Bmgk

Bmgk

Son dakika BMGK haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan BMGK gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan BMGK haber sayfamızda...

Bmgk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.872 bmgk haberi bulunmuştur.
53 yılımızı harcadılar
53 yılımızı harcadılarKKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, “Cenevre’de beklediğimizi bulduk. Duruşumuz belliydi. Rum tarafının da ne diyeceğini biliyorduk, bizi şaşırtmadılar. Esas eleştirilmesi gereken, uluslararası camianın Kıbrıs politikasıdır” dedi...
2.05.2021Siyaset
Tatar'dan Kıbrıs konferansı değerlendirmesi: Önemli olan bu zemini kaybetmemek
Tatar'dan Kıbrıs konferansı değerlendirmesi: Önemli olan bu zemini kaybetmemekKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs'ta adil, kalıcı ve sürdürülebilir bir anlaşmanın ancak eşit koşullarda olabileceğini dile getirerek, "(Cenevre'de) Egemen eşitliğimizin ve uluslararası eşit statümüzün tanınması halinde devletten devlete yapılacak görüşmelerle ancak Kıbrıs'ta adil kalıcı bir anlaşma sağlanabileceğini ifade ettik." dedi.
29.04.2021Dünya
Suriye’deki seçimler için meşruiyet uyarısı
Suriye’deki seçimler için meşruiyet uyarısıDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, Suriye rejiminin düzenleyeceği devlet başkanlığı seçimlerine ilişkin, “Suriye rejimi tarafından 26 Mayıs 2021’de düzenleneceği duyurulan seçimler, Suriye ihtilafının siyasi çözümü amacıyla BM Güvenlik Konseyi’nin (BMGK) 2254 sayılı kararıyla ortaya konan yol haritasında yer alan kriterlerle bağdaşmamaktadır” dedi.
24.04.2021Dünya
Ülke 6.4 büyüklüğündeki depremle sallandı!
Ülke 6.4 büyüklüğündeki depremle sallandı!Endonezya'nın Kuzey Sumatra eyaletinde 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
20.04.2021Dünya
Libya, BMGK'nın Sirte'ye gözlemci yerleştirme kararını memnuniyetle karşıladı
Libya, BMGK'nın Sirte'ye gözlemci yerleştirme kararını memnuniyetle karşıladıLibya Başkanlık Konseyi, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) ülkeye ateşkesi denetleme mekanizması gönderilmesine onay vermesini memnuniyetle karşıladıklarını duyurdu.
16.04.2021Dünya
Son dakika... BMGK, Libya'da ateşkesi denetleme mekanizmasını onayladı
Son dakika... BMGK, Libya'da ateşkesi denetleme mekanizmasını onayladıGelen son dakika haberine göre, BMGK, Libya'ya ateşkesi denetleme mekanizması gönderilmesini onayladı
16.04.2021Dünya
Suudi Arabistan'dan İran'a tepki!
Suudi Arabistan'dan İran'a tepki!Suudi Arabistan, İran'ın uranyum zenginleştirme oranını yüzde 60'a çıkarmasının barışçıl bir program olarak değerlendirilemeyeceğini açıkladı.
14.04.2021Dünya
Son dakika... Rusya'nın 'Kosova' itirazı BMGK toplantısını askıya aldırdı!
Son dakika... Rusya'nın 'Kosova' itirazı BMGK toplantısını askıya aldırdı!Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyindeki (BMGK) Kosova toplantısı, Rusya'nın ekranda bu ülkenin bayrağının görünmesine itirazı nedeniyle askıya alındı.
13.04.2021Dünya
Son dakika... Myanmar'ın BM Büyükelçisinden 'uçuşa yasak bölge' çağrısı!
Son dakika... Myanmar'ın BM Büyükelçisinden 'uçuşa yasak bölge' çağrısı!Gelen son dakika haberine göre, Myanmar'ın Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Kyaw Moe Tun, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine (BMGK) ülkesinde uçuşa yasak bölge ilan edilmesi ve yönetime el koyan orduya silah ambargosu ile yaptırım uygulaması çağrısı yaptı.
9.04.2021Dünya
Netanyahu'dan Biden'a İran mesaj: Yapılacak anlaşma bizi bağlamaz
Netanyahu'dan Biden'a İran mesaj: Yapılacak anlaşma bizi bağlamazİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Joe Biden başkanlığındaki ABD yönetimine İran ile yapılacak herhangi bir anlaşmanın İsrail’i bağlamayacağını söyledi.
7.04.2021Dünya
MASAK'tan 377 kişinin mal varlıklarının dondurulması kararına ilişkin açıklama!
MASAK'tan 377 kişinin mal varlıklarının dondurulması kararına ilişkin açıklama!Hazine ve Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanlığı, Türkiye'nin terör ve terörizmin finansmanı ile etkin bir şekilde mücadele etmek için ulusal ve uluslararası tüm hukuksal araçları kararlılıkla kullanmaya devam edeceğini bildirdi.
7.04.2021Ekonomi
İran'ın yüzde 20 zenginleştirilmiş uranyum stoku 55 kg
