Borçlar

Borçlar

Son dakika Borçlar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Borçlar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Borçlar haber sayfamızda...

Borçlar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.434 borclar haberi bulunmuştur.
Son dakika... ABD, Çin'in Afrika ve Ortadoğu'daki faaliyetlerinden kaygılı!
Son dakika... ABD, Çin'in Afrika ve Ortadoğu'daki faaliyetlerinden kaygılı!ABD'nin Afrika Kuvvetleri (AFRICOM) Komutanı Orgeneral Stephen Townsend, Çin'in "borç tuzakları" ile Afrika'da büyük bir tehdit teşkil ettiğini ifade ederken, Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Orgeneral Kenneth McKenzie Çin'in Ortadoğu'da askeri üs kurma emellerinin olduğunu söyledi.
20.04.2021 Dünya
Son dakika... Kiracılara iyi haber! 10 yıl çıkmak yok...
Son dakika... Kiracılara iyi haber! 10 yıl çıkmak yok...Kiracı-kiralayan ilişkisi çoğu zaman tartışmalarla gündeme gelir. Bu ilişki Borçlar Kanunu ile düzenleniyor ve kanun kirasını düzenli ödeyen 'iyi' kiracının yanında. Mülk sahibi iyi bir kiracının 10 yıl tahliyesini isteyemiyor.
19.04.2021Emlak
Kısa vadeli dış borç yükseldi
Kısa vadeli dış borç yükseldiKısa vadeli dış borç stoku, şubatta 2020 sonuna kıyasla yüzde 2 artarak 141,2 milyar dolara çıktı.
16.04.2021Uzmanpara
Kısa vadeli dış borç şubatta arttı
Kısa vadeli dış borç şubatta arttıKısa vadeli dış borç stoku, şubatta 2020 sonuna kıyasla yüzde 2 artarak 141,2 milyar dolara çıktı.
16.04.2021Ekonomi
Özel sektörün yurt dışı kredi borcu arttı
Özel sektörün yurt dışı kredi borcu arttıÖzel sektörün, şubat ayında yurt dışından sağladığı kısa vadeli kredi borcu 9,9 milyar dolara, uzun vadeli kredi borcu 164,4 milyar dolara yükseldi.
15.04.2021Uzmanpara
TESK Genel Başkanı olası kapanma kararına karşı esnafın taleplerini açıkladı
TESK Genel Başkanı olası kapanma kararına karşı esnafın taleplerini açıkladıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında zor zamanlar geçiren esnaf ve sanatkarların olası bir kapanma kararına karşı taleplerini açıkladı.
13.04.2021Ekonomi
Son dakika - Süper Lig devlerinden borç rekoru! Galatasaray zirvede...
Son dakika - Süper Lig devlerinden borç rekoru! Galatasaray zirvede...Borsada işlem gören dört büyük kulüp, 9 aylık finansal raporunu açıkladı, en çok zararın Galatasaray’da olduğu ortaya çıktı. İşte kulüplerin ekonomik tabloları...
11.04.2021Galatasaray
Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? Kredi Puanı Yükseltme Önerileri...
Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? Kredi Puanı Yükseltme Önerileri...Kişiler paraya ihtiyaç duyduğunda bazı yöntemlere başvurur. Özellikle bankalardan kredi çekmek için başvuru yapabilir. Fakat kredi notu kredi çekmek için oldukça önemlidir. Kişiler kredi notunu nasıl yükselteceğini merak ederek araştırma yapabiliyor. Kredi notu hakkında birçok kişi bilgi sahibi olmak istiyor. Kredi notu nasıl yükseltilir? Kredi puanı yükseltme önerileri hakkında tüm detayları derledik.
10.04.2021Ekonomi
ABD'de tüketici kredileri arttı
ABD'de tüketici kredileri arttıABD'de tüketici kredileri, şubatta 27,6 milyar dolar artarak kasım 2017'den bu yana kaydedilen en yüksek aylık artışı gösterdi.
8.04.2021Uzmanpara
ABD'de tüketici kredileri 2017'den bu yana en yüksek artışı kaydetti
ABD'de tüketici kredileri 2017'den bu yana en yüksek artışı kaydettiABD'de tüketici kredileri, şubatta 27,6 milyar dolar artarak kasım 2017'den bu yana kaydedilen en yüksek aylık artışı gösterdi.
7.04.2021Ekonomi
Son dakika - Ahmet Ağaoğlu'ndan bonservis itirafı! Uğurcan Çakır'ı açıkladı
Son dakika - Ahmet Ağaoğlu'ndan bonservis itirafı! Uğurcan Çakır'ı açıkladıTrabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, bordo-mavili gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Son dönemde performansıyla dev kulüplerin ilgisini çeken Uğurcan Çakır ile ilgili teklif itirafında bulundu. İşte o sözler...
3.04.2021Trabzonspor
Son dakika - Ahmet Ağaoğlu'ndan transfer ve borç açıklaması!
Son dakika - Ahmet Ağaoğlu'ndan transfer ve borç açıklaması!Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, bordo-mavili gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Trabzonspor'un borcunu açıklayan Ağaoğlu, Uğurcan Çakır'ın transferiyle ilgili soruya cevap verdi.
2.04.2021Trabzonspor
Estetik mağdurlarına hukuki yol haritası: Hangi davaları açabilirsiniz?
