Borçlar

Borçlar

Son dakika Borçlar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Borçlar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Borçlar haber sayfamızda...

Borçlar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.315 borclar haberi bulunmuştur.
Vatandaşa sırt çevirmedi
Vatandaşa sırt çevirmediMuğla Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgınının ortaya çıktığı günden bu yana vatandaşın yanında yer aldı.
5.03.2021Ege
Matlı ve Tiryaki Keskinoğlu’na ortak
Matlı ve Tiryaki Keskinoğlu’na ortakZiraat Bankası ve Halkbank’ın Keskinoğlu nezdindeki hisselerinin yüzde 20’lik payı Matlı Yem ve Tiryaki Holding’in şirketi Tima’ya devredildi. Ziraat ve Halkbank liderliğindeki yapılandırmayla Keskinoğlu’nun bankalara olan borçlarının tamamı ödendi
5.03.2021Ekonomi
Emniyet Kemeri Cezası Ne Kadar Oldu? 2021 Arabada Emniyet Kemeri Takmamanın Cezası
Emniyet Kemeri Cezası Ne Kadar Oldu? 2021 Arabada Emniyet Kemeri Takmamanın CezasıHakkında en çok arama yapılan konulardan biri olan emniyet kemeri cezası ile ilgili merak edilenleri bir araya getirdik. Peki yurt genelindeki binlerce vatandaşımızın oldukça merak ettiği emniyet kemeri cezası ne kadar oldu? İşte 2020 arabada emniyet kemeri takmamanın cezası...
Falda Tırtıl Görmek Ne Demek? Kahve Falında Tırtıl Şekli Çıkması Ne Anlama Gelir?
Falda Tırtıl Görmek Ne Demek? Kahve Falında Tırtıl Şekli Çıkması Ne Anlama Gelir?Minik hayvanlar olarak öne çıkan tırtıllar kahve falında çıkabilmektedir. Farklı yorumlar üzerinden fal uzmanları bu konuda kişiyi nelerin beklediğine dair bilgi sunar. Peki, falda tırtıl görmek ne demek? Kahve falında tırtıl şekli çıkması ne anlama gelir? İşte yorumlar.
10.09.2020Kahve Falı
Dijital Sahne’de bu sefer başrollerde Enis Arıkan ve Şebnem Bozoklu
Dijital Sahne’de bu sefer başrollerde Enis Arıkan ve Şebnem BozokluZorlu PSM prodüksiyonu, Based Istanbul iş birliği ve Türk Tuborg A.Ş. katkılarıyla hayata geçirilen ve tiyatronun kültleşen eserlerinin günümüz perspektifinden yorumlandığı bölümleri seyirciyle buluşturan ‘Dijital Sahne’ dokuzuncu haftasında da tiyatro severlerle buluşmayı sürdürüyor.
Son dakika: 81 ilde izin çıktı! İstanbul'da kuyruğun sonu yok
Son dakika: 81 ilde izin çıktı! İstanbul'da kuyruğun sonu yokSon dakika haberine göre vergi dairelerinin hafta sonu açık olacağının açıklanmasının ardından vergi borçlarını ödemek isteyen ve yapılandırma işlemini son güne bırakan vatandaşlar vergi dairelerinde yoğunluk oluşturdu. Borç yapılandırmasının ilk taksitinden değerli konut vergisi ile basit usuldeki mükellefler için gelir vergisine kadar pek çok verginin son ödeme süresi yarın dolacak.
28.02.2021Ekonomi
TCMB'nin resmi rezerv varlıkları arttı
TCMB'nin resmi rezerv varlıkları arttıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) resmi rezerv varlıkları, ocak ayında bir önceki aya göre yüzde 2,6 artarak 95,7 milyar dolar oldu.
26.02.2021Uzmanpara
TCMB'nin resmi rezerv varlıkları ocakta 95,7 milyar dolar oldu
TCMB'nin resmi rezerv varlıkları ocakta 95,7 milyar dolar olduTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) resmi rezerv varlıkları, ocak ayında bir önceki aya göre yüzde 2,6 artarak 95,7 milyar dolar oldu.
26.02.2021Ekonomi
Site sakinlerine mafya dayağı
