Bmgk

Bmgk

Son dakika BMGK haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan BMGK gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan BMGK haber sayfamızda...

Bmgk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.027 bmgk haberi bulunmuştur.
Tayvan konusunu tekrar ısıttı!
Tayvan konusunu tekrar ısıttı!Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı harekât sürdüğü sırada, ABD Başkanı Biden, Çin’in Tayvan’ı istilası halinde askeri müdahalede bulunabilecekleri şeklinde uyarı yaparak, bir süredir soğutulmuş olan konuyu yeniden gündeme getirdi.
24.05.2022Dünya
TBMM Başkanı Şentop: 'Türkiye olarak her şart altında kardeş Azerbaycan'ın yanında yer aldık'
TBMM Başkanı Şentop: 'Türkiye olarak her şart altında kardeş Azerbaycan'ın yanında yer aldık'Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Ekonomik İş Birliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi 3. Genel Konferansı’nda, "Türkiye olarak her şart altında kardeş Azerbaycan'ın yanında yer aldık" dedi.
17.05.2022Siyaset
Kimin zaferi?
Kimin zaferi?Rus ordusu, yarın kutlanacak ‘zafer günü’ öncesinde ciddi kayıp vermeye devam ediyor. Özellikle Harkov çevresinin Ukrayna ordusu tarafından geri alınabileceği ifade ediliyor.
8.05.2022Dünya
Fahrettin Altun: Türkiye üzerine düşeni yapmaya devam edecektir
Fahrettin Altun: Türkiye üzerine düşeni yapmaya devam edecektirİletişim Başkanı Fahrettin Altun, İletişim Başkanlığınca düzenlenen "Ukrayna'da Savaş: Bölgesel ve İnsani Sonuçlar" Konferansı'nın açılış konuşmasını yaptı. Altun, 'Kurumsallaşmış ve uluslararası iş birliğine ihtiyacımız vardır. Bu olmazsa olmazdır. İnsani yardıma da elbette devam edeceğiz. Bölgemiz ve insanlarımız çatışmalardan yorulmuştur. Türkiye üzerine düşeni şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da yapmaya devam edecektir.' dedi.
14.04.2022Siyaset
Son dakika: Rusya savaş suçları iddiasını reddetti! '"Böyle bir kedi fare oyunu oynamak istemiyoruz"
Son dakika: Rusya savaş suçları iddiasını reddetti! '"Böyle bir kedi fare oyunu oynamak istemiyoruz"Son dakika haberine göre; Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ukrayna'nın Bucha kentinde işkence edilerek öldürülen sivillere dair görüntülerin Ukrayna ordusu ve istihbaratı tarafından provokasyon için çekildiğini iddia ederek, “Rusya Silahlı Kuvvetleri bazı ‘savaş suçları’ iddialarının açık bir şekilde uydurma ve yanlış olduğunu birçok kez kanıtlanmıştır” dedi.
5.04.2022Dünya
Rusya'ya bir şok daha! 200 milyar dolardan fazla alım satım işlemi engellendi
Rusya'ya bir şok daha! 200 milyar dolardan fazla alım satım işlemi engellendiBelçika Maliye Bakanı Vincent Van Peteghem, Rusya'ya yönelik ekonomik yaptırımların başlamasından bu yana Belçika’nın Ruslara ait yaklaşık 200 milyar dolardan fazla alım satım işlemini engellediğini ve Ruslara ait 3 milyar dolarlık varlığı dondurduğunu aktardı.
5.04.2022Dünya
Zelenskiy BMGK'ya seslendi: Suçlular cezasını bulacak
Zelenskiy BMGK'ya seslendi: Suçlular cezasını bulacakUkrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne seslendi, Buça'daki katliamla ilgili açıklamalarda bulundu. Zelenkiy, "Buça gibi birçok yer var, Rus ordusu adaletin karşısına çıkarılmalı" ifadelerini kullandı.
