Tarihi Eser

Tarihi Eser

Son dakika tarihi eser haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tarihi eser gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tarihi eser haber sayfamızda...

Tarihi Eser

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.532 tarihi eser haberi bulunmuştur.
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
7.12.2021Oyun
Van'da 33 sikke ve 20 tarihi eser ele geçirildi
Van'da 33 sikke ve 20 tarihi eser ele geçirildiVan'ın Özalp ilçesinde, jandarma ekiplerinin eve düzenlediği operasyonda, 33 sikke ile tarihi eser olduğu değerlendirilen 20 obje ele geçirildi.
7.12.2021Gündem
Ordu’da Roma dönemine ait tarihi eserler ele geçirildi
Ordu’da Roma dönemine ait tarihi eserler ele geçirildiOrdu’nun Ünye ilçesinde jandarma ekipleri tarafından yürütülen operasyon kapsamında Roma dönemine ait tarihi eserler ele geçirildi, olayla ilgili 5 şüpheli gözaltına alındı.
7.12.2021Gündem
Son dakika haberi - Şansal Büyüka: Burak Elmas haklı ama çaresiz
Son dakika haberi - Şansal Büyüka: Burak Elmas haklı ama çaresizGalatasaray Başkanı Elmas, söylediklerinde çok haklı... Ama bu yetmiyor. Bu düzen, yeni bir düzene izin vermez. Bunu değiştirmeye kulüplerin de Burak Elmas başkanın da gücü yetmez.
7.12.2021Süper Lig
Malatya'da 1919 tarihi eser ele geçirildi
Malatya'da 1919 tarihi eser ele geçirildiMalatya'da, jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda, ev ile otomobilde yapılan aramalarda 1919 parça tarihi eser ele geçirildi.
6.12.2021Gündem
Roma dönemine ait gömülü mezar stelini çıkarmak isteyenlere suçüstü
Roma dönemine ait gömülü mezar stelini çıkarmak isteyenlere suçüstüKütahya’nın Altıntaş ilçesinde, Doğu Roma İmparatorluğu dönemine ait olduğu belirlenen, üzerinde insan figürlerinin yer aldığı kabartmalı mezar stelini toprak altından çıkarmaya çalışırken yakalanan 4 şüpheli, gözaltına alındı.
6.12.2021Gündem
81 ilde 'Türkiye Güven Huzur' uygulaması gerçekleştirildi
81 ilde 'Türkiye Güven Huzur' uygulaması gerçekleştirildiİçişleri Bakanlığı koordinasyonunda ülke genelinde eş zamanlı olarak 'Türkiye Güven Uygulama'nın gerçekleştirildiğini bildirdi.
4.12.2021Gündem
Eskişehir’de Roma döneminden 21 tarihi eser ele geçirildi
Eskişehir’de Roma döneminden 21 tarihi eser ele geçirildiEskişehir’de, ellerindeki tarihi eserleri satmaya çalışan 2 şüpheli, jandarma ekiplerince yakalandı. Roma dönemine ait olduğu değerlendirilen, aralarında insan ve hayvan figürlü heykellerin de olduğu 21 tarihi eser de ele geçirildi.
2.12.2021Gündem
Tarihi Tevrat ile kaliforniyum operasyonunda 2 tutuklama
Tarihi Tevrat ile kaliforniyum operasyonunda 2 tutuklamaTekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde jandarmanın düzenlediği operasyonda, tarihi Tevrat ve kaliforniyum maddesiyle yakalanıp, gözaltına alınan 4 şüpheliden 2'si, tutuklandı.
1.12.2021Gündem
Trabzon'da sur kazılarında tarih fışkırıyor
Trabzon'da sur kazılarında tarih fışkırıyorTrabzon’un Zağnos Vadisi'nde, tarihi surların bulunduğu İç Kale ve Yukarıhisar'da, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın destek verdiği arkeolojik kazıların ilk etabı tamamlandı. Kazılarda Roma, Bizans, Kommenos ve Osmanlı dönemine ait çok sayıda tarihi eşya ve kalıntılara ulaşıldı. Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Mehmet Yavuz, “İlk sonuçlar beklentilerimizin gayet üzerinde, bol miktarda ve nitelikli malzemenin devamının geleceğini düşünüyoruz” dedi.
