British

British

Son dakika British haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan British gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan British haber sayfamızda...

British

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 12.072 british haberi bulunmuştur.
Sosyal medyanın kökeni ‘agora’ymış
Sosyal medyanın kökeni ‘agora’ymış Sosyal medya antik Yunan’da fikir tartışılan halk meydanı agoralara benzetildi. Pek çok Yunan filozofunun dönemlerinin “influencer”ları ve “sosyal medya kullanıcıları” olduğu öne sürüldü...
26.09.2021Gündem
Avukat kılığına giren silahlı saldırganlar, mahkemede gangsteri öldürdü
Avukat kılığına giren silahlı saldırganlar, mahkemede gangsteri öldürdüHindistan'da avukat kılığına giren silahlı kişiler, başkent Delhi'de mahkeme binasında ülkenin ünlü bir gangsterini öldürdü. Delhi polisi, iki kişinin duruşma sırasında Jitendra Gogi'ye ateş açtıklarını açıkladı. Saldırganlar duruşma salonunda polis tarafından vuruldu.
24.09.2021Dünya
Müşterisini dinlemeyen kuaför 2,5 milyon liralık tazminata mahkum edildi
Müşterisini dinlemeyen kuaför 2,5 milyon liralık tazminata mahkum edildiHindistan'da bir kuaför, saç bakım ürünleri için modellik yapan bir kadının saçını yanlış kestiği için yüklü bir tazminat ödeyecek.
24.09.2021Dünya
Amerika'daki ilk insanların tarihiyle ilgili kanıtlar ortaya çıktı
Amerika'daki ilk insanların tarihiyle ilgili kanıtlar ortaya çıktıUSGS araştırmacılarının White Sands çölü yakınlarındaki sığ bir göl kenarında bulduğu ayak izleri, tarihi alt üst edebilir. Yeni kanıtlar, insanlığın Amerika kıtasına 23 bin yıl önce ayak bastığını gösteriyor. Bu aynı zamanda, göç eden ilk insan topluluklarının yeryüzünden silindiğini de gösteriyor.
24.09.2021Dünya
'Köle ticaretinde' gizli gerçekler ortaya çıktı! Facebook’u tehdit etmişler
'Köle ticaretinde' gizli gerçekler ortaya çıktı! Facebook’u tehdit etmişlerApple'ın, Instagram ve benzeri uygulamalar üzerinden "köle ticareti" yapıldığının ortaya çıkmasının ardından Facebook’u uygulama mağazasından ürünlerini çıkartmakla tehdit ettiği öğrenildi.
23.09.2021Teknoloji
Tarihi an! ABD, 3500 yıllık Gılgamış Rüya Tableti'ni iade ediyor
Tarihi an! ABD, 3500 yıllık Gılgamış Rüya Tableti'ni iade ediyorYasa dışı yollardan ABD'ye götürülen ve bir müzede sergilenen Gılgamış Destanı'nın bir bölümünün yazılı olduğu "Rüya Tableti" bugün düzenlenecek bir törenle Irak'a iade edilecek.
23.09.2021Dünya
ABD'de üçüncü doz BioNTech aşısına onay!
ABD'de üçüncü doz BioNTech aşısına onay!ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), Çarşamba günü 65 yaş üstü ve yüksek risk grubundaki Amerikalılar için üçüncü doz Pfizer/BioNTech aşısı için onay verdi. Böylece iki doz aşısının üzerinden en az altı ay geçmiş kişiler için hızlıca aşı dağıtımı yapılabilecek.
23.09.2021Dünya
241 milyon doz aşının ne olacağı merak konusu oldu! Çöpe mi gidecek?
241 milyon doz aşının ne olacağı merak konusu oldu! Çöpe mi gidecek?ABD Başkanı Joe Biden dünya liderlerinin 2022 yılının eylül ayına kadar dünya nüfusunun yüzde 70'ini aşılamayı taahhüt etmesini istiyor. Fakat araştırmalar zengin ülkelerin elinde hala büyük aşı stokları bulunduğunu ve bunların çoğunun yakında son kullanma tarihi geçtiği için çöpe gidebileceğini gösteriyor.