5.04.2022Haberler
Son dakika: Zelenskiy'den BM'ye çok sert tepki: Güvenlik Konseyi nerede?
Son dakika: Zelenskiy'den BM'ye çok sert tepki: Güvenlik Konseyi nerede?Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne seslendi, Buça'daki katliamla ilgili açıklamalarda bulundu. Zelenkiy, "Buça gibi birçok yer var, Rus ordusu adaletin karşısına çıkarılmalı" ifadelerini kullandı. Ukrayna lideri Rusya'nın inkar ettiği bu suçlar için ellerinde kanıtlar olduğunu da açıkladı. Zelenskiy, "İnsanların yiyeceklerini ve ziynet eşyalarını çalıyorlar. Ellerinde insanların kulaklarından kopardıkları kanlı küpeler var. Güvenlik Konseyi nerede?" sözlerini kullandı.
5.04.2022Dünya
Son dakika... Fotoğraflar Moskova'da çekildi! Buça katliamı Putin'in yanına taşındı
Son dakika... Fotoğraflar Moskova'da çekildi! Buça katliamı Putin'in yanına taşındıSon dakika haberlere göre, New York Times gazetesi Buça'daki Yablonska Sokağı'nın farklı tarihlerde çekilmiş uydu fotoğraflarını sayfasına taşıdı. Fotoğraflarda çok sayıda cesedin yerde yattığı ve 1 Nisan'da Rus işgalciler çekilinceye kadar yerlerinden kıpırdatılmadığı görüldü. Rusya'nın başkenti Moskova'da ise Buça'da ortaya çıkan korkunç tablonun benzeri var. Fotoğraflardan biri, Kremlin'in birkaç yüz metre uzağında çekildi.
5.04.2022Dünya
Dünyayı ayağa kaldıran manzara!
Dünyayı ayağa kaldıran manzara!Kiev çevresindeki kentlerden gelen görüntüler tüm dünyanın kanını dondurdu. Rusya'ya tepki çığ gibi büyürken, Buça'yı ziyaret eden Zelenskiy, 'barış müzakerelerinin zorlaşacağını' söyledi. Rusya ise, bu görüntülerin gerçeği yansıtmadığını öne sürdü...
5.04.2022Dünya
Dünyayı ayağa kaldıran manzara!
Dünyayı ayağa kaldıran manzara!Kiev çevresindeki kentlerden gelen görüntüler tüm dünyanın kanını dondurdu. Rusya'ya tepki çığ gibi büyürken, Buça'yı ziyaret eden Zelenskiy, 'barış müzakerelerinin zorlaşacağını' söyledi. Rusya ise, bu görüntülerin gerçeği yansıtmadığını öne sürdü...
5.04.2022Haberler
Putin - Zelenskiy ne zaman görüşecek? Moskova'dan son açıklama
Putin - Zelenskiy ne zaman görüşecek? Moskova'dan son açıklamaRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy arasındaki planlanan görüşmenin Rus-Ukrayna heyetlerinin müzakere sonuçlarına göre gerçekleşeceğini belirtti.
4.04.2022Dünya
Son dakika... Zelenskiy katliamın gerçekleştiği Bucha'da: 'Burada soykırım yaşanıyor'
Son dakika... Zelenskiy katliamın gerçekleştiği Bucha'da: 'Burada soykırım yaşanıyor'Ukrayna'nın başkentine 37 kilometre mesafedeki Bucha'yı terk eden Rus işgal birliklerinin geride bıraktığı dehşet bütün dünyayı ayağa kaldırdı. Sokaklardaki cesetlerin şoku bitmeden bu kez kilise bahçesindeki toplu mezara ilişkin detaylar ortaya çıktı. Toplu mezarın 10 Mart tarihinde kazılmaya başlandığı bildiriliyor. Kiev'den ayrılan Zelenskiy bugün Bucha'yı ziyaret ederek açıklamalarda bulundu, Kremlin ise beklendiği gibi katliam haberlerini yalanladı.
