açmak ve bir görüş öne sürmek için kaleme alınan metinler ise düşünce yazısı olarak adlandırılır. Düz yazının özellikleri nelerdir? Düz yazı ile şiir arasındaki farklar nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.05.2021Eğitim
Edebi Eserler Nelerdir? Kısaca Edebi Eserlerin Özellikleri
Edebi Eserler Nelerdir? Kısaca Edebi Eserlerin ÖzellikleriAnlatımı güçlendirmek için belli başlı söz sanatlarının kullanıldığı yazılı eserler ''edebi'' olarak nitelendirilir. Edebi eserler anlatım tekniğine ve içeriğine göre birçok türe ayrılır. Genellikle beyit ve kıtalarla kaleme alınan eserlere şiir ya da manzum denir. Giriş, gelişme, sonuç bölümünden oluşan kurgusal metinler ise roman, öykü, masal, destan ve fabl olmak üzere beşe ayrılır. Edebi eserler nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
3.05.2021Eğitim
‘Charles, monarşiyi küçültecek’ iddiası
‘Charles, monarşiyi küçültecek’ iddiasıİngiltere Veliaht Prensi Charles’ın tasarruf için monarşiyi küçülterek birçok kraliyet üyesini saray hayatının dışında bırakacağı öne sürüldü. İddiaya göre, Prens Charles küçük oğlu Harry ve gelini Meghan’ı da kraliyet dışına ‘atacak’, büyük oğlu William ile ailesini ise tutacak.
27.04.2021Dünya
4 Heceli Kelimeler Nelerdir? En Çok Kullanılan Dört Heceli Kelimeler
4 Heceli Kelimeler Nelerdir? En Çok Kullanılan Dört Heceli KelimelerTürkçede kelimeler en az iki harften ve bir heceden oluşur. Toplam 4 heceden oluşan birçok kelime ise günlük hayatta sıklıkla kullanılan kelimeler arasında yer alıyor. Bu sözcüklerden bazıları şehir ve ilçe ismi, bazıları fiil ve sıfat olarak kullanılır. 4 heceli kelimeler nelerdir? En çok kullanılan dört heceli kelimeleri sizin için derledik.
27.04.2021Eğitim
Ünlü aktör Dali rolünde
Ünlü aktör Dali rolündeİngiliz aktör Ben Kingsley (77), İspanyol ressam Salvador Dali’yi canlandırdığı ‘Dali Land’ adlı biyografi filminin çekimlerinde görüntülendi.
20.04.2021Dünya
Hasan Sabbah nasıl öldü? Hasan Sabbah tarihte kimdir? İşte, Hasan Sabbah hayatı
Hasan Sabbah nasıl öldü? Hasan Sabbah tarihte kimdir? İşte, Hasan Sabbah hayatıUyanış Büyük Selçuklu Hasan Sabbah karakteri gündemde yer alıyor. Tarihte Hasan Sabbah kimdir sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Büyük Selçuklu Devleti padişahlarından Sencer ve Muhammet Tapar döneminde büyük sıkıntılar yaratan isimlerden olan Hasan Sabbah, hem nizari ismaililerin hem de suikastçiler olarak bilinen Haşhaşilere bağlı fidailer asker grubunun kurucusuydu. Büyük devlet adamlarına yönelik suikastları ile bilinen Hasan Sabbah ve tarikatı uzun süre Büyük Selçuklu devletine büyük zorluklar yaşatmıştır. Peki Hasan Sabbah kimdir, tarihte nasıl öldü?