22.09.2021Dünya
İtalya'da mafya, 'şiddetten uzaklaşarak beyaz yakalı işlere giriyor'
İtalya'da mafya, 'şiddetten uzaklaşarak beyaz yakalı işlere giriyor'İtalya'da İçişleri Bakanlığı'na bağlı Mafyayla Mücadele Soruşturma Dairesi (DIA) tarafından hazırlanan rapor parlamentoya sunuldu. Raporda, "mafya ile beyaz yakalı işler arasındaki sinerjiye" vurgu yapılıyor. Rapora göre mafya örgütleri arasında şiddetten uzaklaşarak "beyaz yakalı" sektörlere sızma eğilimi artıyor.
22.09.2021Dünya
Çin'den önemli karar: Kömür santralleri inşa etmeyecek!
Çin'den önemli karar: Kömür santralleri inşa etmeyecek!Çin Devlet Başkanı Şi Jinping, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'ndaki konuşmasında, ülke dışındaki kömür santrallerine verdikleri finansman desteğini keseceklerini bildirdi.
22.09.2021Dünya
Yolcu uçağı acil iniş yaptı!
Yolcu uçağı acil iniş yaptı!Pakistan'ın İslamabad kentinden İngiltere'nin başkenti Londra'daki Heathrow Havalimanı'na ulaşmak için havalanan British Airways'e ait yolcu uçağı, acil iniş yaptı.
22.09.2021Dünya
İtalya'daki çelik üreticilerinden önemli uyarı
İtalya'daki çelik üreticilerinden önemli uyarıİtalya Çelik İmalatçıları Federasyonu Başkanı Alessandro Banzato, enerji fiyatlarının İtalya'da çelik üretimi için henüz bir sorun olmadığını ancak daha fazla artışı engellemek için aksiyon gerekli olduğunu söyledi.
21.09.2021Uzmanpara
AB, ABD'ye sert tepki gösteren Fransa'ya destek verdi
AB, ABD'ye sert tepki gösteren Fransa'ya destek verdiAvrupa Birliği (AB) Dışişleri Bakanları, İngiltere-ABD-Avustralya arasındaki AUKUS Paktı'na tepki gösteren Fransa'ya destek verdi.
21.09.2021Dünya
50 yıldır uykuda olan yanardağ patladı, 5 bin kişi tahliye edildi
50 yıldır uykuda olan yanardağ patladı, 5 bin kişi tahliye edildiİspanya'nın Kanarya Adaları'ndaki volkanik patlama evleri ve ormanları yok etti, yerel bir tur rehberi olan Jonas Perez sarsıntıları ve sesi "Sanki 20 jet uçağı aynı anda kalkıyor gibi… İnanılmaz bir ses" diyerek anlattı.
20.09.2021Dünya
Rusya'da ilk sonuçlar: Putin'in partisi oyların yüzde 46'sını aldı
Rusya'da ilk sonuçlar: Putin'in partisi oyların yüzde 46'sını aldıRusya'da üç gün süren parlamento ve yerel seçimlerin ardından oy sayımı sürüyor. İlk sonuçlara göre, Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Birleşik Rusya Partisi önde görünüyor. Seçimler boyunca hile yapıldığına yönelik iddialar ise tartışma yarattı.
20.09.2021Dünya
İtalya'da Kovid sertifikası mecburiyeti sonrası aşı randevuları arttı
İtalya'da Kovid sertifikası mecburiyeti sonrası aşı randevuları arttıİtalya'da Kovid-19 sertifikasının 15 Ekim'den itibaren tüm çalışanlara zorunlu kılınması üzerine yeni aşı randevularının yüzde 40'a varan oranlarda arttığı açıklandı.
19.09.2021Dünya
Cumhurbaşkanlığı'ndan yabancı yatırımcı için reklam filmi
Cumhurbaşkanlığı'ndan yabancı yatırımcı için reklam filmiCumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi tarafından ülkeye yabancı yatırımcı çekmek için hazırlanan reklam filmi; BBC, Bloomberg gibi uluslararası kanallarda yayınlandı.
18.09.2021Haberler
Cumhurbaşkanlığı'ndan yabancı yatırımcı için reklam filmi