4.04.2022Dünya
Dışişleri Bakanlığı: Türkiye, Somali’ye desteğini sürdürecektir
Dışişleri Bakanlığı: Türkiye, Somali’ye desteğini sürdürecektirDışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, “Türkiye, barış, güvenlik ve istikrarın sağlanmasını teminen Somali’ye desteğini sürdürecektir” denildi.
1.04.2022Gündem
Son dakika! Stoltenberg: Rusya nükleer ve siber planlarını durdurmalı
Son dakika! Stoltenberg: Rusya nükleer ve siber planlarını durdurmalıUkrayna-Rusya savaşıyla ilgili konuşan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Öncelikle şunu anlamamız gerekiyor. Eşi benzeri görülmemiş bir NATO varlığı var bölgede. Doğu bloğunda varlığımız ikiye katlandı. Bu çok ciddi bir ek güç anlamına geliyor." dedi. "Rusya nükleer ve siber planlarını durdurmalıdır." diyen Stoltenberg, "NATO tüm müttefiklerini korumaya hazırdır. Nükleer bir savaşın kazananı olmayacağını söylüyoruz." ifadelerini kullandı.
23.03.2022Dünya
‘Savaş büyük güçlerin kapışmasına döndü’
‘Savaş büyük güçlerin kapışmasına döndü’AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, "Rusya-Ukrayna savaşı sadece iki ülke arasında bir savaş değil, dünyadaki büyük güçlerin kapıştığı, mücadele ettiği çatışma alanı haline dönmüştür" dedi.
23.03.2022Siyaset
Son dakika: Rusya - Ukrayna savaşında sıcak gelişme! Ruslar füzelerle saldırıya geçti, Kiev'de patlamalar yaşanıyor...
Son dakika: Rusya - Ukrayna savaşında sıcak gelişme! Ruslar füzelerle saldırıya geçti, Kiev'de patlamalar yaşanıyor...Rusya'nın Ukrayna işgalinin 26. gününde Kiev'den sıcak haberler geliyor. Gelen son bilgilere göre, Rusya ordusu tarafından Kiev'in merkezine yakın noktadaki Podilskyi ilçesine füze saldırıları başlatıldı. Rusya ve Ukrayna'dan Mariupol açıklaması geldi. İşte yaşanan son gelişmeler...
21.03.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu: Uluslararası sistemin ciddi bir reforma tabi tutulması gerekiyor
Bakan Çavuşoğlu: Uluslararası sistemin ciddi bir reforma tabi tutulması gerekiyorDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Japonya Dışişleri Bakanı Hayashi Yoshimasa ile ortak basın toplantısında konuştu. Çavuşoğlu, "Gerek Rusya-Ukrayna savaşı gerekse bölgelerimizdeki son gelişmeler gösterdi ki başta BMGK olmak üzere uluslararası sistemin ciddi bir reforma tabi tutulması gerekiyor" dedi.
19.03.2022Siyaset
Son dakika... CANLI BLOG - Burası Moskova! Rus Devlet Televizyonu Putin konuşurken bir anda yayını kesti!
Son dakika... CANLI BLOG - Burası Moskova! Rus Devlet Televizyonu Putin konuşurken bir anda yayını kesti!Son dakika haberlere göre, Rusya'nın Ukrayna işgalinin dördüncü haftasında güne Moskova'nın tiyatro binası vurması damga vurdu. İngiltere'den yapılan açıklamada Rus güçlerin saldırı gücünün zayıfladığı belirtildi. Rusya, Ukrayna'nın Polonya sınırına yakın Lviv kentinde bulunan uçak bakım tesisini füzelerle vurdu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım'ın ilhakının sekizinci yıldönümü münasebetiyle başkent Moskova'daki tıka basa dolu Luzhniki Stadyumu'nda miting düzenledi. Ancak Rus Devlet Televizyonun yaptığı şey, kafaları karıştırdı...