29.03.2021Gündem
Mutsuzluk Sözleri: Umutsuzluk Ve Mutsuzluk İle İlgili Sözler
Mutsuzluk Sözleri: Umutsuzluk Ve Mutsuzluk İle İlgili SözlerMutsuzluk üzerine söylenmiş replikler, şiirler, özlü sözler gibi çeşitli paylaşımlar sosyal medya da yoğun ilgi görmektedir. Böyle bir ruh halindeyseniz bunu takipçilerinizle Mutsuzluk Sözleri ile paylaşabilirsiniz. En yoğun duygulu mutsuzluk sözleri: umutsuzluk ve mutsuzluk ile ilgili sözlerini sizin için derledik.Mutsuzluğunda mutluluk gibi bir duygu olduğunu unutmamak gerekir. Mutsuz olduğunuzu belli edebilmek için paylaşabileceğiniz birbirinden güzel ve etkili özlü söz bulunmaktadır. Bu sözleri isterseniz resimli isterseniz resimsiz olarak da paylaşabilirsiniz. Uzun Mutsuzluk Sözleri bulabileceğiniz gibi kısa ama etkili Mutsuzluk Sözleri de bulabilirsiniz. Bu sözleri dilerseniz Sosyal medya biyografi bölümüne de yazabilirsiniz. Dilerseniz de profil resmi olarak bile kullanabilirsiniz.
29.03.2021Güzel Sözler
Heyecan veren proje!
Heyecan veren proje!ABD’li boksör Mike Tyson’ın biyografisini anlatacak mini dizide başrolü üstlenen Jamie Foxx, heyecan duyduğunu söyledi
29.03.2021Cadde
Orhan Hakalmaz kimdir, kaç yaşında? Orhan Hakalmaz albümleri...
Orhan Hakalmaz kimdir, kaç yaşında? Orhan Hakalmaz albümleri...Orhan Hakalmaz kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Bu akşam İbo Show'a konuk olacak olan Orhan Hakalmaz Türk Halk Müziği sanatçısıdır. Samsun'da dünyaya gelen Hakalmaz sanata babasının desteği ile 6 yaşında bağlama çalarak başlar. Kariyerine Samsun'da başlayıp İstanbul'da devam ettiren sanatçı birçok albüm çıkardı. İşte Orhan Hakalmaz albümleri...
27.03.2021Cadde
Scorsese ‘Tyson’  dizisinde yapımcı
Scorsese ‘Tyson’ dizisinde yapımcıÜnlü boksör Mike Tyson’ın yaşamını konu alacak biyografi türündeki dizinin yapımcıları arasına Martin Scorsese de katıldı. Jamie Foxx’un Mike Tyson’ı canlandıracağı mini dizi, yaklaşık yedi yıldır gündemde olduğu halde bir türlü yeşil ışık alamamıştı.
26.03.2021Kültür Sanat
Biyo Ne Demek? TDK'ya Göre Biyo Kelimesi Ne Anlama Gelir?
Biyo Ne Demek? TDK'ya Göre Biyo Kelimesi Ne Anlama Gelir?Başta biyoloji ve biyosfer olmak üzere birçok kelimenin başında kullanılan biyo sözcüğü dilimize Yunancadan geçmiştir. Antik Yunan döneminden beri kullanılmakta olan bu kelime, -loji gibi evrensel bir sözcüktür. Bu nedenle sadece Türkiye'de değil, tüm dünya ülkelerinde aynı anlama gelir. TDK'ya göre biyo kelimesi ne anlama gelir? Sizin için örnek kelimeler ve cümleler ile derledik.
25.03.2021Eğitim
Metin Külünk kimdir? AK Parti MKYK üyesi Metin Külünk biyografisi
Metin Külünk kimdir? AK Parti MKYK üyesi Metin Külünk biyografisiMetin Külünk kimdir, kaç yaşında? AK Parti MKYK 75 asil üye listesinin açıklanması ile birlikte listede yer alan isimler de araştırılmaya başlandı. 24, 25 ve 26. dönemde İstanbul Milletvekili seçilen Metin Külünk asil üyeler arasında. Peki, Metin Külünk kimdir, nereli? İşte Metin Külünk'ün biyografisi.