Site sakinlerine mafya dayağıİstanbul’daki ‘site yönetimi’ skandalları haberlerine her gün bir yenisi daha ekleniyor. Site sakinlerinin ücretlerini ödedikleri halde yapılan usulsüzler sebebiyle hem elektrikleri hem suları kesildi. Bunun sebebini sormak için gittiklerinde ise site yöneticilerinden şiddet gördüler.
24.02.2021Haberler
Son dakika! Site sakinlerine mafya dayağı
Son dakika! Site sakinlerine mafya dayağıGelen bir son dakika haberine göre; İstanbul’daki ‘site yönetimi’ skandalları haberlerine her gün bir yenisi daha ekleniyor. Site sakinlerinin ücretlerini ödedikleri halde yapılan usulsüzler sebebiyle hem elektrikleri hem suları kesildi. Bunun sebebini sormak için gittiklerinde ise site yöneticilerinden şiddet gördüler.
24.02.2021Gündem
Palandöken: Yapılandırma ödemeleri en az 6 ay ertelenmeli
Palandöken: Yapılandırma ödemeleri en az 6 ay ertelenmeliTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirlerden olumsuz etkilenen esnafın ertelenen kamu borçlarının ilk taksit ödemesinin bu ay sonunda yapılacağını belirterek, "Yapılandırma borç ödemelerinin, normalleşme takvimi de dikkate alınmak suretiyle, en az 6 ay daha ertelenmesi gerekiyor. Aksi halde yüzbinlerce esnafın yapılandırması bozulacak ve bu borçlar hiç ödenemez bir hale dönüşecek." ifadelerini kullandı.
24.02.2021Ekonomi
Yapılandırmada ilk takside dikkat
Yapılandırmada ilk takside dikkatKamuya yönelik vergi ve idari para cezası gibi borçlarını yeniden yapılandıranların, uygulamadan yararlanabilmesi için ilk taksit tutarlarını 1 Mart’a kadar ödemesi gerekiyor.
24.02.2021Ekonomi
Son dakika: Borç yapılandırmasının bozulmaması için önemli tarih!
Son dakika: Borç yapılandırmasının bozulmaması için önemli tarih!Son dakika gelen habere göre kamuya yönelik vergi ve idari para cezası gibi borçlarını yeniden yapılandıranların, uygulamadan yararlanabilmesi için ilk taksit tutarlarını 1 Mart'a kadar ödemesi gerekiyor.
23.02.2021Ekonomi
Medeni Kanun Nedir? Kısaca Medeni Kanun Maddeleri Nelerdir?
Medeni Kanun Nedir? Kısaca Medeni Kanun Maddeleri Nelerdir?Toplam beş bölümden oluşan Türk Medeni Kanunu, 17 Şubat 1926 yılında kabul edildi. 4 Ekim 1926 tarihinde yürürlüğe giren kanun 2001 yılında ilga edildi. Aynı yıl getirilen yeni Türk Medeni Kanunu hala yürürlüktedir. 4721 sayılı kanunda kadın - erkek eşitliği esas alınmıştır. Aile hukuku dışında kişiler hukuku, eşyalar hukuku, borçlar hukuku ve eşya hukukundan oluşan kanun 1030 maddeden oluşur. Medeni kanun nedir? Medeni kanun maddeleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
19.02.2021Eğitim
Cari Hesap Nedir? Muhasebede Cari Hesap Nasıl Yapılır?
Cari Hesap Nedir? Muhasebede Cari Hesap Nasıl Yapılır?Cari hesap işletmelerin hesaplarının takibi için oldukça önemlidir. İşletmelerin ticari faaliyetlerinin iyi bir şekilde kaydının tutulması ve takip edilmesi cari hesabın iyi bir şekilde yapılması için gereklidir. Cari hesap nedir? Muhasebede cari hesap nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
18.02.2021Eğitim
Kısa vadeli dış borç yükseldi
Kısa vadeli dış borç yükseldiKısa vadeli dış borç stoku, 2020 yıl sonunda bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 12,9 artışla 138,7 milyar dolara yükseldi.
18.02.2021Uzmanpara
Kısa vadeli dış borç arttı