İran'ın yüzde 20 zenginleştirilmiş uranyum stoku 55 kgİran Atom Enerjisi Kurumu Sözcüsü Behruz Kemalvendi, İran'ın yüzde 20 saflıkta zenginleştirilmiş uranyum stokunun 55 kilograma ulaştığını bildirdi.
7.04.2021Dünya
İran nükleer anlaşması Viyana'da görüşülecek
İran nükleer anlaşması Viyana'da görüşülecekAvusturya’nın başkenti Viyana’da İran nükleer anlaşması ve ABD’nin bu anlaşmaya geri dönmesinin görüşüleceği toplantı yarın başlayacak.
5.04.2021Dünya
ABD'nin İran ile nükleer anlaşmaya dönmesi hakkında toplantı
ABD'nin İran ile nükleer anlaşmaya dönmesi hakkında toplantıİran ile nükleer anlaşmaya imza atan küresel güçler, ABD'nin anlaşmaya dönmesi konusunda yarın İranlı yetkililerle bir araya gelecek.
2.04.2021Dünya
Son dakika... İran: Nükleer anlaşmadaki tıkanıklık aşılıyor!
Son dakika... İran: Nükleer anlaşmadaki tıkanıklık aşılıyor!Gelen son dakika haberine göre, İran Atom Enerjisi Kurumu Başkanı Ali Ekber Salihi, Tahran ile Washington arasındaki "ilk adımı kimin atacağıyla" ilgili karışıklığın çözüldüğünü ve nükleer anlaşmadaki tıkanıklığın aşılmakta olduğunu söyledi.
2.04.2021Dünya
Son dakika... ABD'nin İran mesajı: Hazırız!
Son dakika... ABD'nin İran mesajı: Hazırız!ABD Dışişleri Bakanlığı, Viyana'da gelecek hafta yapılacak nükleer anlaşmaya dönüş görüşmelerinde İran'la doğrudan görüşme beklemediklerini ancak buna hazır olduklarını bildirdi.
2.04.2021Dünya
İran nükleer anlaşmasının tarafları Viyana'da bir araya gelecek
İran nükleer anlaşmasının tarafları Viyana'da bir araya gelecekİran ile küresel güçler arasında imzalanan nükleer anlaşmanın taraflarının gelecek hafta Avusturya'nın başkenti Viyana'da yüz yüze bir araya gelerek İran'a yönelik ambargonun kaldırılması konusunu ele alacağı bildirildi.
2.04.2021Dünya
ABD'nin İran ile nükleer anlaşmaya dönmesi hakkında toplantı
ABD'nin İran ile nükleer anlaşmaya dönmesi hakkında toplantıİran ile nükleer anlaşmaya imza atan küresel güçler, ABD'nin anlaşmaya dönmesi konusunda yarın İranlı yetkililerle bir araya gelecek.
1.04.2021Dünya
ABD, AB öncülüğünde yapılacak İran toplantısından memnun
ABD, AB öncülüğünde yapılacak İran toplantısından memnunABD Dışişleri Bakanlığı, İran ile nükleer anlaşmaya imza atan küresel güçlerin "ABD'nin anlaşmaya dönmesi konusunda" yarın İranlı yetkililerle yapacağı toplantıdan memnuniyet duyduğunu açıkladı.
1.04.2021Dünya
ABD Dışişleri Bakanı Blinken'dan BM'ye 'Suriye' mesajı
ABD Dışişleri Bakanı Blinken'dan BM'ye 'Suriye' mesajıABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) üyelerine seslenerek, "Farklılıklarımıza rağmen bu insanlara yardım etmek için bir yol bulmalıyız, bu bizim sorumluluğumuz ve yerine getirmezsek bize yazıklar olsun." dedi.
29.03.2021Dünya
Kuzey Kore'nin öfkesinden BMGK da nasibini aldı
Kuzey Kore'nin öfkesinden BMGK da nasibini aldıKuzey Kore, Birleşmiş Milletlerin (BM) füze denemelerine yönelik bu hafta düzenlemesi beklenen toplantının çifte standart olduğunu savundu.
29.03.2021Dünya
Son dakika... Akdeniz'deki tartışmalı İrini Operasyonu'nun süresi uzatıldı!
Son dakika... Akdeniz'deki tartışmalı İrini Operasyonu'nun süresi uzatıldı!Avrupa Birliği (AB), Akdeniz'de Libya'ya yönelik silah ambargosunu denetlemek için hayata geçirdiği tartışmalı İrini Operasyonu'nun yetki süresini 31 Mart 2023'e kadar uzattı.
26.03.2021Dünya
Japonya Başbakanı Suga, Kuzey Kore'nin Japon Denizi'ne iki füze fırlattığını açıkladı
Japonya Başbakanı Suga, Kuzey Kore'nin Japon Denizi'ne iki füze fırlattığını açıkladıJaponya Başbakanı Suga Yoşihide, Kuzey Kore'nin Japon Denizi'ne iki balistik füze fırlattığını, söz konusu füzelerin Japonya kara suları ve münhasır ekonomik bölge dışına düştüğünü söyledi.
25.03.2021Dünya
Kuzey Kore harekete geçti! Biden döneminde ilk
Kuzey Kore harekete geçti! Biden döneminde ilkBeyaz Saray, Kuzey Kore'nin geçen hafta sonu, kısa menzilli füze testleri gerçekleştirdiğini duyurdu.
24.03.2021Dünya
Biden'dan BMGK'ya çağrı: Adım atın!
Biden'dan BMGK'ya çağrı: Adım atın!ABD Başkanı Joe Biden'ın, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi (BMGK) üyesi ülkelerin daimi temsilcileriyle yaptığı çevrim içi toplantıda, Myanmar, Etiyopya, Libya, Suriye ve Yemen gibi bölgesel krizlerde BMGK'nin adım atması gerektiğini vurguladığı bildirildi.
19.03.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

İranabdbmbmgkÇin

Bmgk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.