24.03.2021Gündem
Kraliyet ‘şok’ta
Kraliyet ‘şok’taPrens Harry ile Meghan Markle’ın Oprah Winfrey’in programındaki suçlamaları İngiliz kraliyet sarayını dehşete düşürdü. Buckingham Sarayı’nın çalışanları gece 3’e kadar bekleyip programı izledikten sonra Kraliçe II. Elizabeth’e brifing verdi. Kraliçe ardından oğlu Veliaht Prens Charles, torunu Prens William ve danışmanlarıyla bir dizi ‘kriz toplantısı’ gerçekleştirdi
10.03.2021Dünya
Selim Arda Ermut kimdir, kaç yaşında, nereli? Selim Arda Ermut'un özgeçmişi (CV) - biyografisi
Selim Arda Ermut kimdir, kaç yaşında, nereli? Selim Arda Ermut'un özgeçmişi (CV) - biyografisiTürkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi Genel Müdürü Zafer Sönmez'in yerine Salim Arda Ermut getirildi. Vatandaşlar tarafından ise Selim Arda Ermut kimdir, kaç yaşında, nereli? soruları araştırılmaya başladı. İşte Selim Arda Ermut'un özgeçmişi (CV) - biyografisi...
9.03.2021Gündem
Konu Nedir, Nasıl Bulunur? Edebiyatta Tema, Anafikir Ve Konu Arasındaki Farklar Nelerdir?
Konu Nedir, Nasıl Bulunur? Edebiyatta Tema, Anafikir Ve Konu Arasındaki Farklar Nelerdir?Edebi eserler ''manzum'' (şiir) ve ''mensur'' (düz yazı) olmak üzere ikiye ayrılır. Her iki yazın türünde de eserin yazılış amacı ve okura verilmek istenen bir mesaj vardır. Bu mesaj giriş - gelişme - sonuç bölümleri ile birlikte belli bir konu üzerinden aktarılır. Edebi eserler konuları bakımından da birçok türe ayrılır. Konu nedir ve nasıl bulunur? Edebiyatta tema, ana fikir ve konu arasındaki farklar nelerdir? Sizin için örnek cümleler ile birlikte detaylı bir şekilde derledik.
3.03.2021Eğitim
Instagram Sözleri: Instagram'da Kullanılabilecek Etkileyici Profil Biyografi Sözleri Ve Kısa Güzel Sözler
Instagram Sözleri: Instagram'da Kullanılabilecek Etkileyici Profil Biyografi Sözleri Ve Kısa Güzel SözlerInstagram kullanıcıları profillerinde dikkat çekici biyografiler yazmaktadır. Bu sayede takipçilerinin ilgisini çekmekteler. Takipçiler üzerinde merak uyandıracak etki edecek sözlerle biyografilerini hazırlamaktalar. Sizlerde etkileyici sözleri öğrenerek profil biyografilerinizi bu şekilde hazırlayabilirsiniz. Sizlere kolaylık olması açısından Instagram Sözleri: Instagram'da kullanılabilecek etkileyici profil biyografi sözleri ve kısa güzel sözlerini derledik.
Edebi Metin Nedir? Edebi Metin Türleri Ve Örnekleri Nelerdir?
Edebi Metin Nedir? Edebi Metin Türleri Ve Örnekleri Nelerdir?Genellikle giriş - gelişme - sonuç bölümlerinden oluşan ve belirli bir üslupla yazılan eserlere edebi metin denir. Edebi metinler kendi içerisinde nazım ve nesir olarak ikiye ayrılır. Düz yazı ve mensur eser olarak bilinen nesirler de iki ana başlıkta toplanır. Düşünce yazıları makale, deneme, fıkra, söyleşi ve eleştirilerden oluşur. Roman, öykü, tiyatro ve masal gibi eserler ise olay yazılarının alt türüdür. Edebi metin türleri ve örnekleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
28.02.2021Eğitim
Son dakika: CV nasıl gitti? Özgür Demirtaş böyle açıkladı
Son dakika: CV nasıl gitti? Özgür Demirtaş böyle açıkladıSon dakika haberine göre sosyal medyada dün yapılan bir paylaşımda Özgür Demirtaş’ın 2012 yılında Gaye Somuncu’ya CV gönderdiği, Somuncu’nun da Demirtaş’ın biyografi ve CV’sini Berat Albayrak’a ilettiği iddia edildi.
