Buca Belediyesi

Buca Belediyesi

Son dakika Buca Belediyesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Buca Belediyesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Buca Belediyesi haber sayfamızda...

Buca Belediyesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.523 buca belediyesi haberi bulunmuştur.
Belenbaşı’nda en tatlı festival
Belenbaşı’nda en tatlı festivalBu yıl 15’incisi düzenlenen Buca Belediyesi Belenbaşı Yörük Kültürünü Tanıtma ve Kiraz Festivali, yoğun katılımla gerçekleşti. Organik pazardan halk oyunları gösterilerine kadar pek çok etkinliğin yer aldığı festival, davul zurnanın ve halk oyunlarının eşlik ettiği kortej yürüyüşüyle başladı. Üretici pazarında ise keşkek başta olmak üzere yöresel yemekler, el emeği ürünler ve kiraz yer aldı. Etkinlikte en iyi kiraz yetiştiricileri ödüllerini alırken etkinlik halk müziği sanatçısı Hüseyin Turan’ın muhteşem konseri ile son buldu.
6.06.2022Ege
Yok artık!
Yok artık!Dün kutlanan Dünya Çevre Günü’nde Kuşadası ve Marmaris’te deniz ve doğa temizliği yapıldı. Su altından çıkanlar, şaşkın bakışlarla izlendi.
5.06.2022Ege
Buca’da gençlik buluşması
Buca’da gençlik buluşmasıBuca Belediyesi’nin düzenlediği Gençlik Buluşması sona erdi.
23.05.2022Ege
‘Bu destan bitmeyecek’
‘Bu destan bitmeyecek’Buca Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için özel bir konser düzenleyerek gençleri, rap müziğin popüler ismi Norm Ender ile buluşturdu.
19.05.2022Ege
Bucalı miniklerden fidanlara can suyu
Bucalı miniklerden fidanlara can suyuBuca Belediyesi, Dünya İklim Günü kapsamında Doğancılar Zeytinlik Alanı’nda onlarca çocukla zeytin fidan dikimi etkinliği düzenledi.
17.05.2022Ege
Sırada dünya finali var!
Sırada dünya finali var!Belediye tarafından kurulan Buca Bilim ve Sanat Merkezi, iki ayrı yarışmadan ödülle kente döndü.
10.05.2022Ege
Geri sayım
Geri sayım21-27 Mayıs günlerinde Buca Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşecek olan 8. Balkan Panorama Film Festivali’nin bu yılki onur konukları Türk Sinemasının en önemli kadın oyuncularından Şerif Sezer ve Balkanların en önemli oyuncularından Meto Jovanovski olacak.
9.05.2022Ege
Buca, meydanda buluştu
Buca, meydanda buluştuBuca Belediyesi’nin Kadir Gecesi’nde Işılay Saygın Meydanı’nda düzenlediği program, binlerce vatandaşı bir araya getirdi.
29.04.2022Ege
Üreticiye can suyu
Üreticiye can suyuHayvancılık yapan üreticiye beside kullanmaları için hasıl (yeşil) yem ve arpa tohumu desteği veren Buca Belediyesi, gelen talep üzerine sebze fidesi dağıtımına başladı.
25.04.2022Ege
Raylar yeşil alan oluyor
Raylar yeşil alan oluyorBuca’nın Efeler Mahallesi’nde ilçeyi ikiye bölen ve vatandaşlar tarafından ‘Berlin Duvarı’ olarak adlandırılan atıl durumdaki demiryolu hattı, AK Parti Buca ilçe başkanlığının girişimleri sonucunda kaldırılarak yürüyüş yolu ile yeşil alana dönüştürülecek.
25.04.2022Ege
NAR hareketi Buca’da
NAR hareketi Buca’daİzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin (İGC) yürüttüğü “Kadın ve LGBTİ+ Odaklı Şiddete Karşı Medya İletişim Projesi-NAR” devam ediyor.
22.04.2022Ege
Buca’da 23 Nisan coşkusu başladı
Buca’da 23 Nisan coşkusu başladıBuca’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında hafta boyunca bir dizi etkinlik planladı.
19.04.2022Ege
Yol genişleyecek yeşil alan artacak
