Tarihi Eser

Tarihi Eser

Son dakika tarihi eser haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tarihi eser gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tarihi eser haber sayfamızda...

Tarihi Eser

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.129 tarihi eser haberi bulunmuştur.
Selçuk'ta tarihi eser operasyonuna 2 gözaltı
Selçuk'ta tarihi eser operasyonuna 2 gözaltıİzmir’in Selçuk ilçesinde polisin düzenlediği operasyonda, çeşitli tarihi dönemlere ait 50 gümüş ve bronz sikke ile çok sayıda eser ele geçirildi. Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.
15.04.2021Gündem
Manisa'da kaçak kazı operasyonu! Hepsine el konuldu
Manisa'da kaçak kazı operasyonu! Hepsine el konulduManisa'da, jandarmanın kaçak kazıya karşı drone ile düzenlediği operasyonda, izinsiz kazı yaptığı tespit edilen 3 kişi yakalandı. Operasyonda 2 define arama dedektörü ve tarihi eser niteliğindeki objeler ele geçirildi.
14.04.2021Gündem
İhbar üzerine harekete geçildi! Tam 120 parça
İhbar üzerine harekete geçildi! Tam 120 parçaDenizli'de polis ekiplerince düzenlenen operasyonda 120 parça tarihi eser ele geçirildi.
12.04.2021Gündem
Ankara'da kaçakçılık operasyonlarında 40 zanlı gözaltına alındı
Ankara'da kaçakçılık operasyonlarında 40 zanlı gözaltına alındıBaşkentte kaçakçılıkla mücadele kapsamında son bir haftada düzenlenen operasyonlarda 40 zanlı gözaltına alındı, çok sayıda kaçak ürün ele geçirildi.
12.04.2021Gündem
Kilis'te 544 sikke ele geçirildi
Kilis'te 544 sikke ele geçirildiKilis'te, Suriye'den gelen bir çekiciye gizlenmiş 544 sikke ele geçirildi.
8.04.2021Gündem
Mersin'de tarihi eser niteliğinde 56 sikke ve 7 obje ele geçirildi
Mersin'de tarihi eser niteliğinde 56 sikke ve 7 obje ele geçirildiMersin'in merkez Toroslar ilçesinde, Bizans dönemine ait olduğu değerlendirilen 56 bronz sikke ve 7 metal obje ele geçirildi.
8.04.2021Gündem
Kahramanmaraş'ta 30 sikke ile tarihi 10 obje ele geçirildi
Kahramanmaraş'ta 30 sikke ile tarihi 10 obje ele geçirildiKahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde, Orta Çağ dönemine ait olduğu değerlendirilen 30 sikke ile tarihi eser niteliğindeki 10 obje ele geçirildi.
6.04.2021Gündem
6 ilde tarihi eser kaçakçılığı operasyonu 16 gözaltı
6 ilde tarihi eser kaçakçılığı operasyonu 16 gözaltıEdirne merkezli 6 ilde, jandarmanın tarihi eser kaçakçılarına yönelik düzenlediği operasyonda, 16 kişi gözaltına alındı. Yapılan aramalarda, 2 deri üzerine yazılmış altın işlemeli Tevrat ve çok sayıda tarihi eser ele geçildi.
5.04.2021Haberler
6 ilde tarihi eser kaçakçılığı operasyonu: 16 gözaltı
6 ilde tarihi eser kaçakçılığı operasyonu: 16 gözaltıEdirne merkezli 6 ilde, jandarmanın tarihi eser kaçakçılarına yönelik düzenlediği operasyonda, 16 kişi gözaltına alındı. Yapılan aramalarda, 2 deri üzerine yazılmış altın işlemeli Tevrat ve çok sayıda tarihi eser ele geçildi.
5.04.2021Gündem
'Zeus'un oğlu' heykeli diye satmaya çalıştılar! Gerçek çok başka
'Zeus'un oğlu' heykeli diye satmaya çalıştılar! Gerçek çok başkaDenizli'nin Pamukkale ilçesinde alçıdan yaptıkları heykeli "Zeus'un oğlu" diye satmaya çalıştıkları öne sürülen kişiler gözaltına alındı.
