Büst

Büst

Son dakika büst haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan büst gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan büst haber sayfamızda...

Büst

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 237 bust haberi bulunmuştur.
Bu yıl 6 binden fazla eser gün ışığına çıkartıldı!
Bu yıl 6 binden fazla eser gün ışığına çıkartıldı!Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, koronavirüs salgın sürecinin zorlu koşularında gerçekleştirilen arkeolojik çalışmalarda 6 binden fazla eser müze envanterlerine kazandırıldı.
31.12.2020Gündem
B İle Eşya İsimleri: B Harfi İle Başlayan Eşyalar Nelerdir?
B İle Eşya İsimleri: B Harfi İle Başlayan Eşyalar Nelerdir?Çevremizde bulunan nesneleri tanımak, etkili ve amacına uygun bir kullanım için oldukça önemlidir. Eşyalara yüklenilmiş olan anlamların sayesinde onların ne olduklarını ve ne işe yaradıklarını kolay bir şekilde öğrenebiliriz. Kullandığımız pek çok eşya vardır ve genellikle bunlar belli başlı eşyalardır. Peki, B ile eşya isimleri: B harfi ile başlayan eşyalar nelerdir? İşte detaylar.
31.12.2020Eğitim
2020’nin kültür sanat karnesi
2020’nin kültür sanat karnesiTarih kitaplarındaki sayfaların çoğunu kaplayacak 2020’de kültür sanatın karnesi de pek iyi değildi... Kültür sanat dünyası önemli kayıplar verdi; müzeler kapandı, sanat alanında üretenler işsiz kaldı... İşte geride bıraktığımız 2020’de kültür sanatın payına düşenler...
31.12.2020Kültür Sanat
HEYKELLER Kore yolcusu
HEYKELLER Kore yolcusuÇanakkale’de 11 sanatçı, Güney Kore’ye ihraç edilecek büst ve heykellerin yapımına başladı
29.11.2020Ege
Ordu Kurul Kalesi'nde 2 bin 100 yıllık büst ve masklar bulundu
Ordu Kurul Kalesi'nde 2 bin 100 yıllık büst ve masklar bulunduOrdu’da Kurul Kalesi'nde sürdürülen arkeolojik kazılarda, 2 bin 100 yıllık olduğu tahmin edilen pişmiş topraktan yapılmış çeşitli tiplerde 20'den fazla Yunan tanrılarından ‘Dionysos’un büst ve maskları bulundu.
24.11.2020Haberler
300 basamaklı merdivenle ulaşılıyor... Ortaya çıktı! Tam 2 bin 100 yıllık
300 basamaklı merdivenle ulaşılıyor... Ortaya çıktı! Tam 2 bin 100 yıllıkOrdu’da Kurul Kalesi'nde sürdürülen arkeolojik kazılarda, 2 bin 100 yıllık olduğu tahmin edilen pişmiş topraktan yapılmış çeşitli tiplerde 20'den fazla Yunan tanrılarından ‘Dionysos’un büst ve maskları bulundu.
24.11.2020Gündem
Atık hurdalarla 2 yılda 35 ton ağırlığında heykeller yaptı
Atık hurdalarla 2 yılda 35 ton ağırlığında heykeller yaptıHatay'ın Reyhanlı ilçesinde, mozaik ve hurda sanatçısı Mervan Altınorak, 2 yılda toplam bir milyon 100 bin adet hurda parçası ile toplam 35 ton ağırlığında çeşitli heykeller yaptı.
16.10.2020Yaşam
Yün vesikalığınız hazır!
Yün vesikalığınız hazır!Nilay Emek’in “keçe iğneleme” tekniğiyle renkli yünlerden hazırladığı bu heykeller, sevdiklerine unutulmaz bir hediye vermek isteyenlere göre
12.09.2020Cumartesi
İzmir’de Atatürk büstü rezaleti! 'Facia' deyip tepki gösterdi