1.12.2021Gündem
Tekirdağ’da dünyanın en tehlikeli ve pahalı maddesi kaliforniyum ele geçirildi
Tekirdağ’da dünyanın en tehlikeli ve pahalı maddesi kaliforniyum ele geçirildiTekirdağ’da jandarmanın düzenlediği operasyonda tarihi Tevrat, çeşitli objelerle birlikte dünyanın en pahalı maddelerinden biri olan ve altın aramada da kullanılan kaliforniyum olduğu değerlendirilen kimyasal madde ele geçirildi. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.
30.11.2021Haberler
Tekirdağ’da dünyanın en tehlikeli ve pahalı maddesi kaliforniyum ele geçirildi
Tekirdağ’da dünyanın en tehlikeli ve pahalı maddesi kaliforniyum ele geçirildiTekirdağ’da jandarmanın düzenlediği operasyonda tarihi Tevrat, çeşitli objelerle birlikte dünyanın en pahalı maddelerinden biri olan ve altın aramada da kullanılan kaliforniyum olduğu değerlendirilen kimyasal madde ele geçirildi. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.
30.11.2021Gündem
Ayasofya Camii'nde bulunan gizemli kağıtların sırrı ortaya çıktı
Ayasofya Camii'nde bulunan gizemli kağıtların sırrı ortaya çıktıAyasofya Camii'nde cemaat tarafından kırık bir taşın arkasında 5 parça yazı bulunmuş ve yazıların tarihi olduğu iddia edilmişti. Savcılık kağıtlara ilişkin soruşturma başlattı. Sanat Tarihçisi Selçuk Eracun yazılara ilişkin olarak, "Gördüğümüz kadarıyla çok eski değil. Yüzlerce yıllık hikayesi olan bir mektup değil. Böyle bir adet var Kilise'ye gidenler ayet yazarlar. Dua ettikten sonra yazı bırakırlar. Ama mermerin o şekilde düşmesi ve içerisinde öyle bir boşluk olması rastlanan bir şey değil " dedi.
26.11.2021Gündem
Ümraniye’de bin 730 adet tarihi eser ele geçirildi
Ümraniye’de bin 730 adet tarihi eser ele geçirildiÜmraniye’de tarihi eser kaçakçılığı yaptığı tespit şüphelinin adresinde yapılan aramada bin 730 adet, sikke, deniz canlıları fosilleri, kama ve bıçak ve Osmanlı dönemine ait olduğu değerlendirilen para ele geçirildi.
22.11.2021Gündem
Tekirdağ’da tarihi eser operasyonu: 3 gözaltı
Tekirdağ’da tarihi eser operasyonu: 3 gözaltıTekirdağ’ın Çorlu ilçesinde düzenlenen operasyonda çeşitli ebatlarda 13 parça tarihi eser ele geçirildi, 3 şüpheli gözaltına alındı.
20.11.2021Gündem
Aydın'da 1 yılda 8 bin tarihi eser ele geçirildi
Aydın'da 1 yılda 8 bin tarihi eser ele geçirildiAydın'da, bu yıl içinde düzenlenen operasyonlarda toplam 8 bin tarihi eserin ele geçirilerek, müze müdürlüklerine teslim edildiği belirtildi.
20.11.2021Gündem
Bakan Ersoy açıkladı: Ankara Millet Bahçesi'ne Türk Tarihi Müzesi!
Bakan Ersoy açıkladı: Ankara Millet Bahçesi'ne Türk Tarihi Müzesi!Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ankara Millet Bahçesi'nde yer alan Atatürk Kültür Merkezi binasının aslına uygun şekilde onarılacağını belirterek, "Bir bölümünde Türklerin Anadolu'ya gelişi, bu toprakları yurt edinişi, köklü devlet geleneği çerçevesinde kültür ve sanat başta olmak üzere Anadolu'ya kattığı değerlerin günümüze kadarki sürecini anlatacak Türk Tarih Müzesi kurulması planlanmaktadır." dedi.