2.04.2021Gündem
Malatya'da tarihi eser operasyonu
Malatya'da tarihi eser operasyonuMalatya'da tarihi eser olduğu değerlendirilen kılıç, sikke, heykel ve mühür ele geçirildi, olayla ilgili 2 şüpheli gözaltına alındı.
31.03.2021Haberler
Malatya'da ele geçirildi! Bizans dönemine ait...
Malatya'da ele geçirildi! Bizans dönemine ait...Malatya'da tarihi eser olduğu değerlendirilen kılıç, sikke, heykel ve mühür ele geçirildi, olayla ilgili 2 şüpheli gözaltına alındı.
31.03.2021Gündem
Yaşar Yılmaz Anadolu'nun kaçırılmış eserlerinin izini sürüyor
Yaşar Yılmaz Anadolu'nun kaçırılmış eserlerinin izini sürüyorYaşar Yılmaz’ın kaleme aldığı Anadolu’nun Gözyaşları, büyük çoğunluğu 1830-1922 yılları arasında Anadolu’nun çeşitli bölgelerinden farklı yöntemlerle yurtdışına götürülmüş, şimdilerde ABD ve Avrupa’daki müzelerde sergilenen tarihi eserlerin bugüne kadar hazırlanmış en kapsamlı envanterini sunuyor.
30.03.2021Kültür Sanat
Roma dönemine ait sütun araçtan çıktı
Roma dönemine ait sütun araçtan çıktıİzmir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kemalpaşa 75...
29.03.2021Ege
İzmir’de tarihi eser operasyonu! 2 kişi gözaltına alındı
İzmir’de tarihi eser operasyonu! 2 kişi gözaltına alındıİzmir’de, jandarma tarafından düzenlenen tarihi eser operasyonunda 8 heykelcik, 4 heykelcik başı, 2 kandil ile 1 tabanca, 2 şarjör ve 9 fişek ele geçirildi, 2 şüpheli gözaltına alındı.
25.03.2021Gündem
50 daireyi kayınvalidesinin üzerine geçirdi! Ortalık karıştı
50 daireyi kayınvalidesinin üzerine geçirdi! Ortalık karıştıZonguldak'ta müteahhitlik yapan Ragıp Bayraktar hakkında, 2015 yılında başlayan ve sadece yüzde 20'si tamamlanan 70 dairelik binayla ilgili ücretlerinin büyük çoğunluğunu ödemelerine rağmen konutlarını teslim etmediğini iddia eden hak sahipleri, savcılığa şikayette bulundu. Şikayetlerinde, Bayraktar'ın araziyi ve yaklaşık 50 daireyi kayınvalidesinin üzerine geçirerek kaçırdığını belirten hak sahipleri, ödedikleri paranın akıbetinin bilinmediğini ve dolandırıldıklarını iddia etti. Umut Taşdelen olayın dolandırıcılık olduğunu ve şikayetlerinin takipçisi olacaklarını belirterek, "Ben de dahil olmak üzere müteahhide güvenerek tapusunu almamıştık. Tapusu alınmayan dairelerin tamamını kayınvalidesine devrediyor. Birlikte bunu planladıkları gözüküyor. Hiçbir şekilde kayınvalidesiyle de görüşemedik" dedi.
23.03.2021Gündem
Muğla’da 1700 yıllık İbranice kitabe ele geçirildi!
Muğla’da 1700 yıllık İbranice kitabe ele geçirildi!Muğla’da, jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda 1700 yıllık İbranice kitabe ele geçirildi. Kitabeyi 20 milyon dolara satmayı planladıkları belirlenen 6 şüpheli gözaltına alındı.
22.03.2021Gündem
Kandilli'nin bilinmeyen yüzü! Sadece Kuleli'ye inen bir yol var
Kandilli'nin bilinmeyen yüzü! Sadece Kuleli'ye inen bir yol varHer deprem sonrası değerlendirmelerin yapıldığı Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi, astronomi, meteoroloji, jeomanyetizma laboratuvarları ile de 153 yıldır bilime ışık tutuyor. Öte yandan şimdiye kadar kullanılan ekipmanlar ve aletlerin olduğu zengin bilim tarihi koleksiyonu enstitünün geçmişine dair de bilgiler veriyor.