İzmir’de Atatürk büstü rezaleti! 'Facia' deyip tepki gösterdiİzmir’de CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu’nun muhtarlara dağıttığı Atatürk büstü tartışmalara neden oldu. Büstün Atatürk’e benzemediğini belirterek altında "Kurmay Albay Mustafa Kemal" yazmasına tepki gösteren AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, "CHP’nin elinden yok sayılamayacak bir 'Atatürk' faciası daha. Aslında çok söze hacet yok. Her vatansever, bu fotoğrafı gördüğünde yanlışı da görür. 'Cumhuriyet' ve 'vatan' dendiğinde kendilerini boy aynasında gören CHP’nin aklı Milli Kurtuluşumuzun ve kuruluşun mimarı Atatürk’e bu saygısızlığı yaparken, bu gaflete düşerken neredeydi bilmiyoruz" dedi.
20.08.2020Gündem
İmparatorlara fotogerçekçi portreler
İmparatorlara fotogerçekçi portrelerKanadalı görüntü yönetmeni Daniel Voshart, Artbreeder ve Photoshop programlarını kullanarak oluşturduğu Roma İmparatorlarının portrelerini önceki günlerde sosyal medya hesabından paylaştı.
Kral özür diledi!
Kral özür diledi!Sömürgeci Kral 2. Leopold'un heykellerinin devrildiği Belçika'da, mevcut Kral Philippe Kongo'ya gönderdiği mektupta ülkesinin geçmişinden derin üzüntü duyduğunu yazdı.
30.06.2020Dünya
‘Korkunç’ ötesi restorasyonlar
‘Korkunç’ ötesi restorasyonlarÖnceki hafta İspanya’daki barok sanatçı Bartoleme Esteban Murillo’ya ait tablonun restorasyon çalışması esnasında zarar görmesi tüm dünyanın gündemine oturmuştu. Ancak yenileme çalışmalarında hasar gören tek eser Murillo’nun tablosu değil...
28.06.2020Kültür Sanat
Herakles büstünün yer aldığı yüzük taşı, çamurundan arındı
Herakles büstünün yer aldığı yüzük taşı, çamurundan arındıAntalya'nın Kaş ilçesindeki dünyaca ünlü Patara Antik Kenti'ndeki tiyatro sondaj çalışmalarında bulunan antik yüzük taşı, üzerindeki çamurdan temizlendi. Kazı başkanı Prof.Dr. Havva İşkan Işık tarafından temizlenmiş halinin fotoğrafları sosyal medyada paylaşılan, üzerinde Herakles’in büstünün yer aldığı yüzük taşı, büyük beğeni aldı.
18.06.2020Gündem
150 bin TL'lik büstü çaldılar
150 bin TL'lik büstü çaldılarKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Gazimağusa Belediyesi tarafından Othello Parkı’na yapılan 150 bin TL değerindeki İngiliz yazar William Shakespeare'ın büstü çalındı.
16.06.2020Dünya
Belçika'da sömürgeci geçmişi hatırlatan heykel ve büstlere saldırılar devam ediyor!
Belçika'da sömürgeci geçmişi hatırlatan heykel ve büstlere saldırılar devam ediyor!Belçika'da Kral 2. Leopold döneminde sömürgecilik faaliyetlerine katılan General Storms'un başkent Brüksel'deki büstü kırmızıya boyandı.
14.06.2020Dünya
Son dakika haberler: Mühür bozuldu! Hedefte onlar var
Son dakika haberler: Mühür bozuldu! Hedefte onlar varSon dakika haberlere göre, ABD’de siyahi George Floyd’un polis tarafından öldürülmesine yönelik protestolar, kısa sürede dünyanın birçok ülkesine yayıldı. Protestocular ırkçılık ve sömürgecilikle suçlanan isimlerin heykellerini hedef alıyor
14.06.2020Dünya
Son dakika: Ordu’da 2 büst daha meydandan kaldırıldı
Son dakika: Ordu’da 2 büst daha meydandan kaldırıldıSon dakika haberi... Ordu Büyükşehir Belediyesi’nce Osmanlı ve Türk tarihine damga vuran kişilerin yaptırılan büstleri arasında, Diriliş Ertuğrul dizisinin başrol oyuncusu Engin Düzyatan’a benzerliği tartışma konusu olan Ertuğrul Gazi büstünün ardından 2 büst daha meydandan kaldırıldı. Belediye de krize yol açan büstlerle ilgili firmadan kabulü yapmadı.