Yol genişleyecek yeşil alan artacakİzmir’deki Buca Cezaevi’nin yıkım süreci ile ilgili bilgi veren AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, çalışmaların ortalama 1 ay ya da 45 gün içinde sona ereceğini duyurdu.
19.04.2022Ege
Buca’da ödüllü sınav
Buca’da ödüllü sınavBuca Belediyesi Dijital Dershane’de Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Liselere Geçiş Sistemi (LGS) öğrencilerine ödüllü deneme sınavı yapılacak...
15.04.2022Ege
Yağını getir hediyeyi kap!
Yağını getir hediyeyi kap!Buca Belediyesi, bir yılda 4 bin 412 litre atık yağ topladı. 5 litre ve üzerinde getirene deterjan hediye ediliyor...
13.04.2022Ege
Yemek ikramı yaptı
Yemek ikramı yaptıBuca Belediyesi, Gediz Sevgi Yolu’nda 2 bin kişilik iftar yemeği verdi. İftara, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, CHP Buca İlçe Başkanı Hacer Taş Gültepe, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve muhtarlar da katıldı.
11.04.2022Ege
Telsiz konuşmaları bulundu
Telsiz konuşmaları bulunduAlman Dış İstihbarat Teşkilatı BND‘nin, Rus askerlerinin Buça’da işlediği öne sürülen savaş suçlarına delil teşkil edebilecek telsiz konuşmalarını ele geçirdiği bildirildi.
8.04.2022Dünya
Tam donanımlı hizmet
Tam donanımlı hizmetBuca Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, binlerce can dosta sahip çıktı.
5.04.2022Ege
Toprağın bereketi artacak
Toprağın bereketi artacakBuca Belediyesi, bamya ve kavun üretiminde kullanılmak üzere çiftçilere gübre dağıtımına başladı. Geçen yıla oranla bu yılki gübre fiyatlarının yüzde 300 zamlı olduğunu belirten çiftçiler, verdiği destekten dolayı Başkan Erhan Kılıç’a teşekkür etti.
4.04.2022Ege
Çaya düşüp kaybolan asteğmenden acı haber!
Çaya düşüp kaybolan asteğmenden acı haber!Hakkari'nin Irak sınırındaki Derecik ilçesinin Samanlı köyünde, arama-tarama faaliyetleri sırasında dengesini kaybedip, Hacıbey Çayı'na düşerek kaybolan asteğmeni arama çalışmalarının 2. gününde acı haber geldi.
2.04.2022Gündem
Buca Belediyesi’nden çocuklara doğa eğitimi
Buca Belediyesi’nden çocuklara doğa eğitimiSürdürülebilir bir çevre oluşturmak için farkındalık çalışmaları yürüten Buca Belediyesi, sıfır atık projesi çerçevesinde Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığı protokol çerçevesinde okullarda sıfır atık eğitimine başladı.
29.03.2022Ege
Atatürk Maskı geceyi aydınlattı
Atatürk Maskı geceyi aydınlattıBuca Belediyesi, Türkiye’nin en büyük dünyanın ise 10’uncu büyük rölyef maskı olan Atatürk Maskı’nda aydınlatma çalışması yaptı.
28.03.2022Ege
Buca’da musluklara su tasarrufu aparatı
Buca’da musluklara su tasarrufu aparatıKüresel çapta hissedilen iklim krizi su kaynaklarını tehdit ederken tasarruf konusunda farkındalık yaratmak isteyen Buca Belediyesi harekete geçti.
28.03.2022Ege
Bucalı kadınlar yalnız değil
Bucalı kadınlar yalnız değilKadına yönelik şiddetin son bulması ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için çalışmalar yürüten Buca Belediyesi Özgecan Aslan Kadın Danışma Merkezi, pandemi nedeniyle sosyal destek hattı üzerinden yaptığı görüşmelerini yeniden yüz yüze yapmaya başladı.
21.03.2022Ege
Konteynerler kaldırılıyor
Konteynerler kaldırılıyorBuca Belediyesi’nin ekim ayında kentin alışveriş ve dinlenme merkezlerinden Forbes Sevgi Yolu’nda başlattığı yeni atık toplama sistemi hem esnaftan hem de vatandaşlardan büyük ilgi gördü.
16.03.2022Ege

Benzer Haber Etiketleri

Buca Belediyesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.