Kısa vadeli dış borç arttıKısa vadeli dış borç stoku, 2020 yıl sonunda bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 12,9 artışla 138,7 milyar dolara yükseldi.
18.02.2021Ekonomi
Son dakika: Milyonlarca kiracıyı ilgilendiriyor! Yüzde 50 indirim...
Son dakika: Milyonlarca kiracıyı ilgilendiriyor! Yüzde 50 indirim...Son dakika gelen habere göre Bursa ve Ankara’da iki bölge adliye mahkemesinden (BAM) salgın gerekçesiyle kira indirimi yapılması konusunda bir ‘evet’ bir ‘hayır’ kararı çıktı. İçtihat çelişkisi nedeniyle konu Yargıtay’a gidecek. Kirada ‘ihtiyati tedbir’ kararı verilerek pandemi indirimi yapılıp yapılamayacağına ilişkin bu çelişkiyi Yargıtay çözecek. Yargıtay 3. Hukuk Dairesi’nin bu kararı Türkiye çapında yeni içtihat niteliği taşıyacak.
18.02.2021Ekonomi
Özel sektörün uzun vadeli yurt dışı kredi borcu 16,5 milyar  dolar azaldı
Özel sektörün uzun vadeli yurt dışı kredi borcu 16,5 milyar dolar azaldıÖzel sektörün Aralık 2020 itibarıyla yurt dışından sağladığı kısa vadeli kredi borcu 9,8 milyar dolar, uzun vadeli kredi borcu 163,5 milyar dolar olarak gerçekleşti.
17.02.2021Ekonomi
Özel sektörün yurt dışı kredi borcu azaldı
Özel sektörün yurt dışı kredi borcu azaldıÖzel sektörün Aralık 2020 itibarıyla yurt dışından sağladığı kısa vadeli kredi borcu 9,8 milyar dolar, uzun vadeli kredi borcu 163,5 milyar dolar olarak gerçekleşti.
17.02.2021Uzmanpara
Son dakika: 'Bayana uygun' ev ilanına büyük ceza!
Son dakika: 'Bayana uygun' ev ilanına büyük ceza!Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK), bekar erkeğe ev kiralamayan ev sahibi ve emlakçıya, ayrımcılık yasağını ihlal ettikleri gerekçesiyle sırasıyla 5 bin ve 3 bin lira idari para cezası uygulanmasına karar verdi.
10.02.2021Ekonomi
Patron kaçtı 300 şoför mağdur!
Patron kaçtı 300 şoför mağdur!İstanbul’daki birçok basın kuruluşuna ulaştırma hizmeti sağlayan Han Ulaşım Organizasyon, hacizle karşı karşıya kaldı. Bankalar ödenmeyen borçlar nedeniyle şirkete haciz işlemi uygularken, firmada bulunan çeşitli marka ve modeldeki 300’e yakın araca haciz konuldu.
7.02.2021Gündem
ABD'de tüketici kredileri beklentileri karşılayamadı
ABD'de tüketici kredileri beklentileri karşılayamadıABD'de tüketici kredileri, geçen yıl aralıkta 9,73 milyar dolar artarak piyasa beklentilerinin altında bir seyir izledi.
6.02.2021Uzmanpara
Esnafın sıkıntıları Bornova’da konuşuldu
Esnafın sıkıntıları Bornova’da konuşulduKoronavirüs salgına karşı alınan önlemler nedeniyle son bir yıldır büyük sıkıntı yaşayan İzmir esnafının sorunları Bornova Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen toplatıda konuşuldu.
6.02.2021Ege
Sgk Sorgulama: İşveren Teşvik Ve Borç Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?
Sgk Sorgulama: İşveren Teşvik Ve Borç Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan işveren teşvik ve borç sorgulama işlemleri artık internet üzerinden kolayca yapılabilmektedir. Her türlü SGK sorgulama işlemlerini siz de internet üzerinde kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Peki işveren teşvik ve borç sorgulama işlemleri nasıl yapılır? İşte SGK üzerinden teşvik ve borç sorgulamaya dair tüm detayları derledik.
6.02.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

taksitistanbulgazeteizmirege

Borçlar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.