Estetik mağdurlarına hukuki yol haritası: Hangi davaları açabilirsiniz?Estetik cerrahi, tüm dünyada olduğu gibi, son yıllarda Türkiye’de de büyük bir ilerleme kaydetti. Av. Elvan Kakıcı Şimşek, estetik amaçlı müdahalelerin tıbbi bir müdahale olduğunun altını çizerek, bu konuda kişilerin kanuni hakları hakkında bilgiler verdi.
1.04.2021Yaşam
KİT ve özelleştirilecek kuruluşların borcu yaklaşık 126 milyar lira
KİT ve özelleştirilecek kuruluşların borcu yaklaşık 126 milyar liraKamu iktisadi teşebbüsleri (KİT) ve özelleştirme programındaki kuruluşların cari fiyatlarla borç stoku, 2020'nin 4. çeyreği itibarıyla 125 milyar 998 milyon lira oldu.
31.03.2021Ekonomi
Özsermaye Nedir? Özsermaye Hesaplama İşlemleri Nasıl Yapılır?
Özsermaye Nedir? Özsermaye Hesaplama İşlemleri Nasıl Yapılır?En çok merak edilen ve işletmeler açısından öneme sahip olan durumlardan biri öz sermayedir. Her ne kadar bu kelime çok duyulsa bile ne anlama geldiği pek fazla bilinmez. Peki Öz sermaye nedir? Öz sermaye hesaplama işlemleri nasıl yapılır? İşte bu konu hakkında merak edilen bilgiler.
30.03.2021Eğitim
Son dakika - Beşiktaş'ta çare yüzde 50 küçülme!
Son dakika - Beşiktaş'ta çare yüzde 50 küçülme!Beşiktaş Yönetimi, futbol takımının bütçesini 2 yıl içinde yüzde 50 oranında azaltmak istiyor. Bankalar konsorsiyumu ile yeni anlaşma imzalayan siyah-beyazlılar, Ağustos 2023’ten itibaren tüm ödemelerini aksatmadan gerçekleştirmeyi planlıyor
28.03.2021Beşiktaş
Kamuya olan borçlarda yapılandırmanın bozulmaması için önemli tarih
Kamuya olan borçlarda yapılandırmanın bozulmaması için önemli tarihKamuya olan vergi ve idari para cezası gibi borçlarını yeniden yapılandıranların, uygulamadan yararlanabilmeleri için 2. taksit tutarlarını 31 Mart'a kadar ödemeleri önem taşıyor.
27.03.2021Ekonomi
TCMB'nin resmi rezerv varlıkları geriledi
TCMB'nin resmi rezerv varlıkları gerilediTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) resmi rezerv varlıkları, şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 0,4 azalarak 95,3 milyar dolar oldu.
26.03.2021Ekonomi
TCMB'nin resmi rezerv varlıkları azaldı
TCMB'nin resmi rezerv varlıkları azaldıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) resmi rezerv varlıkları, şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 0,4 azalarak 95,3 milyar dolar oldu.
26.03.2021Uzmanpara
Pamukkale Turizm'in konkordato davasında yeni gelişme
Pamukkale Turizm'in konkordato davasında yeni gelişmeTürkiye'nin en köklü ulaşım markalarından biri olan Pamukkale Turizm, yaşadığı nakit sıkıntısı nedeni ile 2018 yılında konkordato talebinde bulunmuştu. Bugün ise yeni bir gelişme yaşandı. Konuyla ilgili Milliyet'e açıklamalarda bulunan Pamukkale Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Bababalım, "Tüm grup şirketlerimizin konkordato projesi bugünkü mahkeme kararı ile birlikte onaylandı." dedi.
25.03.2021Ekonomi
'Türkiye yaşadığı türbülansı aşacak ve yoluna devam edecek'
'Türkiye yaşadığı türbülansı aşacak ve yoluna devam edecek'Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, "Türkiye, şu anda yaşadığı türbülansı aşacak, sakinleşecek ve yoluna devam edecek." dedi.
24.03.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Kritik süre! Çalışan herkesi ilgilendiriyor...
Son dakika haberi: Kritik süre! Çalışan herkesi ilgilendiriyor...Son dakika haberine göre iş yerinin devri İş Kanunu’nda, iş sözleşmesinin devri ise Borçlar Kanunu’nda düzenlenir. Peki sık sık yaşanabilen bu durum çalışanları nasıl etkiliyor? Gelin ayrıntıları birlikte inceleyelim...
19.03.2021Ekonomi
Mesut Mestan, hakkındaki iddialara cevap verdi
Mesut Mestan, hakkındaki iddialara cevap verdiBursaspor Başkanı Erkan Kamat'ın açıklamalarının ardından, eski başkan Mesut Mestan hakkındaki iddialara cevap verdi. Mestan, "Sadece siz kendinizden ödün vermediniz. Bizim yaşadığımız sıkıntıların 10'da 1'ini bile yaşamamışken geçmişe yönelik serzenişleriniz ne kadar etiktir? Bu göreve talip olan herkes Kulübün içinde bulunduğu mali durumu bilerek geliyor. Siz göreve gelirken Kulübün mali gerçeğini bilmiyor muydunuz?" ifadelerini kullandı.
17.03.20211.Lig
Kısa vadeli dış borç açıklandı
Kısa vadeli dış borç açıklandıKısa vadeli dış borç stoku, ocakta 2020 sonuna kıyasla yüzde 1,3 artarak 140,3 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti.
17.03.2021Ekonomi
Kısa vadeli dış borç arttı
Kısa vadeli dış borç arttıKısa vadeli dış borç stoku, ocakta 2020 sonuna kıyasla yüzde 1,3 artarak 140,3 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti.
17.03.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

borçabdkısavadekredi

Borçlar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.