19.11.2021Siyaset
İzmir'de kamyonda 632 tarihi eser ele geçirildi
İzmir'de kamyonda 632 tarihi eser ele geçirildiİzmir'in Kemalpaşa ilçesinde, polis ekiplerince durdurulan kamyonda 632 parça tarihi eser ele geçirildi.
19.11.2021Gündem
Ankara'da 7 bin 100 sikke ele geçirildi
Ankara'da 7 bin 100 sikke ele geçirildiAnkara'nın Beypazarı ilçesinde, jandarmanın gerçekleştirdiği 2 operasyonda, çeşitli dönemlere ait 7 bin 100 sikke ele geçirildi, 7 kişi de gözaltına alındı.
19.11.2021Gündem
Bilecik'te el yazması İncil ele geçirildi
Bilecik'te el yazması İncil ele geçirildiBilecik'te düzenlenen operasyonda, tarihi eser niteliği taşıdığı belirtilen el yazması İncil ele geçirildi. Cumhuriyet savcısının talimatıyla İncil'e el konulurken, gözaltına alınan şüpheli hakkında yasal işlem başlatıldı.
18.11.2021Gündem
Bursa'da 3 bin sikke ele geçirildi
Bursa'da 3 bin sikke ele geçirildiBursa’da polisin düzenlediği tarihi eser operasyonunda 3 bin sikke ele geçirildi. Şüphelilerin emniyetteki sorgusu sürüyor.
18.11.2021Gündem
Şehir dışından getirdikleri tarihi eserleri satmak isterken yakalandılar
Şehir dışından getirdikleri tarihi eserleri satmak isterken yakalandılarEskişehir'de, Sakarya'dan getirdikleri tarihi eserleri satmaya çalışan 4 şüpheli, jandarma ekiplerinin takibi sonucu araçları durdurularak yakalandı.
15.11.2021Gündem
Selçuk Kalesi İzmir'in Neresindedir? Tarihi Kalenin Özellikleri Ve Hikayesi
Selçuk Kalesi İzmir'in Neresindedir? Tarihi Kalenin Özellikleri Ve HikayesiÜlkemizde yer alan birçok tarihi eser bulunuyor. İzmir şehrinde bulunan Selçuk Kalesi herkesin görmek istediği bir yerdir. Bireyler Selçuk Kalesi hakkında bilgi edinmek için araştırma yapabiliyor. Selçuk Kalesi'ne gitmek isteyenler nerede olduğunu öğrenmek adına birçok araştırma yaparak bilgi sahibi olmak istiyor. Selçuk Kalesi İzmir'in neresindedir? Tarihi kalenin özellikleri ve hikayesi hakkında sizler için derledik.
14.11.2021Eğitim
Bağ evinde ele geçirildi! Roma dönemine ait
Bağ evinde ele geçirildi! Roma dönemine aitManisa'nın Şehzadeler ilçesinde, polisin düzenlediği operasyonda Roma dönemine ait olduğu değerlendirilen lahit ile yakalanan 3 kişi gözaltına alındı.
13.11.2021Gündem
Hadrian Kale Kapısı Nerede? Kısaca Özellikleri Ve Hikayesi
Hadrian Kale Kapısı Nerede? Kısaca Özellikleri Ve HikayesiTarihte yaşamış olan pek çok uygarlık geride görkemli mimari yapılar bırakmışlardır. Bu yapılarda bulunan motifler ve kabartmalar o dönemin özellikleri hakkında araştırmacılara bilgiler sunmaktadır. Bu yapıların çoğu günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Hadrian kale kapısı da bunlardan biri olarak ifade edilmektedir. Peki, Hadrian kale kapısı nerede? Kısaca özellikleri ve hikayesi ne olmaktadır? İşte, Hadrian kale kapısı hakkında bilgi toplamak için gerekli olan detaylar.
12.11.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Tarihi Eser ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.