21.03.2021Gündem
Diyarbakır'da Urartu ve Roma dönemlerine ait eserler ele geçirildi
Diyarbakır'da Urartu ve Roma dönemlerine ait eserler ele geçirildiDiyarbakır’da, jandarma ekipleri gelen ihbar üzerine harekete geçti. 2 şüphelinin üst aramasında Urartu ve Roma dönemlerine ait bilezik, kemer, obje, heykel ile bronz olmak üzere 45 tarihi eser ele geçirildi.
18.03.2021Gündem
Büyük İskender motifli yüzük ve Tunç Çağı'ndan endüstriyel kılıç, avukatın koleksiyonunda
Büyük İskender motifli yüzük ve Tunç Çağı'ndan endüstriyel kılıç, avukatın koleksiyonunda27 yıldır tarihi eser toplayan avukat Necdet Dilek'in (59) koleksiyonundaki zümrüt taşa negatif işlenmiş, Büyük İskender motifli altın yüzük ile Tunç Çağı'ndan kaldığı öne sürülen, en eski endüstriyel bakır kılıç dikkat çekiyor. Toplam 302 eser bulunan Dilek, artık sadece nadide parçaları koleksiyonuna katmayı düşünüyor.
18.03.2021Gündem
Tam 1306 parça! Hepsi ele geçirildi
Tam 1306 parça! Hepsi ele geçirildiYozgat'ın Sarıkaya ilçesinde, jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda farklı dönemlere ait 1306 parça tarihi eser ele geçirildi, 1 kişi gözaltına alındı.
16.03.2021Gündem
Siverek’te silah kaçakçılığı operasyonu!
Siverek’te silah kaçakçılığı operasyonu!Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, polisin düzenlediği operasyonda 3 uzun namlulu silah ele geçirildi. Olayla ilgili 1 kişi gözaltına alındı.
14.03.2021Gündem
En çok asayiş olayı Antalya’da yaşandı
En çok asayiş olayı Antalya’da yaşandıJandarma Genel Komutanlığı’nın 2020 Faaliyet raporu, asayiş, çevre suçlarının yanı sıra silahlanmada ciddi bir artışın yaşandığını gözler önüne serdi.
13.03.2021Gündem
Dünyanın en büyük kişisel müzesi ziyaret  edenlerin gözdesi oldu
Dünyanın en büyük kişisel müzesi ziyaret edenlerin gözdesi olduOrtadoğu'nun önde gelen iş insanlarından Şeyh Faysal'ın kişisel müzesi, geniş zaman diliminden ve çok sayıda kıtadan tarihi eser niteliğinde 50 binden fazla parçaya ev sahipliği yapıyor. Katarlı İşadamları Birliği'nin başkanlığını da yapan Şeyh Faysal bin Kasım Al Sani: "Müzemiz turistler ve ülkede resmi temaslarda bulunan yetkililer için uğrak yer oldu. Onlarca bakan müzeyi ziyaret etti. Son olarak Türkiye'nin Doha Büyükelçisi Mehmet Mustafa Göksu ve beraberindeki heyeti de ağırladık" dedi.
10.03.2021Tatil
Kadıköy ve Fatih'te tarihi eser operasyonu!
Kadıköy ve Fatih'te tarihi eser operasyonu!İstanbul Kadıköy ve Fatih'te 3 adrese düzenlenen operasyonda 284 adet tarihi eser ele geçirildi. Kaçak tarihi eser toplayan ve satanlara yönelik operasyonda 3 şüpheli hakkında işlem yapıldı. Ele geçirilen eserler ise İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde sergilendi.
10.03.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

operasyonjandarmasikketarihi eserizmir

Tarihi Eser ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.