9.06.2020Gündem
Son dakika... Ordu’da Engin Altan Düzyatan’a benzetilen büst tartışmasında 2 yönetici görevden alındı!
Son dakika... Ordu’da Engin Altan Düzyatan’a benzetilen büst tartışmasında 2 yönetici görevden alındı!Gelen bir son dakika haberine göre, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Türk Tarihinin Önemli Şahsiyetlerini Anma Projesi’ kapsamında Osmanlı ve Türk tarihine damga vuran kişilerin yaptırılan büstleri arasında Ertuğrul Gazi'nin büstünün Diriliş Ertuğrul dizisinin başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan’a benzerliği sosyal medyada tartışma konusu oldu. Belediye tarafından başlatılan idari soruşturma kapsamında ihmalleri görülen Kültür Daire Başkanı Zabit Yön ve Şube Müdürü Abdullah Özkan görevden alındı.
8.06.2020Gündem
Ordu'da 'büst' tartışması
Ordu'da 'büst' tartışmasıOrdu Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'na konulan Ertuğrul Gazi büstünün, Diriliş Ertuğrul dizisinin başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan'a benzetilerek tasvir edilmesinin kendilerini de rahatsız ettiğini ve aynı gün söz konusu büstün kaldırıldığını bildirdi.
7.06.2020Haberler
Ertuğrul Gazi büstü çok konuşulmuştu! Açıklama geldi
Ertuğrul Gazi büstü çok konuşulmuştu! Açıklama geldiOrdu Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'na konulan Ertuğrul Gazi büstünün, Diriliş Ertuğrul dizisinin başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan'a benzetilerek tasvir edilmesinin kendilerini de rahatsız ettiğini ve aynı gün söz konusu büstün kaldırıldığını bildirdi.
7.06.2020Gündem
Hediye aranje
Hediye aranjeSinan Akçıl, 38’inci yaşını geçtiğimiz eylül ayında boşandığı ve daha sonra tekrar barıştığı Burcu Kıratlı’yla kutladı.
22.05.2020Cadde
Sinan Akçıl'ın doğum günü pastası olay oldu!
Sinan Akçıl'ın doğum günü pastası olay oldu!Şarkıcı Sinan Akçıl dün 38 yaşına bastı. Akçıl, yeni yaşını boşandıktan sonra yeniden bir araya geldiği sevgilisi Burcu Kıratlı ve yakın arkadaşlarıyla kutladı. Ünlü şarkıcının büst şeklindeki pastası ise sosyal medyada çok konuşuldu.
21.05.2020Cadde
Hatay’da okul bahçesindeki Atatürk büstüne saldırı!
Hatay’da okul bahçesindeki Atatürk büstüne saldırı!Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde, okul bahçesindeki Atatürk büstü kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin saldırısına uğradı.
6.04.2020Gündem
Durdurulan araçtan tarih çıktı!
Durdurulan araçtan tarih çıktı!Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde düzenlenen operasyonda bir araç içerisinde çeşitli dönemlere ait tarihi eser niteliğinde iki heykel ele geçirildi.
30.01.2020Gündem
Efsane grup  AC/DC’den Young’a saygı albümü
Efsane grup AC/DC’den Young’a saygı albümüEfsane grup AC/DC, uzun yıllardır süren sessizliğini bozuyor.
26.01.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

büstOrdutarihi eserkültür sanatizmir

Büst ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.