24.02.2021Ekonomi
Osman Nuri Kabaktepe kimdir, nereli? Osman Nuri Kabaktepe biyografi
Osman Nuri Kabaktepe kimdir, nereli? Osman Nuri Kabaktepe biyografiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'na Osman Nuri Kabaktepe'nin aday olarak belirlendiğini açıkladı. Vatandaşlar ise Osman Nuri Kabaktepe'nin yaşamına dair bilgileri araştırmak için harekete geçti. Peki Osman Nuri Kabaktepe kimdir ve nerelidir? Osman Nuri Kabaktepe biyografisi haberimizde...
22.02.2021Gündem
King ilk siyah kongre üyesine hayat verecek
King ilk siyah kongre üyesine hayat verecekRegina King, John Ridley’in imzasını taşıyan biyografi filmi “Shirley”de ABD’nin ilk siyah kadın kongre üyesi olan Shirley Chisholm’u canlandıracak.
20.02.2021Kültür Sanat
Şarkıcı Ege kimdir, gerçek adı nedir? İşte Şarkıcı Ege hakkında bilinmeyenler...
Şarkıcı Ege kimdir, gerçek adı nedir? İşte Şarkıcı Ege hakkında bilinmeyenler...Şarkıcı Ege kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Bu akşam ekrana gelecek olan İbo Show konuklarından olan Ege'nin gerçek adı nedir, aslen nerelidir soruları programın takipçileri tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Müzik kariyerine 1987 yılında Maria Rita Epik Özel Müzik Okulu'nda klavyeli çalgılar bölümü öğrencisi olarak başladı. Çeyrek asırlık ömrüne birçok albüm sığdıran şarkıcı Ege hakkında bilinmeyenleri sizler için hazırladık.
13.02.2021Cadde
Kamuran Akkor kimdir, kaç yaşında? Kamuran Akkor şarkıları, gençliği ve biyografisi
Kamuran Akkor kimdir, kaç yaşında? Kamuran Akkor şarkıları, gençliği ve biyografisiBu akşam İBO Show konuklarından biri olan Kamuran Akkor'un şarkıları ve gençliği izleyiciler tarafından araştırılmaya başladı. Aynı zamanda Kamuran Akkor kimdir, kaç yaşındadır sorularına da cevap arayan Kamuran Akkor'un biyografisini haberimize ekledik. İşte bir döneme damga vuran isimler arasında yer alan Kamuran Akkor'un hayatı...
6.02.2021Cadde
Elon Musk: Bitcoin ana akımın dikkatini çekmeye hazır
Elon Musk: Bitcoin ana akımın dikkatini çekmeye hazırElektrikli araç üreticisi Tesla'nın CEO'su Elon Musk, "iyi birşey" diye nitelendirdiği, kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin'in, "ana akımın dikkatiçi çekmeye" hazır olduğunu söyledi.
1.02.2021Teknoloji
'Bitcoin ana akımın dikkatini çekmeye hazır'
'Bitcoin ana akımın dikkatini çekmeye hazır'Elektrikli araç üreticisi Tesla'nın CEO'su Elon Musk, "iyi bir şey" diye nitelendirdiği kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin'in, "ana akımın dikkatini çekmeye" hazır olduğunu söyledi.
1.02.2021Uzmanpara
Gigi Hadid'in karnı dümdüz oldu
Gigi Hadid'in karnı dümdüz olduDünyaca ünlü ABD'li model Gigi Hadid, beş ay önce Khai adını verdiği kızını dünyaya getirdi. Geçtiğimiz günlerde formda görüntüsüyle şaşırtan Hadid, son paylaşımında doğum kilolarından tamamen kurtulduğu gözler önüne serdi.
29.01.2021Cadde

Benzer Haber Etiketleri

KimdirBiyografiedebiyateğitimKaç yaşında

Biyografi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.