Cumhurbaşkanlığı'ndan yabancı yatırımcı için reklam filmiCumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi tarafından ülkeye yabancı yatırımcı çekmek için hazırlanan reklam filmi; BBC, Bloomberg gibi uluslararası kanallarda yayınlandı.
18.09.2021Ekonomi
Yunanistan Başbakanı Miçotakis: 'Erdoğan ile hemfikiriz'
Yunanistan Başbakanı Miçotakis: 'Erdoğan ile hemfikiriz'Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye'nin Avrupa'ya yeni göç dalgasında mücadelede önemli bir ortak olduğunu söyledi.
18.09.2021Dünya
Ev bilgisayarının mucidinden veda
Ev bilgisayarının mucidinden vedaİlk ev bilgisayarını icat ederek bilişim teknolojisini halkla buluşturan İngiliz mucit Sir Clive Sinclair, 81 yaşında öldü. Sinclair, zamanının çok ötesinde geliştirdiği teknolojik cihazlarla modern tüketici elektroniği dünyasının kapılarını açtı. Ama ne ilginçtir ki Sinclair bilgisayar kullanmıyordu!
18.09.2021Dünya
Times duyurdu! Türkiye o listeden çıkarılıyor...
Times duyurdu! Türkiye o listeden çıkarılıyor...Times gazetesi, İngiltere'nin kırmızı ülkeler listesinde olan Türkiye'nin, yapılacak yeni değerlendirmeyle "seyahat edilebilir ülkeler" arasına alınacağını yazdı.
17.09.2021Dünya
Füzeler ateşlendi, dünya diken üstünde! İngiliz basını Kim'in planını yazdı
Füzeler ateşlendi, dünya diken üstünde! İngiliz basını Kim'in planını yazdıBu haftanın başlarında Kuzey Kore, Japonya'nın çoğunu vurabilecek uzun menzilli bir seyir füzesini başarıyla test ettiğini duyurdu. Trenden fırlatılan ve bir anda uluslararası kamuoyunu ayağa kaldıran deneme sonrası, Kim'in aklında ne olduğunu BBC yazdı.
17.09.2021Dünya
Avrupa'nın aylak kenti Filibe
Avrupa'nın aylak kenti FilibeFilibe ya da diğer adıyla Plovdiv, Bulgaristan'ın başkent Sofya'dan sonra en büyük ikinci şehri. Roma ve Osmanlı dönemi yapılarının yan yana durduğu, 2019'da da Avrupa Kültür Başkenti olan Plovdiv, BBC Travel tarafından kıtanın en sakin kenti seçildi. Hatta BBC Travel, Filibe için bu tanımı yaparken Filibelilerin de kullandığı "aylak" kelimesini tercih etti. Büyük İskender'in babası 2. Filiip tarafından kurulan ve adını ondan alan Filibe günümüzde Avrupa'nın en sakin şehri olarak da tanımlanıyor. Edirne'nin fethinden hemen sonra Osmanlı hakimiyetine giren ve Türk mimarisinin çok güzel örneklerine ev sahipliği yapan Filibe'ye yakından bakalım.
17.09.2021Tatil
Amatör astronotların uzay yolculuğu için geri sayım başladı
Amatör astronotların uzay yolculuğu için geri sayım başladıDört "amatör astronotun" üç gün sürecek uzay yolculuğu bugün başlıyor. Elon Musk'ın şirketi SpaceX tarafından üretilen Falcon-9 roketinin yörüngeye taşıyacağı Dragon kapsülüne binecek olan dörtlü, bu macera sırasında çocukluk kanserlerine yönelik ilaçlar için düzenlenen kampanyalara destek olacak.
15.09.2021Teknoloji
Afganistan’ın kültürel mirası nasıl korunur?
Afganistan’ın kültürel mirası nasıl korunur?Afganistan’da Taliban’ın iktidara dönüşü, kültürel mirası önemseyen ve bu mirasa karşı başka yeni bir şiddet kampanyası ihtimalini aklına getiren herkesi kaygılandırıyor
15.09.2021Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

ABDkoronavirüsİtalyaHindistanJaponya

British ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.