18.03.2022Dünya
Son dakika: Dünyanın kilitlendiği ABD-Çin görüşmesi sonrası flaş mesaj!
Son dakika: Dünyanın kilitlendiği ABD-Çin görüşmesi sonrası flaş mesaj!Son dakika haberine göre; Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, Amerikalı mevkidaşı Joe Biden’ın talebi üzerine gerçekleştirilen video konferans görüşmesinde, “Çin ile ABD dünya barışı ve huzuru için çalışmalı” dedi. Beyaz Saray'dan görüşmeyle ilgili açıklama geldi.
18.03.2022Dünya
Rusya: BM Güvenlik Konseyi'nde acil toplantı talep edeceğiz
Rusya: BM Güvenlik Konseyi'nde acil toplantı talep edeceğizRusya’nın, BM Daimi Temsilcisi Vasiliy Nebenzya, Ukrayna’da ortaya çıktığı iddia edilen biyolojik laboratuvarların görüşülmesi için bugün BMGK'yı acil toplantıya çağıracaklarını duyurdu.
18.03.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu'ndan Ukrayna'da 'ateşkes' açıklaması
Bakan Çavuşoğlu'ndan Ukrayna'da 'ateşkes' açıklamasıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya ve Ukrayna ziyareti neticesinde ateşkes umutlarının biraz daha arttığını belirterek, en kısa zamanda liderler düzeyinde bir buluşmanın zemininin hazırlanması gerektiğini söyledi.
17.03.2022Haberler
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu duyurdu! Erdoğan ve Putin'den kritik görüşme
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu duyurdu! Erdoğan ve Putin'den kritik görüşmeDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya ve Ukrayna ziyareti neticesinde ateşkes umutlarının biraz daha arttığını belirterek, en kısa zamanda liderler düzeyinde bir buluşmanın zemininin hazırlanması gerektiğini söyledi. Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin'in bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini de duyurdu.
17.03.2022Siyaset
Son dakika... CANLI BLOG - Krizde Çin devreye mi giriyor? Tüm dengeleri sarsabilir!
Son dakika... CANLI BLOG - Krizde Çin devreye mi giriyor? Tüm dengeleri sarsabilir!Son dakika haberlere göre, ABD'nin Ukrayna'ya göndereceği askeri yardımın detayları netleşiyor, uçaksavar ve tanksavarların yanı sıra 40 kilometre menzilli kamikaze drone'lar Rus işgalcileri hedef alacak. New York Times gazetesi Rus ordusunun ilk üç haftada kaybettiği en az 7 bin askerin ABD'nin Afganistan ve Irak'ta yitirdiği askerden fazla olduğunu yazdı. Öte yandan dünya merakla Biden ve Çin Devlet Başkanı Şi arasında gerçekleşecek görüşmenin sonuçlarını merak ediyor. Blinken, Biden'ın görüşmede Şi'ye "Rusya'ya askeri destek vermesi durumunda bunun karşılığı olacağı" uyarısında bulunacağını söyledi.
18.03.2022Dünya
Son dakika: Müzakere sonrası Ukrayna'dan flaş açıklama! Rusya'dan olumlu sinyal geldi...
Son dakika: Müzakere sonrası Ukrayna'dan flaş açıklama! Rusya'dan olumlu sinyal geldi...Son dakika haberlere göre, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırıları devam ederken krizde yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Rusya'dan ABD'ye üst düzey misilleme geldi. Rusya Joe Biden, Dışişleri Bakanı Antony Blinken ve CIA Direktörü William Burns dahil 13 ABD'li yetkilinin yaptırım listesine aldığını açıkladı. Öte yandan iki ülke arasındaki müzakereler de sürüyor. 5. turun geride bırakıldığı müzakerelerde olumlu gelişmeler yaşanıyor. 6. tur müzakerelerin de tarihi belli oldu. İşte detaylar...
16.03.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Bmgk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.